دعوتنامه مجارستان | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه مجارستان | معرفی – انواع – شرایط

مجارستان جزو معاهده شینگن است و برای سفر به آنجا نیاز به دریافت ویزای شینگن دارید، در همین راستا دریافت دعوتنامه مجارستان میتواند روند اخذ ویزا برای ورود به این کشور را تسهیل کند. برای آگاهی از جزییات اخذ ویزای مجارستان و همچنین مدارک مورد نیاز برای ارائه میتوانید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

انواع دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه مجارستان انواع متفاوتی دارد که شخص بسته به نوع هدف و زمان سفر خود میتواند از نوع انتخابی و مد نظر خود بهره ببرد. انواع دعوتنامه مجارستان شامل کاری، تجاری، توریستی و تحصیلی. در ادامه راجع به هر کدام از این دعوتنامه ها و همچنین ویزای مرتبط با هر کدام صحبت خواهد شد. خوب است بدانید که این دعوتنامه میتواند از طرف اقوام یا آشنایان شما که در مجارستان ساکن هستند یا کارفرمایانی که برای نوع مهارت تان به شما نیاز دارند، دانشگاه پذیرش شده برای تحصیل و همچنین شرکای تجاری تان برای شما ارسال گردد.

دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

دعوتنامه مجارستان از نوع توریستی

دعوتنامه توریستی مجارستان برای اخذ ویزای مجارستان در قالب گردشگری ارسال میگردد. اگر هنگام مراجعه به سفارت و تحویل مدارک، دعوتنامه مجارستان را نیز ضمیمه پرونده خود کرده باشید میتوانید خیلی از موانع موجود و قابل پیش بینی را از سر راه تان بردارید. مجارستان در بخش اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت آن بوداپست میباشد، این شهر یکی از زیباترین و خاص ترین مناطق گردشگری جهان است که سالانه افراد بسیاری را برای بازدید به سمت خود میکشاند. سفر به این کشور رویایی میتواند روحیه شما را تغییر دهد پس دست بکار شوید و با مراجعه به سفارت مجارستان و ارائه مدارک لازم درخواست خود برای اخذ ویزا را به ثبت برسانید. اگر آشنایی در این کشور دارید با او تماس گرفته و بخواهید دعوتنامه مجارستان را برای شما ارسال کند تا طی مدت زمان کمتری موفق به اخذ ویزای توریستی مجارستان شوید.

دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

دعوتنامه مجارستان از نوع تحصیلی

رویای تحصیل در یک کشور اروپایی در اذهان همه جوانان وجود دارد بنابراین میتوانید هم اکنون دست بکار شده و ورویای خود یا فرزندتان را برآورده سازید. مجارستان یک کشور اروپایی به شمار می آید و دانشگاه هایی با سطح علمی بالا در آن وجود دارد، پس از اخذ ویزای تحصیلی مجارستان میتوانید سفر خود به این کشور را آغاز نمایید. اگر تصمیم خود را برای تحصیل در این کشور گرفته اید ابتدا باید اقدام به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور نمایید. در ادامه مقاله راجع به مدارک لازم برای این امر و همچنین طریقه دریافت دعوتنامه مجارستان از نوع تحصیلی صحبت خواهد شد.

دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

مدارک لازم برای ثبت درخواست پذیرش از دانشگاه ها و دریافت دعوتنامه مجارستان

برای دریافت دعوتنامه مجارستان قدم اول اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها میباشد، آژانس ما مراحل مربوط به اخذ پذیرش را برای شما طی خواهد کرد. مدارک مورد نیاز برای این امر به شرح زیر میباشد:

 1. ریزنمرات و گواهی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه و با تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگشتری
 2. پاسپورتی که یک سال و نیم از اعتبار آن مانده باشد بعلاوه کپی از همه صفحات داخلی در دو سری
 3. ارائه کپی از همه صفحات شناسنامه
 4. واریز هزینه پذیرش تحصیلی

در صورت طی شدن مراحل بالا بصورت صحیح بزودی دعوتنامه مجارستان برای تحصیل در این کشور را دریافت خواهید کرد.

دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

دعوتنامه مجارستان از نوع کاری

برای دریافت ویزای کار کشور مجارستان نیاز به دعوتنامه مجارستان از نوع کاری دارید. با مراجعه به سفارت مجارستان و ارائه مدارک لازم میتوانید نسبت به دریافت اجازه یک سفر کاری اقدام نمایید، البته ناگفته نماند که روند اخذ این نوع ویزا بسیار کوتاه است اما بسیار دقت کنید چون ناقص بودن مدارک برابر خواهد بود با رد درخواست و ممکن است شما فرصت کار برای فعالیت در کشور مرجع را از دست بدهید. اگر شخصی که درخواست خود را برای صدور ویزای کاری ارائه میدهد پدریک خانواده باشد میتواند نسبت به اخذ ویزا برای دیگر اعضای خانواده خود نیز اقدام نماید.

اهمیت دعوتنامه برای دریافت ویزای کاری

نکته مهمی که در این بین مورد توجه است موضوع دعوتنامه مجارستان است، برای اخذ ویزای کاری وجود یک دعوتنامه بسیار ضروری میباشد و بدون وجود آن در پرونده ویزای درخواستی صادر نخواهد شد. کارفرمایی که شما را بعنوان کارمند پذیرفته باید این دعوتنامه را برای تان ارسال نماید.

دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

دعوتنامه مجارستان از نوع تجاری

برای انجام امور تجاری یا خرید و فرش و بستن قرارداد همکاری نیز نیاز به دعوتنامه مجارستان البته از نوع تجاری دارید. این منطقه از نظر اقتصادی در رتبه خوبی قرار دارد و تجارت در آنجا میتواند نتیجه ای مثبت به دنبال داشته باشد. برای آغاز یک سفر تجاری وجود دعوتنامه تجاری مجارستان الزامی میباشد. در ادامه لیست جامعی از مدارک لازم برای ارائه به سفارت شرح داده خواهد شد.

دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

دعوتنامه مجارستان و مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور

لیست مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای مجارستان به شرح زیر است اما ناگفته نماند که برای هر نوع ویزا تعداد محدودی مدارک و ملزومات خاص مورد نیاز است که برای آگاهی از آنها میتوانید از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید یا راه دیگری که پیش رو دارید سپردن همه کارها به ما و رسیدگی به دیگر امور سفرتان است، با استفاده از این فرصت در زمان و هزینه خود صرفه جویی بسیاری خواهید کرد و احتمال بروز خطا در ارائه مدارک و طی شدن مراحل اخذ ویزا به صفر میرسد. مدارک به شرح زیر است:

دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021
 1. ارائه اصل پاسپورت که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد به همراه امضا (البته ناگفته نماند که این تاریخ حداقلی باید از تاریخ تعیین شده برای حرکت تور یا آغاز سفر محاسبه گردد).
 2. اگر گذرنامه شما باطل شده است حتما اصل آن را برای ارائه به آژانس تحویل دهید، این مورد در مواردی ست که گذرنامه مذکور وجود داشته باشد.
 3. از صفحه های مربوط به مشخصات باید فتوکپی تهیه شود، ارائه کپی از ویزاهای شینگنی که قبلا اخذ کرده اید یا ویزاهای مجارستان صادر شده در مدت های قبل (در صورت وجود) الزامی میباشد.
 4. فرم مشخصات فردی در سفارت به شما تحویل داده خواهد شد یا از سایت قابل دانلود است، این فرم باید بطور کامل و بدون هیچ کم و کاستی تکمیل و به سفارت ارائه شود. در  صورت وجود هر گونه خطا در این فرم ممکن است مراحل اخذ ویزا به تاخیر بیفتد.
 5. ارائه 2 عدد عکس 3*4 الزامی ست البته عکس باید رنگی و با زمینه سفید گرفته شده باشد، لزوم گرفتن عکس از روبرو نیز از دیگر موارد قید شده در قوانید مندرج است.
 6. ارائه کپی مدارک شناسایی به همراه ترجمه انگلیسی آنها ضروری ست. در این مورد نیز نیاز به تاییدیه دادگستری  و وزارت امور خارجه میباشد.
 7. گواهی اشتغال به کار یا تحصیل، روزنامه رسمی یا مجوز کسب با تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه، بطوری که مهر تایید پای همه مدارک درج شده باشد الزامی ست. ارائه ترجمه انگلیسی موارد ذکر شده را فراموش نکنید.
 8. پرینت بانکی حساب جاری طی 3 ماه گذشته با تاییدیه بانک، این پرینت باید به زبان انگلیسی ارائه گردد.
 9. ارائه سند مالکیت به نام شخص متقاضی دریافت ویزا که باید به زبان انگلیسی ترجمه و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده باشد.
 10.  ارائه ضمانت لازم برای اثبات بازگشت به کشور خود ضروری است.
 11. سفارت مجارستان در صورت لزوم میتواند مدارک دیگری را از شما درخواست نماید.
 12. در صورت وجود دعوتنامه مجارستان حتما آن را به سفرت مربوطه ارائه دهید.

