--- 021-87700067

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا: یکی از کشورهای دوست داشتنی در اروپا ایتالیا می باشد که سالانه افراد بسیاری برای مقاصد مختلفی از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند.

برای ورود به این کشور یکی از شرایط داشتن ویزای ایتالیا می باشد که با توجه به هدف شما برای سفر به ایتالیا نوع این ویزا مشخص می شود و هر کدام شرایط خاصی را برای اخذ کردن نیاز دارد.

در ادامه به معرفی انواع ویزای ایتالیا و شرایط اخذ آنها می پردازیم.

ویزای ایتالیا

آشنایی با ویزای ایتالیا

زمانی که شما قصد ورود به یک کشور خارجی را دارید برای اینکه وارد کشور شوید طبق قانون باید مجوز ورود به این کشور را داشته باشید که برای داشتن این مجوز باید شرایطی از سوی شما احراز شده باشد و مورد تایید کشور مقصد باشد، این مجوز را ویزا می گویند.

با استفاده از ویزا افراد می توانند برای مدت مشخصی که محدود است در کشور مذکور حضور داشته باشند و بعد از اتمام تاریخ ویزای صادر شده که با توجه به نوع مقصود شما از سفر به آن کشور متفاوت می باشد، باید کشور را ترک کرده و در صورتی که نیاز باشد مدت زمان بیشتری را در این کشور باشید، باید ویزای خود را تمدید کنید در غیر این صورت حضور شما در آن کشور غیرقانونی تلقی می شود.در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص ویزای ایتالیا، انواع ویزای ایتالیا، شرایط و مدارک ویزای ایتالیا و سایر اطلاعات کاربردی در این خصوص، خواهیم پرداخت.

ویزای ایتالیا

البته نکته ای که در مورد ویزا باید در نظر داشت این است گاهی بنابر صلاحدید کشور مقصد ممکن است ویزای فردی لغو شود یا مدت زمان حضور تغییر پیدا کند.

برخی از ویزاها را باید قبل از ورود به کشور تهیه کرد و برخی نیز در بدو ورود به کشور مقصد صادر می شود که ویزاها عموما توسط سفارت کشور مقصد یا دفاتر کنسولگری و شرکت های مسافربری مجاز صادر می شود.

انواع ویزای ایتالیا

تا به اینجا با مفهوم ویزا آشنا شدیم، اما ویزا خود به انواع مختلف تقسیم می شود که هر کدام از آنها نیز دارای زیر مجموعه هایی می باشد که در این مقاله در قالب معرفی انواع ویزای ایتالیا به آنها خواهیم پرداخت.

ویزای ایتالیا از نوع ترانزیت

این نوع ویزا همانطور که از نامش مشخص است برای رفت و آمد و حمل و نقل بین کشورها صادر می شود و مدت آن معمولا از چندین ساعت تا ۱۰ روز می باشد که بنابر شرایط سفر و برنامه ترانزیتی صادر می شود.

این نوع ویزا را عموما شرکت های حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی برای عبور از مرزهای بین المللی دریافت می کنند و خدمه و مهمانداران و … همگی این ویزا را دریافت می کنند. نکته ای که وجود دارد این است این نوع ویزا بدون کنترل مدارک و گذرنامه صادر می شود.

ویزای ایتالیا

ویزای کوتاه مدت ایتالیا

این نوع ویزای ایتالیا همانطور که از نام آن مشخص است دارای مدت زمان محدود و کوتاه می باشد و بیشتر برای رویدادها و بازدیدها مورد استفاده قرار می گیرند که دارای زمان تعیین شده می باشد.

از جمله ویزاهای این بخش می توان به ویزای توریستی، ویزای کسب و کار، ویزای زیارت، ویزای ورزشی و هنری، ویزای پزشکی و ویزای خصوصی اشاره داشت.

ویزای ایتالیا

ویزای بلند مدت ایتالیا

این نوع ویزای ایتالیا نیز همانطور که از نام آن مشخص است برای مدت زمان های طولانی تر برای مثال ۲-۳ سال یا بیشتر صادر می شود که بیشتر ویزای تحصیلی و مهاجرت و اقامت را شامل می شود.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا از نظر دفعات ورود

این نوع از ویزاها را می توان به ویزای یکبار ورود، دو بار ورود و چندبار ورود تقسیم کرد و به معنی این است که برای مثال اگر فردی دارای ویزای یکبار ورود باشد، بعد از خروج از کشور مقصد دیگر ویزای وی معتبر نمی باشد و باید مجدد اقدام به دریافت آن کند.

ویزای ایتالیا

تا به اینجا با انواع ویزاها به طور کلی آشنا شدیم. اما اگر قصد ورود به کشور ایتالیا را داشته باشید بهتر است قبل از ورود، هدف خود را از ورود به کشور ایتالیا مشخص کنید تا بتوانید ویزای مناسب ایتالیا را دریافت نمایید. در ادامه انواع ویزای ایتالیا و شرایط دریافت آن را بیان خواهیم داشت.

نحوه و شرایط دریافت ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا فارغ از اینکه چه نوع ویزایی مدنظر شما می باشد، باید شرایط و مدارکی را قبل از اقدام فراهم آورید که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت.

زمانی که شما قصد سفر به کشور ایتالیا را دارید باید برای درخواست ویزای ایتالیا، اقدام به تعیین وقت قبلی از سفارت ایتالیا کنید که به دو روش این کار امکان پذیر می باشد که خوشبختانه هر دو روش به صورت آنلاین و حضوری قابل انجام است و در این مرحله نیازی به حضور فیزیکی شما نیست.

