هر آنچه که باید درباره پراگ بدانید

هر آنچه که باید درباره پراگ بدانید

درباره پراگ، شهر پراگ پایتخت و یکی از بزرگترین شهرهای کشور جمهوری چک است. این شهر در این کشور مقصد بسیاری از توریست‌ها می‌باشد.

شهر پراگ پایتخت و یکی از بزرگترین شهرهای کشور جمهوری چک است. این شهر در این کشور مقصد بسیاری از توریست‌ها می‌باشد. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است و همچنین برای پذیرایی از توریست‌های این شهر، هتل‌های بسیار مدرن و مجلل با تمامی امکانات برای راحتی توریست‌ها وجود دارد. درباره پراگ و سایر شهرهای توریستی کشور چک، جذابیت‌های خاص و زیبایی وجود دارد که باعث جلب توجه گردشگران می‌شود.

هر آنچه که باید درباره پراگ بدانید | یوروپ تورز

شهر پراگ

پراگ پایتخت کشور جمهوری چک می‌باشد و همچنین چهاردهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا (European Union) محسوب می‌شود. شهر پراگ در شمال غربی این کشور واقع شده است. این شهر کنار رودخانه ولتاوا و مرکز حوزه بوهمی قرار دارد. جمعیت این شهر حدود 1.3 میلیون نفر می‌باشد. پراگ آب و هوای معتدل اقیانوسی دارد به همین دلیل تابستان‌های گرم و زمستان‌های سردی را به همراه دارد.

رزرو تور اروپا جهت سفر به پراگ، در فصل تابستان با ازدحام روبروست. به همین خاطر چندین ماه قبل از سفرتان اقدام به رزرو تور نمایید. شهر پراگ در زمان قدیم پایتخت بوهم هم بود و به علت موقعیت راهبردی که داشت در جنگ جهانی بسیار مهم تلقی می‌شد. این شهر با توجه به ویژگی‌هایی که دارد یکی از شهرهایی است که سالانه غالب بر 6 میلیون نفر را به خود جذب می‌کند. با توجه به سرشماری که در سال 2011 انجام شد می‌توان گفت حدود 14 درصد ساکنان این شهر خارجی هستند.

تاریخچه پراگ

شهر پراگ در قرن 9 میلادی توسط شاهزاده بورژیوی یکم که در آن زمان قلعه خود را در نزدیکی رودخانه ولتاوا ساخته بود، تاسیس شد. این شاهزاده از خانواده پریمیسل بود که به مرکز بوهمیا آمده بود. خاندان پریمیسل از قرن 9 در کشور جمهوری چک حکومت داشتند. شاهزاده وراتیسلاف، که آقازاده بورژیوی یک بود در سال 921، ساخت یک کلیسا با سبک باسیلیکی را آغاز نمود که اتمام و تکمیل آن تا دوره حکومت بولیسلاف دوم به طول انجامید. بولیسلاف دوم در سال 993 صومعه‌ای تاسیس کرد که هم اکنون یکی از قدیمی‌ترین صومعه‌ها در این کشور محسوب می‌شود.

در سال 929 کلیسای دیگری به نام روتوندا ویت مقدس با سبک رومانسک ساخته شد ولی با گذشت چند سال در سال 1096 معماری این کلیسا را به باسیلیک تغییر دادند. شخصی با نام یان لوکسنبورسکی، حدود 248 سال بعد از ساخت کلیسای ویت مقدس آن را تخریب کرد و به جای آن کلیسای دیگری با سبک گوتیک را ساخت.

که اتمام این کلیسا به دلیل جنگ‌هایی که رخ داد طول کشید و سرانجام توسط حکومت چکسلواکی به پایان رسید. این کلیسای ساخته شده با نام کلیسا کاتدرال ویت مقدس، نام گذاری شد و می‌توان گفت یکی از معروف‌ترین کلیساهای این کشور به شمار می‌آید.

