هر آنچه که باید درباره پاریس بدانید

هر آنچه که باید درباره پاریس بدانید

درباره پاریس، این شهر، پایتخت کشور فرانسه می‌باشد و بزرگ‌ترین شهر اقتصادی در اروپا می‌باشد و از نظر سطح تولید ناخالص داخلی، پنجمین شهر اقتصادی در جهان است.

درباره پاریس: در این متن می‌خواهیم اطلاعاتی را درباره سفر به پاریس و دیدنی‌های این شهر، به شما ارائه دهیم. پاریس یک شهر بسیار پیشرفته و توسعه یافته در اقتصاد، هنر، سطح تحصیلات، سطح فرهنگ، علم و دانش، هنر، مد و سیاست است. این شهر، پایتخت کشور فرانسه می‌باشد و بزرگ‌ترین شهر اقتصادی در اروپا می‌باشد و از نظر سطح تولید ناخالص داخلی، پنجمین شهر اقتصادی در جهان است.

شهر پاریس از مکان‌های دیدنی فراوانی برخوردار است. از جمله آنها می‌توان به برج ایفل، دیزنی لند پاریس، کلیسای نوتردام، کلیسای سکره کر، خیابان شانزلیزه، کاخ ورسای، معبد پانتئون، باغ تویلری، باغ گیاهان، کتابخانه ملی فرانسه و بسیاری دیگر از مکان‌ها اشاره کرد. همچنین این شهر از لحاظ موسیقی و تئاتر نیز پیشرفت‌های خوبی داشته است. پاریس به علت اینکه یک شهر توریستی و گردشگری است، دارای هتل‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها و سینماهای زیادی برای تفریح گردشگران می‌باشد.

هر آنچه که باید درباره پاریس بدانید | یوروپ تورز

آب و هوای این شهر نیز، یک آب و هوای اقیانوسی است و از جبهه هوای اقیانوس اطلس شمالی تاثیر گرفته است. این شهر دارای باران‌های ناگهانی می‌باشد و در تمام طول سال رخ می‌دهد. با ما همراه باشید تا درباره سفر به پاریس و مکان‌های دیدنی این شهر که چند مورد از آنها را تا کنون نام برده‌ایم، اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

تاریخ شهر پاریس

 درباره پاریس و تاریخ این شهر: پاریس شهری با قدمت تاریخی فراوان است که در دوره باستان، قرون وسطی، قرن نوزدهم، قرن بیستم و جنگ‌های جهانی اول و دوم، اتفاقات تاریخی فراوانی در آن رخ داده است و با سفر به پاریس می‌توان با تک تک آن‌ها از نزدیک آشنا شد. آثار اولیه وجود تمدن و زندگی در شهر پاریس، به ۴۲۰۰ سال قبل از میلاد بر می‌گردد.

در حدود ۲۵۰ سال پیش از میلاد، تعدادی از پاریسی‌ها که یک شاخه از سلت‌ها بودند و شغل اصلی آن‌ها قایقرانی و تجارت بود، در این منطقه ساکن شدند. سپس در سال ۵۲ پیش از میلاد، رومی‌ها این مکان را به تصرف خود درآوردند. در قرون وسطی و حدودا در سال ۴۰۰ میلادی، پاریس پایتخت امپراتوری فرانک‌ها شد. پس از آنکه امپراتوری فرانک‌ها به چند قسمت تقسیم شد، پاریس نیز به عنوان پایتخت یکی از آن بخش‌ها انتخاب شد.  

تاریخ شهر پاریس | یوروپ تورز

درقرن نهم میلادی، فرانسه از سمت وایکینگ‌ها مورد هجوم و حمله قرار گرفت. در سال ۱۱۹۰، فیلیپ دوم به گسترش رودخانه و ساخت کلیسای نوتردام، دانشگاه پاریس و کاخ لوور پرداخت. پاریس، پس از جنگ‌های ۱۰۰ ساله که بین انگلیس و فرانسه رخ داد، دوباره پایتخت کشور فرانسه شد. پاریس در زمان جنگ‌های مذهبی فرانسه، به عنوان قطب مذهب کاتولیک اروپا شناخته شد. با وجود اتفاقات بسیار دیگری که در این بین برای پاریس رخ داد، اما در اواخر قرون وسطی، باز هم به عنوان پایتخت فرانسه برگزیده شد.

