درباره یونان این کشور زیبا بیشتر بدانیم

درباره یونان این کشور زیبا بیشتر بدانیم

درباره یونان، کشور یونان که یک کشور با حکومتی جمهوری پارلمانی است پایتختی به نام آتن دارد. این کشور خوش آب و هوا که در جنوب اروپا واقع شده است …

درباره یونان: کشور یونان که یک کشور با حکومتی جمهوری پارلمانی است پایتختی به نام آتن دارد. این کشور خوش آب و هوا که در جنوب اروپا واقع شده است در میان سه قاره آسیا و اروپا و آفریقا قرار گرفته است و اتصال‌کننده این سه قاره به یکدیگر می‌باشد.

درباره یونان این کشور زیبا بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

آشنایی با کشور یونان

تمدن در کشور یونان به سال‌های خیلی دور مربوط است و امروزه این کشور ارزش‌های خاصی از نظر مالی، گردشگری و طبیعی دارد. در تاریخچه ایران باستان بسیار زیاد از کشور یونان نام برده‌اند. زیرا همچون ایران، باستان یونان نیز یکی از کشورهای قدرتمند و جنگجوی دنیا بوده است. کشور یونان دارای سواحل بسیار زیبا و آرامش بخش می‌باشد. غذاهای یونانی به نوبه خود معروف هستند و یکی از دلایل سفر گردشگران به این کشور داشتن غذاهای لذیذ و دلچسب می‌باشد.

آشنایی با کشور یونان

کشور یونان و آب و هوای آن

درباره یونان و آب و هوای آن: به دلیل همسایگی کشور یونان با دریای مدیترانه، قسمتی از این کشور را آب و هوایی مدیترانه‌ای فرا گرفته است. تابستان‌های یونان بسیار خشک و گرم است و بر اثر بادهایی که  بعد از غروب آفتاب باد خنکی می‌وزد هوا یک مقدار قابل تحمل می‌شود. در جزایر شمالی این کشور تابستان‌ها هوای خفه کننده‌ای فضا را در بر می‌گیرد.

بیشترین گرمای کشور یونان در تابستان‌ها به 40 درجه سانتیگراد می‌رسد اما زمستان هوا معتدل و سرد است و در قسمت‌های شمالی این کشور سرما و یخبندان اعجاب انگیزی رخ می‌دهد. برای شنا کردن در آب‌های این کشور و لذت بردن از  ساحل‌ها، بهتر است در ماه‌های ژوئن تا سپتامبر به یونان سفر کنید. حتی می‌توانید با اقامت کردن در هتل‌ها و اقامتگاه‌های کنار ساحل از خدمات متنوع آنها نیز بهره‌مند شوید. علت بارش باران و برف در زمستان و گرمای بیش از اندازه این کشور همسایگی با دریای مدیترانه است که تاثیر خیلی زیادی بر روی آب و هوای یونان گذاشته است.

کشور یونان و آب و هوای آن | یوروپ تورز

موقعیت جغرافیایی کشور یونان

درباره یونان و موقعیت جغرافیایی این کشور: در جنوب شرقی قاره اروپا کشوری به نام یونان وجود دارد که با کشورهایی مثل بلغارستان و مقدونیه هم مرز می‌باشد. کشور یونان با دریای مدیترانه و ترکیه نیز همسایگی دارد. کوه‌های بلند، دشت‌های سرسبز و دامنه‌های دلپذیر می‌تواند جذابیت خاصی برای گردشگران داشته باشد. این کشور دارای یک رشته کوه بلند به نام پیندوس می‌باشد.

این رشته کوه وسیع از شمال تا جنوب کشور یونان کشیده شده است. به طور تقریبی می‌توان گفت یک پنجم وسعت یونان را جزایر آن تشکیل می‌دهند. این جزایر با فاصله‌های بسیار کم در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که بسیاری از آنها در دریای مدیترانه می‌باشند. بسیاری از جزیره‌های موجود مسکونی هستند و خیلی از آنها نیز گردشگری هستند. پس هر وقت به یونان سفر کردید از مجمع الجزایر آن نیز دیدن کنید.

