چگونه ویزای تحصیلی بلژیک را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای تحصیلی بلژیک را دریافت نمائیم؟

ویزای تحصیلی بلژیک، را دریافت نمایید و از تحصیل در کشور بلژیک لذت ببرید. دریافت ویزای تحصیلی از طریق شما نشان دهنده ادامه تحصیل یا شروع مقطع تحصیلی در این…

تحصیل در کشور های اروپایی برای بسیاری از افراد یک رؤیا است؛ چرا که از این طریق راه خود را برای مهاجرت به اروپا آسان می کنند همه ساله گردشگران زیادی به منظور تفریح و گردش با استفاده از تور بلژیک و تور اروپا به این کشور سفر می کنند. . بلژیک یکی از این کشور ها می باشد که شما برای تحصیل در آن باید ویزای تحصیلی بلژیک را دریافت نمایید. سپس می توانید در این کشور به تحصیل مشغول شده و پس از اتمام دوره تحصیلی، برای کار و سپس اخذ اقامت دائم تلاش کنید.

ویزای تحصیلی بلژیک
ویزای تحصیلی بلژیک

تحصیل در بلژیک

کشور بلژیک یکی از کشور های غرب اروپا است که مانند بسیاری از کشور های اروپایی است که سالانه شاهد حضور گردشگران بسیاری که با استفاده از تور بلژیک و تور اروپا به این کشور سفر می کنند همچنین شرایط بسیار عالی برای تحصیل دارد. کیفیت آموزش در این کشور نیز از سطح بالایی برخوردار می باشد. البته هزینه ‌های تحصیل نیز متوسط رو به بالا است. همه ی این عوامل دست به دست هم دادند تا بلژیک را به کشور مناسبی برای تحصیل تبدیل کنند. در دانشگاه های بلژیک دروس مختلفی ارائه می شوند که عموماً عملی هستند و دروس در ابتدا به صورت عملی ارائه شده و سپس شما می توانید به صورت تئوری به تحصیل در این کشور مشغول شوید. نوع رشته ها نیز کمی متفاوت از رشته های دانشگاهی کشور خودمان است. برای مثال رشته هایی همچون موسیقی، بهداشت، معماری، پزشکی و رشته های علوم انسانی از اهمیت ویژه ای در این کشور برخوردار هستند و معمولاً در تمام دانشگاه های بزرگ این کشور، این رشته ها تدریس می شوند. بر عکس ایران که بیش تر به رشته های پزشکی و مهندسی بها داده می شود. در این کشور هنر نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

تحصیل در بلژیک
تحصیل در بلژیک

دوره های تحصیلی در بلژیک

شما پیش از اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بلژیک باید اطلاعاتی درباره ی دوره های تحصیلی در این کشور به دست بیاورید. در این جا می خواهیم به همین موضوع بپردازیم. دوره های تحصیلی به صورت کلی در بلژیک به سه روش قابل انجام می باشد. 1-تحصیل در دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه (معادل پیش دانشگاهی) 2- تحصیل در یک دانشگاه دولتی 3- تحصیل در یک دانشگاه خصوصی و غیر دولتی. شما در این سه حالت می توانید تحصیلات تکمیلیتان را به پایان برسانید. اما دوره های دانشگاهی شامل دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. شما می توانید با شرایط تحصیل در هر یک از این مقاطع آشنا شده و برای ادامه تحصیلتان اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور بلژیک بکنید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک مراحل مختلفی نیز وجود دارد. شما در ابتدا و پیش از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی بلژیک باید نسبت به اخذ پذیرش و دریافت دعوت نامه تحصیلی از دانشگاه های این کشور اقدام کنید. پس از این که پذیرش دانشگاه مورد نظرتان را گرفتید، می توانید کار اخذ ویزای تحصیلی بلژیک را آغاز کنید. برای این کار شما باید سه مرحله زیر را انجام دهید.