در قرن نوزدهم، انقلاب صنعتی در فرانسه اتفاق افتاد و شهر پاریس با سرعت زیادی در علم، صنعت و هنر پیشرفت کرد. در طی این انقلاب، تغییرات زیادی در خیابان‌ها و نمای شهر و ساختمان‌های پاریس اتفاق افتاد و زیبایی‌های بسیاری با استفاده از صنعت، وارد این شهر شد. البته به علت رخ دادن انقلاب‌های بسیار و اختلافات گروه‌های آزادی خواه و دولت، و همچنین شیوع بیماری‌های خطرناک در پاریس، مردمان زیادی جان باختند و آثار تاریخی زیادی نابود شدند تا حدی که به این دوره از تاریخ فرانسه، هفته خونین می‌گویند.  

در اواخر قرن ۱۹، این شهر به یک قطب توریستی، تجاری و فناوری در دنیا تبدیل شد. شهر پاریس، پس از قرن نوزدهم، وارد قرن بیستم شد که همزمان با جنگ جهانی اول و سپس، جنگ جهانی دوم بود. در جنگ جهانی اول پاریس خسارات بسیار زیادی را تحمل کرد اما صدمات این شهر، به اندازه جنگ جهانی دوم نبود. در جنگ جهانی دوم میزان صدمات کمی
بیشتر بود، اما باز هم به آثار تاریخی و فرهنگی پاریس، آسیب چندانی نرسید. پس از این دو جنگ، پاریس شروع به صنعتی شدن و مدرن شدن کرد و به یک شهر بسیار اقتصادی دنیا تبدیل شد.  

تاریخ شهر پاریس | یوروپ تورز

سفر به پاریس و آب و هوای آن

درباره پاریس و آب و هوای آن: در هنگام سفر به پاریس خوب است که قبل از آن، از چگونگی آب و هوای آنجا مطلع شوید تا در زمان سفر با مشکلات احتمالی روبرو نشوید. شهر پاریس، آب و هوای اقیانوسی دارد و از جبهه هوای اقیانوس اطلس، تأثیر می‌گیرد. دمای شهر پاریس به طور متوسط، حدود ۱۵ درجه سانتیگراد، در سال می‌باشد. ۴۰ بالاترین میزان دمایی است که شهر پاریس، تا کنون آن را تجربه کرده است و این اتفاق، در سال ۱۹۴۸ رخ داده و ثبت شد. سردترین و پایین‌ترین دمایی که برای پاریس ثبت شده می‌باشد، منفی ۲۳ درجه سانتیگراد بوده است و در سال ۱۸۷۹، به ثبت رسیده است.

در شهر پاریس، تقریباً در تمام طول سال باران می‌بارد و این بارش‌ها، به صورت ناگهانی رخ می‌دهند و میزان بارش در این شهر ۶۴۱ میلی‌متر، به طور سالانه می‌باشد. در این شهر، برف به میزان کمی می‌بارد و معمولاً، برف‌ها به میزانی هستند که بیش از ۲۴ ساعت بر روی زمین باقی نمی‌مانند.  

سفر به پاریس و آب و هوای آن | یوروپ تورز

سفر به پاریس و برج ایفل آن

درباره پاریس و برج ایفل این شهر: یکی از مهمترین مکان‌های توریستی شهر پاریس برج ایفل است که هر ساله، میزان بسیار زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کند. ایفل، یک برج فلزی است و در کنار رودخانه سن است. از سال ۱۸۸۷، در شهر پاریس، شروع به ساخت برج ایفل شد و در مارس سال ۱۸۸۹، ساخت برج به اتمام رسید. حدود ۸۵۰ نفر از انسان‌ها، در ساخت این برج با ما مشارکت داشتند. همچنین این برج از ۱۸۰۳۸ قطعه ساخته شده است و برای متصل کردن آن‌ها به یکدیگر، میزان زیادی از پیچ و مهره در آن‌ها به کار رفته است.

