ویزای ایتالیا | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای ایتالیا | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای ایتالیا، شرایط اخذ آن موضوع مورد بحث در این مقاله است. اخذ ویزای ایتالیا به سختی و دشواری سایر کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه شنگن نمی باشد!

اخذ ویزای ایتالیا آنچنان پیچیدگی خاصی ندارد و برای این منظور به جرات می‌توان گفت تنها داشتن تمکن مالی مناسب و گردش حساب قابل قبول برای این منظور کافیست.

همانطور که گفتیم اخذ ویزای ایتالیا نسبت به سایر کشورهای عضو شنگن برای ایرانیان متقاضی مهاجرت به این کشور سهل‌تر است. اگر شما به عنوان متقاضی اخذ ویزای ایتالیا مدارک خود را کامل در اختیار داشته باشید، قادر خواهید بود حتی یک ساعت بعد نیز به سفارت و کنسولگری این کشور مراجعه کنید و بعد از ۱۴ روز کاری منتظر تائید درخواست ویزای ایتالیا برای خود باشید.

ما در ادامه این مقاله که توسط متخصصان و مشاوران مجرب مهاجرتی گردآوری شده است از شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا، انواع ویزای ایتالیا، هزینه ویزای ایتالیا، انواع این ویزا و علت‌های ریجکت شدن و رفع ریجکتی ویزای ایتالیا برای شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ویزای ایتالیا | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط | یوروپ تورز

ویزای ایتالیا و شرایط اخذ آن

شرایط اخذ ویزای ایتالیا یا همان روادید ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شنگن آسان‌تر است و متقاضی گرفتار آن مسیر سخت و پیچیده نخواهد شد. مهمترین و به عبارتی تنها شرطی که تاثیر مستقیم بر روند اخذ ویزای ایتالیا برای شما دارد، داشتن تمکن مالی و گردش حساب مناسب است. برای این منظور حتما به دو نکته زیر توجه داشته باشید.

توجه: منظور از گردش مالی در فرآیند اخذ ویزای ایتالیا مبلغ نیست بلکه تعداد تراکنش‌ها و جابجایی مبالغ است.
توجه: توجه داشته باشید که به صورت یکجا مبلغ بالایی را برای بالا نشان دادن تمکن مالی به حساب خود واریز نکنید!

چرا که ریز گردش حساب‌های شما توسط افسران ویزا بررسی خواهد شد. در این حالت اگر افسران بازرسی نتوانند تشخیص دهند که ریز پول واریز شده ( پولی که یکجا به حساب شما واریز شده است ) از کجا و به چه نحوی بدست آمده است، بدون تردید درخواست ویزا شما را رد خواهند کرد.

در مواردی ممکن است شما از سود یک معامله بخواهید مبلغ زیادی را وارد حسابتان کنید. در این حالت بهتر است تا سند و مدارک این معامله را به صورت ترجمه رسمی به کنسولگری ارائه کنید.

مراحل اخذ ویزای ایتالیا

برای اخذ ویزای ایتالیا ابتدا باید بررسی کنید که شرایط مهاجرت به این کشور را دارید یا خیر و در گام بعدی هدف خود از اخذ ویزای ایتالیا و مهاجرت به این کشور را بشناسید. بعد از این نوبت به ثبت درخواست اخذ ویزای ایتالیا در سفارت این کشور است. از آنجایی که سفارت ایتالیا در ایران مستقیما به درخواست‌های اخذ ویزا رسیدگی نمی‌کند شما می‌بایست از طریق کنسولگری معرف شده این سفارت یعنی CKGS اقدام کنید.

برای این منظور از طریق وبسایت مربوطه فرم درخواست را با دقت پر کنید و نسبت به دریافت وقت مصاحبه اقدام کنید. پس از آن در وقت مصاحبه تعیین شده به محل این کنسولگری مراجعه کنید. توجه داشته باشید که تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا را همراه داشته باشید.