برای درخواست ویزای ایتالیا شما باید وارد سایت خدمات ویزا شوید و از بخش مربوط به درخواست ویزا فرم مربوطه را تکمیل کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات بعد از بررسی، اس ام اس برای شما ارسال می شود که شامل برگه تاییدیه برای قرار ملاقات و لیستی از مدارک مورد نظر می باشد که شما هنگام مراجعه به سفارت باید این برگه تاییدیه و مدارک مورد نیاز را همراه خود داشته باشید

ویزای ایتالیا

روش دیگری که وجود دارد استفاده از سیستم نوبت دهی سفارت ایتالیا می باشد که زمانی که نوبت شما اعلام شد باید همراه با مدارک مورد نیاز به کارگزاری سفارت واقع در خیابان ولنجک مراجعه نمایید. 

مدارک ویزای ایتالیا

با توجه به نوع ویزایی که دریافت می کنید، مدارک شما در برخی موارد متفاوت خواهد بود اما به طور کلی اگر بخواهیم مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا را بیان کنیم باید به این موارد اشاره داشت:

ویزای ایتالیا

شما برای دریافت و اخذ ویزای ایتالیا بعد از پر کردن اپلیکیشن فرم درخواست ویزا، برای شما فرم وقت ملاقات صادر می شود که باید در زمان ذکر شده در سفارت و یا کنسولگری حضور داشته باشید.

در هنگام حضور در کارگزاری سفارت باید برگه قرار ملاقات همراه با دو قطعه عکس رنگی ۳ در ۴ که حداکثر شش ماه از آن گذشته باشد همراه داشته باشید.

همچنین باید کپی از شناسنامه و گذرنامه که دارای اعتبار که حداقل شش ماه از اعتبار آن گذشته باشد همراه داشته باشید.

توجه داشته باشید که باید از تمامی صفحات شناسنامه کپی داشته باشید و شناسنامه شما نیز ترجمه شده باشد و برگه ترجمه شده آن همراه با کپی از آنها را نیز همراه داشته باشید.

پرینت گردش مالی سه ماهه اخیر، آدرس کامل محل سکونت و شماره تماس. از جمله مدارکی است که نیاز دارید همراه داشته باشید که البته زمانی که وقت ملاقات با سفارت مشخص شد مدارک مورد نیاز به طور کامل برای شما لیست بندی خواهد شد.

توجه داشته باشید که در تهیه مدارک دقت لازم را به عمل آورید و دقت کافی داشته باشید زیرا کوچکترین خطا منجر به لغو وقت مصاحبه و فرآیند آن خواهد شد و مجدد باید اقدام نمایید که خود باز زمان بر خواهد بود و باید در نوبت باشید.

ویزای ایتالیا از نوع گردشگری

ویزای توریستی ایتالیا را عموما برای انجام مسافرت و به منظور گردشگری دریافت می کنند اما می توان از آن برای بازدید از خانواده و بستگان نیز استفاده کرد.

این نوع ویزای ایتالیا دارای مدت زمان محدود می باشد و بعد از اتمام باید کشور مقصد را ترک کرد. ویزای توریستی ایتالیا را به طور کلی می توان به دو نوع با دعوتنامه و بدون دعوتنامه ( بارزرواسیون هتل مورد تایید سفارت) تقسیم بندی کرد که تفاوت آنها فقط در داشتن دعوتنامه می باشد.

ویزای توریستی نیازی به مصاحبه خاصی ندارد و با داشتن مدارک لازم می توان به سفارت رفت تا بررسی شود.

از جمله شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا این است که شما حداقل باید یک سفر به یک کشور خارجی داشته باشید.

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای ایتالیا در مورد سفرهای توریستی، داشتن تمکن مالی است که مانده حساب شما باید بر اساس یورو محاسبه شود و قابل توجه باشید.

علاوه بر تمکن مالی، گردش حساب مالی سه ماه اخیر را باید داشته باشید که البته مبلغ آن مدنظر نیست و تعداد تراکنش ها حساب می شود. توجه داشته باشید که این گردش حساب ها باید واقعی باشد.

ویزای ایتالیا

از جمله مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیاز است، علاوه بر مدارک ذکر شده در بخش قبلی، ترجمه و اصل کلی اسناد ملکی، ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار، ترجمه و اصل سوابق بیمه و بلیط و هتل رزرو شده همراه با واچر هتل،از جمله مدارک مورد نیاز می باشد.

در صورتی که یکی از اقوام درجه یک یا دوست و آشنایی برای شما دعوتنامه ای ارسال کرده باشد، شانس شما برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا بیشتر می باشد.

همراه داشتن این دعوتنامه به همراه مشخصات دعوت کننده در هنگام روز ملاقات ضروری است.

ویزای شینگن ایتالیا

یکی از راه های ورود به کشور ایتالیا در صورتی که ویزای این کشور را نداشته باشید استفاده از ویزای شینگن است. طبق معاهده شینگن و اتحادیه اروپا، کشورهای عضو معاهده شینگن برای سفر به کشورهای دیگر عضو این مجموعه نیازی به اخذ ویزای آن کشور ندارند و گردشگران دیگر کشورها مانند کشورهای آسیایی، برای ورود به این کشورها نیاز به دریافت ویزا دارند.

شما می توانید در صورت داشتن ویزای شینگن هر کشور عضو این معاهده، وارد کشور ایتالیا شوید و اگر ویزای شینگن را نیز از طریق اقدام برای دریافت ویزای ایتالیا گرفته اید می توانید به کشورهای عضو معاهده شینگن مانند فرانسه، آلمان، اتریش، هلند،اسلواکی و… بدون اخذ ویزای این کشورها سفر داشته باشید، ولی حتما نوع ویزای شما باید چند بار ورود باشید.

