راهنمای وقت سفارت بلژیک | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت بلژیک | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت بلژیک، تمام متقاضیان دریافت و اخذ وقت سفارت بلژیک بایستی مدارک مورد نیاز را بدون کم و کاستی تحویل کارگزاری کنسولگری (وی اف اس) دهند.

کشور بلژیک یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن می‌باشد که مسافران عازم این کشور بایستی در وهله اول اقدام به اخذ وقت سفارت بلژیک و ویزای شینگن این کشور داشته باشند تا بتوانند از این طریق سفر خود را به راحتی انجام دهند.

لازم به ذکر خواهد بود که برای اخذ وقت سفارت بلژیک بایستی در بهترین و مناسب‌ترین زمان ممکن اقدام لازم را انجام دهید چرا که در غیر اینصورت نمی‌توانید به پروازتان رسیده و سفرتان را شکل دهید. تمام متقاضیان دریافت و اخذ وقت سفارت بلژیک بایستی مدارک مورد نیاز را بدون کم و کاستی تحویل کارگزاری کنسولگری (VFS) دهند تا از این طریق بتوانند درخواست خود را برای اخذ وقت سفارت این کشور کامل کنند.

راهنمای وقت سفارت بلژیک | یوروپ تورز

آشنایی با وقت سفارت بلژیک

کشور بلژیک یکی از دیدنی‌ترین و زیباترین کشورهای اروپایی می‌باشد که با داشتن جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، زیرساخت‌های بسیار مدرن و اقتصاد پیشرفته خود توانسته است یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت و اخذ اقامت برای مهاجران باشد. امروزه افراد بسیار زیادی را می‌توانید مشاهده کنید که هر یک با اهداف و مقاصد بسیار مختلف، به دنبال اخذ وقت سفارت بلژیک هستند تا از این طریق ویزای مورد نظر خود را دریافت کرده و سفرشان را به سوی این کشور شکل دهند.

اگر شما نیز دوست دارید تا در آینده بسیار نزدیک از زیبایی‌های این کشور بازدید داشته باشید و یا اینکه می‌خواهید در یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور بلژیک ادامه تحصیل دهید می‌توانید با اخذ و دریافت ویزای مربوط سفرتان را شکل دهید.

یکی از مهمترین و حساس‌ترین مراحل برای صدور ویزای این کشور نیز بی‌شک، اخذ وقت سفارت بلژیک می‌باشد که هر متقاضی در گام اول مجبور به اخذ وقت سفارت این کشور می‌باشد. اشاره به این نکته نیز حائز اهمیت است که کشور بلژیک در حوزه منطقه شینگن واقع شده است و تمام متقاضیان و مسافران بایستی ویزای شینگن این کشور را تهیه و اخذ کنند تا بتوانند سفر مورد نظر خود را انجام داده و با مشکل نیز در این سفر روی به رو نشوند.

اهمیت اخذ وقت سفارت بلژیک

همانطور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد، اخذ وقت سفارت بلژیک یکی از مهمترین و اساسی‌ترین مراحل صدور ویزای مورد نظرتان برای سفر به سوی این کشور می‌باشد که از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار می‌باشد و بدون اخذ این وقت نمی‌توانید مراحل بعدی را برای اخذ و صدور ویزای مورد نظرتان طی کنید.

اخذ وقت سفارت بلژیک مانند اخذ یک وقت قبلی از مطب پزشک می‌باشد که شما به هنگام مراجعه به مطب پزشک، بدون اتلاف وقت زیاد، مورد معاینه قرار گرفته و مراحل بعدی در ان را طی می‌کنید.