ویزای ایتالیا و انواع آن

ویزای ایتالیا به مانند بسیاری از کشورهای اروپا و جهان به دو دسته کلی ویزای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی می‌شود؛ در ویزای کوتاه مدت حداکثر روزهای مجاز برای ماندن در ایتالیا ۹۰ روز است که این رقم برای ویزا بلند مدت بیشتر از ۹۰ روز می‌باشد.

ویزاهای ایتالیا را نیز برحسب کاربرد آنها و با توجه به مدت زمان اعتبار به چهار دسته ویزای نوع A، نوع B و C، D تقسیم بندی می‌کنند که توضیحات آنها به شرح زیر است.

مجوز ورود به ایتالیا نوع A

این نوع از ویزای ایتالیا از جمله ویزاهای کوتاه مدت محسوب می‌شود و برای آن دسته از متقاضیانی مناسب است که قصد دارند از ایتالیا به یک کشور دیگر سفر کنند. این ویزای ایتالیا که به ویزای ترانزیتی نیز معروف است تنها اجازه می‌دهد شما به فرودگاه این کشور وارد شده و پس از تغییر هواپیما از خاک این کشور خارج شوید. به بیان ساده‌تر ویزای نوع A ایتالیا یک مجوز برای حمل و نقل هوایی از خاک این کشور است.

ویزا نوع B ایتالیا

این ویزای ایتالیا نیز مانند ویزای A است که تفاوت‌های کوچکی دارد. برای عبور از مرزهای ایتالیا با هدف رسیدن به کشوری دیگر ویزای نوع B صادر می‌شود. مدت زمان مجاز برای اقامت در ایتالیا به واسطه ویزای نوع B این کشور ۵ روزه است. به عبارتی دیگر، مسافرانی که قصد ورودشان به مرزهای این کشور عبور از آن و تغییر پرواز است، می‌توانند با این ویزا در فرودگاه منتظر پرواز بعدی‌شان باشند. ویزا B اجازه خروج از فرودگاه یا شاه‌ راه‌های مواصلاتی را به دارندگان آن می‌دهد.

ویزای نوع C و D پرتقاضا در میان ایرانیان

آن نوع از ویزاهای ایتالیا که بیشتر با هدف مهاجرتی متقاضیان ایرانی سازگار است نوع C و D می‌باشد.
ویزای نوع C: ویزای نوع C ایتالیا یک ویزای کوتاه مدت است و مناسب برای متقاضیانی است که قصد سفری کوتاه مدت و حداکثر ۹۰ روزه را به این کشور دارند. توجه داشته باشید این ویزا بسته به هدف و نوع آن در هنگام اخذ می‌تواند تا پنج سال اعتبار داشته باشد اما در هر دوره سفری شما قادر هستید که ۹۰ روز در ایتالیا حضور داشته باشید.

ویزای ایتالیا از نوع C خود به سه دسته جزئی‌تر یک بار ورود، دوبار ورود و چند بار ورود تقسیم می‌شود. همانطور که از نام آن پیدا است. ویزای یکبار ورود نوع C کشور ایتالیا تنها اجازه ی‌یک بار وارد شدن به این کشور در مدت ۹۰ روز را به شما خواهد دادِ این درحالیست که ویزای دوبار ورود اجازه دو بار سفر را به دارنده آن می‌دهد و ویزای چندبار ورود شنگن تا پایان مدت زمان اعتبار آن (یک تا پنج ساله) معتبر است و دارنده آن می‌تواند بدون محدودیت به آن کشور و همچنین دیگر کشورهای حوزه شنگن سفر کند.

ویزای کشور چکمه، ایتالیا نوع D: تنها ویزای بلند مدت ایتالیا که به شما اجازه اقامت بیشتر از ۹۰ روز را می‌دهد ویزای نوع D ایتالیا است. با اخذ ویزای ایتالیا از نوع D می‌توانید برای ادامه تحصیل و یا کار به این کشور سفر کنید.
نوع ویزایی که شما بایست برای اقامت و مهاجرت به ایتالیا اخذ کنید به صورت مستقیم به هدف شما و مدت زمان حضور شما در این کشور بستگی دارد. در ادامه بررسی انواع ویزاهای ایتالیا دو مورد از محبوب‌ترین ویزاهای این کشور در میان ایرانیان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ویزای نوع C و D پرتقاضا در میان ایرانیان | یوروپ تورز