برج ایفل به میزان ۳۲۴ متر ارتفاع دارد و وزن آن، بیشتر از ۱۰. ۰۰۰ تن می‌باشد. این برج، هم اکنون، بلندترین برج موجود در پاریس و چهارمین برج موجود در فرانسه است. در این برج، حدود ۳۳۶ پروژکتور نورپردازی می‌کنند و دارای یک نورپردازی بسیار عالی می‌باشد. اگر زمانی سفر به پاریس را در برنامه‌های خود قرار دادید، حتماً از این برج دیدن نمایید.  

سفر به پاریس و برج ایفل آن | یوروپ تورز

درباره پاریس و خیابان شانزلیزه آن

درباره پاریس و خیابان شانزه لیزه این شهر: در هنگام سفر به پاریس خوب است که حتماً سری به خیابان شانزلیزه بزنید. این خیابان یکی از مهمترین معابر شهر پاریس می‌باشد و یک خیابان کاملاً اعیان نشین و مخصوص افراد پولدار است. فرانسوی‌ها این خیابان را زیباترین خیابان در جهان می‌دانند. این خیابان دارای زیبایی‌های بسیار زیادی می‌باشد و درون آن پر از کافه‌های مختلف و رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و سالن‌های تئاتر بسیار زیبا و خوب است.

خیابان شانزلیزه دارای زیبایی‌های فراوانی می‌باشد و معنای آن، دشت الیزه است. این خیابان در منطقه هشتم پاریس و در شمال غربی این شهر واقع شده است. شروع خیابان شانزلیزه از میدان کنکورد می‌باشد و اتمام آن، به میدان شارل دوگل منتهی می‌شود.   اگر قصد سفر به پاریس را دارید می‌توان به این مکان مراجعه فرمایید.

درباره پاریس و خیابان شانزلیزه آن | یوروپ تورز

درباره پاریس و موزه لوور آن

درباره پاریس و موزه لوور این شهر: یکی از مکان‌هایی که می‌توان در سفر به پاریس دیدن از آن را تجربه کرد، بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی آن است. موزه لوور از مشهورترین موزه‌های شهر پاریس می‌باشد. این موزه یک بنای بسیار تاریخی می‌باشد و در مرکز شهر پاریس قرار دارد. موزه لوور، در کنار رودخانه سن قرار دارد. این موزه در کاخ لوور واقع شده است.

آثاری که در این موزه وجود دارد، از زمان پیش از تاریخ تا کنون را شامل می‌شود. مشهورترین و مهمترین آثار تاریخی جهان در این موزه وجود دارد و از آن نگهداری و مراقبت می‌شود. این محل قبل از اینکه به یک موزه تبدیل شود، یکی از کاخ‌های سلطنتی و زیبای کشور فرانسه بوده است و امروزه به یک موزه مبدل گشته است. از آثار بسیار مهمی که این موزه از آن نگهداری می‌کند، نقاشی مونالیزا، بانوی صخره‌ها، لوح حمورابی و دیگر ابزار و وسایل‌ها است.

درباره پاریس و موزه لوور آن | یوروپ تورز

درباره پاریس و کلیسای نوتردام

درباره پاریس و کلیسای نوتردام این شهر: در سفر به پاریس کلیسای نوتردام، از بهترین مکان‌هایی است که خوب است هر چه زودتر از آن دیدن شود. کلیسای نوتردام از مشهورترین و معروف‌ترین کلیسا‌های شهر پاریس می‌باشد. این کلیسا، مظهر ملت و فرهنگ فرانسه است. این کلیسا در میانه رودخانه سن و در جزیره‌ای به نام سیته قرار دارد. سالانه ۱۳. ۰۰۰. ۰۰۰ نفر، به طور حدودی از آن بازدید می‌کنند. سبک معماری این بنا به شکل معماری گوتیک فرانسه است.