توجه داشته باشید که اخذ وقت سفارت نیز علاوه بر آن که نظم خاصی را در سفارت این کشور به وجود می‌آورد، بلکه می‌تواند سبب تسریع روند کارهای مربوط به صدور ویزا نیز شود. به همین جهت اخذ وقت سفارت کشور بلژیک نیز مانند وقت سفارت دیگر کشورهای اروپایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و متقاضیان نیز توجه زیادی را به این موضوع داشته باشند.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد بهترین زمان اخذ وقت سفارت بلژیک، مدارک مورد نیاز، آدرس سفارت کشور بلژیک و نکات مورد توجه در اخذ وقت سفارت بلژیک توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

نحوه اخذ وقت سفارت بلژیک

اخذ وقت سفارت بلژیک نیز ماند وقت سفارت دیگر کشورهای اروپایی می‌باشد که برای این منظور می‌توانید در وهله ی‌اول وارد وب سایت اینترنتی خدمات ویزا شده و با ایجاد حساب کاربری برای خود، اقدام به بارگذاری مدارک مورد نیاز داشته باشید. توجه کنید که تمام مراحل لازم را با دقت سپری کرده و هزینه‌های مورد نیاز را نیز از همین وب سایت پرداخت کنید تا بتوانید موفق به اخذ وقت سفارت مورد نیاز شوید.

لازم به ذکر است که بعد از دریافت پیامک از سوی سایت می‌توانید اصل مدارک را به شکل فیزیکی به سفارت خانه برده و تحویل مسئول مربوط دهید.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت بلژیک و ویزا بلژیک

افرادی که به دنبال اخذ و دریافت وقت سفارت بلژیک هستند بایستی یک سری از مدارک را از قبل تهیه و آماده کنند. از مهمترین و ضرورترین مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت کشور بلژیک و پس آن ویزای بلژیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل پاسپورتی که دارای شش ماه اعتبار زمانی داشته باشد
 • دو قطعه عکس با زمینه سفید و تمام رخ
 • اصل و ترجمه مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی
 • بلیط پرواز
 • رسید هتل رزرو شده در صورت وجود داشتن
 • دعوتنامه
 • فرم اپلیکیشن
 • رسید هزینه‌های پرداختی
 • ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه
 • ارائه بیمه پزشکی
 • ارائه گواهی اشتغال

نقش دعوتنامه در اخذ وقت سفارت بلژیک

دعوتنامه یکی از مهمترین و نقش آفرین‌ترین مدارکی می‌باشد که برخی از متقاضیا با ارائه آن می توانند فرایند صدور ویزای مورد نظر خود را تسریع کنند. دعوتنامه سندی می‌باشد که بیشتر برای دانشجویان صادر می‌شود و در آن قید می‌گردد که تمام هزینه‌های مربوط به سفر و اقامت فرد متقاضی به عهده چه کسی و سازمانی می‌باشد و ماموران کنسولگری نیز با مشاهده این سند می‌توانند درخواست فرد متقاضی را در اولویت قرار داده و آن را بررسی کنند.

نکات مورد توجه در پر کردن فرم اپلیکیشن

فرم اپلیکیشن یکی از مهمترین و ضروری‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مورد نیاز می باشد که بایستی نهایت توجه را در پر کردن این فرم داشته باشید تا بتوانید بدون مواجه شدن به مشکل ریجکت شدن، اقدام به اخذ وقت سفارت بلژیک داشته باشید. از مهمترین نکات مورد توجه در پر کردن فرم اپلیکیشن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با نهایت دقت و توجه اقدام به پر کردن فرم اپلیکیشن داشته باشید.
 • فرم مذکور بدون قلم خوردگی پر شود.
 • توجه داشته باشید که هر یک از متقاضیان بایستی به شکل جداگانه اقدام به تکمیل این فرم داشته باشند.

هزینه وقت سفارت بلژیک

متقاضیان برای اخذ و دریافت وقت سفارت بلژیک بایستی یک سری هزینه‌های مورد نیاز را نیز پرداخت کنند که برای این منظور، می‌توانند به شکل آنلاین از درگاه‌های مشخص شده اقدام به پرداخت داشته باشید.

