بازار خیابانی پاندروسو در آتن | معرفی – رستوران ها – تصاویر

بازار خیابانی پاندروسو در آتن | معرفی – رستوران ها – تصاویر

بازار خیابانی پاندروسو در آتن، یکی از نمادین‌ترین و قدیمی‌ترین بازارهای آتن، یونان است. این مکان مجموعه‌ای از رنگ‌ها، بوها، صداها و طعم‌ها را با خود به همراه …

بازار خیابانی پاندروسو در آتن: بازار خیابانی پاندروسو یکی از نمادین‌ترین و قدیمی‌ترین بازارهای آتن، یونان است. این مکان مجموعه‌ای از رنگ‌ها، بوها، صداها و طعم‌ها را با خود به همراه دارد که هم محلی‌ها و هم گردشگرانی را که به دنبال کشف فرهنگ و غذاهای پر جنب و جوش یونانی هستند، جذب می‌کند.

بازار خیابانی پاندروسو در آتن

معرفی بازار خیابانی پاندروسو در آتن

این بازار که در قلب آتن، بین موناستیراکی و میدان سینتاگما واقع شده است، حدود 200 متر امتداد دارد و به هنگام حضور در آن به هیچ عنوان نمی‌توان تحت تاثیر انواع کالاهای عرضه‌ شده توسط فروشندگان قرار نگرفت. از سوغاتی‌های دست ساز و جواهرات منحصر به فرد گرفته تا لباس‌ها و اکسسوری‌های سنتی یونانی، همه چیز در اینجا یافت می‌شود.

با قدم زدن در کوچه‌های باریک بازار خیابانی پاندروسو در آتن می‌توان انرژی و هیجان آن مکان را احساس کرد. فروشندگان، همگی با غرفه‌های خود که در کنار یکدیگر چیده شده‌اند، محصولات متنوعی را عرضه می‌کنند که هر کدام طراحی و سبک منحصر به فرد خود را دارند. همه چیز از لباس، کفش، کیف و کلاه را می‌‌توانید در اینجا پیدا کنید، و اگر خوش شانس باشید، حتی ممکن است فروشنده‌‌هایی بیابید که مایلند با شما در مورد قیمت ‌ها مذاکره کنند و با قیمتی بسیار کمتر از چیزی که هست، محصولات خود را به فروش برسانند.

رستوران‌ های بازار خیابانی پاندروسو در آتن را از دست ندهید!

این بازار همچنین به خاطر طیف بی‌نظیری از گزینه‌های غذا و نوشیدنی معروف است. غذاهای سنتی یونانی را می‌‌توانید در بسیاری از غذا خوری ‌های اینجا پیدا کنید. بوی گوشت تازه، ماهی و ادویه ‌ها فضای بازار خیابانی پاندروسو در آتن را پر می‌‌کند. یکی از محبوب ‌ترین غذاهایی که در اینجا فروخته می‌‌شود، سوولاکی است که گوشت سیخ ‌شده‌‌ای است که روی شعله باز کبابی می‌‌شود و با نان پیتا، سالاد و تزاتزیکی سرو می‌‌شود.

اگر احساس ماجراجویی می‌‌کنید، ده‌‌ها غذای یونانی دیگر مانند gyros، moussaka و saganaki را می‌‌توانید امتحان کنید. با این حال، توجه به این نکته مهم است که بهترین غذا اغلب در کوچه‌های فرعی یافت می‌شود و نه مناطق تجاری بازار.

به جز غذا و لباس، در بازار خیابانی پاندروسو در آتن چه چیزی یافت می‌شود؟

علاوه بر غذا، انواع متنوعی از محصولات محلی یونان نیز در بازار خیابانی پاندروسو در آتن به فروش می‌رسد. از گیاهان محلی، عسل و روغن زیتون گرفته تا محصولات دست ساز سنتی یونانی مانند سفال، قالیچه و کالاهای چرمی، طیف وسیعی از اقلام معتبر و مقرون به صرفه را می‌توانید در این بازار بیابید. این بازار همچنین به ‌خاطر عتیقه‌ جات، اقلام قدیمی و کلکسیون ‌های منحصر به‌ فردش معروف است. در این بازار به نوعی هر کالا گنجی است که منتظر کشف شدن از سوی بازدیدکنندگان می‌باشد.

اهمیت فرهنگی بازار خیابانی پاندروسو در آتن

اهمیت فرهنگی بازار خیابانی پاندروسو در آتن

علاوه بر فعالیت‌های تجاری، بازار پاندروسو دارای اهمیت فرهنگی است. قدمت این بازار به دوره عثمانی برمی گردد و بخش‌هایی از آن پس از جنگ جهانی دوم بازسازی شده است. بنابراین، به بخشی اساسی از تاریخ و فرهنگ آتن تبدیل شده است. منحصر به فرد بودن بازار پاندروسو در اصالت محصولات و صمیمیت فروشندگان آن نهفته است.

علاوه بر این، بازدیدکنندگان می‌توانند از صداهای موسیقی سنتی یونانی لذت ببرند و از برنامه‌های مختلف فیلمبرداری کنند. صدای خوش بوزوکی اغلب با صحبت‌های مشتریان و فروشندگان همراه می‌شود. همه اینها بازار را به تجربه‌ای پر جنب و جوش و جذاب تبدیل می‌کند.

رستوران‌ های بازار خیابانی پاندروسو در آتن

سخن پایانی

این بازار همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب باز است و پر جنب و جوش‌ترین ساعات آن بین 11 صبح تا 3 بعد از ظهر است که شلوغ‌ترین آن است. دوشنبه‌ها بازار خیابانی پاندروسو آتن معمولا خلوت بوده و بازار اغلب یکشنبه‌ها تعطیل است. با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که بسیاری از هنرمندان خیابانی وجود دارند که به فضای جذاب بازار می‌‌افزایند، بنابراین حتی اگر مغازه ‌ها بسته باشند، بازدید از این خیابان به همان اندازه سرگرم‌‌کننده است که وقتی فروشگاه‌ها باز هستند.


سوالات متداول بازار خیابانی پاندروسو در آتن

بازار خیابانی پاندروسو آتن در کجا واقع شده است؟

این بازار در قلب آتن، بین موناستیراکی و میدان سینتاگما واقع شده است.

بازار خیابانی پاندروسو آتن چه ساعاتی دایر است؟

این بازار همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب باز است و پر جنب و جوش‌ترین ساعات آن بین 11 صبح تا 3 بعد از ظهر است که شلوغ‌ترین آن است. دوشنبه‌ها بازار خیابانی پاندروسو آتن معمولا خلوت بوده و بازار اغلب یکشنبه‌ها تعطیل است.

در این بازار چه چیز هایی یافت میشود؟

علاوه بر غذا، گیاهان محلی، عسل و روغن زیتون گرفته تا محصولات دست ساز سنتی یونانی مانند سفال، قالیچه و کالاهای چرمی، طیف وسیعی از اقلام معتبر و مقرون به صرفه را می‌توانید در این بازار بیابید. این بازار همچنین به ‌خاطر عتیقه‌ جات، اقلام قدیمی و کلکسیون ‌های منحصر به‌ فردش معروف است.

بازار خیابانی پاندروسو آتن چقدر قدمت دارد؟

قدمت این بازار به دوره عثمانی برمی گردد و بخش‌هایی از آن پس از جنگ جهانی دوم بازسازی شده است. بنابراین، به بخشی اساسی از تاریخ و فرهنگ آتن تبدیل شده است. منحصر به فرد بودن بازار پاندروسو در اصالت محصولات و صمیمیت فروشندگان آن نهفته است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!