چگونه ویزای ونیز ایتالیا را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای ونیز ایتالیا را دریافت نمائیم؟

ویزای ونیز، برای سفر و ورود به شهر ونیز ضروری می باشد که برای اخذ ویزای مربوطه بایستی تمام مدارک مربوطه را در زمان و مکان تعیین شده تحویل مامور کنسولگری دهید.

راهنمای کامل اخذ ویزای ونیز ایتالیا

اخذ ویزای ونیز برای سفر و ورود به شهر ونیز ضروری می‌باشد که برای اخذ ویزای مربوطه بایستی تمام مدارک مربوطه را در زمان و مکان تعیین شده تحویل مامور کنسولگری دهید. ویزای ونیز دارای انواع بسیار متفاوتی از جمله ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای نمایشگاهی و ویزای تحصیلی می‌باشد؛ که شما می‌توانید با توجه به نوع و هدف سفر خود یکی از انواع ویزاهای مذکور را دریافت و اخذ نمایید.

چگونه ویزای ونیز ایتالیا را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

شهر ونیز

ونیز یکی از زیباترین شهرهای جهان می‌باشد که هر سال گردشگران فراوانی این شهر را مقصد سفرهای تفریحی خود قرار می‌دهند. جاذبه‌های فراوان شهر ونیز گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند. هم وطنان ایرانی هم همانند دیگر گردشگران بایستی برای سفر به ونیز ویزای مربوطه آن را تهیه و دریافت نمایند. ویزا در واقع مدرک و سندی می‌باشد که به گذرنامه ی‌شما ضمیمه می‌شود و شرط لازم برای سفر به برخی کشورها خواهد بود.

شما می‌توانید برای دریافت ویزای ونیز خود به سفارت خانه کشور ایتالیا مراجعه کنید و اقدامات لازم و مربوط به دریافت و اخذ ویزای ونیز را انجام دهید. افراد به دلایل بسیار گوناگونی به شهر زیبای ونیز مسافرت می‌کنند. از جمله این اهداف می‌توان به توریستی، تجاری، تحصیلی و دیدار خویشاوندان اشاره کرد. شما بایستی قبل از سفر به این شهر ویزای مربوط خود را تهیه و دریافت کنید تا بتوانید اجازه پرواز را داشته باشید. سالیانه مسافرین بسیاری از طریق رزرو تور اروپا به این جزیره سفر می‌نمایند.

چگونه ویزای ونیز تهیه کنیم؟

برای تهیه ی‌ویزای ونیز کافی است با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی معتبر ابتدا از تمامی مدارکی که باید آماده و تهیه کنید، مطلع شوید. سپس مدارک مورد نظر را به طور کامل آماده کنید. در نظر داشته باشید در صورت وجود نقص و یا کامل نبودن مدارک صدور ویزای ونیز شما با مشکل روبرو خواهد شد.

مسئولان سفارت خانه تمامی مدارک لازم برای دریافت ویزای ونیز برای شما مشخص می‌کنند و شما یک بازه ی‌زمانی محدودی را دارید که در این مدت زمانی باید تمامی مدارک آماده شده باشد و سپس به سفارت خانه تحویل داده شود. در نظر داشته باشید که بعد آن باید اقدام به رزرو وقت سفارت ایتالیا نمایید.

در روز مصاحبه حتما به موقع در سفارت خانه حضور بیابید؛ و آراسته و شیک لباس بپوشید، سعی کنید به تمامی سوالات جواب‌های لازم و کافی را ارائه دهید به طوری که بتوانید مسئول مورد نظر را از هدف سفر خود متقاعد کنید، مدت زمان این مصاحبه بسیار کوتاه است. در هنگام مصاحبه فقط کافی است صادق باشید از دادن جواب نادرست در مورد مدارک خود خودداری کنید، مصاحبه از مهم‌ترین مراحل اخذ ویزای شهر ونیز می‌باشد بنابراین سعی بر آن داشته باشید نظر مثبت مامور مصاحبه‌کننده را جذب کنید در غیر این صورت شما در دریافت ویزای ونیز با مشکل مواجه خواهید شد.

