هر آنچه که باید درباره پاریس بدانید

هر آنچه که باید درباره پاریس بدانید

درباره پاریس، مطلب بسیار است پاریس یک شهر بسیار پیشرفته و توسعه یافته در اقتصاد، هنر، سطح تحصیلات، سطح فرهنگ، علم و دانش، هنر، مد و سیاست است …

در این متن می خواهیم اطلاعاتی را درباره سفر به پاریس و دیدنی های این شهر، به شما ارائه دهیم. پاریس یک شهر بسیار پیشرفته و توسعه یافته در اقتصاد، هنر، سطح تحصیلات، سطح فرهنگ، علم و دانش، هنر، مد و سیاست است. این شهر، پایتخت کشور فرانسه می باشد و بزرگ ترین شهر اقتصادی در اروپا می باشد و از نظر سطح تولید ناخالص داخلی، پنجمین شهر اقتصادی در جهان است.

شهر پاریس از مکان های دیدنی فراوانی برخوردار است. از جمله آنها می توان به برج ایفل، دیزنی لند پاریس، کلیسای نوتردام، کلیسای سکره کر، خیابان شانزلیزه، کاخ ورسای، معبد پانتئون، باغ تویلری، باغ گیاهان، کتابخانه ملی فرانسه و بسیاری دیگر از مکان ها اشاره کرد. همچنین این شهر از لحاظ موسیقی و تئاتر نیز پیشرفت های خوبی داشته است. پاریس به علت اینکه یک شهر توریستی و گردشگری است، دارای هتل ها، کافه ها، رستوران ها و سینماهای زیادی برای تفریح گردشگران می باشد.

آب و هوای این شهر نیز، یک آب و هوای اقیانوسی است و از جبهه هوای اقیانوس اطلس شمالی تاثیر گرفته است. این شهر دارای باران های ناگهانی می باشد و در تمام طول سال رخ می دهد. با ما همراه باشید تا درباره سفر به پاریس و مکان های دیدنی این شهر که چند مورد از آنها را تا کنون نام برده ایم، اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. 

تاریخ شهر پاریس

 پاریس شهری با قدمت تاریخی فراوان است که در دوره باستان، قرون وسطی، قرن نوزدهم، قرن بیستم و جنگ های جهانی اول و دوم، اتفاقات تاریخی فراوانی در آن رخ داده است و با سفر به پاریس می توان با تک تک آنها از نزدیک آشنا شد. آثار اولیه وجود تمدن و زندگی در شهر پاریس، به 4200 سال قبل از میلاد بر می گردد. در حدود 250 سال پیش از میلاد، تعدادی از پاریسی ها که یک شاخه از سلت ها بودند و شغل اصلی آنها قایقرانی و تجارت بود، در این منطقه ساکن شدند. سپس در سال 52 پیش از میلاد، رومی ها این مکان را به تصرف خود درآوردند. در قرون وسطی و حدودا در سال 400 میلادی، پاریس پایتخت امپراتوری فرانک ها شد. پس از آنکه امپراتوری فرانک ها به چند قسمت تقسیم شد، پاریس نیز به عنوان پایتخت یکی از آن بخش ها انتخاب شد. 

در قرن نهم میلادی، فرانسه از سمت وایکینگ ها مورد هجوم و حمله قرار گرفت. در سال 1190، فیلیپ دوم به گسترش رودخانه و ساخت کلیسای نوتردام، دانشگاه پاریس و کاخ لوور پرداخت. پاریس، پس از جنگ های 100 ساله که بین انگلیس و فرانسه رخ داد، دوباره پایتخت کشور فرانسه شد. پاریس در زمان جنگ های مذهبی فرانسه، به عنوان قطب مذهب کاتولیک اروپا شناخته شد. با وجود اتفاقات بسیار دیگری که در این بین برای پاریس رخ داد، اما در اواخر قرون وسطی، باز هم به عنوان پایتخت فرانسه برگزیده شد. در قرن نوزدهم، انقلاب صنعتی در فرانسه اتفاق افتاد و شهر پاریس با سرعت زیادی در علم، صنعت و هنر پیشرفت کرد. در طی این انقلاب، تغییرات زیادی در خیابان ها و نمای شهر و ساختمان های پاریس اتفاق افتاد و زیبایی های بسیاری با استفاده از صنعت، وارد این شهر شد. البته به علت رخ دادن انقلاب های بسیار و اختلافات گروه های آزادی خواه و دولت، و همچنین شیوع بیماری های خطرناک در پاریس، مردمان زیادی جان باختند و آثار تاریخی زیادی نابود شدند تا حدی که به این دوره از تاریخ فرانسه، هفته خونین می گویند. 