موقعیت جغرافیایی کشور یونان | یوروپ تورز

تاریخچه کشور یونان

درباره یونان و تاریخچه این کشور: یونان در سال 1829 از خود، استقلالی نداشت و عثمانی‌ها بر یونان سلطه داشتند. فرهنگ و آداب و رسوم مردم یونان کاملا با عثمانی‌ها متفاوت بود و پس از گذشت مدتی فرهنگ مردم یونان مانند عثمانی‌ها شد و شیوه زندگی مردم کشور یونان را تغییر داد. حتی زبان یونانی‌ها نیز با ترکی عثمانی مخلوط شد و این کشور به طور کامل استقلال خود را از دست داد. عثمانی‌ها به طور کامل بر این کشور چیره شده بودند که بعد از گذشت چند سال یونانی‌ها بر عثمانی‌ها پیروز شده و سعی کردند تا دوباره به یونان باستان خود بازگردند. اما هنوز هم اثرات وجود عثمانی‌ها در این کشور نمایان و روشن است.

تاریخچه کشور یونان | یوروپ تورز

زبان و فرهنگ مردم یونان

 درباره یونان و زبان و فرهنگ مردم این کشور: بیشتر مردم یونان به زبان یونانی سخن می‌گویند اما هستند کسانی که به زبان‌های ترکی یا مقدونیه‌ای و آلبانیایی صحبت کنند. تعداد کمی از مردم یونان نیز به زبان‌های ارمنی و بلغاری مسلط هستند.

یونان که مهد تمدن جهان نامیده می‌شود دارای اماکن تاریخی بسیار زیادی است که تمامی مردم این کشور به دلیل داشتن این تمدن از آنها مراقبت کرده و سعی می‌کنند مردم را از داشتن این تاریخچه مطلع کنند. اهالی کشور یونان دارای غرور و غیرت بسیار زیادی می‌باشند که تحقیقات نشان داده‌اند این میزان از غرور را در قاره اروپا تنها یونانی‌ها دارند.

مصرف سیگار در این کشور بیش از اندازه معمول است به طوری که دانش‌آموزان نیز در این کشور سیگاری هستند و سیگار کشیدن را عیب نمی‌دانند. مذهب اصلی در کشور یونان ارتدوکس می‌باشد. آنها سعی می‌کنند که از مذهب خود به بهترین شکل بهره ببرند و در ارتباط با بزرگترها یا هم نوعان خود استفاده کنند. خیلی کم پیش می‌آید که جوان‌های این کشور برای عبادت به کلیساها بروند مگر اینکه مراسمات خاکسپاری یا جشن‌های عروسی باشد که جوان تر‌ها را در کلیساها ببینید.

آداب معاشرت در یونان

درباره یونان و آداب معاشرت این کشور: برای سلام کردن ابتدا به یکدیگر دست می‌دهند و سعی می‌کنند که حتما ارتباط چشمی داشته باشند و با لبخند به یکدیگر سلام کنند. اگر که دو نفر با هم بسیار صمیمی باشند همدیگر را در آغوش می‌گیرند. پر حرف بودن مردم یونان نیز از همان آدابی است که می‌گویند از عثمانی‌ها برگرفته شده است.

در یونان حتما لازم نیست هدیه گران قیمت باشد و حتی اینکه نشان دهنده این باشد که به یادت هستیم، خود هدیه‌ای بسیار خوشحال‌کننده می‌باشد. هدیه گرفتن در یونان حتما باید جبران شود و به موقع برای شخص مقابل باید هدیه‌ای تهیه کنید پس سعی کنید هدیه‌های ارزان قیمت بخرید تا آنها نیز مجبور نباشند که هدایای گران قیمت برای شما تهیه کنند.

نقش خانواده در زندگی‌های یونانی بسیار پر رنگ و مهم است به طوری که هرگاه شخصی با مشکلی مواجه می‌شود ابتدا به خانواده خود خبر می‌دهد. در خانواده‌ها همیشه مهربانی و عشق نمایان است. یونانی‌ها بر سر سفره غذا با یکدیگر صحبت می‌کنند و اگر به خانه یک یونانی دعوت شدید، انتظار داشته باشید که شیرین‌ترین و جذاب‌ترین بحث آنها را بر سر سفره مشاهده کنید.