مراحل مربوط به اخذ تاییدیه دادگستری و درج مهر پای ورق ها را میتوانید به دارالترجمه هایی که مسئولیت ترجمه مدارک را بر عهده دارند بسپارید.

دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

دعوتنامه مجارستان و توضیحات لازم در زمینه اخذ ویزا

 1. در صورت تصمیم برای یک سفر گروهی یا خانوادگی خوب است بدانید که پاسپورت هر فرد باید بصورت مجزا ارائه گردد.
 2. کسانی که در روزهای اخیر با مشکل رد درخواست ویزای شینگن روبرو بوده اند هرگز اقدام به ارائه درخواست مجدد نکنند و بگذارند کمی از تاریخ رد درخواست بگذرد سپس مراحل لازم را طی نمایند.
 3. گوهی اشتغال به کار ارائه شده باید حاوی سمت و تاریخ آغاز به کار شخص متقاضی ویزا و همچنین مقدار حقوق ماهانه او باشد.
 4. متقاضیانی که محصل هستند باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را به سفارت ارائه نمایند.
 5. متقاضیان بازنشسته باید حکم یا کارت بازنشستگی و یا آخرین فیش حقوق واریزی را به سفارت ارائه دهند، هنگام انجام مصاحبه وجود همه مدارک بررسی خواهد شد پس دقت کنید.
 6. اگر مادر به همراه فرزندان خود به این سفر میرود باید رضایتنامه پدر خانواده همراه با ضمانت تقبل هزینه های احتمالی به سفارت مجارستان ارائه گردد.
دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

سفارت مجارستان واقع در ایران

برای ارائه مدارک و همچنین دعوتنامه مجارستان باید به سفارت این کشور مراجعه نمایید در ادامه آدرس و راه های ارتباطی این سفارت برای شما درج خواهد شد.

تهران-خیابان شریعتی-دوراهی یخچال-میدان هدایت-کوچه شاملو-پلاک 10

شماره تلفن: 22550460

فکس: 22550503

ساعات کاری روزهای یکشنبه الی پنج شنبه 9 الی 11 صبح میباشد. در تعطیلات رسمی سفارت نیز تعطیل خواهد بود. در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید.

دعوتنامه مجارستان و صحیح نوشتن آن

برای ارائه دعوتنامه مجارستان بصورتی صحیح و فاقد اشکال باید نکات درج شده در زیر را مد نظر قرار دهید:

 1. دعوتنامه مجارستان باید از طرف شخصی که تابعیت این کشور را دارد یا در آنجا ساکن است برای شما ارسال گردد.
 2. نویسنده دعوتنامه مجارستان از نظر قانونی مسئول کارهای شخص متقاضی دریافت کننده دعوتنامه نخواهد بود.
 3. وجود صداقت در نوشتن دعوتنامه مجارستان بسیار مهم است چرا که افسر مصاحبه کننده به تک تک موارد ذکر شده درمتن نامه دقت خواهد کرد و در صورت وجود مغایرت مراحل اخذ و صدور ویزا با مشکل مواجه میشود.
 4. دعوتنامه مجارستان باید حاوی اطلاعاتی دقیق از شخص دعوت شده باشد که این اطلاعات عبارتند از نام کامل شخص دریافت کننده دعوتنامه، تاریخ تولد و آدرس دقیق به همراه شماره تلفن.
 5. درج هدف دقیق سفر به این کشور در دعوتنامه مجارستان الزامی ست و حتما توسط سفارت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 6. در دعوتنامه مجارستان ذکر میشود که فرد متقاضی چه مدت زمانی را میخواهد در کشور مرجع اقامت داشته باشد، این موضوع در روند تعیین اعتبار ویزا نیز موثر خواهد بود.
 7. محل دقیق در نظر گرفته شده برای اقامت طی مدت معلوم شده و چگونگی تامین هزینه های لازم در دعوتنامه مجارستان ذکر خواهد شد.
 8. در پایان نیز تاریخ بازگشت از خاک این کشور در دعوتنامه مجارستان ذکر خواهد شد.
 9. تعیین نسبت میان ارسال کننده دعوتنامه مجارستان و دریافت کننده آن الزامی ست.
دعوتنامه مجارستان | اخذ دعوتنامه مجارستان | انواع دعوتنامه مجارستان 88851080-021

مشخصاتی که از فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه مجارستان درج گردد شامل موارد زیر میباشد:

 1. نام کامل و تاریخ تولد شخص دعوت کننده
 2. در دعوتنامه مجارستان ذکر آدرس و شماره تلفن محل اقامت در کشور مقصد باید درج گردد.
 3. درج شغل دعوت کننده در دعوتنامه مجارستان الزامی ست.
 4. اگر کارت PR دارید حتما در دعوتنامه مجارستان آن را ذکر کنید، درج اینکه شهروند مجارستان هستید یا خیر نیز الزامی میباشد.
 5. ضمیمه مدارکی که وضعیت دقیق شخص دعوت کننده در کشور مقصد را مشخص کند الزامی ست، مواردی مثل شناسنامه مجارستانی که در صورت متولد شدن در آنجا این مدرک را خواهد داشت، یا ارائه کارت تابعیت مجارستان اگر اکنون یک شهروند مجارستانی هستید و یا کارت PR .
 6. اگر میخواهید ویزای بلند مدت برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود دریافت کنید ذکر جزییات مشخصات فردی مربوط به دیگر اعضای خانواده از جمله همسرتان را نیز فراموش نکنید. ارائه این مشخصات برای این شرایط خاص الزامی ست.
 7. برای شرایط بالا باید مسئولیت تقبل هزینه های مدت اقامت والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ خود را بر عهده بگیرید. مدارک مرتبط با حداقل درآمد تک تک افراد خاناده نیز الزامی میباشد. ارائه تعهد کتبی در خصوص هزینه ها را نیز فراموش نکنید.

ارسال دعوتنامه مجارستان برای پدر و مادر

اگر شما ساکن مجارستان هتید و پدر و مادرتان قصد سفر به آنجا را دارند برای دریافت ویزا برای آنها باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید، این مدارک شامل موارد زیر میباشد:

 1. ارائه اسکن از کارت اقامت خود
 2. ارائه اسکن از آدرس محل اقامت خود (کارت آدرس)
 3. اسکن از قرارداد خانه
 4. اگر محصل هستید نامه اشتغال به تحصیل و اگر شاغل هستید ارائه نامه اشتغال به کار الزامی میباشد.
 5. مورد نهایی نیز مربوط به اجازه نامه صاحبخانه میباشد. ارائه متنی مبنی بر رضایت صاحبخانه از حضور خانواده شما در خانه تان الزامی ست، البته دو شاهد نیز باید پای ورق مربوطه را امضا کرده باشند. خوب است بدانید که این مورد را میتوانید هنگام عقد قرارداد اجاره در اجاره نامه قید نماییدتا در مواقع این چنینی با مشکل مواجه نشوید.

ارسال دعوتنامه برای خواهر و برادر و دیگر افراد خانواده

اگر میخواهید برای خواهر یا برادر خود درخواست ارسال دعوتنامه بدهید علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا ارائه پرینت  3 ماه گردش مالی حساب بانکی و همچنین موجودی حساب الزامی میباشد. اگر مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت بوداپست کامل باشد طی 2 هفته کاری دعوتنامه اخذ شده قابل دریافت خواهد بود. بجز پدر و مادر برای اشخاص دیگر خانواده ملزم به ارسال دعوتنامه هستید.

نکاتی برای کسانی که با هدف تحصی به مجارستانسفر میکنند:

متقاضیان ایرانی که با ویزای تحصیلی به این کشوروارد میشوند باید در بدو ورود خود کارت اقامت را دریافت نمایند، حداکثر تایم در نظر گرفته شده برای مراجعه به اداره مهاجرت و دریافت کارت اقامت 30 روز میباشد. برای اخذ این کارت میتوانید به اداره مهاجرت واقع در شهر محل تحصیل خود مراجعه نمایید. مدت زمان تعیین شده برای تحصیل و همچنین تاریخ ذکر شده در قرارداد محل سکونت در تعیین تاریخ کارت اقامت صادر شده موثر خواهد بود. اگر همه مراحل را بدرستی طی نمایید پس از مراجعه به اداره مهاجرت میتوانید کارت اقامت خود را دریافت نموده و به راحتی در کشور مجارستان تردد داشته باشید.

مدت صدور کارت اقامت

مدت زمان تعیین شده برای صدور کارت اقامت 14 روز میباشد اما این زمان بسته به شرایط متغیر است و در مواردی خیلی زودتر آن را دریافت خواهید کرد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط مجارستان، وقت سفارت مجارستان، ویزای مجارستان، تور مجارستان و تور اروپا 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!