داخل کلیسا نیز به وسیله مجسمه‌های کوچک و بزرگ که از سنگ و چوب ساخته شده‌اند، تزیین شده است. در گذشته، به جای کلیسای نوتردام، یک معبد غیر مسیحی وجود داشت و در قرن چهارم میلادی، این معبد به یک کلیسای بزرگ مبدل شد. سپس با افزایش زیاد جمعیت شهر پاریس، این کلیسا بزرگتر شد و ساخت آن حدود دو سده زمان برد و سپس کلیسای نوتردام ساخته شد. در طول تاریخ، کلیسای نوتردام چند بار بازسازی و مرمت شده است.  

در سال ۲۰۱۹ میلادی، این کلیسا دچار یک آتش سوزی شد و در اثر آن، برج مخروطی کلیسا و سقف آن، ریزش کرد. دلیل این آتش سوزی تا کنون روشن نشده است اما احتمال می‌رود که به بازسازی کلیسا مرتبط باشد.

با وجود اینکه این حادثه، به بخش‌های مهم کلیسا و تزئینات درون آن صدمات بسیاری وارد کرد، اما تا کنون مجروح و یا کشته‌ای از این آتش سوزی، گزارش نشده است. برای جلوگیری از صدمات بیشتر این آتش سوزی، فرانسوی‌ها از از یک ربات آتش نشان استفاده کردند که به ۴۰۰ نفر از آتش نشانان کمک کرد تا بتوانند از رسیدن آسیب به انسان‌ها و وارد شدن صدمات بیشتر به تزئینات و بخش‌های داخلی کلیسا، جلوگیری کنند. این کلیسا هنوز هم پابرجا است و پس از آتش سوزی، به نام قلب پاریس مشهور شد.

درباره پاریس و کلیسای نوتردام | یوروپ تورز

پاریس و کاخ ورسای

 درباره پاریس و کاخ ورسای: در سفر به پاریس می‌توان کاخ ورسای یکی از دیدنی‌های بسیار جالب و زیبای این کشور است که در شهر ورسای، واقع در حومه پاریس می‌باشد. این کاخ از سال ۱۶۸۲ و تا سال ۱۷۸۹، به علت اجبار انقلابیون، محل زندگی و حکومت خانواده سلطنتی و شاهان فرانسه بود.

جنگ جهانی اول با امضای معاهده ورسای که درون این کاخ انجام شد، پایان یافت و یونسکو این کاخ را به عنوان یک میراث جهانی انتخاب کرد. این کاخ، در ابتدای ساخت خود، که در سال ۱۰۳۸ میلادی می‌باشد، یک کاخ سلطنتی و یا رسمی نبوده است. پس از مدتی از دهکده ورسای با عنوان شکارگاه استفاده می‌کردند و به همین دلیل، لویی سیزدهم دستور داد تا بنایی در این شکارگاه بسازند و پس از آن، محل سکونت خانواده سلطنتی شد. اگر قصد سفر به پاریس را داشتید، حتماً از این مکان تاریخی و زیبا دیدن نمایید.

پاریس و کاخ ورسای | یوروپ تورز

پارک بوت شامون پاریس

 درباره پاریس و پارک بوت شامون: در سفر به پاریس پارک بوت شامون پاریس از مکان‌های مهم و زیبایی است که در هنگام سفر به پاریس باید از آن دیدن کنید. در این پارک، صخره‌ها، مجسمه‌ها و آبشارهای بسیار زیبایی وجود دارند که شما می‌توانید در هنگام قدم زدن و گشت و گذار در این باغ، آنها را تماشا کنید.

اکثریت گردشگرانی که به پاریس می‌روند، برای بازدید از این پارک به اینجا نمی‌آیند و اطلاعاتی زیادی درباره زیبایی‌های این پارک ندارند، اما افراد محلی از طبیعت‌های بسیار زیبا و فضای حیرت‌آور پارک بوت شامون، کاملا آگاه هستند و برای دیدن از این مکان، زیاد به این پارک می‌روند.

در این پارک درخت‌های بسیار زیادی وجود دارد و در امتداد این درخت‌ها، مسیرهای زیادی برای قدم زدن و گشت و گذار ساخته شده‌اند. در میان این پارک، یک دریاچه وسیع وجود دارد که به همین علت، تبدیل به یک مکان خاص و معروف شده است و در دور تا دور آن، صندلی‌هایی چیده شده و از محبوب‌ترین پارک‌ها در شهر پاریس است. اگر به پاریس سفر کردید، رفتن به این پارک، به خصوص اگر وسایلی مثل پتو و ابزار سرگرم کننده‌ای مثل کتاب، به همراه خود داشته باشید، یک گردش بسیار عالی و مفرح برای شما خواهد شد.