در اواخر قرن 19، این شهر به یک قطب توریستی، تجاری و فناوری در دنیا تبدیل شد. شهر پاریس، پس از قرن نوزدهم، وارد قرن بیستم شد که همزمان با جنگ جهانی اول و سپس، جنگ جهانی دوم بود. در جنگ جهانی اول پاریس خسارات بسیار زیادی را تحمل کرد اما صدمات این شهر، به اندازه جنگ جهانی دوم نبود. در جنگ جهانی دوم میزان صدمات کمی بیشتر بود، اما باز هم به آثار تاریخی و فرهنگی پاریس، آسیب چندانی نرسید. پس از این دو جنگ، پاریس شروع به صنعتی شدن و مدرن شدن کرد و به یک شهر بسیار اقتصادی دنیا تبدیل شد. 

پاریس

سفر به پاریس و آب و هوای آن

در هنگام سفر به پاریس خوب است که قبل از آن، از چگونگی آب و هوای آنجا مطلع شوید تا در زمان سفر با مشکلات احتمالی روبرو نشوید. شهر پاریس، آب و هوای اقیانوسی دارد و از جبهه هوای اقیانوس اطلس، تاثیر می گیرد. دمای شهر پاریس به طور متوسط، حدود 15 درجه سانتیگراد، در سال می باشد. 40 بالاترین میزان دمایی است که شهر پاریس، تا کنون آن را تجربه کرده است و این اتفاق، در سال 1948 رخ داده و ثبت شد. سردترین و پایین ترین دمایی که برای پاریس ثبت شده می باشد، منفی 23 درجه سانتیگراد بوده است و در سال 1879، به ثبت رسیده است.

در شهر پاریس، تقریبا در تمام طول سال باران می بارد و این بارش ها، به صورت ناگهانی رخ می دهند و میزان بارش در این شهر 641 میلی متر، به طور سالانه می باشد. در این شهر، برف به میزان کمی می بارد و معمولا، برف ها به میزانی هستند که بیش از 24 ساعت بر روی زمین باقی نمی مانند. 

پاریس

سفر به پاریس و برج ایفل آن

یکی از مهمترین مکان های توریستی شهر پاریس برج ایفل است که هر ساله، میزان بسیار زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند. ایفل، یک برج فلزی است و در کنار رودخانه سن است. از سال 1887، در شهر پاریس، شروع به ساخت برج ایفل شد و در مارس سال 1889، ساخت برج به اتمام رسید. حدود 850 نفر از انسان ها، در ساخت این برج با ما مشارکت داشتند. همچنین این برج از 18038 قطعه ساخته شده است و برای متصل کردن آنها به یکدیگر، میزان زیادی از پیچ و مهره در آنها به کار رفته است.

برج ایفل به میزان 324 متر ارتفاع دارد و وزن آن، بیشتر از 10.000 تن می باشد. این برج، هم اکنون، بلندترین برج موجود در پاریس و چهارمین برج موجود در فرانسه است. در این برج، حدود 336 پروژکتور نورپردازی می کنند و دارای یک نورپردازی بسیار عالی می باشد. اگر زمانی سفر به پاریس را در برنامه های خود قرار دادید، حتما از این برج دیدن نمایید. 