آداب معاشرت در یونان | یوروپ تورز

کلیساها و معابد یونان

درباره یونان و کلیساها و معابد این کشور: کلیساها و معابد کوچک و بزرگی در کشور یونان قرار دارد که بازدید از تمامی آنها برای گردشگران خالی از لطف نبوده و می‌توانند به شکل درست‌تری از تاریخچه یونان آگاه شوند. هر کدام از کلیساها برای کارهایی به جز عبادت مناسب هستند. در بعضی کلیساها مراسم ازدواج و خاکسپاری انجام می‌شود اما در کلیساهایی که فضای کوچکی دارند تنها به عبادت پرداخته می‌شود. کلیسای حواری مقدس در آگورا فقط ساختمانی از آن باقی مانده است به این دلیل که حفاری‌های باستان‌شناسان تمامی این کلیسا را تخریب کرده است. این کلیسا در قسمت بالایی چشمه مقدس واقع شده است.

صومعه دفنی در آتن

درباره یونان و صومعه دفنی در پایتخت این کشور: این صومعه محل معبد شخصی یونانی ساخته شده است. امروزه این صومعه دفنی بزرگترین و جامع‌ترین موزه یونان می‌باشد. این صومعه مقدس از گذشته‌های دور برای یونانی‌ها بسیار مقدس بوده و برای آن ارزش بسیاری قائل هستند.

این صومعه بدست یکی از امپراتوران مسیحی یک بار تخریب می‌شود، به این علت که پرستش چند خدایی حرام است و مقدس بودن این صومعه نشان از چند خدایی دارد. اما بعد دوباره به تدریج صومعه کوچکی ساختند و بعد آن را گسترش دادند. بارها و بارها مورد تهاجم سربازان فرانک قرار گرفته است. زمین لرزه‌ها نیز شریک تخریب این صومعه شدند و ذره ذره از اطراف آن را تخریب کردند.

در قرن شانزدهم این صومعه به دست کشیش‌های ارتدوکس افتاد و از مکانی مذهبی به سربازخانه تبدیل شد. بعد از تخریب این صومعه به دست زمین لرزه‌ها تصمیم به بازسازی آن گرفتند و از ایتالیایی‌ها جهت تعمیر کمک گرفتند و دوباره صومعه مکانی مذهبی شد. موزاییک‌های طرح داری که نقاشی‌هایی بر روی آن نقش دارند هنوز هم در صومعه دفنی آتن در کشور یونان قرار دارد و نقش‌های عمران و حنا که پدر و مادر حضرت مریم هستند، صلیب کشیدن و تولد عیسی را بر روی آن به تصویر کشیده‌اند.

صومعه دفنی در آتن | یوروپ تورز

معروف‌ ترین غذا های یونانی

درباره یونان معروف‌ ترین غذا های این کشور: مردم یونان به دلیل آب و هوای گرم و مدیترانه‌ای که دارد مجبور هستند تا همیشه از مواد غذایی تازه استفاده کنند. غذاهای کبابی در یونان طرفدارهای خاص و زیاد خود را دارند که نوع طبخ کباب‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و این باعث جذابیت کباب‌های یونانی برای گردشگران است. سرآشپزان یونانی در مواد اولیه اکثر غذاهای خود سس‌های مخصوصی را استفاده می‌کنند و می‌توان گفت که بیشتر غذاهای یونانی دارای سس‌های مخصوص و با طعم‌های بی‌نظیری هستند.

گلوله‌های پنیر سرخ شده که با افزودن مواد غذایی متفاوت اسم آنها عوض می‌شود یکی از انواع غذاهای دوست داشتنی یونانی است که بیشتر بچه‌ها عاشق آن می‌شوند. شما در یونان با غذاهایی آشنا می‌شوید که به این موضوع ایمان می‌آورید که تمامی نعمت‌های خداوند را می‌توان به بهترین شکل به غذایی بی‌نظیر تبدیل کرد.