البته خود ویزای شینگن دارای انواع مختلفی است که بنابر شرایط خود می توانید یکی از آنها را انتخاب و جهت اخذ آن اقدام نمایید.

ویزای ایتالیا

عموما افرادی که قصد گردشگری توسط تورها برای مثال فرانسه-هلند و … را دارند یا افرادی که نیاز دارند برای شرکت در کنفرانسی در چندین کشور در بازه زمانی مشخص سفر داشته باشند، مورد استفاده واقع می شود.

ویزای ایتالیا از نوع تحصیل

یکی از راه های دریافت ویزای ایتالیا، اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می باشد. با توجه به آماری که وجود دارد، تحصیل در دانشگاه های ایتالیا تقریبا رایگان محسوب می شود و پذیرش در دانشگاه های این کشور چندان کار سختی نیست، مخصوصا زمانی که شما به زبان ایتالیایی آشنا باشید راحتتر از سوی دانشگاه های کشور ایتالیا پذیرفته می شوید زیرا بیشتر دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می کنند و اگر شما به زبان ایتالیایی مسلط باشید دستتان برای پذیرش و انتخاب دانشگاه باز است.

شما با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر خود می توانید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا را برای تحویل به سفارت ایتالیا آماده کنید.

ویزای ایتالیا

ایتالیا در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش دانشجو را دارد. برای پذیرش در دوره کارشناسی فرد باید زبان ایتالیایی را بداند زیرا در این مقطع تمامی دروس به زبان ایتالیایی تدریس می شود. در دوره کارشناسی ارشد تقریبا می توان گفت هم می توان به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی دانشگاه هایی را یافت، اما در مقطع دکترا صرفا باید به زبان انگلیسی آشنا باشید و دانشگاهی که به زبان ایتالیایی تدریس کند اصولا وجود ندارد.

زمانی که شما برای اخذ ویزای ایتالیا برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایید، باید مدارکی را برای ارائه به سفارت همراه داشته باشید. با توجه به مقطع تحصیلی که اقدام می کنید باید نامه پذیرش از سوی دانشگاه مربوطه را نیز به همراه داشته باشید. اصل و ترجمه مدارک تحصیلی خود از دوران دیپلم دبیرستان (بسته به مقطع پذیرفته شده) و ترجمه آنها به زبان ایتالیایی، گردش حساب مالی در سه ماه اخیر، انگیزه نامه، بلیط و هتل رزرو شده و … از جمله مدارکی است که باید در روز ملاقات در سفارت به همراه داشته باشید.

ویزای ایتالیا برای کسب و کار

یکی دیگر از راه هایی که می توان با استفاده از آن نسبت به دریافت ویزای ایتالیا اقدام کرد، ویزای کار ایتالیا می باشد. بسیاری از افراد برای توسعه کسب و کار خود در قالب تاسیس شرکت و یا استخدام در شرکتی، قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند و از این طریق اقدام به اخذ ویزای کار ایتالیا می کنند.

ویزای ایتالیا

اقدام جهت اخذ ویزای کاری ایتالیا مستلزم شرایطی می باشد که کمی پروسه ای طولانی دارد زیرا جستجوی کار کمی زمانبر است. زیرا در ایتالیا در ابتدا زمانی که کارفرمایی درخواست نیرو می دهد به مدت سه ماه این درخواست در کشور ایتالیا مطرح می شود، در صورت نبود فرد مورد نظر در حوزه اروپا به مدت سه ماه مطرح می شود و بعد از آن در صورت اینکه فرد مناسب را یافت نکردند موقعیت شغلی را در اختیار کشورهای دیگر قرار می دهند.

البته افرادی که در دانشگاه های ایتالیا و یا کشورهای اروپایی تحصیل کرده باشند، اولویت دارند. برای اقدام جهت اخذ ویزای کار ایتالیا فرد باید حتما نامه کارفرما و تاییدیه آن را همراه با مدارک دیگری که قبلا گفته شده است همراه داشته باشد.

ویزای ایتالیا از نوع سرمایه گذاری

یکی از روش هایی که فرد با استفاده از آن می تواند به کشور ایتالیا مهاجرت کند و اقامت این کشور را داشته باشد، سرمایه گذاری در آن کشور می باشد. کشور ایتالیا به دلیل دارا بودن ثبات اقتصادی و رشد اقتصادی که دارد یکی از کشورهای امن جهت سرمایه گذاری می باشد و افرادی که قصد دارند اقامت دائم در این کشور را از طریق سرمایه گذاری داشته باشند باید بدانند در ابتدا ویزای ۲ ساله به آنها داده می شود که گلدن ویزا نام دارد و در نوبت دوم در صورتی که مبالغ تعیین شده برای سرمایه گذاری را تزریق ننمایند این ویزا لغو می شود، در غیر این صورت سه سال دیگر نیز تمدید می شود و بعد از سپری شدن این مدت در صورت وجود رشد، اقامت دائم داده می شود.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا از طریق تشکیل استارتاپ

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت در کشور اروپا شروع یک استارت آپ در کشور ایتالیا می باشد. شما می توانید در صورتی که طرحی خلاقانه داشته باشید که به رشد صنعت در کشور ایتالیا کمک کند و در همان راستا باشد، می توانید نسبت به دریافت ویزای کشور ایتالیا اقدام نمایید.

در ابتدا شما باید طرح خود را مطرح نموده و در صورت سوددهی، از سوی این کشور پذیرفته می شود. سپس باید نسبت به ثبت شرکت در کشور ایتالیا اقدام لازم را انجام دهید و مراحل قانونی آن را طی نمایید.