پاریس

درباره پاریس و خیابان شانزلیزه آن

در هنگام سفر به پاریس خوب است که حتما سری به خیابان شانزلیزه بزنید. این خیابان یکی از مهمترین معابر شهر پاریس می باشد و یک خیابان کاملا اعیان نشین و مخصوص افراد پولدار است. فرانسوی ها این خیابان را زیباترین خیابان در جهان می دانند. این خیابان دارای زیبایی های بسیار زیادی می باشد و درون آن پر از کافه های مختلف و رستوران ها، فروشگاه ها و سالن های تئاتر بسیار زیبا و خوب است. خیابان شانزلیزه دارای زیبایی های فراوانی می باشد و معنای آن، دشت الیزه است. این خیابان در منطقه هشتم پاریس و در شمال غربی این شهر واقع شده است. شروع خیابان شانزلیزه از میدان کنکورد می باشد و اتمام آن، به میدان شارل دوگل منتهی می شود.  اگر قصد سفر به پاریس را دارید می توان به این مکان مراجعه فرمایید.

پاریس

درباره پاریس و موزه لوور آن

یکی از مکان هایی که می توان در سفر به پاریس دیدن از آن را تجربه کرد، بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی آن است. موزه لوور از مشهورترین موزه های شهر پاریس می باشد. این موزه یک بنای بسیار تاریخی می باشد و در مرکز شهر پاریس قرار دارد. موزه لوور، در کنار رودخانه سن قرار دارد. این موزه در کاخ لوور واقع شده است.

آثاری که در این موزه وجود دارد، از زمان پیش از تاریخ تا کنون را شامل می شود. مشهورترین و مهمترین آثار تاریخی جهان در این موزه وجود دارد و از آن نگهداری و مراقبت می شود. این محل قبل از اینکه به یک موزه تبدیل شود، یکی از کاخ های سلطنتی و زیبای کشور فرانسه بوده است و امروزه به یک موزه مبدل گشته است. از آثار بسیار مهمی که این موزه از آن نگهداری می کند، نقاشی مونالیزا، بانوی صخره ها، لوح حمورابی و دیگر ابزار و وسایل ها است. 

پاریس

درباره پاریس و کلیسای نوتردام

در سفر به پاریس کلیسای نوتردام، از بهترین مکان هایی است که خوب است هر چه زودتر از آن دیدن شود. کلیسای نوتردام از مشهورترین و معروف ترین کلیساهای شهر پاریس می باشد. این کلیسا، مظهر ملت و فرهنگ فرانسه است. این کلیسا در میانه رودخانه سن و در جزیره ای به نام سیته قرار دارد. سالانه 13.000.000 نفر، به طور حدودی از آن بازدید می کنند. سبک معماری این بنا به شکل معماری گوتیک فرانسه است.

داخل کلیسا نیز به وسیله مجسمه های کوچک و بزرگ که از سنگ و چوب ساخته شده اند، تزیین شده است. در گذشته، به جای کلیسای نوتردام، یک معبد غیر مسیحی وجود داشت و در قرن چهارم میلادی، این معبد به یک کلیسای بزرگ مبدل شد. سپس با افزایش زیاد جمعیت شهر پاریس، این کلیسا بزرگتر شد و ساخت آن حدود دو سده زمان برد و سپس کلیسای نوتردام ساخته شد. در طول تاریخ، کلیسای نوتردام چند بار بازسازی و مرمت شده است. 

در سال 2019 میلادی، این کلیسا دچار یک آتش سوزی شد و در اثر آن، برج مخروطی کلیسا و سقف آن، ریزش کرد. دلیل این آتش سوزی تا کنون روشن نشده است اما احتمال می رود که به بازسازی کلیسا مرتبط باشد. با وجود اینکه این حادثه، به بخش های مهم کلیسا و تزئینات درون آن صدمات بسیاری وارد کرد، اما تا کنون مجروح و یا کشته ای از این آتش سوزی، گزارش نشده است. برای جلوگیری از صدمات بیشتر این آتش سوزی، فرانسوی ها از از یک ربات آتش نشان استفاده کردند که به 400 نفر از آتش نشانان کمک کرد تا بتوانند از رسیدن آسیب به انسان ها و وارد شدن صدمات بیشتر به تزئینات و بخش های داخلی کلیسا، جلوگیری کنند. این کلیسا هنوز هم پابرجا است و پس از آتش سوزی، به نام قلب پاریس مشهور شد. 