رستوران‌ ها و غذا خوری‌ های یونان

درباره یونان و رستوران‌ ها و غذا خوری‌ های این کشور: بسیاری از گردشگران که به یونان سفر می‌کنند ابتدا با قصد گردش به یونان می‌روند اما بعد از خوردن یک وعده غذایی در رستوران‌های کشور یونان به این نتیجه می‌رسند که در بازار خوراکی‌های یونان قدم زدن شاید بهتر از رفتن به مکان‌های تفریحی باشد و شکم گردی در یونان از تفریحات سالم گردشگران و مسافران می‌باشد.

رستوران‌های ساده و با سبک‌های معمولی در یونان مشاهده نمی‌شود چرا که آنها معتقد هستند به اینکه غذا باید با آداب و خلاقیت سرو شود تا مشتری از حضور خود در رستوران و انتخاب غذاهای یونانی رضایت داشته باشد. در رستوران‌های کشور یونان همیشه و در همه قسمت‌ها، پاکیزگی اولین حرف را می‌زند و هیچ نوع آلودگی در این رستوران‌ها دیده نمی‌شود. روزهای یکشنبه و دوشنبه در آتن رستوران‌ها خصوصی بوده و رزرو می‌شوند تا برای مراسمات خاص از آنها استفاده کنند.

6. این کار افراد ریسک‌پذیر و نترس را می‌خواهد تا در آن ارتفاع بتوانند با آرامش به میل کردن غذا بپردازند. از آن بالا تمامی سطح شهر آتن نمایان است و می‌توان گفت زیباترین نمایی که از آتن وجود دارد شب‌های آن از بالای رستوران گردان می‌باشد. کافه‌های شکیل و زیبا در آتن کم پیدا نمی‌شود.

سواحل زیبای کشور یونان

درباره یونان سواحل زیبای این کشور: بعد از رسیدن به مقصد خود که همان کشور یونان می‌باشد بهترین تفریح گردشگران تماشای سواحل بکر و آرام یونان می‌باشد. با رفتن به ساحل می‌توانید زیبایی‌های خیره‌کننده جزیره لفکادا در کشور یونان را مشاهده کنید. این ساحل شنی از بی‌نظیر‌ترین و زیباترین سواحل یونان می‌باشد. ساحل صخره‌ای و اعجاب انگیز ساراکینیکو (Sarakiniko Beach Greece) دارای صخره‌های آهکی و استواری می‌باشد که بهترین عکس‌های یادگاری خود را می‌توانید در کنار این ساحل داشته باشید. بسیاری از سواحل کشور یونان در شب‌ها زیباتر از روزها هستند و به شما توصیه می‌کنیم که از شب‌های این سواحل زیبا دیدن کنید تا اوج زیبایی سواحل دنیا را در یونان به طور زنده لمس کنید.

تفریحگاه‌ های یونان

درباره یونان و تفریحگاه‌ های این کشور: از تفریحات موجود در یونان باید به تماشای تئاتر اشاره کرد که نشان از مهارت یونانی‌ها در این کار فوق العاده هنری دارد. کشور یونان وابسته به تمدنی که دارد چشمگیر‌ترین موزه‌ها را در خود جای داده است. تپه فیلو پاپوس یک تپه تاریخی با زیبایی‌های چشمگیری است که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. بازار باستانی در آتن پایتخت کشور یونان در گذشته  محل تجمع مردم و تجارت بوده است که در گذشته رونق بسیار زیادی داشته است اما امروزه هم همچنان از مراکز دیدنی و جالب بشمار می‌رود.

مراکز خرید کشور یونان

درباره یونان و مراکز خرید این کشور: مراکز خرید یونان و پاساژهای بزرگ خرید در آتن آنقدر بزرگ هستند که از همه نوع وسایل و لوازم را در خود جای دهند. زمین‌های مخصوص بازی برای بچه‌ها این امکان را می‌دهد تا هم شما با آرامش خاطر به خرید خود بپردازید و هم کودکان از خرید کردن و ماندن در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها خسته نشوند و باعث اذیت شما نشوند.