پارک بوت شامون پاریس | یوروپ تورز

پارک لوکزامبرگ

درباره پاریس و پارک لوکزامبورگ این شهر: ماری مدیچی، ملکه قرن هفدهم کشور فرانسه، برای زیباتر شدن آن منطقه، پارک زیبا و حیرت انگیز لوکزامبورگ را ساخته است. این باغ از زیباترین باغ‌ها و پارک‌های پاریس می‌باشد و همیشه در لیست بهترین پارک‌های پاریس، وجود دارد. همچنین این باغ، دارای گلخانه‌های بسیار زیبایی است که در درون آنها، انواع گل‌های رنگارنگ و زیبا رشد می‌کنند. افرادی که علاقه زیادی نسبت به گل‌ها دارند، می‌توانند از گلخانه پارک دیدن نمایند. در این پارک مجسمه‌های بسیاری نیز وجود دارد که افراد می‌توانند از بعضی از آنها دیدن فرمایند.

از جمله این مجسمه‌ها می‌توان به مجسمه آزادی و مجسمه نویسنده‌های مشهور مانند شارل بودلر، اشاره کرد. این باغ در منطقه ششم قرار دارد و افراد محلی، از آن برای دویدن بهره می‌برند. در این پارک، پر از سرگرمی‌های متفاوت است. از جمله این سرگرمی‌ها 6 عدد زمین تنیس، سوار شدن بر روی اسب‌های پونی، یک عدد زمین بازی، و تماشای نمایش عروسکی می‌باشد. اگر قصد سفر به پاریس به این پارک می‌توان مراجعه کرد.

پارک لوکزامبرگ | یوروپ تورز

پاریس و باغ تویلری

 درباره پاریس و باغ تویلری: در سفر به پاریس می‌توان از باغ تویلری، از بهترین باغ‌های کشور فرانسه و شهر پاریس نام برد. این باغ در بهترین و عالی‌ترین منطقه فرانسه وجود دارد و از قدمت تاریخی برخوردار است. دلیل اینکه نام این باغ، تویلری می‌باشد، آن است که سال‌ها پیش و در گذشته‌های بسیار دور، این باغ کاشی کاری شده است.

این باغ به شکل حیرت آوری، با گل‌های اطراف حوضچه‌ها، تزیین شد. این باغ، یک باغ تاریخی می‌باشد و یک مرکز تفریحی، فرهنگی بسیار قابل توجه در میان مردم پاریس است. باغ تویلری در کنار موزه لوور قرار دارد. عکاسی کردن از دیگر تفریح‌های این باغ می‌باشد. این باغ، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک عمومی در پاریس است. اگر قصد سفر به پاریس را دارید می‌توانید به این باغ مراجعه کنید.

پاریس و باغ تویلری | یوروپ تورز

کتابخانه ملی پاریس

درباره پاریس و کتابخانه ملی این شهر: در سال 1368، کتابخانه ملی پاریس تاسیس شد که در آن زمان، بزرگ‌ترین کتابخانه جهان بود. این کتابخانه وسعت بسیار زیادی دارد و در حال حاضر، 20.000.000 کتاب در آن نگهداری می‌شود. این کتابخانه توسط شاهان فرانسوی ساخته شده است و اولین کتابخانه سلطنتی را شارل پنجم با استفاده از 1000 نسخه خطی، تاسیس کرد و آن را در یکی از تالارهای لوور برپا ساخت.

پس از شارل پنجم، جانشین‌های آن، اهمیت زیادی به این کتابخانه ندادند و در سال 1424، نسخه‌های خطی کتابخانه را به دوک بدفورد فروختند. شارل هشتم و لویی دوازدهم، دو پادشاه خوب کشور فرانسه، به توسعه کتابخانه پرداختند و هر زمان که قصر پادشاه از جایی به جای دیگر منتقل می‌شد، کتابخانه نیز به همان جا انتقال می‌یافت. در سال 1525، محل برقراری کتابخانه، در قصر فونتن بلو تثبیت شد. در این سال سرپرستی کتابخانه، به یک دانشمند خوب و معروف علوم انسانی، به نام گیوم واگذار شد.