ویزای ایتالیا

زمانی که فرد برای دریافت ویزای استارت آپ ایتالیا اقدام می کند، در ابتدا ویزای یک الی دو ساله به وی تعلق می گیرد و فرد در طول این مدت موظف است کسب و کار خود را گسترش دهد و سپس به مدت سه سال ویزای وی تمدید می شود. بعد از پنج سال فردی که از طریق ویزای استارت آپ جهت اقامت اقدام نموده است، می تواند اقامت دائم را دریافت نماید و همچنین می تواند پاسپورت کشور ایتالیا را بعد از این بازه زمانی در صورت تمایل دریافت نماید.

از جمله مزیت هایی که ویزای ایتالیا از طریق راه اندازی استارت آپ دارد این است که شما به راحتی می توانید بدون داشتن ویزای شینگن در حوزه شینگن مسافرت داشته باشید. شما می توانید با مراجعه به وب سایت یوروپ تورز اطلاعات بیشتری اعم از نحوه ثبت شرکت و هزینه هایی که باید پرداخت شود را کسب نمایید. همچنین مشاورین این مرکز نیز آماده راهنمایی شما می باشند.

ویزای ایتالیا از نوع تجاری

ویزای تجاری ایتالیا شامل افرادی می شود که قصد انجام معاملات و یا بازدیدهای کاری و تجاری دارند. از این رو این افراد باید نسبت به اخذ ویزای ایتالیا در قالب تجارت اقدام لازم را انجام دهند.

افرادی که قصد دارند جهت انجام امور مربوط به بازدید از شرکت، خرید کالا، عقد قرارداد و از این دست موارد وارد کشور ایتالیا شوند باید در ابتدای امر دعوتنامه ای از سوی فرد یا شرکت کشور ایتالیا با توجه به قوانینی که دارد دریافت کنند. یعنی شرکت مذکور باید اطلاعات دقیقی از خود و فرد دعوت شونده را در برگه دعوتنامه درج نماید و فرد دعوت شونده باید این برگه را هنگام دریافت ویزای ایتالیا به کنسولگری تقدیم نماید.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا از نوع پزشکی

یکی دیگر از انواع ویزاهایی که می توان در مورد کشور ایتالیا نسبت به آن اقدام کرد، ویزای پزشکی یا ویزای درمانی می باشد، ویزای پزشکی یک ویزای کوتاه مدت حداکثر ۹۰ روزه می باشد.

نکته ای که وجود دارد برای اخذ ویزای ایتالیا در موارد پزشکی، فرد بیمار باید دارای بیماری قابل درمان باشد و مدارک پزشکی وی در داخل کشور وی مشخص کند که امکان درمان فرد در داخل کشور میسر نیست. از طرفی برای دریافت ویزا باید دعوتنامه ای از سوی پزشک معالج و بیمارستان خصوصی در اختیار داشته باشد. دقت داشته باشید که بیمارستان باید خصوصی باشد و فرد باید از نظر مالی تمکن لازم را برای پرداخت هزینه ها داشته باشد و این امر را از طریق ارائه گردش حساب مالی سه ماهه اخیر می تواند اثبات نماید.

ویزای ایتالیا

همچنین فرد باید دارای بیمه مسافرتی نیز باشد و همراه خود گواهی و گزارش پزشک معالج و آزمایش ها و داروهای مصرفی را جهت گرفتن ویزای پزشکی ایتالیا همراه داشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران یوروپ نیوز در تماس باشید.

ویزای ایتالیا از نوع فرهنگی- ورزشی ایتالیا

از جمله موارد دریافت ویزای ایتالیا، اقدام برای گرفتن ویزای فرهنگی و ورزشی می باشد که همانطور که از نام آن مشخص است زمانی که رویدادی فرهنگی یا ورزشی در کشور ایتالیا برگزار می شود می توانید ویزای ایتالیا را اخذ نمایید. همراه داشتن بلیط و واچر هتل یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا می باشد.

ویزای ایتالیا

هزینه ویزای ایتالیا

بعد از ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا به مدت سه هفته الی یک ماه زمان می برد که مدارک شما بررسی شود و در صورت کامل و بی نقص بودن مدارک می توانید مراحل بعدی اخذ ویزا را طی نمایید. در غیر این صورت در صورت ناقص بودن مدارک موظف هستید که آنها را تکمیل نموده و فرآیند نوبت گیری را از سر بگیرید.

بعد از اینکه شرایط اخذ ویزای ایتالیا را دریافت کردید باید نسبت به پرداخت هزینه های لازم اقدام نمایید. هزینه ویزای برای افراد بزرگسال نفری ۶۰ یورو و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو می باشد و کودکان زیر ۶ سال نیازی به پرداخت هزینه ندارند. لازم به ذکر است که فرزند یا همسر و یا والدین فرد که شهروند کشور ایتالیا می باشند نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

ویزای ایتالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه مشاوران یوروپ نیوز در تماس باشید

مشاهده بیشتر

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا: یکی از کشورهای دوست داشتنی در اروپا ایتالیا می باشد که سالانه افراد بسیاری برای مقاصد مختلفی از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند.

برای ورود به این کشور یکی از شرایط داشتن ویزای ایتالیا می باشد که با توجه به هدف شما برای سفر به ایتالیا نوع این ویزا مشخص می شود و هر کدام شرایط خاصی را برای اخذ کردن نیاز دارد.

در ادامه به معرفی انواع ویزای ایتالیا و شرایط اخذ آنها می پردازیم.

ویزای ایتالیا

آشنایی با ویزای ایتالیا

زمانی که شما قصد ورود به یک کشور خارجی را دارید برای اینکه وارد کشور شوید طبق قانون باید مجوز ورود به این کشور را داشته باشید که برای داشتن این مجوز باید شرایطی از سوی شما احراز شده باشد و مورد تایید کشور مقصد باشد، این مجوز را ویزا می گویند.

