چگونه ویزای میکونوس یونان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای میکونوس یونان را دریافت نمائیم؟

ویزای میکونوس، همان ویزای کشور یونان می باشد چون این جزیره در این کشور قرار دارد و برای سفر به آن جزیره باید اجازه نامه ورود به کشور یا به اصطلاح ویزای…

همانطور که می دانید برای سفر به کشورهای خارجی باید ویزای آن کشور (اجازه نامه ورود به آن کشور) را دریافت کنید. در اینجا سخن از ویزای میکونوس به میان آمده است، جزیره میکونوس یک جزیره توریستی در کشور یونان است که هر سال تعداد زیادی خارجی را پذیرا می باشد و از آنجایی که این جزیره زیبا و توریستی در کشور یونان قرار دارد برای سفر به این جزیره، باید ویزای کشور یونان را دریافت کنید که اصطلاحا می توان از آن به عنوان ویزای میکونوس نیز یاد کرد.

جزیره میکونوس

یونان به دلیل داشتن قدمت تاریخی طولانی و جاذبه های گردشگری فوق العاده، یکی از کشورهای اروپایی می باشد که مورد توجه گردشگران قرار دارد. جزیره میکونوس نیز یکی از جزایر کشور یونان در دریای مدیترانه است. این جزیره یکی از جزایری است که در این کشور از رتبه بالایی در جهت توریستی بودن و داشتن جاذبه های گردشگری برخوردار است به همین علت توجه بسیاری از توریست ها را در سفر به یونان به خود جلب می کند. برای سفر به این جزیره زیبا علاوه بر اینکه باید آماده سازی های اولیه از قبیل دریافت بلیط و رزرو هتل را انجام داد ولی قبل از انجام تمامی این موارد ابتدا باید برای دریافت ویزای شهر میکونوس یا در واقع اجازه نامه ورود به این جزیره اقدام نمایند. جهت رزرو تور اروپا و سفر به این جزیره زیبا به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. می توان گفت ویزای میکونوس همان ویزای کشور یونان می باشد چون این جزیره در این کشور قرار دارد و برای سفر به آن جزیره باید اجازه نامه ورود به کشور یا به اصطلاح ویزای میکونوس را در دست داشته باشید.

انواع ویزای کشور یونان و میکونوس

1.   ویزای توریستی برای افرادی که با هدف گردشگری به یونان سفر می کنند.

2.   ویزای تجاری برای افرادی که با هدف تجاری دارند.

3.   ویزای ترانزیت هم نوع خاصی از ویزا یونان به شمار می رود برای افرادی که قصد ترانزیت کالا را دارند.

4.   ویزای دیدار از اقوام و خانواده که همانطور که از نام آن پیدا است سفر به قصد دیدار از آشنایان انجام می شود.

5.   ویزای تحصیلی هم به قصد تحصیل در آن کشور دریافت می شود.

ویزای میکونوس
ویزای میکونوس

ویزای شینگن و انواع آن

کشور یونان یکی از کشورهایی است که در معاهده شینگن عضو می باشد و به این معنی است که افراد باید برای سفر به آنجا ابتدا باید از طریق سفارت یونان که در تهران قرار دارد، ویزای توریستی شینگن دریافت کنند. این ویزا در 4 نوع صادر می شود.

ویزای نوع A: ویزای ترانزیت می باشد بدین معنی است که مسافر حق خارج شدن از فرودگاه را ندارد و فقط می تواند در یکی از فرودگاه های شینگن پرواز خود را عوض کند و به کشوری خارج از شینگن راهی شود.

ویزای نوع B: این نوع ویزای عبور است یعنی مسافر حق خارج شدن از فرودگاه را دارد و می تواند از آنجا به عنوان منطقه عبوری استفاده کند و از طریق زمینی خودش را به کشور دیگری به غیر از شینگن برساند.

ویزای نوع C: این نوع ویزای توریستی می باشد که اکثرا ایرانیان از این نوع ویزا برای وارد شدن به شینگن استفاده می کنند.

ویزای نوع D: این نوع ویزا، ویزای بلند مدت می باشد که عموما بازرگانان و تجار از آن استفاده می کنند تا بتوانند به راحتی هر زمان از سال که بخواهند به شینگن ورود و خروج پیدا کنند.