در سال 1537، قانونی در کشور فرانسه وضع شد که به قانون امانت دهی معروف است. طبق این قانون، هر فرد و نویسنده‌ای که کتاب را می‌نوشت و به چاپ می‌رساند، باید یک نسخه چاپی از آن را برای این کتابخانه ارسال کند. در سال 1743 این کتابخانه به قصر کاردینال مازارن که در خیابانی به نام ریشلیو واقع است، انتقال یافت و در آنجا به 5 قسمت سکه‌ها، مدال‌ها، نسخ خطی، کتاب‌های چاپی و آثار برجسته و مهم از جمله شجره نامه‌ها و عنوان‌ها تقسیم شد.

هنگامی انقلاب کبیر فرانسه رخ داد، خدماتی که از کتابخانه به مردم ارائه می‌شد، برای مدت کوتاهی متوقف شد و قانون ارسال یک نسخه از هر کتاب چاپ شده در فرانسه، برای مدت زمان 3 سال، متوقف شد و سپس دوباره شروع به کار کرد.

کتابخانه ملی پاریس | یوروپ تورز

این کتابخانه تا اواخر سال 1800، بزرگ‌ترین کتابخانه جهان شناخته شده بود. به دلیل افزایش مجموعه‌های گوناگونی که در کتابخانه وجود دارند، حفاظت و نگهداری از آنها و ارائه خدمات کتابخانه به افراد، بسیار دشوار و سخت شده بود؛ در نتیجه دولت فرانسه تصمیم گرفت که ساختمان جدیدی تاسیس کند. ساخت این ساختمان به مدت 5 سال زمان برد و در سال 1995 به اتمام رسید.

دکوراسیون این ساختمان بسیار زیبا و شگفت انگیز بود. وسایل داخل ساختمان چوبی بودند و مبلمان بسیار زیبا و جذابی را برگزیده بودند. در این کتابخانه کتاب‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف مثل حقوق، علوم انسانی، ادبیات، هنر، فلسفه، اقتصاد، فناوری و علم و دیگر موضوعات، یافت می‌شود.

به دلیل بازسازی‌هایی که در این کتابخانه صورت گرفت و گسترش و وسعت فراوان آن، هم اکنون هم این کتابخانه، بزرگ‌ترین کتابخانه در جهان می‌باشد. این کتابخانه از مهمترین مکان‌های دیدنی و توریستی کشور فرانسه است و در شهر پاریس واقع شده است. اگر قصد سفر به پاریس را دارید، پس از رفتن به آنجا حتما سری به این کتابخانه بزنید. 

پاریس و معبد پانتئون

 درباره پاریس و معبدد پانتئون این شهر: معنای معبد پانتئون، معبد خدایان می‌باشد و در محله‌ای به نام لاتن، واقع در شهر پاریس است. در ابتدا این بنا به عنوان کلیسا و با فرمان لویی پانزدهم ساخته شد و امروزه، به مقبره مشاهیر کشور فرانسه تبدیل شده است. معماری این معبد، به سبک نوکلاسیسیم می‌باشد و یکی از معابد مشهور شهر پاریس است. که در سفر به پاریس می‌توان به این معبد مراجع کرد.

پاریس و معبد پانتئون | یوروپ تورز

کلیسای سکره کر

 درباره پاریس و کلیسای سکره کر: در سفر به پاریس می‌توان کلیسای سکره کر یکی از مهمترین کلیساهای فرانسه است نام برد. این کلیسا، هر ساله میلیون‌ها نفر را به خود جذب می‌کند. ساختمان کلیسای سکره کر بر بالای یک تپه در محله‌ای به نام مون مارتر ساخته شده است و بر اساس گزارشی که از طرف سازمان ملی جهانگردی گفته شده است، این کلیسا مقام دوم مکان‌های گردشگری کشور فرانسه را گرفته است؛ بدین ترتیب، دقیقا پس از کلیسای نوتردام پاریس قرار دارد.