پاریس

پاریس و کاخ ورسای

 در سفر به پاریس می توان کاخ ورسای یکی از دیدنی های بسیار جالب و زیبای این کشور است که در شهر ورسای، واقع در حومه پاریس می باشد. این کاخ از سال 1682 و تا سال 1789، به علت اجبار انقلابیون، محل زندگی و حکومت خانواده سلطنتی و شاهان فرانسه بود. جنگ جهانی اول با امضای معاهده ورسای که درون این کاخ انجام شد، پایان یافت و یونسکو این کاخ را به عنوان یک میراث جهانی انتخاب کرد. این کاخ، در ابتدای ساخت خود، که در سال 1038 میلادی می باشد، یک کاخ سلطنتی و یا رسمی نبوده است. پس از مدتی از دهکده ورسای با عنوان شکارگاه استفاده می کردند و به همین دلیل، لویی سیزدهم دستور داد تا بنایی در این شکارگاه بسازند و پس از آن، محل سکونت خانواده سلطنتی شد. اگر قصد سفر به پاریس را داشتید، حتما از این مکان تاریخی و زیبا دیدن نمایید. 

پاریس

پارک بوت شامون پاریس

 در سفر به پاریس پارک بوت شامون پاریس از مکان های مهم و زیبایی است که در هنگام سفر به پاریس باید از آن دیدن کنید. در این پارک، صخره ها، مجسمه ها و آبشارهای بسیار زیبایی وجود دارند که شما می توانید در هنگام قدم زدن و گشت و گذار در این باغ، آنها را تماشا کنید. اکثریت گردشگرانی که به پاریس می روند، برای بازدید از این پارک به اینجا نمی آیند و اطلاعاتی زیادی درباره زیبایی های این پارک ندارند، اما افراد محلی از طبیعت های بسیار زیبا و فضای حیرت آور پارک بوت شامون، کاملا آگاه هستند و برای دیدن از این مکان، زیاد به این پارک می روند. در این پارک درخت های بسیار زیادی وجود دارد و در امتداد این درخت ها، مسیرهای زیادی برای قدم زدن و گشت و گذار ساخته شده اند. در میان این پارک، یک دریاچه وسیع وجود دارد که به همین علت، تبدیل به یک مکان خاص و معروف شده است و در دور تا دور آن، صندلی هایی چیده شده و از محبوب ترین پارک ها در شهر پاریس است. اگر به پاریس سفر کردید، رفتن به این پارک، به خصوص اگر وسایلی مثل پتو و ابزار سرگرم کننده ای مثل کتاب، به همراه خود داشته باشید، یک گردش بسیار عالی و مفرح برای شما خواهد شد. 

پاریس

پارک لوکزامبرگ

  ماری مدیچی، ملکه قرن هفدهم کشور فرانسه، برای زیباتر شدن آن منطقه، پارک زیبا و حیرت انگیز لوکزامبورگ را ساخته است. این باغ از زیباترین باغ ها و پارک های پاریس می باشد و همیشه در لیست بهترین پارک های پاریس، وجود دارد. همچنین این باغ، دارای گلخانه های بسیار زیبایی است که در درون آنها، انواع گل های رنگارنگ و زیبا رشد می کنند. افرادی که علاقه زیادی نسبت به گل ها دارند، می توانند از گلخانه پارک دیدن نمایند. در این پارک مجسمه های بسیاری نیز وجود دارد که افراد می توانند از بعضی از آنها دیدن فرمایند. از جمله این مجسمه ها می توان به مجسمه آزادی و مجسمه نویسنده های مشهور مانند شارل بودلر، اشاره کرد. این باغ در منطقه ششم قرار دارد و افراد محلی، از آن برای دویدن بهره می برند. در این پارک، پر از سرگرمی های متفاوت است. از جمله این سرگرمی ها 6 عدد زمین تنیس، سوار شدن بر روی اسب های پونی، یک عدد زمین بازی، و تماشای نمایش عروسکی می باشد. اگر قصد سفر به پاریس به این پارک می توان مراجعه کرد. 

