چگونه روادید مجارستان را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید مجارستان را دریافت نمائیم؟

روادید مجارستان برای آن دسته از عزیزانی که می خواهند وارد خاک این کشور شوند لازم است زیرا مجارستان از کشورهایی است که عضو پیمان شنگن می باشد. مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که با سفر به آن می توانید به بوداپست پایتخت آن نیز سفر کنید. برای دریافت روادید مجارستان باید مدارکی را به سفارت این کشور در ایران ارائه دهید و مراحل آن را طی نمایید، در این مقاله نیز به بررسی روادید مجارستان خواهیم پرداخت.

با هر هدفی که قصد ورود به مجارستان را دارید برای دریافت روادید آن باید اقدام کنید و سپس به سادگی از این کشور به کشورهای دیگر نیز دسترسی داشته باشید. مجارستان را پاریس شرق نامگذاری کرده اند زیرا جاذبه های بسیار زیبایی دارد و برای گردشگران تور مجارستان و تور اروپا مناسب است. این کشور در سال 2007 بود که به معاهده شنگن پیوست و خود را به عضویت این گروه درآورد. مجارستان کشوری از اعضای اتحادیه اروپا است و فرهنگ پویایی را در آن مشاهده خواهید کرد. با سفر به مجارستان فرهنگ های مختلفی را خواهید دید و تجربه های جالبی به دست خواهید آورد.

روادید مجارستان
روادید مجارستان

انواع روادید مجارستان

با توجه به هدفی که از سفر دارید روادید مجارستان متفاوت خواهد بود و نیاز به ارائه مدارکی خواهید داشت. گاهی ممکن است هدف فرد از سفر به مجارستان تفریح و گردش باشد که باید روادید توریستی دریافت نمایید و اگر قصد دیدار خانواده و اقوام را داشته باشید باید روادید ملاقات با بستگان را دریافت نمایید که نیاز به داشتن دعوت نامه دارد. گاهی ممکن است هدف از سفر به مجارستان تجارت و سرمایه گذاری باشد که در این صورت باید روادید تجاری را دریافت کنید و اگر به قصد تحصیل، ازدواج و یا کار به این کشور سفر می کنید ویزای تحصیلی، ازدواج و کار را باید دریافت نمایید، مجارستان از لحاظ تحصیلی دانشگاه های خوبی دارد و بسیاری از دانشجویان تمایل دارند تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند. روادید پزشکی نیز به منظور پیگیری درمان و فرآیندهای پزشکی در این کشور صادر می شود که باید مدارک درمانی خود را به بیمارستان مورد نظر ارسال کنید و در صورت تأیید دعوت نامه ای برای تان ارسال خواهد شد که با ارائه به سفارت قادر به دریافت روادید خواهید بود.

انواع روادید مجارستان
انواع روادید مجارستان

انواع روادید مجارستان بر حسب تعداد ورود

روادید مجارستان به صورت تک ورود یا سینگل و یا چند ورود با مالتیپل ارائه می شود. در روادید مجارستان از نوع تک ورود تنها به مدت 90 روز در هر 6 ماه قادر به اقامت در مرزهای شنگن خواهید بود و تنها یک بار می توانید به این حوزه وارد شوید، توجه داشته باشید که در صورت ورود به حوزه شنگن و خروج قبل از پایان مدت اقامت دوباره نمی توانید وارد این حوزه شوید. روادید چند ورود مجارستان به این صورت است که حق رفت و آمد چند باره به این حوزه را خواهید داشت. این کشور در سال های اخیر روادید توریستی خود را به صورت چند ورود به متقاضیان ارائه می دهد. بعد از اینکه روادید مجارستان برایتان صادر شد به مدت اقامت خود توجه کنید و تأخیر نداشته باشید زیرا در صورت تأخیر تنها در فرصت باقی مانده حق اقامت خواهید داشت و این طور نیست که مدت اقامت از لحظه ورود محسوب شود.