ویزای تحصیلی از نوع ویزای بلند مدت ایتالیا می‌باشد

یکی از مواردی که درخواست ویزای ایتالیا و مهاجرت به این کشور را برای ایرانیان افزایش داده است شرایط تحصیلی ایده آل در این کشور است. بسیاری از متقاضیان برای داشتن تحصیلات عالی با توجه به زیرساخت‌های مدرن کشور ایتالیا خواهان اخذ ویزا این کشور و مهاجرت به ایتالیا می‌شوند. علی رغم این اخذ ویزا تحصیلی ایتالیا روشی مناسب برای گرفتن اقامت دائم این کشور به حساب می‌آید.

شما برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و یا انجام پروژه‌های تحقیقاتی علمی در موسسات آموزشی عالی‌ای کشور می‌بایست ویزای ایتالیا از نوع تحصیلی را اخذ نمایید. ویزای تحصیلی این کشور تا پایان دوره تحصیلی یا تحقیقاتی به دانشجو اجازه زندگی در ایتالیا را می‌دهد. همچنین، دانشجو تا پایان اعتبار ویزای ایتالیا می‌تواند بدون محدودیت در میان مرزهای منطقه شنگن تردد داشته باشد.

از مزیت‌هایی که ویزای تحصیلی کشور ایتالیا دارد این است که شما می‌توانید با در دست داشتن این مجوز ضمن تحصیل در ایتالیا از گزینه کار در حین تحصیل نیز بهره‌مند شوید و به مدت ۲۰ ساعت در هفته به کار نیمه وقت مشغول شوید.

آیا امکان اقامت در ایتالیا پس از دوران تحصیل وجود دارد؟

یکی از سوالاتی که اغلب متقاضیان به هنگام اخذ ویزای ایتالیا از نوع تحصیلی می‌پرسند این است که ” آیا امکان اقامت در ایتالیا پس از دوران تحصیل وجود دارد؟ “. در جواب این سوال باید بگوییم که پس از دوران تحصیل و پایان اعتبار ویزای تحصیلی ایتالیا، امکان اشتغال و کار برای متقاضی فراهم است. متقاضی می‌تواند با یافتن شغل مورد نظر وارد بازار کار این کشور شود و با پرداخت مالیات شرایط را برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری هموار کند. با تمدید شدن اقامت موقت شما، بسته به این که چه از نوع تحصیلی و چه کاری باشد، پس از مدتی می‌توانید برای دریافت مجوز اقامت دائم اقدام کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی چیست؟

مراحل اخذ ویزای تحصیلی نیز همانند مراحل کلی اخذ ویزای ایتالیا است با این تفاوت که شما قبل از اعلام درخواست باید در کنار مدارک خود یک نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا موسسه آموزشی که قصد تحصیل در آن را دارید، داشته باشید.

برای این منظور باید در سایت universitaly اقدام به ثبت درخواست پذیرش تحصیلی کرد. باید توجه داشت که پذیرش تحصیلی و صدور ویزا برای تحصیل در برخی رشته‌ها مانند دوره‌های آموزشی موسسات تخصصی روان‌درمانی، یا دوره‌های آموزشی موسسات آموزش عالی هنری، موسیقی و رقص از کارگزاری‌های دیگر مانند Cox and Kings Global Services یا همان CKGS صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا

مدارک مورد نیاز که برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا لازم است به دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی تقسیم بندی می‌شوند. مدارک عمومی آن دسته از مدارکی است که در هر نوع از ویزای ایتالیا ارائه آن به کنسولگری CKGS الزامی است و مدارک اختصاصی به هدف شما از مهاجرت بستگی دارد! به طور مثال از مدارک اختصاصی ویزای تحصیلی می‌توان به مدارک تحصیلی و نامه پذیرش دانشگاه یا موسسه آموزشی اشاره کرد.
مدارک عمومی اخذ ویزای ایتالیا عبارتند از :