با استفاده از ویزا افراد می توانند برای مدت مشخصی که محدود است در کشور مذکور حضور داشته باشند و بعد از اتمام تاریخ ویزای صادر شده که با توجه به نوع مقصود شما از سفر به آن کشور متفاوت می باشد، باید کشور را ترک کرده و در صورتی که نیاز باشد مدت زمان بیشتری را در این کشور باشید، باید ویزای خود را تمدید کنید در غیر این صورت حضور شما در آن کشور غیرقانونی تلقی می شود.در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص ویزای ایتالیا، انواع ویزای ایتالیا، شرایط و مدارک ویزای ایتالیا و سایر اطلاعات کاربردی در این خصوص، خواهیم پرداخت.

ویزای ایتالیا

البته نکته ای که در مورد ویزا باید در نظر داشت این است گاهی بنابر صلاحدید کشور مقصد ممکن است ویزای فردی لغو شود یا مدت زمان حضور تغییر پیدا کند.

برخی از ویزاها را باید قبل از ورود به کشور تهیه کرد و برخی نیز در بدو ورود به کشور مقصد صادر می شود که ویزاها عموما توسط سفارت کشور مقصد یا دفاتر کنسولگری و شرکت های مسافربری مجاز صادر می شود.

انواع ویزای ایتالیا

تا به اینجا با مفهوم ویزا آشنا شدیم، اما ویزا خود به انواع مختلف تقسیم می شود که هر کدام از آنها نیز دارای زیر مجموعه هایی می باشد که در این مقاله در قالب معرفی انواع ویزای ایتالیا به آنها خواهیم پرداخت.

ویزای ایتالیا از نوع ترانزیت

این نوع ویزا همانطور که از نامش مشخص است برای رفت و آمد و حمل و نقل بین کشورها صادر می شود و مدت آن معمولا از چندین ساعت تا ۱۰ روز می باشد که بنابر شرایط سفر و برنامه ترانزیتی صادر می شود.

این نوع ویزا را عموما شرکت های حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی برای عبور از مرزهای بین المللی دریافت می کنند و خدمه و مهمانداران و … همگی این ویزا را دریافت می کنند. نکته ای که وجود دارد این است این نوع ویزا بدون کنترل مدارک و گذرنامه صادر می شود.

ویزای ایتالیا

ویزای کوتاه مدت ایتالیا

این نوع ویزای ایتالیا همانطور که از نام آن مشخص است دارای مدت زمان محدود و کوتاه می باشد و بیشتر برای رویدادها و بازدیدها مورد استفاده قرار می گیرند که دارای زمان تعیین شده می باشد.

از جمله ویزاهای این بخش می توان به ویزای توریستی، ویزای کسب و کار، ویزای زیارت، ویزای ورزشی و هنری، ویزای پزشکی و ویزای خصوصی اشاره داشت.

ویزای ایتالیا

ویزای بلند مدت ایتالیا

این نوع ویزای ایتالیا نیز همانطور که از نام آن مشخص است برای مدت زمان های طولانی تر برای مثال ۲-۳ سال یا بیشتر صادر می شود که بیشتر ویزای تحصیلی و مهاجرت و اقامت را شامل می شود.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا از نظر دفعات ورود

این نوع از ویزاها را می توان به ویزای یکبار ورود، دو بار ورود و چندبار ورود تقسیم کرد و به معنی این است که برای مثال اگر فردی دارای ویزای یکبار ورود باشد، بعد از خروج از کشور مقصد دیگر ویزای وی معتبر نمی باشد و باید مجدد اقدام به دریافت آن کند.

ویزای ایتالیا

تا به اینجا با انواع ویزاها به طور کلی آشنا شدیم. اما اگر قصد ورود به کشور ایتالیا را داشته باشید بهتر است قبل از ورود، هدف خود را از ورود به کشور ایتالیا مشخص کنید تا بتوانید ویزای مناسب ایتالیا را دریافت نمایید. در ادامه انواع ویزای ایتالیا و شرایط دریافت آن را بیان خواهیم داشت.

نحوه و شرایط دریافت ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا فارغ از اینکه چه نوع ویزایی مدنظر شما می باشد، باید شرایط و مدارکی را قبل از اقدام فراهم آورید که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت.

زمانی که شما قصد سفر به کشور ایتالیا را دارید باید برای درخواست ویزای ایتالیا، اقدام به تعیین وقت قبلی از سفارت ایتالیا کنید که به دو روش این کار امکان پذیر می باشد که خوشبختانه هر دو روش به صورت آنلاین و حضوری قابل انجام است و در این مرحله نیازی به حضور فیزیکی شما نیست.

برای درخواست ویزای ایتالیا شما باید وارد سایت خدمات ویزا شوید و از بخش مربوط به درخواست ویزا فرم مربوطه را تکمیل کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات بعد از بررسی، اس ام اس برای شما ارسال می شود که شامل برگه تاییدیه برای قرار ملاقات و لیستی از مدارک مورد نظر می باشد که شما هنگام مراجعه به سفارت باید این برگه تاییدیه و مدارک مورد نیاز را همراه خود داشته باشید

ویزای ایتالیا

روش دیگری که وجود دارد استفاده از سیستم نوبت دهی سفارت ایتالیا می باشد که زمانی که نوبت شما اعلام شد باید همراه با مدارک مورد نیاز به کارگزاری سفارت واقع در خیابان ولنجک مراجعه نمایید. 

مدارک ویزای ایتالیا

با توجه به نوع ویزایی که دریافت می کنید، مدارک شما در برخی موارد متفاوت خواهد بود اما به طور کلی اگر بخواهیم مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا را بیان کنیم باید به این موارد اشاره داشت:

ویزای ایتالیا

شما برای دریافت و اخذ ویزای ایتالیا بعد از پر کردن اپلیکیشن فرم درخواست ویزا، برای شما فرم وقت ملاقات صادر می شود که باید در زمان ذکر شده در سفارت و یا کنسولگری حضور داشته باشید.