انواع روادید مجارستان بر حسب تعداد ورود
انواع روادید مجارستان بر حسب تعداد ورود

نحوه دریافت روادید مجارستان

روادید مجارستان مراحلی دارد که باید از جانب فرد متقاضی انجام شود. اولین مرحله از آن تعیین وقت سفارت  مجارستان خواهد بود، برای این منظور تنها به صورت حضوری می توانید اقدام کنید زیرا سفارت مجارستان تعیین وقت را به صورت تلفنی و اینترنتی انجام می دهد. بعد از اینکه برای این منظور به سفارت مراجعه کردید فرمی مربوط به درخواست روادید مجارستان را دریافت کنید و آن را به صورت خوانا و درست پر کنید. بعد از این مرحله سفارت برای تان تعیین وقت می کند و باید در ساعت تعیین شده به موقع حضور پیدا کنید، در غیر این صورت سفارت وقت را باطل خواهد کرد.

حضور فرد متقاضی در سفارت

 سفارت مجارستان قوانین سخت گیرانه دارد از این رو مدارک و اطلاعات خود را کامل به مأمورین ارائه دهید تا مشکلی پیش نیاید. مدارکی که شرح داده خواهد شد را بدون نقص و ترجمه شده و دقیق به سفارت ارائه دهید. از فرد متقاضی در زمان وقت سفارت مجارستان که تعیین شده است مصاحبه و انگشت نگاری نیز انجام خواهد شد و شخص باید حتماً خودش حضور داشته باشد، بعد از این مراحل سفارت مدارک را بررسی و نتیجه را بعداً اعلام خواهد کرد.

حضور فرد متقاضی در سفارت
حضور فرد متقاضی در سفارت

تمدید روادید مجارستان

با دریافت روادید مجارستان تنها 90 روز حق اقامت در این کشور را خواهید داشت و برای تمدید آن باید از طریق قانونی و توسط مقامات رسمی کشور مجارستان اقدام کنید. روادید مجارستان در حالت کلی قابل تمدید شدن نیست و تنها در شرایط خاص و زمان هایی که مدت اقامت کمتر از 90 روز صادر شده است، انجام خواهد گرفت. وقتی روادید مجارستان را دریافت می کنید علاوه بر سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا به کشورهایی که عضو آن نیستند نیز می توانید سفر داشته باشید.

تمدید روادید مجارستان
تمدید روادید مجارستان

مدت زمان صدور روادید مجارستان

وقتی تمام مراحل ارائه مدارک، مصاحبه و انگشت نگاری انجام شد سفارت مجارستان به مدت 20 روز آن ها را بررسی می کند و نتیجه را اعلام می کند. در صورت صدور روادید، شخص باید خودش برای دریافت آن در سفارت حضور پیدا کند و اگر سن آن قانونی نیست والدین باید همراه شخص باشند و فرم درخواست روادید را امضا کنند. کودکان نیز وقت جداگانه ای خواهند داشت و در صورت نبود مشکل در مدارکشان روادید مجارستان را دریافت خواهند کرد.

مدت زمان صدور روادید مجارستان
مدت زمان صدور روادید مجارستان

مدارک لازم برای دریافت روادید مجارستان

برای دریافت روادید مجارستان و وارد شدن به خاک آن باید مدارک خود را به صورت کامل و ترجمه شده به سفارت ارائه دهید، این مدارک به شرح ذیل خواهد بود:

 • ارائه گذرنامه یا پاسپورتی که معتبر باشد، ارائه گذرنامه خدمت و یا گذرنامه سیاسی همراه با یک کپی از آن ها
 • ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • ارائه سه قطعه عکس که رنگی و در زمینه سفید باشد و ابعاد آن 3.5*4.5 باشد، این عکس باید جدید باشد تا تغییرات ظاهری زیادی با فرد نداشته باشد.
 • ارائه گردش مالی 6 ماه اخیر از حساب بانکی فرد متقاضی و یا اینکه از سپرده گذاری های بانکی گواهی ارائه شود.
 • اگر فرد متقاضی کارمند باشد باید گواهی اشتغال به کار ارائه دهد و در آن مشخصاتی چون حکم کارگزینی، سمت، حقوق، تاریخ شروع به کار تعیین شده باشد، ارائه فیش حقوقی و برگه ای که در آن درخواست مرخصی شده است لازم خواهد بود.
 • اگر فرد متقاضی بازنشسته است گواهی بازنشستگی خود را ارائه دهد که دارای اطلاعات جامعی باشد و حق دریافتی در آن ذکر شده باشد.
 • اگر فرد متقاضی شغل آزاد دارد باید گواهی از ثبت شرکت، کارت بازرگانی و یا پروانه کسب را ارائه دهد.
 • اگر فرد متقاضی شرکتی خصوصی دارد از روزنامه رسمی شرکت و رزومه ترجمه ارائه دهد و از مدارک اصلی یک کپی ارائه دهد.
 • اگر فرد متقاضی عضو هیئت علمی دانشگاه است و یا دانشجو می باشد باید کارت دانشجویی و یا کارت عضویت خود را در هیئت علمی ارائه دهد.
 • اگر فردی که خواهان روادید مجارستان است فرزند و یا دانشجویی تحت حمایت پدر و مادر است باید مدارکی از قبیل گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی تمکن مالی و نامه ای که در آن والدین هزینه را تقبل کرده اند ارائه دهد، اگر در سفر به مجارستان پدر حضور نداشته باشد باید رضایت نامه رسمی از او ارائه داد.
 • ارائه بیمه نامه ای که به میزان 30 هزار یورو اعتبار داشته باشد و برای طول مدت اقامت آن را تحت پوشش قرار دهد، لازم به ذکر است که این بیمه باید دارای نمایندگی در کشور مجارستان باشد و هزینه های درمانی فرد را در طول مدتی که در مجارستان اقامت دارد تضمین کند.
 • در جهت ارائه تضمین برای بازگشت به کشور در صورت دارا بودن ملک و زمین باید سند آن را ارائه دهد.
 • در صورت داشتن دعوت نامه باید آن را ارائه دهد در غیر این صورت از رزرو هتل در مجارستان تاییدیه ای ارائه دهد، رزرو آنلاین هتل از جانب سفارت مجارستان مورد پذیرش نیست.
مدارک لازم برای دریافت روادید مجارستان
مدارک لازم برای دریافت روادید مجارستان

هزینه صدور روادید مجارستان

روادید مجارستان بر اساس یورو خواهد بود، از این رو در زمان رفتن به سفارت باید پول خود را به یورو تبدیل کنید، در نظر داشته باشید که این سفارت سکه قبول نمی کند و اسکناس هایی که همراه دارید باید 100-20-10-5 یورویی باشد. پول باید به صورت نقد همراه تان باشد زیرا این سفارت کارت بانکی نمی پذیرد. با توجه به نوع روادید مجارستان هزینه آن متفاوت خواهد بود و اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید با کارشناسان ما می توانید تماس برقرار کنید و راهنمایی های لازم در این زمینه را دریافت کنید.

هزینه صدور روادید مجارستان
هزینه صدور روادید مجارستان

سفارت مجارستان در ایران

اگر قصد دارید روادید مجارستان را دریافت کنید باید از طریق آژانس ها اقدام به اخذ ویزای مجارستان کنید. سفارت این کشور در تهران، دروس، میدان هدایت، خیابان شادلو، پلاک ۱۶ واقع شده.

سفارت مجارستان در ایران
سفارت مجارستان در ایران

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط مجارستان، وقت سفارت مجارستان، ویزای مجارستان، تور مجارستان و تور اروپا میباشد.88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!