این فروشگاه‌های بزرگ کافه‌های شیک و مدرنی را در خود جای داده‌اند تا به هنگام خستگی نفسی تازه کرده و دوباره به خرید خود ادامه دهید. اینترنت و وای فای رایگان تمامی قسمت‌های فروشگاه را پوشش می‌دهد تا اگر می‌خواهید با یکی از اعضای خود تماس اینترنتی داشته باشید و نظر او را نسبت به خرید خود بپرسید با مشکل مواجه نشوید. دستگاه‌های خودپرداز برای آسایش و راحتی مشتریان در طبقات فروشگاه‌ها قرار داده شده است. با کمی چانه زدن می‌توانید از فروشنده‌ها تخفیف خوبی بگیرید.

سوغات کشور یونان

درباره یونان و سوغات این کشور: بعد از بازگشت از سفر، همه از شما انتظار دارند تا سوغات آن کشور را به عنوان هدیه به آنها بدهید. روسری‌های ابریشمی مارک با برند سراپیس از جذاب‌ترین سوغاتی‌ها می‌تواند باشد. شیره زیتون را در کشور یونان تبدیل به یک صابون گیاهی و با خاصیت‌های بالا می‌کنند که حتما توصیه می‌شود از این صابون‌ها خریداری کنید. پسته‌های یونان نیز از خوردنی‌های خوشمزه این کشور است. زیورآلات و جواهرات یونانی از معروف‌ترین و منحصر به فرد‌ترین سوغات این کشور هستند.

کیف دستی‌های برند و لباس‌ها به عنوان سوغاتی می‌توانند بهترین گزینه باشند.  عسل‌های کشور یونان مانند پسته‌های آن، طرفداران زیادی دارند که در تمامی فروشگاه‌های محلی یونان به فروش می‌رسند. آلات موسیقی سنتی یونان سوغات مناسبی برای نوازندگان می‌باشد. به طور کلی در کشور یونان اجناس برند بسیار زیادی وجود دارد.

آداب و رسوم یونانی

درباره یونان و آداب و رسوم یونانی: در مراسمات عروسی کشور یونان عروس خانم‌ها از روبنده‌های زرد و قرمز که نماد آتش داشته‌اند استفاده می‌کردند. انگشترهای الماس نشانه شعله‌های آتش که برای یونانی‌ها مقدس است در عروسی‌ها استفاده می‌شود. در یونان برای مقابله با چشم زخم هر کس یک پر در جیب لباس خود می‌گذارد تا از چشم زخم دور باشد. یونانی‌ها بر این باور هستند که روزهای سه شنبه نحس می‌باشد و کارهای مهم خود مانند عقد قرارداد، داد و ستد و شروع کسب و کار‌ها را در روزهای سه شنبه انجام نمی‌دهند. عدد 13 برای یونانیان نشانه شانس و خوشبختی است.

آداب و رسوم یونانی | یوروپ تورز

درباره یونان و هتل‌ های آن

درباره یونان و هتل های این کشور: هتل های یونان: در کنار ساحل و در مرکز شهر بهترین هتل‌ها واقع شده‌اند تا مسافران به راحتی در رفت و آمد باشند و دچار مشکل نشوند. هتل‌ها دارای پارکینگ می‌باشند و به تعداد نفرات دلخواه شما اتاق دارند که رضایت مشتری را جلب کنند.

استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی برای رفاه حال مسافران است که از بهترین لوازم و خدمات تشکیل شده‌اند. پاکیزگی در یونان از مهم‌ترین مسائلی است که به آن توجه بسیاری می‌کنند پس از پاکیزه بودن اتاق هتل خود اطمینان داشته باشید و با خیال راحت در اتاق رزرو شده خود به استراحت بپردازید. هتل‌های گران قیمت‌تر از خدمات بالاتر و با کیفیت‌تری برخوردار هستند.

حمل و نقل در کشور یونان

درباره یونان و حمل و نقل این کشور: در 10 سال اخیر کشور یونان از نظر حمل و نقل رشد بسیار زیاد و چشمگیری داشته است که با استفاده از وسایلی مانند اتوبوس، تراموا، اتوبوس برقی، قطار برقی و مترو سرعت حمل و نقل را در شهر آتن افزایش داده است. شما برای استفاده از این وسایل نقلیه ابتدا باید بلیط تهیه کنید که به جرات می‌توان گفت قیمت این بلیط‌ها نسبت به کشور‌های دیگر ارزان‌تر بوده و به راحتی می‌توان این بلیط‌ها را تهیه نمود. در تور کشور یونان اصلا نگران حمل و نقل خود نباشید چرا که وسایل نقلیه به صورت 24 ساعته در خدمت مسافران می‌باشند و از امنیت بالایی برخوردار هستند.