در هنگام حضور در کارگزاری سفارت باید برگه قرار ملاقات همراه با دو قطعه عکس رنگی ۳ در ۴ که حداکثر شش ماه از آن گذشته باشد همراه داشته باشید.

همچنین باید کپی از شناسنامه و گذرنامه که دارای اعتبار که حداقل شش ماه از اعتبار آن گذشته باشد همراه داشته باشید.

توجه داشته باشید که باید از تمامی صفحات شناسنامه کپی داشته باشید و شناسنامه شما نیز ترجمه شده باشد و برگه ترجمه شده آن همراه با کپی از آنها را نیز همراه داشته باشید.

پرینت گردش مالی سه ماهه اخیر، آدرس کامل محل سکونت و شماره تماس. از جمله مدارکی است که نیاز دارید همراه داشته باشید که البته زمانی که وقت ملاقات با سفارت مشخص شد مدارک مورد نیاز به طور کامل برای شما لیست بندی خواهد شد.

توجه داشته باشید که در تهیه مدارک دقت لازم را به عمل آورید و دقت کافی داشته باشید زیرا کوچکترین خطا منجر به لغو وقت مصاحبه و فرآیند آن خواهد شد و مجدد باید اقدام نمایید که خود باز زمان بر خواهد بود و باید در نوبت باشید.

ویزای ایتالیا از نوع گردشگری

ویزای توریستی ایتالیا را عموما برای انجام مسافرت و به منظور گردشگری دریافت می کنند اما می توان از آن برای بازدید از خانواده و بستگان نیز استفاده کرد.

این نوع ویزای ایتالیا دارای مدت زمان محدود می باشد و بعد از اتمام باید کشور مقصد را ترک کرد. ویزای توریستی ایتالیا را به طور کلی می توان به دو نوع با دعوتنامه و بدون دعوتنامه ( بارزرواسیون هتل مورد تایید سفارت) تقسیم بندی کرد که تفاوت آنها فقط در داشتن دعوتنامه می باشد.

ویزای توریستی نیازی به مصاحبه خاصی ندارد و با داشتن مدارک لازم می توان به سفارت رفت تا بررسی شود.

از جمله شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا این است که شما حداقل باید یک سفر به یک کشور خارجی داشته باشید.

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای ایتالیا در مورد سفرهای توریستی، داشتن تمکن مالی است که مانده حساب شما باید بر اساس یورو محاسبه شود و قابل توجه باشید.

علاوه بر تمکن مالی، گردش حساب مالی سه ماه اخیر را باید داشته باشید که البته مبلغ آن مدنظر نیست و تعداد تراکنش ها حساب می شود. توجه داشته باشید که این گردش حساب ها باید واقعی باشد.

ویزای ایتالیا

از جمله مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیاز است، علاوه بر مدارک ذکر شده در بخش قبلی، ترجمه و اصل کلی اسناد ملکی، ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار، ترجمه و اصل سوابق بیمه و بلیط و هتل رزرو شده همراه با واچر هتل،از جمله مدارک مورد نیاز می باشد.

در صورتی که یکی از اقوام درجه یک یا دوست و آشنایی برای شما دعوتنامه ای ارسال کرده باشد، شانس شما برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا بیشتر می باشد.

همراه داشتن این دعوتنامه به همراه مشخصات دعوت کننده در هنگام روز ملاقات ضروری است.

ویزای شینگن ایتالیا

یکی از راه های ورود به کشور ایتالیا در صورتی که ویزای این کشور را نداشته باشید استفاده از ویزای شینگن است. طبق معاهده شینگن و اتحادیه اروپا، کشورهای عضو معاهده شینگن برای سفر به کشورهای دیگر عضو این مجموعه نیازی به اخذ ویزای آن کشور ندارند و گردشگران دیگر کشورها مانند کشورهای آسیایی، برای ورود به این کشورها نیاز به دریافت ویزا دارند.

شما می توانید در صورت داشتن ویزای شینگن هر کشور عضو این معاهده، وارد کشور ایتالیا شوید و اگر ویزای شینگن را نیز از طریق اقدام برای دریافت ویزای ایتالیا گرفته اید می توانید به کشورهای عضو معاهده شینگن مانند فرانسه، آلمان، اتریش، هلند،اسلواکی و… بدون اخذ ویزای این کشورها سفر داشته باشید، ولی حتما نوع ویزای شما باید چند بار ورود باشید.

البته خود ویزای شینگن دارای انواع مختلفی است که بنابر شرایط خود می توانید یکی از آنها را انتخاب و جهت اخذ آن اقدام نمایید.

ویزای ایتالیا

عموما افرادی که قصد گردشگری توسط تورها برای مثال فرانسه-هلند و … را دارند یا افرادی که نیاز دارند برای شرکت در کنفرانسی در چندین کشور در بازه زمانی مشخص سفر داشته باشند، مورد استفاده واقع می شود.

ویزای ایتالیا از نوع تحصیل

یکی از راه های دریافت ویزای ایتالیا، اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می باشد. با توجه به آماری که وجود دارد، تحصیل در دانشگاه های ایتالیا تقریبا رایگان محسوب می شود و پذیرش در دانشگاه های این کشور چندان کار سختی نیست، مخصوصا زمانی که شما به زبان ایتالیایی آشنا باشید راحتتر از سوی دانشگاه های کشور ایتالیا پذیرفته می شوید زیرا بیشتر دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می کنند و اگر شما به زبان ایتالیایی مسلط باشید دستتان برای پذیرش و انتخاب دانشگاه باز است.