مدارک لازم برای تهیه ی‌ ویزای ونیز

برای تهیه ی‌ویزای یا همان ویزای ایتالیا ونیز شما بایستی یک سری مدارکی را تهیه کنید. در ادامه در این خصوص توضیحاتی آورده شده است:

هزینه درخواست ویزای ونیز، دو قطعه عکس، تکمیل فرم درخواست ویزا که از جمله مهم‌ترین مدارک می‌باشد البته به همراه آن‌ها ارائه ی‌اصل گذرنامه و کپی آن در نظر داشته باشید که گذرنامه ی‌شما باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد؛ و از تمامی صفحه‌های آن کپی دریافت کنید. ترجمه ی‌شناسنامه به همراه کپی‌های آن و برنامه ی‌سفر و مدارکی مربوط به استطاعت مالی و بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل و… از دیگر مدارک مهم مورد نیاز است. البته در بین تمامی این مدارک داشتن دعوت نامه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اگر شما از فردی یا شرکتی در کشور مورد نظر دعوت نامه داشته باشید این امر دریافت ویزای ونیز را برای شما آسان‌تر خواهد کرد. اگر قبلا ویزاهای دیگری نیز دریافت کرده‌اید، آن‌ها را نیز در بین مدارک قرار دهید. از هر گونه ارائه سند تقلبی در این زمینه جدا خودداری کنید، زیرا در صورت آشکار شدن و وجود تناقض نه تنها ویزایی برای شما صادر نمی‌شود بلکه طبق قوانین و مقررات با شما رفتار خواهد شد.

هزینه ی‌ صدور ویزای ونیز

هزینه ی‌صدور ویزای ونیز با توجه به کشور مقصد و نوع ویزای صادر شده متغیر می‌باشد. البته مقدار دقیق این مبلغ برای شما مشخص می‌شود برخی از سفارت خانه‌ها مبلغ را به طور دستی دریافت می‌کنند و به ارز کشور مقصد باید تبدیل گردد. در همان اولین روز مراجعه به سفارت خانه و با مشخص کردن کشور مورد نظر این مبلغ برای شما مشخص می‌شود. حتما مبلغ مورد نظر را به طور کامل و به روشی که سفارت خانه برای شما مشخص کرده است بپردازید.

هزینه ی‌ صدور ویزای ونیز | یوروپ تورز

انواع ویزای ونیز

با توجه به هدف سفر شما به کشور مقصد نوع ویزای مختلفی برای شما صادر می‌شود. ویزای شهر ونیز نیز دارای انواع مختلفی است به طور مثال اگر شما به منظور تحصیل به این شهر سفر می‌کنید ویزای ونیز تحصیلی و اگر به قصد توریستی به این شهر سفر می‌کنید ویزای ونیز توریستی به شما تعلق می‌گیرد. از دیگر ویزا‌ها می‌توان به ویزای ونیز نمایشگاهی و ویزای ونیز تجاری و ویزای ونیز اقامتی اشاره کرد؛ که برای صدور هر کدام باید مدارک مخصوص آن را تهیه کنید.

در نظر داشته باشید تمامی مدارک قابل ارائه بایستی ترجمه شود. شما می‌توانید برای ترجمه دقیق و سریع مدارک خود به معتبر‌ترین دایره المعارف مراجعه کنید. دایره المعارف‌های مختلفی در سراسر کشور مدارک مورد نظر را ترجمه می‌کنند. در برخی از ویزاهای ونیز ترجمه‌های مدارک بایستی ممهور به مهر دادگستری باشند که این امر نیز توسط دایره الترجمه‌ها امکان‌پذیر می‌باشد.

تعیین وقت سفارت برای درخواست ویزای ونیز

برای تعیین وقت سفارت ایتالیا ابتدا به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید و درخواست تکمیل فرم درخواست ویزا، و مابقی مراحل را بدهید. برخی از افراد سودجو وعده‌های صدور ویزای ونیز الکترونیکی را به افراد می‌دهند که بایستی توجه داشته باشید کشور ایتالیا هیچ گونه ویزای الکترونیکی را قبول نمی‌کند و حتما بایستی از طریق سفارت خانه این کشور اقدام به دریافت ویزای ونیز داشته باشید.