در ادامه اتفاقات بسیاری در این شهر افتاد ولی متاسفانه در سال 1689 به علت آتش سوزی که اتفاق افتاد شهر پراگ سوخت و نابود شد ولی مردم به تدریج آن را بازسازی کردند. در زمان قدیم این منطقه دارای 4 قسمت به نام‌های شهر جدید، شهر قدیم، منطقه قلعه و سمت کوچک بودند. به تدریج با گذشت زمان در سال 1784 این چهار قسمت به هم پیوستند و شهر پراگ را به وجود آوردند.

اقتصاد پراگ

درباره پراگ و اقتصاد این شهر بدانید که، اقتصاد در پراگ امروزه بر محور صادرات در بخش خدمات می‌باشد. طبق بررسی‌ها در سال 2010، شهر پراگ یکی از بهترین شهرها در زمینه کسب و کار، در مرکز و شرق اروپا شناخته شد. اگر بخواهیم به صورت آماری اعلام کنیم می‌توان گفت حدود یک پنجم نیروی کار این کشور در شهر پراگ مشغول به کار هستند.

دستمزدی که در این شهر به شاغلان داده می‌شود 25 درصد بالاتر از سایر شهرهای کشور می‌باشد و همینطور نیمی از درآمد این کشور که از گردشگری به دست می‌آید از این شهر می‌رسد. این شهر با تمام ویژگی‌هایی که دارد از آنجایی که زیرساخت‌های لازم برای ساختن فیلم  و همینطور هزینه‌های زیادی را در بر ندارد، یک محل محبوب برای فیلم‌سازی نیز محسوب می‌شود.

علوم و پژوهش در پراگ

شهر پراگ در بین شهرهای این کشور یک مرکز مهم پژوهشی به حساب می‌آید. در جمهوری 54 نهاد علمی وجود دارد که از این تعداد 39 نهاد در این شهر قرار دارد. از سری نهاد‌هایی که در این شهر وجود دارد می‌توان به موسسه میکروبیولوژی، موسسه شیمی آلی و موسسه فیزیک اشاره نمود. با توجه به آماری که وجود دارد در سال 2008، 13 هزار پژوهشگر علمی از بین 30 هزار پژوهشگری که اهل جمهوری چک بودند. از شهر پراگ انتخاب شده بودند. در همان سال اهالی شهر پراگ 3 درصد فعالان اقتصادی کشور را شامل می‌شدند.

علوم و پژوهش در پراگ | یوروپ تورز

جاذبه‌ های گردشگری پراگ

درباره پراگ و جاذبه‌های این شهر، در ادامه اطلاعاتی آورده شده است:

 1. قلعه پراگ: این قلعه یکی از بزرگترین قلعه‌های جهان به شمار می‌آید که دارای مساحتی بیش از 72 هکتار است. در این قلعه می‌توان شاهد کاخ‌های سلطنتی، کلیساهای جامع و باغ‌های زیبا وچشم نواز بود.
 2. دیوار گرافیکی: این دیوار مخصوص خواننده “جان لنون” می‌باشد. این دیوار چندین بار رنگ شده و می‌توان گرافیک‌هایی از شعر و اهنگ‌های این خواننده را می‌توان بر روی آن مشاهده کرد.
 3. پل چارلز: این پل علاوه بر اینکه از لحاظ معماری و قدمت تاریخی که دارد مورد توجه می‌باشد. از لحاظ ریاضی هم یک یه شاهکار محسوب می‌شود.
 4. رودخانه ولتاوا: این رودخانه یکی از طولانی‌ترین رودخانه‌های کشور جمهوری چک می‌باشد.
 5. ساعت نجومی
 6. خانه رقصان: این خانه ترکیبی از نیرو‌های کمونیسم و دموکراسی است.
 7. برج ژیژکوف: اگر بخواهیم نامی بر این ساختمان بگذاریم می‌توان گفت که یکی از منفورترین و تفکر برانگیز‌ترین ساختمان‌های شهر پراگ محسوب می‌شود.
 8.   میدان چارلز: این میدان از زمان قدیم تاکنون یکی از بزرگترین میدان‌های جهان به شمار می‌رود. این منطقه زیبا به نام “بازار احشام” هم شناخته می‌شود.