شما با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر خود می توانید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا را برای تحویل به سفارت ایتالیا آماده کنید.

ویزای ایتالیا

ایتالیا در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش دانشجو را دارد. برای پذیرش در دوره کارشناسی فرد باید زبان ایتالیایی را بداند زیرا در این مقطع تمامی دروس به زبان ایتالیایی تدریس می شود. در دوره کارشناسی ارشد تقریبا می توان گفت هم می توان به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی دانشگاه هایی را یافت، اما در مقطع دکترا صرفا باید به زبان انگلیسی آشنا باشید و دانشگاهی که به زبان ایتالیایی تدریس کند اصولا وجود ندارد.

زمانی که شما برای اخذ ویزای ایتالیا برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایید، باید مدارکی را برای ارائه به سفارت همراه داشته باشید. با توجه به مقطع تحصیلی که اقدام می کنید باید نامه پذیرش از سوی دانشگاه مربوطه را نیز به همراه داشته باشید. اصل و ترجمه مدارک تحصیلی خود از دوران دیپلم دبیرستان (بسته به مقطع پذیرفته شده) و ترجمه آنها به زبان ایتالیایی، گردش حساب مالی در سه ماه اخیر، انگیزه نامه، بلیط و هتل رزرو شده و … از جمله مدارکی است که باید در روز ملاقات در سفارت به همراه داشته باشید.

ویزای ایتالیا برای کسب و کار

یکی دیگر از راه هایی که می توان با استفاده از آن نسبت به دریافت ویزای ایتالیا اقدام کرد، ویزای کار ایتالیا می باشد. بسیاری از افراد برای توسعه کسب و کار خود در قالب تاسیس شرکت و یا استخدام در شرکتی، قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند و از این طریق اقدام به اخذ ویزای کار ایتالیا می کنند.

ویزای ایتالیا

اقدام جهت اخذ ویزای کاری ایتالیا مستلزم شرایطی می باشد که کمی پروسه ای طولانی دارد زیرا جستجوی کار کمی زمانبر است. زیرا در ایتالیا در ابتدا زمانی که کارفرمایی درخواست نیرو می دهد به مدت سه ماه این درخواست در کشور ایتالیا مطرح می شود، در صورت نبود فرد مورد نظر در حوزه اروپا به مدت سه ماه مطرح می شود و بعد از آن در صورت اینکه فرد مناسب را یافت نکردند موقعیت شغلی را در اختیار کشورهای دیگر قرار می دهند.

البته افرادی که در دانشگاه های ایتالیا و یا کشورهای اروپایی تحصیل کرده باشند، اولویت دارند. برای اقدام جهت اخذ ویزای کار ایتالیا فرد باید حتما نامه کارفرما و تاییدیه آن را همراه با مدارک دیگری که قبلا گفته شده است همراه داشته باشد.

ویزای ایتالیا از نوع سرمایه گذاری

یکی از روش هایی که فرد با استفاده از آن می تواند به کشور ایتالیا مهاجرت کند و اقامت این کشور را داشته باشد، سرمایه گذاری در آن کشور می باشد. کشور ایتالیا به دلیل دارا بودن ثبات اقتصادی و رشد اقتصادی که دارد یکی از کشورهای امن جهت سرمایه گذاری می باشد و افرادی که قصد دارند اقامت دائم در این کشور را از طریق سرمایه گذاری داشته باشند باید بدانند در ابتدا ویزای ۲ ساله به آنها داده می شود که گلدن ویزا نام دارد و در نوبت دوم در صورتی که مبالغ تعیین شده برای سرمایه گذاری را تزریق ننمایند این ویزا لغو می شود، در غیر این صورت سه سال دیگر نیز تمدید می شود و بعد از سپری شدن این مدت در صورت وجود رشد، اقامت دائم داده می شود.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا از طریق تشکیل استارتاپ

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت در کشور اروپا شروع یک استارت آپ در کشور ایتالیا می باشد. شما می توانید در صورتی که طرحی خلاقانه داشته باشید که به رشد صنعت در کشور ایتالیا کمک کند و در همان راستا باشد، می توانید نسبت به دریافت ویزای کشور ایتالیا اقدام نمایید.

در ابتدا شما باید طرح خود را مطرح نموده و در صورت سوددهی، از سوی این کشور پذیرفته می شود. سپس باید نسبت به ثبت شرکت در کشور ایتالیا اقدام لازم را انجام دهید و مراحل قانونی آن را طی نمایید.

ویزای ایتالیا

زمانی که فرد برای دریافت ویزای استارت آپ ایتالیا اقدام می کند، در ابتدا ویزای یک الی دو ساله به وی تعلق می گیرد و فرد در طول این مدت موظف است کسب و کار خود را گسترش دهد و سپس به مدت سه سال ویزای وی تمدید می شود. بعد از پنج سال فردی که از طریق ویزای استارت آپ جهت اقامت اقدام نموده است، می تواند اقامت دائم را دریافت نماید و همچنین می تواند پاسپورت کشور ایتالیا را بعد از این بازه زمانی در صورت تمایل دریافت نماید.

از جمله مزیت هایی که ویزای ایتالیا از طریق راه اندازی استارت آپ دارد این است که شما به راحتی می توانید بدون داشتن ویزای شینگن در حوزه شینگن مسافرت داشته باشید. شما می توانید با مراجعه به وب سایت یوروپ تورز اطلاعات بیشتری اعم از نحوه ثبت شرکت و هزینه هایی که باید پرداخت شود را کسب نمایید. همچنین مشاورین این مرکز نیز آماده راهنمایی شما می باشند.