حمل و نقل در کشور یونان | یوروپ تورز

باید ها و نباید ها در سفر به یونان

درباره یونان و باید ها ونباید های سفر به این کشور: در سفر به یونان حتما به میزان لازم پول نقد همراه خود داشته باشید و بدون داشتن پول نقد سفر نکنید. همیشه در موزه‌ها توجه بسیار زیادی به علائم هشدار دهنده داشته باشید و به هیچ وجه به لوازم موزه دست نزنید. در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو غذا یا نوشیدنی همراه خود نداشته باشید چرا که مردم یونان به وسایل حمل و نقل خود توجه بسیار زیادی دارند و از اینکه شما باعث شوید آنها پاکیزگی خود را از دست دهند بسیار رنج می‌برند اما آب همراه داشتن هیچ ایرادی ندارد.

کلیساها همیشه اماکن مقدسی هستند که باید به قوانین نانوشته آنها توجه بسیاری داشت و به آنها احترام گذاشت پس حواستان باشد که هنگام ورود به کلیساها با لباس نامناسب وارد نشوید. از لوازم و تاسیسات نظامی عکاسی و فیلمبرداری نکنید. اگر که با وسیله نقلیه خود به این کشور سفر می‌کنید لازم به ذکر است که بدانید این کشور دارای جاده‌های پر پیچ و خم است و رانندگی باید با احتیاط کامل انجام شود.

خروج لوازم قیمتی از این کشور جرم بسیار سنگینی محسوب می‌شود پس به هیچ وجه درخواست افراد را جهت انجام این کار قبول نکنید و سعی نکنید که اجناس قدیمی را حتی برای خود از کشور خارج کنید. در جنگل‌های یونان آتش سوزی به راحتی اتفاق می‌افتد پس به هیچ وجه در جنگل‌ها سیگار نکشید یا ته سیگار روشن خود را در طبیعت رها نکنید.

باید ها و نباید ها در سفر به یونان | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره یونان

پایتخت کشور یونان کجاست؟

کشور یونان که یک کشور با حکومتی جمهوری پارلمانی است پایتختی به نام آتن دارد.

کشور یونان در کجای قاره اروپا واقع شده است؟

این کشور خوش آب و هوا که در جنوب اروپا واقع شده است در میان سه قاره آسیا و اروپا و آفریقا قرار گرفته است و اتصال‌کننده این سه قاره به یکدیگر می‌باشد.

بهترین سوغاتی های کشور یونان چه چیز هایی میباشد؟

روسری‌های ابریشمی مارک با برند سراپیس از جذاب‌ترین سوغاتی‌ها می‌تواند باشد. شیره زیتون را در کشور یونان تبدیل به یک صابون گیاهی و با خاصیت‌های بالا می‌کنند که حتما توصیه می‌شود از این صابون‌ها خریداری کنید. پسته‌های یونان نیز از خوردنی‌های خوشمزه این کشور است. زیورآلات و جواهرات یونانی از معروف‌ترین و منحصر به فرد‌ترین سوغات این کشور هستند.

باور جالب یونانیان درمورد روزهای سه‌شنبه و عدد 13 چیست؟

یونانی‌ها بر این باور هستند که روزهای سه شنبه نحس می‌باشد و کارهای مهم خود مانند عقد قرارداد، داد و ستد و شروع کسب و کار‌ها را در روزهای سه شنبه انجام نمی‌دهند. عدد 13 برای یونانیان نشانه شانس و خوشبختی است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

4 نظر

مهدی... 17 مهر 1397 پاسخ

لیر
یک نوع نقاب است

ramtin 13 شهریور 1397 پاسخ

کشوری محشر بیست خیلی خوش اب و هوا

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام
ممنون از نظرتون
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
88851080

محمد پایروند 7 تیر 1397 پاسخ

مرسی بابت مطالب مفیدتان