پاریس

پاریس و باغ تویلری

 در سفر به پاریس می توان از باغ تویلری، از بهترین باغ های کشور فرانسه و شهر پاریس نام برد. این باغ در بهترین و عالی ترین منطقه فرانسه وجود دارد و از قدمت تاریخی برخوردار است. دلیل اینکه نام این باغ، تویلری می باشد، آن است که سال ها پیش و در گذشته های بسیار دور، این باغ کاشی کاری شده است. این باغ به شکل حیرت آوری، با گل های اطراف حوضچه ها، تزیین شد. این باغ، یک باغ تاریخی می باشد و یک مرکز تفریحی، فرهنگی بسیار قابل توجه در میان مردم پاریس است. باغ تویلری در کنار موزه لوور قرار دارد. عکاسی کردن از دیگر تفریح های این باغ می باشد. این باغ، قدیمی ترین و بزرگ ترین پارک عمومی در پاریس است. اگر قصد سفر به پاریس را دارید می توانید به این باغ مراجعه کنید. 

پاریس

کتابخانه ملی پاریس

در سال 1368، کتابخانه ملی پاریس تاسیس شد که در آن زمان، بزرگ ترین کتابخانه جهان بود. این کتابخانه وسعت بسیار زیادی دارد و در حال حاضر، 20.000.000 کتاب در آن نگهداری می شود. این کتابخانه توسط شاهان فرانسوی ساخته شده است و اولین کتابخانه سلطنتی را شارل پنجم با استفاده از 1000 نسخه خطی، تاسیس کرد و آن را در یکی از تالارهای لوور برپا ساخت. پس از شارل پنجم، جانشین های آن، اهمیت زیادی به این کتابخانه ندادند و در سال 1424، نسخه های خطی کتابخانه را به دوک بدفورد فروختند. شارل هشتم و لویی دوازدهم، دو پادشاه خوب کشور فرانسه، به توسعه کتابخانه پرداختند و هر زمان که قصر پادشاه از جایی به جای دیگر منتقل می شد، کتابخانه نیز به همان جا انتقال می یافت. در سال 1525، محل برقراری کتابخانه، در قصر فونتن بلو تثبیت شد. در این سال سرپرستی کتابخانه، به یک دانشمند خوب و معروف علوم انسانی، به نام گیوم واگذار شد. 

در سال 1537، قانونی در کشور فرانسه وضع شد که به قانون امانت دهی معروف است. طبق این قانون، هر فرد و نویسنده ای که کتاب را می نوشت و به چاپ می رساند، باید یک نسخه چاپی از آن را برای این کتابخانه ارسال کند. در سال 1743 این کتابخانه به قصر کاردینال مازارن که در خیابانی به نام ریشلیو واقع است، انتقال یافت و در آنجا به 5 قسمت سکه ها، مدال ها، نسخ خطی، کتاب های چاپی و آثار برجسته و مهم از جمله شجره نامه ها و عنوان ها تقسیم شد. هنگامی انقلاب کبیر فرانسه رخ داد، خدماتی که از کتابخانه به مردم ارائه می شد، برای مدت کوتاهی متوقف شد و قانون ارسال یک نسخه از هر کتاب چاپ شده در فرانسه، برای مدت زمان 3 سال، متوقف شد و سپس دوباره شروع به کار کرد.