هتل‌ های اقتصادی پراگ

شهر پراگ همانطور که گفته شد مقصد بسیاری از گردشگران می‌باشد از این رو این شهر برای پذیرایی از توریست‌های گرامی هتل‌های بسیار زیبا و مجللی را دارا می‌باشد که در این بخش تعدادی از هتل‌ های پراگ را نام می‌بریم:

 1. هاستل آبکس
 2. هاستل سون
 3. هتل جانا پانسیون دومو ملادزه
 4. پانسیون تارا
 5. پانسیون سیتی سنتر‌اند ال اپرا
 6. هاستل چک این
 7. هتل آپارتمان آلیس

هزینه‌ های سفر به پراگ

قبل از سفر به پراگ باید درباره این شهر اطلاعات جامعی کسب نمایید از جمله واحد پولی این شهر:

واحد پول این کشور، کرونای چک CZK است. که اکنون در ایران معادل 20.600 ریال می‌باشد.

هزینه تور: این هزینه با توجه به اینکه شما قصد دارید کجای این شهر و در کدام هتل اقامت داشته باشید تعیین می‌شود. حتی نوع پروازی که شما برای رسیدن به شهر پراگ انتخاب می‌کنید هم در هزینه تور تاثیر دارد.

هزینه هواپیما: هزینه هواپیما نیز با توجه به نوع پرواز نوع ایرلاینی که انتخاب کرده‌اید متفاوت می‌باشد ولی بطور میانگین تمامی پرواز‌ها از تهران به مقصد پراگ از 2100000 تومان شروع می‌شود.

هزینه هتل و اقامت: برای اقامت در شهر پراگ دو گزینه دارید یکی اینکه در هتل اقامت کنید یا در هاستل، با توجه به این انتخاب هزینه شما متفاوت خواهد بود.

هزینه خورد خوراک: یک نکته قابل توجه در این شهر وجود دارد این است که غذا و مواد غذایی بسیار ارزان می‌باشد و شما با هزینه بسیار کمی می‌توانید از لذیذترین غذاها لذت ببرید.

خیابان‌ های دیدنی پراگ

درباره پراگ و دیدنی‌های بسیاری که این شهر دارد که خیابان‌های آن نیز جزو آنها به شمار می‌آیند. در این قسمت تعدادی از خیابان‌های دیدنی این شهر را نام می‌بریم:

 • خیابان پاریسکا
 • خیابان ناکامپه
 • خیابان یاکوبسکا
 • خیابان‌ها ولسکا
 • خیابان نرودا
 • خیابان اویسد
 • خیابان ناپریکوپیه
 • خیابان ناردونی
خیابان‌ های دیدنی پراگ | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره پراگ

ویژگی اصلی شهر پراگ چیست؟

پراگ پایتخت کشور جمهوری چک می‌باشد و همچنین چهاردهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

شهر پراگ توسط چه کسی ساخته شد؟

شهر پراگ در قرن 9 میلادی توسط شاهزاده بورژیوی یکم که در آن زمان قلعه خود را در نزدیکی رودخانه ولتاوا ساخته بود، تاسیس شد.

واحد پول شهر پراگ چیست؟

واحد پول این کشور، کرونای چک CZK است. که اکنون در ایران معادل 20.600 ریال می‌باشد.

کسب و کار در شهر پراگ چگونه است؟

طبق بررسی‌ها در سال 2010، شهر پراگ یکی از بهترین شهرها در زمینه کسب و کار، در مرکز و شرق اروپا شناخته شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!