ویزای ایتالیا از نوع تجاری

ویزای تجاری ایتالیا شامل افرادی می شود که قصد انجام معاملات و یا بازدیدهای کاری و تجاری دارند. از این رو این افراد باید نسبت به اخذ ویزای ایتالیا در قالب تجارت اقدام لازم را انجام دهند.

افرادی که قصد دارند جهت انجام امور مربوط به بازدید از شرکت، خرید کالا، عقد قرارداد و از این دست موارد وارد کشور ایتالیا شوند باید در ابتدای امر دعوتنامه ای از سوی فرد یا شرکت کشور ایتالیا با توجه به قوانینی که دارد دریافت کنند. یعنی شرکت مذکور باید اطلاعات دقیقی از خود و فرد دعوت شونده را در برگه دعوتنامه درج نماید و فرد دعوت شونده باید این برگه را هنگام دریافت ویزای ایتالیا به کنسولگری تقدیم نماید.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا از نوع پزشکی

یکی دیگر از انواع ویزاهایی که می توان در مورد کشور ایتالیا نسبت به آن اقدام کرد، ویزای پزشکی یا ویزای درمانی می باشد، ویزای پزشکی یک ویزای کوتاه مدت حداکثر ۹۰ روزه می باشد.

نکته ای که وجود دارد برای اخذ ویزای ایتالیا در موارد پزشکی، فرد بیمار باید دارای بیماری قابل درمان باشد و مدارک پزشکی وی در داخل کشور وی مشخص کند که امکان درمان فرد در داخل کشور میسر نیست. از طرفی برای دریافت ویزا باید دعوتنامه ای از سوی پزشک معالج و بیمارستان خصوصی در اختیار داشته باشد. دقت داشته باشید که بیمارستان باید خصوصی باشد و فرد باید از نظر مالی تمکن لازم را برای پرداخت هزینه ها داشته باشد و این امر را از طریق ارائه گردش حساب مالی سه ماهه اخیر می تواند اثبات نماید.

ویزای ایتالیا

همچنین فرد باید دارای بیمه مسافرتی نیز باشد و همراه خود گواهی و گزارش پزشک معالج و آزمایش ها و داروهای مصرفی را جهت گرفتن ویزای پزشکی ایتالیا همراه داشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران یوروپ نیوز در تماس باشید.

ویزای ایتالیا از نوع فرهنگی- ورزشی ایتالیا

از جمله موارد دریافت ویزای ایتالیا، اقدام برای گرفتن ویزای فرهنگی و ورزشی می باشد که همانطور که از نام آن مشخص است زمانی که رویدادی فرهنگی یا ورزشی در کشور ایتالیا برگزار می شود می توانید ویزای ایتالیا را اخذ نمایید. همراه داشتن بلیط و واچر هتل یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا می باشد.

ویزای ایتالیا

هزینه ویزای ایتالیا

بعد از ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا به مدت سه هفته الی یک ماه زمان می برد که مدارک شما بررسی شود و در صورت کامل و بی نقص بودن مدارک می توانید مراحل بعدی اخذ ویزا را طی نمایید. در غیر این صورت در صورت ناقص بودن مدارک موظف هستید که آنها را تکمیل نموده و فرآیند نوبت گیری را از سر بگیرید.

بعد از اینکه شرایط اخذ ویزای ایتالیا را دریافت کردید باید نسبت به پرداخت هزینه های لازم اقدام نمایید. هزینه ویزای برای افراد بزرگسال نفری ۶۰ یورو و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو می باشد و کودکان زیر ۶ سال نیازی به پرداخت هزینه ندارند. لازم به ذکر است که فرزند یا همسر و یا والدین فرد که شهروند کشور ایتالیا می باشند نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

ویزای ایتالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه مشاوران یوروپ نیوز در تماس باشید

مشاهده بیشتر

مرتبط با ویزای ایتالیا

سایر مطالب ویزای ایتالیا

ویزای میلان

ویزای میلان اگر قصد سفر به شهر میلان ایتالیا را دارید خوب است که بدانید شما برای دریافت ویزای میلان نیاز به دریافت ویزای شینگن دارید. چون ایتالیا جزء کشورهای عضو شینگن می‌باشد. ما در این مطلب سعی داریم که ...

مطالب مرتبط با ویزای ایتالیا

 • 12 دسامبر 2020

  لزنولید پاریس یکی از زیباترین و بی نظیرترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد که با داشتن قدمت و معماری بسیار باشکوه خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران ...

 • 11 دسامبر 2020

  موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس یکی از جالب ترین موزه های کشور فرانسه است که در بین مردمان شهر پاریس به موزه هنرهای نمایشگاهی شهرت دارد. این مکان دیدنی ...

 • 11 جولای 2020

  خانه کیتس – شلی یکی از جاذبه های دیدنی شهر رم بوده و هر ساله میزبان افراد بسیاری از سراسر نقاط جهان می باشد. این خانه که امروزه نقش یک ...

 • 11 جولای 2020

  بنیاد لویی ویتون پاریس یکی از محبوب ترین و بهترین دیدنی هایی می باشد که در حال حاضر شاهد ورود انبوهی از مسافران و توریست ها به این شهر به ...

 • 07 جولای 2020

  امروزه بسیاری از گردشگران و مسافرانی که قصد بازدید از ایتالیا را دارند، بازدید از کلیسای سانتا ماریا این کوسمدین رم را در اولویت های خود قرار می دهند تا ...

 • 07 جولای 2020

  سردابه باستان شناسی ایل دولاسیته از سردابه های معروف شهر پاریس است. سردابه باستان شناسی ایل دولاسیته پاریس همچون هر سردابه دیگری در هر نقطه ای از دنیا جزء بناهایی ...