این کتابخانه تا اواخر سال 1800، بزرگ ترین کتابخانه جهان شناخته شده بود. به دلیل افزایش مجموعه های گوناگونی که در کتابخانه وجود دارند، حفاظت و نگهداری از آنها و ارائه خدمات کتابخانه به افراد، بسیار دشوار و سخت شده بود؛ در نتیجه دولت فرانسه تصمیم گرفت که ساختمان جدیدی تاسیس کند. ساخت این ساختمان به مدت 5 سال زمان برد و در سال 1995 به اتمام رسید. دکوراسیون این ساختمان بسیار زیبا و شگفت انگیز بود. وسایل داخل ساختمان چوبی بودند و مبلمان بسیار زیبا و جذابی را برگزیده بودند. در این کتابخانه کتاب های بسیاری در زمینه های مختلف مثل حقوق، علوم انسانی، ادبیات، هنر، فلسفه، اقتصاد، فناوری و علم و دیگر موضوعات، یافت می شود. به دلیل بازسازی هایی که در این کتابخانه صورت گرفت و گسترش و وسعت فراوان آن، هم اکنون هم این کتابخانه، بزرگ ترین کتابخانه در جهان می باشد. این کتابخانه از مهمترین مکان های دیدنی و توریستی کشور فرانسه است و در شهر پاریس واقع شده است. اگر قصد سفر به پاریس را دارید، پس از رفتن به آنجا حتما سری به این کتابخانه بزنید. 

پاریس

پاریس و معبد پانتئون

 معنای معبد پانتئون، معبد خدایان می باشد و در محله ای به نام لاتن، واقع در شهر پاریس است. در ابتدا این بنا به عنوان کلیسا و با فرمان لویی پانزدهم ساخته شد و امروزه، به مقبره مشاهیر کشور فرانسه تبدیل شده است. معماری این معبد، به سبک نوکلاسیسیم می باشد و یکی از معابد مشهور شهر پاریس است. که در سفر به پاریس می توان به این معبد مراجع کرد. 

پاریس

کلیسای سکره کر

 در سفر به پاریس می توان کلیسای سکره کر یکی از مهمترین کلیساهای فرانسه است نام برد. این کلیسا، هر ساله میلیون ها نفر را به خود جذب می کند. ساختمان کلیسای سکره کر بر بالای یک تپه در محله ای به نام مون مارتر ساخته شده است و بر اساس گزارشی که از طرف سازمان ملی جهانگردی گفته شده است، این کلیسا مقام دوم مکان های گردشگری کشور فرانسه را گرفته است؛ بدین ترتیب، دقیقا پس از کلیسای نوتردام پاریس قرار دارد. 

پاریس

آداب و رسوم مردم پاریس

از مهمترین نکاتی که در هنگام سفر به پاریس باید آن را رعایت کنید، مطالعه درباره آداب و رسوم مردم کشور فرانسه و شهر پاریس است. در کل مردم فرانسه دارای تنوع فرهنگی زیادی می باشند. آنها در ادیان، مذاهب و نژادها با یکدیگر تفاوت هایی دارند. کشور فرانسه از زمان قرن هفدهم میلادی، مرکز فرهنگ در تمام دنیا بوده است و مردمی بسیار انعطاف پذیر دارد. مردم این کشور به مد، سینما و غذا اهمیت زیادی می دهند. همچنین مردم فرانسه نسبت به کشور خود تعصب نسبتا زیادی دارند و هر گونه نظر منفی نسبت به کشورشان را نوعی توهین تلقی می کنند. مردم این کشور، آداب و رسوم های زیادی دارند که اگر کمی در اینترنت جست و جو کنید، حتما متوجه آنها خواهید شد. 

پاریس

نکاتی درباره پاریس

سفر به پاریس می تواند یکی از بهترین سفرهای شما در طول عمرتان باشد زیرا از مکان های طبیعی و توریستی بسیار زیبایی برخوردار است. همچنین مردم این کشور، بسیار مهربان هستند و آداب و رسوم خاص و زیبای مخصوص به خودشان را دارند و معاشرت با آنها می تواند برای شما خوشایند باشد. با تشکر از شما که تا این لحظه با ما همراه بودید. 

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

4 نظر

arvin 26 آبان 1397 پاسخ

ممنون بابت این توضیح خوبتون

safaridigaradmin 21 آذر 1397 پاسخ

با سلام
ممنون از شما بابت نظرتون

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۵

arvin 26 آبان 1397 پاسخ

توضیح شما عالی بود ممنون بابت این توضیح خوبتون

safaridigaradmin 21 آذر 1397 پاسخ

با سلام
ممنون از شما بابت نظرتون

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۵

 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!