 1. درخواست اولیه ویزای تحصیلی بلژیک
 2. وقت سفارت بلژیک
 3. صدور ویزا و پیکاپ آن

شما پس از این که پذیرش دانشگاه مورد نظر را گرفتید و کار های اولیه را انجام دادید، می بایست نسبت به اخذ ویزای تحصیلی بلژیک اقدام کنید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی بلژیک
مراحل دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

نحوه درخواست ویزای تحصیلی بلژیک

برای درخواست ویزای تحصیلی بلژیک شما ابتدا می بایست فرم Usage Interne –N5-Intern Gebruik را دریافت کرده و پر نمایید و به همراه درخواستتان و انگیزه سفر به راه ارتباطی که سفارت بلژیک قرار داده است، ارسال کنید. اگر با درخواست اولیه شما موافقت صورت گیرد. وقت سفارت بلژیک در ایران برای شما در نظر گرفته خواهد شد و شما در وقت سفارت با در دست داشتن مدارک مرتبط و مدارک تحصیلیتان باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. در وقت سفارت پس از تحویل مدارک و انجام مصاحبه، انگشت نگاری نیز انجام می شود. بقیه مراحل دریافت ویزای بلژیک از نوع تحصیلی بلژیک توسط سفارت بلژیک انجام می شود. البته برای پیکاپ پاسپورت و ویزا می توانید از طریق موسسه های معتبر مربوطه اقدام کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

همان طور که گفتیم در وقت سفارت بلژیک باید مدارک مختلفی را در اختیار داشته و به سفارت تحویل دهید. لیست این مدارک را در ادامه عنوان خواهیم کرد:

 1. پاسپورتی که حداقل 12 ماه اعتبار داشته و دو صفحه ی خالی داشته باشد.
 2. اصل شناسنامه و کارت ملی
 3. فرم درخواست ویزا که قبلا پر شده است.
 4. فرم پذیرش شما در دانشگاه مربوطه یا به عبارتی دعوت نامه تحصیلی از طرف دانشگاه مورد نظر البته برگه ثبت نام نیز مورد قبول می باشد.
 5. مدرک زبان معتبر
 6. مدرکی که نشان دهد شما وضعیت مالی بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در این کشور دارید.
 7. مدرکی که نشان دهد شما مشکل محل اقامت در بلژیک را ندارید.
 8. بلیط هواپیما
 9. دو قطعه عکس 6 در 4

10-بیمه مسافرتی

11-هزینه ی درخواست ویزا

12- مدارک پزشکی که سلامتی شما را نشان دهد.

معمولاً اصلی ترین مدارکی که شما نیاز دارید همین موارد بالا می باشد. البته باید مدارکتان را پیش از وقت سفارت ترجمه کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک
مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

هزینه ی دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

در قانون جدید افرادی که می خواهند برای ویزای تحصیلی بلژیک به صورت بلند مدت بیش تر از 90 روز اقدام کنند، باید علاوه بر هزینه ی ویزا، هزینه contribution را نیز پرداخت کنند. این قانون از سال 2015 اضافه شده است. شما در روز وقت سفارت باید فیش واریزی این مبلغ را در اختیار داشته باشید. در صورت عدم پرداخت نیز به شما مهلتی را فرصت می دهند تا نسبت به پرداخت آن تلاش کنید. این هزینه بسته به سن افراد متفاوت است و بین 60 تا 215 یورو متغیر می باشد. اما هزینه اصلی بررسی ویزای بلژیک از نوع تحصیلی در حدود 180 یورو می باشد که از گذشته تا به الآن جزء قانون بوده و تغییری در پرداخت آن به وجود نیامده است.

هزینه ی دریافت ویزای تحصیلی بلژیک
هزینه ی دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بیواسطه در خصوص بلیط بلژیک، وقت سفارت بلژیک ، ویزای بلژیک ، تور بلژیک و تور اروپا میباشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری امین بابازاده امیرحسین رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!