هزینه‌های مورد نیاز برای افراد در گروه‌های سنی مختلف متفاوت خواهد بود به طوری که برای کودکان زیر شش سال هزینه اخذ و دریافت وقت سفارت کشور بلژیک، رایگان بوده و کودکان شش تا دوازده سال نیز بایستی نصف هزینه‌های بزرگسال را پرداخت کنند.

شما می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر در مورد هزینه‌های مورد نیاز را از وب سایت اینترنتی ما مشاهده قرار دهید. البته لازم به ذکر است که برخی از هزینه‌ها نیز به شکل غیرمستقیم بوده و متقاضیان در برخی از مواقع از این هزینه‌های غیر مستقیم غافل می‌باشند که از مهمترین این هزینه‌ها می‌توان به هزینه‌های تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز و رفت و آمد به کنسولگری این کشور و کارمزد آژانس مسافرتی اشاره کرد.

بهترین زمان اخذ وقت سفارت کشور بلژیک

با توجه به اینکه مدت زمان لازم برای پاسخگویی به وقت سفارت بلژیک طولانی می‌باشد و در برخی از مواقع یک الی سه ماه به طول می‌انجامد، توصیه می‌شود که حتما در مناسب‌ترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت مورد نظر خود داشته باشید و در اولین فرصت به دست آمده اقدام به درخواست آنلاین و الکترونیکی خود داشته باشید.

اگر شما نیز می‌خواهید تا در آینده نزدیک سفری را به سوی این کشور داشته باشید، توصیه می‌شود که حتما در بهترین زمان ممکن اقدام به اخذ و دریافت وقت سفارت این کشور داشته باشید.

مدت پاسخگویی به وقت سفارت کشور بلژیک

یکی از مهمترین و اساسی‌ترین سوالاتی که در خصوص اخذ وقت سفارت بلژیک وجود دارد، مدت زمان لازم برای پاسخگویی به وقت سفارت بلژیک می‌باشد که در این خصوص می‌توان گفت، مدت زمان پاسخگویی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین این عوامل می‌توان به نوع ویزای درخواستی و زمان ارائه درخواست اشاره کرد به طوری که در برخی از فصل‌های سال شاهد افزایش تعداد درخواست‌های اخذ وقت سفارت برای این کشور هستیم که بی‌شک در این فصل‌ها مدت زمان پاسخگویی نیز بیشتر خواهد شد.

اگر می‌خواهید در بهترین و مناسب‌ترین زمان اقدام به اخذ و دریافت ویزای این کشور داشته باشید، بایستی از چند ماه قبل درخواست خود را اعلام کنید. لازم به ذکر است که در خصوص اخذ راهنمایی و مشاوره‌های لازم برای وقت سفارت بلژیک می‌توانید با همکاران ما در تماس بوده و اطلاعات لازم را در این مورد به دست آورید.

نکات مورد توجه در روز مصاحبه وقت سفارت بلژیک

روز مصاحبه یکی از مهمترین مراحلی می‌باشد که افراد بعد از مراجعه به کنسولگری، در این مراحل شرکت می‌کنند و بایستی بتوانند توجه ماموران کنسولگری را به سوی خود جلب کنند. متقاضیان بایستی در این مرحله به یک سری از موارد توجه لازم را داشته باشند که از مهمترین این موارد می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • حتما با آمادگی قبلی در این مصاحبه شرکت داشته باشید و از قبل سوال‌های پیرامون این مصاحبه را مورد بررسی قرار دهید.
 • حتما سعی کنید به تمام سوال‌های ارائه شده از سوی ماموران مصاحبه‌کننده، پاسخ‌های مناسبی را ارائه دهید تا از این طریق بتوانید هدف سفر خود را به شکل واضح بیان کنید.
 • در روز مصاحبه اطلاعات دقیقی را ارائه دهید چرا که این اطلاعات با اسناد و مدارک ارائه شده تطبیق داده خواهد شد و در صورت مشاهده هرگونه ناهماهنگی با مشکل مواجه خواهید شد.
 • سعی کنید چند دقیقه زودتر از زمان تعیین شده در این سازمان حضور داشته باشید تا با فضای حاکم در این سازمان نیز آشنا شوید و به استرس خود غلبه نمایید.
نکات مورد توجه در روز مصاحبه وقت سفارت بلژیک | یوروپ تورز