کلیسای سکره کر | یوروپ تورز

آداب و رسوم مردم پاریس

درباره پاریس و آداب و رسوم مردم این شهر: از مهمترین نکاتی که در هنگام سفر به پاریس باید آن را رعایت کنید، مطالعه درباره آداب و رسوم مردم کشور فرانسه و شهر پاریس است. در کل مردم فرانسه دارای تنوع فرهنگی زیادی می‌باشند. آنها در ادیان، مذاهب و نژادها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. کشور فرانسه از زمان قرن هفدهم میلادی، مرکز فرهنگ در تمام دنیا بوده است و مردمی بسیار انعطاف‌پذیر دارد.

مردم این کشور به مد، سینما و غذا اهمیت زیادی می‌دهند. همچنین مردم فرانسه نسبت به کشور خود تعصب نسبتا زیادی دارند و هر گونه نظر منفی نسبت به کشورشان را نوعی توهین تلقی می‌کنند. مردم این کشور، آداب و رسوم‌های زیادی دارند که اگر کمی در اینترنت جست و جو کنید، حتما متوجه آنها خواهید شد.

آداب و رسوم مردم پاریس | یوروپ تورز

نکاتی درباره پاریس

سفر به پاریس می‌تواند یکی از بهترین سفرهای شما در طول عمرتان باشد زیرا از مکان‌های طبیعی و توریستی بسیار زیبایی برخوردار است. همچنین مردم این کشور، بسیار مهربان هستند و آداب و رسوم خاص و زیبای مخصوص به خودشان را دارند و معاشرت با آنها می‌تواند برای شما خوشایند باشد. با تشکر از شما که تا این لحظه با ما همراه بودید.

نکاتی درباره پاریس | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره پاریس

قدمت شهر پاریس به چه دورانی بر می گردد؟

 پاریس شهری با قدمت تاریخی فراوان است که در دوره باستان، قرون وسطی، قرن نوزدهم، قرن بیستم و جنگ‌های جهانی اول و دوم، اتفاقات تاریخی فراوانی در آن رخ داده است و با سفر به پاریس می‌توان با تک تک آن‌ها از نزدیک آشنا شد. آثار اولیه وجود تمدن و زندگی در شهر پاریس، به ۴۲۰۰ سال قبل از میلاد بر می‌گردد.

به طور کلی آب و هوای شهر پاریس چگونه میباشد؟

شهر پاریس، آب و هوای اقیانوسی دارد و از جبهه هوای اقیانوس اطلس، تأثیر می‌گیرد. دمای شهر پاریس به طور متوسط، حدود ۱۵ درجه سانتیگراد، در سال می‌باشد. ۴۰ بالاترین میزان دمایی است که شهر پاریس، تا کنون آن را تجربه کرده است و این اتفاق، در سال ۱۹۴۸ رخ داده و ثبت شد.

کتابخانه ملی پاریس چه ویژگیهایی دارد و به دستور چه کسی ساخته شد؟

در سال 1368، کتابخانه ملی پاریس تاسیس شد که در آن زمان، بزرگ‌ترین کتابخانه جهان بود. این کتابخانه وسعت بسیار زیادی دارد و در حال حاضر، 20.000.000 کتاب در آن نگهداری می‌شود. این کتابخانه توسط شاهان فرانسوی ساخته شده است و اولین کتابخانه سلطنتی را شارل پنجم با استفاده از 1000 نسخه خطی، تاسیس کرد و آن را در یکی از تالارهای لوور برپا ساخت.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

4 نظر

arvin 26 آبان 1397 پاسخ

ممنون بابت این توضیح خوبتون

safaridigaradmin 21 آذر 1397 پاسخ

با سلام
ممنون از شما بابت نظرتون

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۵

arvin 26 آبان 1397 پاسخ

توضیح شما عالی بود ممنون بابت این توضیح خوبتون

safaridigaradmin 21 آذر 1397 پاسخ

با سلام
ممنون از شما بابت نظرتون

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۵