نکته قابل توجهی که در این قسمت قرار دارد این است که اگر افراد بخواهند بیشتر از 3 ماه یا 90 روز در شینگن بمانند دیگر نیازی به ویزای شینگن ندارند یعنی به جای درخواست ویزا باید درخواست اقامت کنند و از طریق سفارت یونان پیگیر اقامت خود باشند. حال اگر بعد از دریافت ویزای شینگن، در آن محدوده بیشتر از 90 روز اقامت کنند باید حتما به مدت 3 ماه یا همان 90 روز خارج از محدوده شینگن بمانند تا بتوانند دوباره ویزای شینگن بگیرند.

البته این نکته هم قابل ذکر است که با داشتن یک سری دلایل خاص می توانند برای حداکثر یک سال هم ویزای شنگن دریافت کنند. داشتن ویزای شینگن به این معنی نیست که از هر کشوری می توانند وارد محدوده شینگن شوند برای مثال اگر شخصی ویزای شینگن خود را از ایتالیا گرفته باشد نمی تواند از فرانسه وارد محدوده شنگن شود. همیشه مسافری که به محدوده شینگن وارد می شود باید برای این آماده باشد که در آنجا هر سوالی از قبیل: آدرس محل اقامت، هدف سفر، مدارکی که پرداخت هزینه اقامت را تایید می کند پرسیده خواهد شد.

ویزای میکونوس
ویزای میکونوس

مدارک لازم برای دریافت ویزای میکونوس

1.   شناسنامه با ترجمه انگلیسی

2.   گذرنامه، گذرنامه ای که اعتبار داشته باشد به همراه گذرنامه قبلی

3.   فرم درخواست ویزای میکونوس (یونان)

4.   نامه رسمی بانک که شرحی از وضعیت حساب بانکی متقاضی در 3 ماه گذشته است (به زبان انگلیسی)

5.   عکس جدید رنگی با ابعاد 3.5 در 4.5

6.   گواهی اشتغال به کار برای شاغلین

7.   گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان

8.   لیست بیمه کارمندی

9.   حکم بازنشستگی برای بازنشستگان

10.  بیمه نامه مسافرتی معتبر با اعتبار 30.000 یورو

11.  رزرو بلیط و هتل

مدارک لازم برای دریافت ویزای میکونوس
مدارک لازم برای دریافت ویزای میکونوس

مراحل دریافت ویزای میکونوس

برای دریافت ویزای میکونوس باید یک سری مراحل طی شود. مرحله اول این است که متقاضی با توجه به نوع سفر خود درخواست خود را مشخص کند که در اینجا درخواست برای ویزای یونان که اکثرا ویزای توریستی است، می باشد. فرم درخواست ویزا باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر تکمیل گردد. فرم را در روز مصاحبه به همراه سایر مدارک تحویل به همراه خود داشته باشید. در مرحله بعدی باید با استفاده از ارسال ایمیل، وقت سفارت یونان رزرو گردد. سپس پس از کامل شدن این مرحله، متقاضی ایمیلی حاوی نامه و تاریخ تعیین شده برای مصاحبه دریافت می کند. در مرحله آخر، متقاضی در تاریخ معین شده با در دست داشتن مدارک مورد نظر برای انجام مصاحبه و ثبت اطلاعات مراجعه می کند.

مراحل دریافت ویزای میکونوس
مراحل دریافت ویزای میکونوس

مدت زمان صدور ویزای میکونوس

تمامی متقاضیان برای دریافت ویزای میکونوس باید 3 ماه قبل از تاریخ سفر خود برای دریافت ویزای میکونوس اقدام نمایند و حداقل زمانی که سفارت برای بررسی اطلاعات و مدارک شخص متقاضی و همینطور صدور این ویزا نیاز دارد 2 هفته می باشد.

ویزای میکونوس
ویزای میکونوس

 هزینه دریافت ویزای میکونوس

قیمت انواع ویزا برای کشور یونان با یکدیگر متفاوت می باشد با توجه به نوع سفر و نوع ویزا درخواستی قیمت دریافت ویزا افزایش یا کاهش می یابد. برای مثال شخصی که متقاضی دریافت ویزای میکونوس می باشد که در واقع همان ویزای یونان است ابتدا باید قبل از هرکاری نوع سفر خود را تعیین کند و سپس ویزای مد نظر خود را است را درخواست دهد تا از میزان قیمت دقیق این ویزا مطلع شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!