اخذ وقت سفارت بلژیک برای ویزای توریستی

کشور بلژیک دارای زیباترین و منحصر به فردترین جاذبه‌های گردشگری و توریستی می‌باشد که سالانه از میلیون‌ها گردشگر میزبانی کرده و توانسته پیشرفت خوبی را در صنعت گردشگری داشته باشد. برای بازدید از این کشور بایستی ویزای گردشگری را تهیه و در اختیار داشته باشید که برای این منظور نیز می‌توانید در مناسب‌ترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت بلژیک برای ویزای گردشگری نمایید.

توجه داشته باشید که مدت اعتبار ویزای گردشگری حداکثر 90 روز بوده و تمام گردشگران بایستی قبل از به پایان رسیدن این مدت زمان کشور بلژیک را ترک کنند. امروزه اخذ وقت سفارت بلژیک برای صدور ویزای گردشگری از پرطرفدارترین وقت سفارت می‌باشد که تعداد این درخواست در فصل‌های گردشگری از جمله فصل بهار و تابستان بسیار افزایش می‌یابد و به همین جهت توصیه می‌شود چند ماه قبل اقدام به اخذ وقت سفارت مورد نظر خود داشته باشید.

اخذ وقت سفارت بلژیک برای ویزای تحصیلی

امروزه بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان به دنبال ادامه تحصیل در یکی از بهترین و بی‌نظیرترین دانشگاه‌های این کشور هستند تا از این طریق با بهترین مدرک تحصیلی فارغ التحصیل شده و فرصت‌های بسیار خوبی را برای اشتغال به دست آورند. برای اخذ ویزای این کشور بایستی در وهله اول اقدام به اخذ وقت سفارت بلژیک داشته باشید تا با ارائه مدارک مورد نیاز خود صلاحیت لازم را برای دریافت ویزای این کشور به دست آورید.

ارائه دعوتنامه در میان دانشجویانی که می‌خواهند به این کشور مهاجرت داشته باشند از مهمترین مدارکی می‌باشد که می‌تواند تاثیر بسیار بی‌نظیری را در تسریع روند صدور ویزای مورد نیاز دانشجویان داشته باشد. لازم به ذکر است که شما نیز می‌توانید به راحتی با تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز موفق به اخذ و دریافت وقت سفارت بلژیک داشته باشید.

اخذ وقت سفارت کشور بلژیک برای ویزای سرمایه گذاری

کشور بلژیک با فراهم کردن شرایط و بستر مناسب برای سرمایه گذاری‌های خارجی توانسته است توجه بسیاری از سرمایه گذاران را از کشور‌های مختلف به سوی خود جلب کند که از مهمترین این شرایط نیز می‌توان به پایین بودن نرخ مالیات‌ها و شرایط بسیار آسان برای تاسیس کسب و کار اشاره کرد.

همچنین ثابت بودن نرخ تورم و شرایط اقتصادی در این کشور نیز سبب شده است که بسیاری از سرمایه گذاران کشور بلژیک را در اولویت‌های خود برای سرمایه گذاری قرار دهند و برای این منظور نیز به دنبال اخذ وقت سفارت بلژیک برای ویزای سرمایه گذاری باشند که شما نیز می‌توانید با توجه به درخواست خود، در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت و اخذ وقت سفارت این کشور داشته باشید.

اخذ وقت سفارت کار بلژیک برای ویزای کار

یکی از پرطرفدارترین انواع ویزاهای کشور بلژیک ویزای اشتغال و کار می‌باشد که امروزه توسط بسیاری از جوانان از کشورهای مختلف به خصوص کشورهای در حال توسعه مورد توجه واقع شده است. ویزای کار این کشور نیز نیاز به اخذ وقت سفارت بلژیک دارد که متقاضیان بایستی در بهترین زمان ممکن بتوانند این وقت را دریافت کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز، اقدام به دریافت ویزای کار بلژیک داشته باشند.

