با قلعه های دره لوآر شهر تور فرانسه بیشتر آشنا شویم

با قلعه های دره لوآر شهر تور فرانسه بیشتر آشنا شویم

قلعه های دره لوآر، جاذبه‌های گردشگری محبوب بی‌شماری در کشور فرانسه واقع شده‌اند، اما قلعه‌های دره لوآر یکی از برجسته‌ترین آن‌ها به شمار می‌روند. حضور این …

جاذبه‌های گردشگری محبوب بی‌شماری در کشور فرانسه واقع شده‌اند، اما قلعه های دره لوآر یکی از برجسته‌ترین آن‌ها به شمار می‌روند. حضور این قلعه‌ها در منطقه‌ای خوش آب و هوا و سرسبز، ارزش بازدید از شهر و خرید تور فرانسه را دو چندان می‌کند. تمام مسافران ایرانی و خارجی که به این منطقه سفر کرده‌اند، حضور در آن را به دیگران هم پیشنهاد می‌دهند. پس در صورتی که شما هم منطقه‌ای مانند تور و قلعه های دره لوآر را برای خود می‌پسندید، حتما ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

با قلعه های دره لوآر شهر تور فرانسه بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

قلعه های دره لوآر (Castles of the Loire Valley) همگی قدمت فراوانی دارند و تاریخ همواره از آن‌ها یاد می‌کند. عمارت Langeais رتبه یک را در میان قدیمی‌ترین قلعه های دره لوآر دارد. قدمت این دره نه تنها در این شهر، بلکه در کل فرانسه اثبات شده است و جزو اولین قلعه‌های تاریخی کشور شناخته می‌شود.

عمارت ذکر شده در قرن دهم توسط فالک نرا که فالک سوم هم به او می‌گفتند، ساخته شد. تقریبا تمام قلعه های دره لوآر با استقبال خوبی از سوی مردم رو به رو می‌شود، اما Langeais برای آن‌ها یک چیز دیگر است.

البته این عمارت در گذر زمان بازسازی شد تا امکان بازدید از آن وجود داشته باشد و خراب نگردد. در طی تاریخ صاحبان مختلفی در این قلمرو حکومت کرده‌اند و اکنون به منطقه‌ای گردشگری تبدیل شده است که آثاری از هر دوره‌ای در آن رویت می‌شود. یکی از بخش‌های اصلی قلعه های دره لوآر متعلق به لویی یازدهم است که تاریخ شناسان بعدها به کشف آن پرداختند.

در سال 1491 میلادی بود که رویدادی مهم یعنی ازدواج شاه شارل هشتم در Langeais برگزار شد. تاریخ دانان از این ازدواج به عنوان اتفاقی مهم در تاریخ یاد می‌کنند؛ زیرا اتحاد فرانسه و بریتانیا را رقم زد و تمام جوانب سیاسی و اقتصادی این دو منطقه را تحت تاثیر خود قرار داد.

قلعه لانگیس قدیمی‌ ترین قلعه دره لوآر | یوروپ تورز

طرفداران قلعه‌های دره لوآر صرفا به Langeais بسنده نمی‌کنند و Montresor هم می‌تواند نیازهای آن را برآورده سازد. این قلعه درطول تاریخ محل زندگی یا تفریحات بسیاری از پادشاهان فرانسه بوده است. خدمات بی‌نظیری از سوی این پادشاهان در اختیار مردم قرار گرفته که از آن‌ها نباید عبور کرد.

البته توجه به این قلعه بعد از شروع انقلاب فرانسه کمتر شد، اما در سال 1849 نسبت به بازسازی آن اقدام کردند که اتفاق مهمی به شمار می‌رود. حتی Montresor بعد از آن توسط برخی افراد متمول خریداری و استفاده شد، اما بعدا به دست دولت فرانسه افتاد و به جاذبه‌ای گردشگری تبدیل شد.

عمارت مونترزور قلعه مهم دیگر لوآر | یوروپ تورز

شاه شارل هشتم قلعه ناتمام مولین (Moulin) از قلعه‌های دره لوآر را در زمان پادشاهی خود به دوستش فیلیپ هدیه داد تا از امکانات موجود استفاده کرده و آن را کامل کند. در این قصر هنوز هم می‌توان آثار آن زمان شامل خندق‌ها، برج‌ها و دژ نظامی را پیدا کرد. سبک معماری قلعه مولین دقیقا مطابق با حال و هوای آن زمان فرانسه است.

شاه شارل هشتم با هدیه دادن این قلعه به دوست خود، مایل به ترویج این نوع از معماری و شناختن آن به دیگران بوده است. این قلعه نیز درست مانند موارد گفته شده در طول زمان بارها بازسازی شد. برای مثال، لویی سیزدهم در قرن 17 یک بار نسبت به بازسازی آن اقدام و پروژه‌های ناقص آن را تکمیل کرد تا اکنون جذابیت‌های بیشتری را از آن شاهد باشیم.

قلعه مولین قلعه ای سرسبز و دیدنی | یوروپ تورز

فرانسه از جذاب‌ترین کشورها برای مسافرت در زمان تعطیلات و گذراندن اوقات فراغت است. به همین خاطر تورهایی از طریق ایران، وظیفه بردن مسافران به آن جا را به همراه خدمات دیگر به عهده دارند که یوروپ تورز یکی از بهترین‌ها در این زمینه است.

تور فرانسه خود انواعی دارد و شهرهای زیادی را شامل می‌شود که شهر تور به عنوان یکی از آن‌ها شناخته می‌شود. در صورت تمایل برای رزرو انواع تورهای شهر تور فرانسه می‌توانید وارد بخش‌هایی از سایت یوروپ تورز شده، یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید.


قدیمی ترین قلعه دره لوآر کدام قلعه است؟

از دیگر قلعه های قدیمی دره لوآر که گردشگران از آن استقبال می‌کنند، کدام قلعه است؟

تاریخچه قلعه مولین دره لوآر چیست؟

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!