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در ایتالیا (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می‌باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴، رنگی، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش.
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش‌های طبیعی باشد و از حساب‌سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع‌کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته‌اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش‌ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملک (درصورت وجود)

توضیحات:

 • ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای ایتالیا اجباری نیست، ولی درصد اخذ ویزای ایتالیا را افزایش می‌دهد.
 • ارائه سند شریکی نیز بلامانع می‌باشد.
 • ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می‌باشد.
 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می‌باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب‌های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت‌کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای ایتالیا خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن ایتالیا توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل، توصیه نامه از استاد دانشگاه
 • مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی
 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).
مدارک برای دانشجویان و محصلین | یوروپ تورز

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای ایتالیا )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه
 • مدارک شغلی برای مشاغل آزاد
 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه
 • مدارک شغلی دارندگان شرکت
 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)
 • مدارک شغلی برای ساختمان سازان
 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد.
 • مدارک شغلی برای کارمندان آزاد
 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.
 • مدارک شغلی برای بازرگانان
 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی
 • مدارک برای بازنشستگان
 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

هزینه اخذ ویزای ایتالیا

هزینه‌های ویزای ایتالیا بر اساس سن و نوع ویزا متغیر است. به طور معمول تمام انواع ویزاها برای سنین زیر ۶ سال رایگان می‌باشد. باقی هزینه‌ها را برای راحتی خواندن شما لیست بندی کردیم.

 • هزینه ویزای ترانزیت و کوتاه مدت برای ۶ – ۱۲ سال، ۴۰ یورو و برای بیش از ۱۲ سال، ۸۰ یورو می‌باشد.
 • هزینه ویزای بلند مدت برای سنین زیر ۱۸ سال ۴۰ یورو و بالاتر از ۱۸ سال، ۸۰ یورو می‌باشد.
 • هزینه ویزای ملی برای سنین کمتر از ۱۷ سال، ۳۷.۵ یورو و بالاتر از ۱۷ سال، ۷۵ یورو می‌باشد.

علاوه بر هزینه صدور ویزای آلمان، هزینه گرفتن وقت و استفاده از خدمات دفتر کارگزاری ایتالیا نیز وجود دارد.
اگر مایل به درخواست ویزا از طریق آژانس‌های مسافرتی باشید، باید هزینه ی‌بیشتری که شامل کارمزد آژانس نیز می‌باشد را بپردازید. در عوض بسیاری از پیچیدگی‌های روند ویزا را طی نخواهید کرد.

ریجکت شدن ویزای ایتالیا

درخواست ویزای این کشور کمترین میزان قبول نشدن یا همان ریجکتی را در میان کشورهای عضو شنگن دارد! دلایل بسیاری از جمله ناقص بودن مدارک، عدم تمکن مالی و گردش حساب لازم و … می‌تواند باعث رد شدن درخواست اخذ ویزای شما شود. اما مهمترین دلیلی که اغلب متقاضیان با آن مواجه هستند عدم اعتماد افسران مهاجرتی این کشور به بازگشت شما از ایتالیا به ایران است.

راهی که برای رفع این مشکل به شما پیشنهاد می‌کنیم ارائه مدارک شغلی، نشان دادن وابستگی خانوادگی و شرح دقیق هدف سفرتان به ایتالیا برای جلب اعتماد افسر مهاجرتی است.

برای رفع ریجکتی خودتان نمی‌توانید به تنهایی اقدام کنید چرا که این پرسه باید از داخل ایتالیا و شهر رم پیگیری شود. بنابراین نیاز به یک وکیل مهاجرتی دارید. این کار، قابل انجام است اما به شدت برای شما هزینه بردار می‌باشد. پس از ریجکت شدن، می‌توانید ۶ ماه بعد از ریجکت دوباره درخواست ویزای خود را ارائه کنید.