لازم به ذکر است که از مهمترین مدارک مورد نیاز جهت ارائه به کنسولگری این کشور برای دریافت ویزای کار می‌توان به رزومه کار، مدارک تحصیلی، سوابق شغلی و مدارک مربوط به مهارت‌های در اختیار اشاره کرد. شما نیز می‌توانید با اخذ وقت سفارت مورد نیاز خود، یکی از بهترین فرصت‌های شغلی این کشور را به دست آورده و در زمان کوتاهی پیشرفت زیادی را تجربه کنید.

آدرس سفارت کشور بلژیک

متقاضیانی که به دنبال اخذ وقت سفارت بلژیک، هستند به خوبی می‌دانند که بعد از انجام مراحل آنلاین و اینترنتی بایستی به کارگزار سفارت خانه این کشور مراجعه داشته باشند و برای این منظور به دنبال آدرس و نشانی دقیق از کارگزاری بلژیک هستند.

شما نیز می‌تونید با در دست داشتن آدرس این سازمان، به محض سفر به تهران به راحتی سر از کنسولگری در بیاورید.

آدرس سفارت خانه کشور بلژیک به شکل زیر می‌باشد:

 • آدرس کارگزاری کشور بلژیک: میدان هرویف مرکز خرید هروی سنتر (وی اف اس)

مراجعه به کنسولگری دارای یک سری قوانین و مقررات می‌باشد که تمام مراجعه کنندگان بایستی به این موضوع توجه لازم را داشته باشند به طوری که در غیر اینصورت، با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهند شد از مهمترین قوانین مراجعه به سفارت خانه کشور بلژیک می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • به هیچ عنوان مواد اشتعال زا به همراه نداشته باشید
 • وسایل الکترونیکی از جمله موبایل و ساعت‌های دیجیتالی خود را به بیرون از کنسولگری بسپارید.
 • لباس رسمی و شیکی را به تن داشته و از آراستگی مناسبی برخوردار باشید.
 • به تمام رفتار‌ها و حرکات خود نهایت توجه را داشته باشید چرا که تمام این حرکات شما از لحظه ورود تا خروج‌تان مورد توجه ماموران کنسولگری خواهد بود.

اخذ فوری وقت سفارت کشور بلژیک

یکی از مهمترین موضوعاتی که در سال اخیر با آن بیشتر مواجه هستیم اخذ وقت سفارت بلژیک در مدت زمان بسیار کوتاه می‌باشد که بسیاری از شرکت‌های خدماتی به دنبال آن هستند. توجه داشته باشید که در کنار آژانس‌های بسیار کاربلد و مطمئن یک سری از افراد سودجو نیز هستند که با وعده‌های اخذ وقت سفارت بلژیک در کوتاه‌ترین زمان ممکن سعی بر آن دارند تا سود بیشتری را به دست بیاورند.

اگر شما نیز می‌خواهید در این پروسه اخذ وقت سفارت بلژیک و ویزای این کشور مشاوری را به همراه داشته و از او درخواست کمک کنید می‌توانید هم اکنون به همکاران ما در وب سایت یوروپ تورز اقدام کرده و از این طریق درخواست خود را اعلام نمایید. همکاران ما نیز با داشتن تجربه و سابقه ی‌بسیار کافی و بلند مدت در این زمینه می‌تواند بهترین راه حل‌ها و مشاوره‌ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

