چگونه ویزای اسلو نروژ را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای اسلو نروژ را دریافت نمائیم؟

ویزای اسلو، برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید باید با انواع این ویزا و شرایط اخذ هرکدام آشنا شوید. در این مقاله به معرفی انواع ویزاهای اسلو و…

یکی از مهم ترین نکات در سفر به اسلو دریافت ویزای اسلو است. برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید باید با انواع این ویزا و شرایط اخذ هرکدام آشنا شوید. در این مقاله به معرفی انواع ویزاهای اسلو و مدارک لازم برای دریافت ویزای شهر اسلو می پردازیم.

سفر به اسلو

اسلو یکی از محبوب ترین شهرهای نروژ است که مقصد مسافران زیادی قرار می گیرد. این شهر به دلیل برخورداری از موقعیت خوب، جاذبه های گردشگری متنوع، شرایط آب و هوایی معتدل و … به عنوان یکی از شهرهای محبوب اروپایی مطرح شده است که هر ساله افراد با اهداف مختلفی آن را مقصد خود قرار می دهند. از آنجایی که برای سفر به اسلو داشتن ویزای اسلو الزامی است در این مطلب به معرفی این ویزا می پردازیم.

اسلو

اسلو پایتخت کشور نروژ است که به دلیل موقعیت های گردشگری و تفریحی فراوانی که دارد در بین سایر شهرهای نروژ به محبوبیت زیادی رسیده است. اسلو در کنار جاذبه های فراوان خود دارای طبیعتی زیبا و سرسبز است که هرکسی را مجذوب خود می کند. در قسمت های مختلفی از شهر اسلو با طبیعت بکری که شامل دریاچه ها، کوه ها، فضاهای سبز و … است رو به رو خواهید شد.

زبان رسمی مردم در شهر اسلو نروژی است البته مردم در این شهر به زبان های دیگری نظیر انگلیسی و سامی هم صحبت می کنند. واحد رسمی پول در این شهر کرون نروژ است. آب و هوای اسلو بسیار تمیز است و برای کسانی که به دنبال یک مکان دنج برای لذت بردن از طبیعت هستند گزینه مناسبی است. اگر قصد سفر به اسلو را دارید اخذ این ویزا باید اولویت کار شما قرار گیرد.

اسلو
اسلو

ویزای اسلو

برای سفر به اسلو ابتدا باید ویزای شهر اسلو را تهیه کنید. از آنجایی که اسلو پایتخت نروژ است اولین اقدام شما دریافت وقت سفارت نروژ خواهد بود. جهت رزرو وقت سفارت می توانید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. شما به منظورهای مختلفی می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید این اهداف شامل تحصیل در اسلو، کار، تجارت، توریستی و … هستند. در ادامه این مطلب به شرح شرایط هرکدام برای دریافت ویزای اسلو می پردازیم.

ویزای اسلو
ویزای اسلو

ویزای توریستی اسلو

یک نمونه از این ویزا، ویزای توریستی است که برای گردشگری در این شهر مورد استفاده قرار می گیرد. این ویزا دارای 90 روز اعتبار است و تحت عنوان ویزای یکبار ورود استفاده می شود. شما با داشتن این ویزا نمی توانید بیشتر از 90 روز در یک دوره 6 ماهه در اسلو بمانید. برای دریافت مجدد این ویزا باید حداقل 6 ماه از ویزای قبلی گذشته باشد.

ویزای تحصیلی اسلو

یک نمونه دیگر از ویزای اسلو ویزای تحصیلی است. تحصیل در کشورهای پیشرفته یکی از اهداف مهمی است که این روزها بخصوص مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. بنابراین برای تحصیل در دانشگاه های اسلو باید در ابتدا ویزای تحصیلی اسلو را دریافت کنید.

هر ساله افراد زیادی به قصد تحصیل در دانشگاه های اسلو به کشور نروژ سفر می کنند. برای تحصیل در اسلو نیاز به ویزای تحصیلی اسلو است. شما می توانید در مقاطع تحصیلی مختلف در اسلو پذیرش بگیرید و از مزایای تحصیل رایگان استفاده کنید. ویزایی که برای تحصیل برای شما صادر می شود دارای 3 ماه اعتبار است اما در صورتی که بخواهید به تحصیل بپردازید باید اقدام به دریافت ویزای بلند مدت کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک مربوط به صدور ویزا را تهیه کنید و در زمان مراجعه به سفارت در کنار سایر مدارک قرار دهید. تکمیل بودن و بدون نقص بودن این مدارک تاثیر زیادی بر سرعت کار شما دارد. بنابراین اگر قصد تحصیل در دانشگاه های اسلو را دارید زودتر برای دریافت ویزای شهر اسلو اقدام کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل زمان کافی برای حل آن داشته باشید.

ویزای تحصیلی اسلو
ویزای تحصیلی اسلو

ویزای کار اسلو

یک نمونه دیگر از ویزای اسلو ویزای کار است که طرفداران زیادی هم دارد. اگر شما پیشنهاد کاری از اسلو داشته باشید باید ابتدا کارفرمای خود را قانع کنید که دعوت نامه ای برای شما ارسال کند که به کمک آن بتوانید ویزای کار اسلو را دریافت کنید. هنگامی که در یکی از موسسات و یا شرکت های اسلو استخدام شدید می توانید ویزای یکساله دریافت کنید و آن را طی 5 سال متوالی تمدید کنید. پس از گذشت این پنج سال می توانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. برای دریافت ویزای کار اسلو داشتن دعوت نامه اهمیت زیادی دارد.

ویزای کار اسلو
ویزای کار اسلو

ویزای تجاری اسلو

یکی دیگر از ویزاهای اسلو ویزای تجاری است. نروژ کشوری با موقعیت اقتصادی خوب است که برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت گزینه بسیار مناسبی است. با داشتن ویزای تجاری می توانید به انجام امور تجاری و بازرگانی در این شهر بپردازید. در مورد ویزای تجاری نیز شما باید یک دعوت نامه از طرف یک شرکت معتبر داشته باشید که حاوی آدرس و تاریخ باشد. این دعوت نامه می تواند شرایط دریافت ویزای تجاری را برای شما آسانتر کند.

همانطور که دیدید برای دریافت ویزای اسلو روش های زیادی وجود دارد که هرکدام از این روش ها متناسب با هدف سفر شما به اسلو انتخاب می شوند. بنابراین ابتدا هدف خود را از سفر به این شهر تعیین کنید سپس مدارک لازم را جمع آوری کرده و به سفارت تحویل دهید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!