ریجکت شدن ویزای ایتالیا | یوروپ تورز

شرایط ورود به کشور ایتالیا بعد از پاندمی کرونا

طبق آخرین اطلاعیه‌ها از سوی مقامات کشور ایتالیا آن دسته از متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا می‌بایست ۷۲ ساعت قبل از ورود به این کشور تست PCR انجام دهند و پس از ۱۰ روز قرنطینه خانگی، مجددا تست بدهند. در صورت منفی بودن امکان ادامه اقامت را خواهند داشت.

نشانی سفارت ایتالیا و کنسولگری CKGS در تهران

سفارت کشور ایتالیا در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۲۹۸ واقع شده است. اما همانطور که گفته شد بخش کنسولگری و خدمات ویزای این کشور است که شما باید به آن برای داشتن ویزای ایتالیا مراجعه کنید. کارگزاری CKGS در ولنجک، خیابان ۱۳، پاساژ گالریا طبقه چهارم واقع شده است.

آخرین قوانین ورود به کشور ایتالیا از نظر تزریق واکسن و تست کرونا

پس از گذشت بیش از دو سال از همه ‌گیری ویروس کرونا در جهان و خفیف شدن شدت بیماری، شرایط و قوانین کشورهای جهان برای ورود مسافران به این کشورها دستخوش تعییراتی شده است.

بر اساس اطلاعیه وزارت امور خارجه ایتالیا، تمام قوانین و محدودیت‌‌هایی که برای سفر به این کشور به دلیل شیوع کرونا وضع شده بود از تاریخ 11 خرداد 1401 لغو شده و تمامی مسافران می‌‌توانند بدون نیاز به ارائه گواهی معتبر واکسیناسیون یا نتیجه منفی تست PCR از کشور مبدأ به این کشور سفر کنند. بر اساس این اطلاعیه آخرین قوانین ورود به کشور ایتالیا از نظر تزریق واکسن و تست کرونا به شرایط عادی بازگشته است.

تمام مسافرانی که قصد سفر به ایتالیا را دارند از تاریخ 11 خرداد 1401 به بعد صرف نظر از کشور مبدأ نیازی به ارائه مدارک مربوط به کرونا نداشته و این کشور مسافرانی را پذیرش می‌ کند که یکی از شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

 • مسافران دارای پاسپورت اتحادیه اروپا و کشورهای سوئیس، نروژ و ایسلند
 • مسافران دارای اقامت اتحادیه اروپا و کشورهای سوئیس، نروژ و ایسلند
 • مسافران دارای ویزای نوع D ایتالیا و حوزه شنگن به منظور اقامت بیش از 90 روز
 • مسافران دارای ویزای نوع C ایتالیا به منظور اقامت تا حداکثر 90 روز

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای ایتالیا

تمکن مالی و داشتن گردش حساب کافی یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای اخذ ویزای ایتالیا به آن نیاز خواهید داشت. تمکن مالی در واقع سندی معتبر است که نشان می‌دهد شما در مدت اقامت‌تان از پس هزینه‌ها بر آمده و برای زندگی‌تان دچار مشکل نخواهید شد.

میزان تمکن مالی باتوجه به روشی که برای دریافت ویزا انتخاب کرده متفاوت می‌باشد. به عنوان نمونه در صورتی که برای تحصیل اقدام کرده‌اید، میزان تمکن مورد نیاز چیزی حدود 6000 یورو سالانه خواهد بود. شما همچنین به گردش حساب 3 ماهه اخیر‌تان نیز نیاز خواهید داشت. به خاطر داشته باشید از آن جایی که تمامی مدارک شما دقت بررسی شده و استعلام می‌شود، هیچ گاه نباید مدارکی غیر واقعی برای گردش و تمکن بانکی ویزای ایتالیا ارائه دهید. همچنین توجه داشته باشید که تمکن مالی موجود در منابع مالی نباید به یکباره وارد حساب شده باشد.

در این صورت شما باید اسناد و مدارکی به افسر ارائه دهید که نشان دهد این مبلغ بالا، به علت انجام معامله یا مواردی مانند فروش ملک به حساب‌تان وارد شده است.