با انجام دادن تمامی مراحل به طور دقیق پروسه ی‌صدور ویزا بسیار آسان خواهد بود ولی در صورت وجود اشکال در مدارک ممکن است پروسه دریافت ویزا دردسر ساز شود.

زمان لازم برای درخواست ویزای ونیز

برای دریافت ویزای ونیز بهتر است خیلی زودتر اقدام کنید. معمولا حداکثر زمان 3 ماه قبل از عزیمت و حداقل زمان 3 هفته قبل از عزیمت می‌باشد. در نظر داشته باشید اگر زودتر اقدام کنید در این صورت در صورت وجود هر گونه مشکل به قدر کافی فرصت خواهید داشت که مشکل را حل کنید. پس آنچه پیشنهاد می‌شود این است ابتدا تاریخ عزیمت خود را مشخص کنید و سپس در اسرع وقت درصدد تهیه ی‌ویزای خود باشید.

در برخی از فصول سال مانند فصل تابستان متقاضیان صدور ویزای ونیز چندین برابر می‌شود که در این مواقع بایستی چند هفته قبل از زمان پروازتان درخواست صدور و دریافت ویزای خود را اعلام نمایید تا بتوانید به موقع به پرواز و برنامه‌های سفر خود برسید.

ساعات کاری سفارت و کنسولگری ایتالیا در ایران

ساعات کاری سفارت خانه‌های مختلف، با یک دیگر متفاوت خواهد بود. ساعات کاری کنسولگری کشور ایتالیا در روز یکشنبه از ساعت 8 تا 13 و از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 تا 14 می‌باشد. حتما در ساعت کاری مشخص شده به سفارت خانه مراجعه کنید زیرا در غیر این صورت به سوالات شما مسئولی پاسخگو نخواهد بود؛ و در روز مصاحبه نیز حتما نیم ساعت از قبل در محل حاضر شوید.

اطلاع داشتن و آگاه بودن از زمان و ساعات کاری کنسولگری برای افرادی که از شهر‌های دیگر به تهران سفر می‌کنند بسیار اهمیت دارد بنابراین حتما قبل از سفر به تهران از زمان دقیق ساعت کاری سفارت خانه ایتالیا با خبر شوید تا زمان و هزینه بیشتر و گزافی را متحمل نشوید.

نشانی سفارت و کنسولگری ایتالیا در ایران

آدرس سفارت خانه ایتالیا در شهر تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 68/79 می‌باشد. اگر در شهر تهران سکونت دارید محل این سفارت به راحتی برای شما در دسترس است ولی اگر بخواهید از شهرستان‌ها برای مراجعه به این سفارت اقدام کنید حتما با استفاده از نقشه‌های محل یاب آدرس دقیق را مشخص کنید تا مشکلی از دسترسی به کنسولگری برای شما پیش نیاید. یکی از نکات مثبت دریافت ویزای ونیز، واقع بودن کنسولگری کشور ایتالیا در ایران می‌باشد و دیگر مجبور نیستید که برای دریافت ویزای مورد نظر خود به کشور همسایه مراجعه نمایید.

نشانی سفارت و کنسولگری ایتالیا در ایران | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای ونیز

برای تهیه ویزای ونیز باید چه کنیم؟

برای تهیه‌ی‌ ویزای ونیز کافی است با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی معتبر ابتدا از تمامی مدارکی که باید آماده و تهیه کنید، مطلع شوید. سپس مدارک مورد نظر را به طور کامل آماده کنید.

برخی از مدارک موردنیاز ویزای ونیز چیست؟

هزینه درخواست ویزای ونیز، دو قطعه عکس، تکمیل فرم درخواست ویزا که از جمله مهم‌ترین مدارک می‌باشد البته به همراه آن‌ها ارائه ی‌اصل گذرنامه و کپی آن در نظر داشته باشید که گذرنامه ی‌شما باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد؛ و از تمامی صفحه‌های آن کپی دریافت کنید.

بهترین زمان برای اقدام به ویزای ونیز، چه زمانی است؟

برای دریافت ویزای ونیز بهتر است خیلی زودتر اقدام کنید. معمولا حداکثر زمان 3 ماه قبل از عزیمت و حداقل زمان 3 هفته قبل از عزیمت می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!