نکات مورد توجه در اخذ وقت سفارت کشور بلژیک

متقاضیان و مسافرانی که به دنبال اخذ و دریافت ویزای بلژیک هستند و برای این منظور نیز در بهترین زمان ممکن وقت سفارت بلژیک را می‌گیرند، بایستی به یک سری از مهمترین و ضروری‌ترین نکات توجه لازم را داشته باشند که از مهمترین و اساسی‌ترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توجه داشته باشید که حتما شماره اینترنتی دریافت کنید چرا که در غیر این صورت نمی‌توانید وقت سفارت بگیرید.
 • توجه کنید که دریافت کد پیگیری هیچ گونه قابلیتی را برای اصلاح اطلاعات وارد شده نخواهد داشت به همین جهت توصیه می‌شود که حتما اطلاعات را به درستی وارد نمایید.
 • لازم به ذکر است که کوچکترین ایراد و نقصی در ارائه مدارک سبب ریجکت شدن درخواست وقت سفارت بلژیک شما می‌شود.
 • از فرم اپلیکیشن خود حتما دو نسخه به همراه داشته باشید.
 • وقت سفارت بلژیک برای متقاضی بوده و نمی‌توان آن را خرید و فروش کرد
 • افرادی که زیر 16 سال هستند بایستی برای مراجعه خود به سفارت خانه این کشور، همراهی داشته باشند.
 • لازم به ذکر است که مدارک ارائه شده به کنسولگری را به ترتیب بر روی هم قرار داده و یک نسخه کپی از آنها را در نزد خود نگه دارید.
نکات مورد توجه در اخذ وقت سفارت کشور بلژیک | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت بلژیک

وقت سفارت بلژیک چیست؟

کشور بلژیک یکی از دیدنی ترین و زیباترین کشورهای اروپایی می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری بی نظیر، زیرساخت های بسیار مدرن و اقتصاد پیشرفته خود توانسته است یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت و اخذ اقامت برای مهاجران باشد. امروزه افراد بسیار زیادی را می توانید مشاهده کنید که هر یک با اهداف و مقاصد بسیار مختلف، به دنبال اخذ وقت سفارت بلژیک هستند تا از این طریق ویزای مورد نظر خود را دریافت کرده و سفرشان را به سوی این کشور شکل دهند.

نقش دعوتنامه در اخذ وقت سفارت بلژیک چیست؟

دعوتنامه یکی از مهمترین و نقش آفرین ترین مدارکی می باشد که برخی از متقاضیا با ارائه آن می توانند فرایند صدور ویزای مورد نظر خود را تسریع کنند. دعوتنامه سندی می باشد که بیشتر برای دانشجویان صادر می شود و در آن قید می گردد که تمام هزینه های مربوط به سفر و اقامت فرد متقاضی به عهده چه کسی و سازمانی می باشد و ماموران کنسولگری نیز با مشاهده این سند می توانند درخواست فرد متقاضی را در اولویت قرار داده و آن را بررسی کنند.

آدرس سفاتخانه بلژیک کجاست؟

آدرس سفارت خانه کشور بلژیک: ولیعصر- خیابان ‏فیاضی (فرشته)- خیابان آقابزرگی- بن بست شیرین – شماره 4
آدرس کارگزاری کشور بلژیک: میدان هرویف مرکز خرید هروی سنتر (وی اف اس)

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

4 نظر

بشیر احمد 3 مهر 1401 پاسخ

سلام بابت وقت سفارت بلژیک برای خانمم

امین بابازاده 4 مهر 1401 پاسخ

با سلام و احترام

درصورت امکان با شرکت تماس بگیرید درخدمتتون هستیم
02187700067
بابازاده

غلامی 23 مرداد 1397 پاسخ

با سلام و احترام
من برای ویزا الحاق به خانواده به وقت فوری سفارت بلژیک نیاز دارم .
میخواستم بدونم شما کمکی در این باره میتوانید کنید که برای خانواده من وقت سفارت بگیرید .تشکر

رجا روحی 1 تیر 1397 پاسخ

سلام. خانمی ۳۶ ساله مجرد و لیسانس طرحی لباس از دانشگاه علمی کاربردی هستم. گواهینامه های زیادی در زمینه خیاطی از فنی و حرفه ای ایران و اساتید و دانشگاهای بررا ایتالیا مدآرت فرانسه و ترکیه دارم. قصد اقامت دائم و ادامه تحصیل در کشور بلژیک را دارم. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید. با سپاس