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای ایتالیا | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای ایتالیا

شرایط اخذ ویزای ایتالیا چیست؟

اخذ ویزای ایتالیا آنچنان پیچیدگی خاصی ندارد و برای این منظور به جرات می‌توان گفت تنها داشتن تمکن مالی مناسب و گردش حساب قابل قبول برای این منظور کافیست.

مدارک عمومی اخذ ویزای ایتالیا چه مواردی هستند؟

منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در ایتالیا (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
اصل شناسنامه
اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شنگن گذشته)

هزینه اخذ ویزای ایتالیا چقدر است؟

– هزینه ویزای ترانزیت و کوتاه مدت برای ۶ – ۱۲ سال، ۴۰ یورو و برای بیش از ۱۲ سال، ۸۰ یورو می باشد.
– هزینه ویزای بلند مدت برای سنین زیر ۱۸ سال ۴۰ یورو و بالاتر از ۱۸ سال، ۸۰ یورو می باشد. 
– هزینه ویزای ملی برای سنین کمتر از ۱۷ سال، ۳۷.۵ یورو و بالاتر از ۱۷ سال، ۷۵ یورو می باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

12 نظر

محمدرضااکرمی 20 اردیبهشت 1401 پاسخ

سلام روز بخیر من وخانواده برای ویزای ایتالیا با دعوتنامه در خواست دادیم ورد شودیم چرا فقط برای رفتن به خانه ی دوست پدرم

امین بابازاده 21 اردیبهشت 1401 پاسخ

با سلام و احترام
رد درخواست ویزا میتواند دلایل مختلفی داشته باشد
ممکن است علت رد ویزا نداشتن ارتباط خویشاوندی با شخص دعوت کننده باشد
در ضمن فروش دعوتنامه در کشور ایتالیا از موارد رایج در این کشور است و دعوتنامه های به این شکل (ارسال شده توسط دوست ایتالیایی) از ارزش کمتری برخوردار است.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات و مشاوره بیشتر میتوانید با ما در تماس باشید
021-87700067

محمدرضااکرمی 20 اردیبهشت 1401 پاسخ

سلام من وخانواده برای سفارت ایتالیا درخواست دادیم با دعوتنامه دوست پدرم ورد شودیم آخ چرا با مدارک کامل

امین بابازاده 21 اردیبهشت 1401 پاسخ

با سلام
در دیدگاه قبلی پاسخ داده شد
باتشکر

خالد 1 اردیبهشت 1401 پاسخ

سلام وقت دعوتنامه ایتالیا که شوهرم روان کرده گذشت با مشکلات که در افغانستان بوده نتوانستیم به سفارت برویم آیا باز درخواست به دعوتنامه بدیم در چقدر مدتی دعوتنامه نباید با تشکر

امین بابازاده 11 اردیبهشت 1401 پاسخ

با سلام و احترام
شرایط و زمان صدور دعوتنامه به کشور صادر کننده آن بستگی دارد و در کشور های مختلف متفاوت است
با تشکر

مهناز 24 فروردین 1401 پاسخ

آیا برای اخذ ویزای کاری ایتالیا حتما باید بیمه نامه با پوشش کرونا باشه؟

امین بابازاده 24 فروردین 1401 پاسخ

با سلام و احترام
خیر نیازی به بیمه با پوشش کرونا نیست
با سپاس
یوروپ تورز ( شرکت سفری دیگر)
021-87700067

زهرا 22 فروردین 1401 پاسخ

سلام چطوری باید دعوتنامه بفرستن برامون
ممنون

امین بابازاده 23 فروردین 1401 پاسخ

با سلام و احترام فراوان
شرایط ارسال دعوتنامه از فرد ایتالیایی باید کارت اقامت و تصویر گذرنامه + فرم دعوتنامه امضا شده

با تشکر فراوان
یوروپ تورز
021-87700067

نازنین 24 آذر 1400 پاسخ

آیا در شرایط کرونا امکان دریافت ویزای ایتالیا امکانپذیر میباشد؟

امین بابازاده 26 آذر 1400 پاسخ

با سلام و احترام فراوان
درحال حاضر فقط با دعوتنامه امکان درخواست ویزای ایتالیا وجود دارد
با تشکر