درباره مجارستان این کشور بی نظیر بیشتر بدانیم

درباره مجارستان این کشور بی نظیر بیشتر بدانیم

درباره مجارستان

اطلاعات عمومی در خصوص کشور مجارستان:

  • کشور: مجارستان
  • پایتخت: بوداپست
  • زبان رسمی: مجارستانی (مجاری)
  • دولت: جمهوری پارلمانی
  • عضویت در اتحادیه اروپا: 1 مه 2004
  • مساحت: 93،030 کیلومتر مربع
  • جمعیت: 9،942،000
  • مذهب: 54.5٪ کاتولیک رومی – 21٪ (کالوینیست) پروتستان – 6٪ انجیلی (لوتری) – 18.5٪ دیگر
  • منطقه زمانی: زمان اروپای مرکزی (GMT + 1)
  • کد کشور تلفن: +36
درباره مجارستان


کشور مجارستان جزو کشورهای مرکزی اروپا به شما می رود. و علاقمندان میتوانند از طریق تور اروپا و ویزای شینگن وارد این کشور شوند. مجارستان دارای زمینهای حاصلخیز و رودخانه های بسیار است که در شرق رودخانه دانوب قرار دارد.
در 14 قرن قبل از میلاد مسیح مجارستان غربی بخشی از استانهای امپراطوری روم به شمار می رفت. منطقه ای که در شرق دانوب قرار داشت هرگز بخشی از امپراتوری روم نبود و عمدتا توسط اشخاص مختلف آلمانی و آسیایی اشغال شده بود. در سال 896 تمام مجارستان توسط آلمانی ها مورد حمله قرار گرفت، که یک پادشاهی را تاسیس کرد.

درباره مجارستان

دین مسیحیت در کشور مجارستان در زمان سلطنت استفان اول 977-1038 پذیرفته شد. در سال 1241 مغول ها به شکور مجارستان تجاوز کردند که طی این تهاجم ویرانگر نیمی از جمعیت مجارستان کشته شدند.

اوج قدرت کشور مجارستان در قرون وسطی می باشد در زمان سلطنت لوئیس بزرگ که سلطنت خود را از دریای بالکان تا دریای سیاه و تا دریای مدیترانه گسترش داد. در سال 1389 جنگی با ترکان آغاز شد و بیش از 100 سال این جنگ به درازا کشیده شد و نهیتا در سال 1526 ارتش مجارستان شکست بزرگی متحمل شد.
مجارستان یک کشور در قلب اروپا است، اما قطعا در بسیاری از موارد نیز متفاوت است!

درباره مجارستان

این کشور دارای فرهنگ و تاریخ بینظیری است که دارای یک زبان کاملا متفاوت از همسایگان است که تقریبا هیچ کلمه مشترک بین انها وجود ندارد که همین موجود شده است در بین همسایگان متفاوت باشد.
مجارستان با کشورهای اتریش، اسلواکی و صربستان هم مرز می باشد کشور مجارستان به خاطر وجود رودخانه های زیاد به سرزمین آب ها هم مشهور است.مجارستان با چشم اندازهای بسیار زیبا یکی از بزرگترین چمنزارهای اتحادیه اروپا می باشد. کشور مجارستان دارای جاذبه های طبیعی بسیاری است از جمله چشمه ها و غارهای آهکی و دهها مورد دیگر که مورد توجه گردشگرانی که با تور مجارستان وارد این کشور شده اند قرار گرفته است.

درباره مجارستان این کشور بی نظیر بیشتر بدانیم - مجارستان


کشور مجارستان دارای فرهنگ با قدمتی می باشد و مردم مجارستان نشان می دهند که سنت های مختلف و آداب و رسوم منطقه ای در تمام جنبه های زندگی روزمره از غذا گرفته تا موسیقی و رقص همچنان وجود دارد.
البته دنیای مدرن و همه نوآوری ها و ارتباطات و راحتی ها در این کشور کم نیستند. شهرهای بزرگ و به خصوص پایتخت، قدرتمندانه ایده های جدید در تمام جنبه های کسب و کار و حتی اوقات فراغت را نشان می دهند و به کار میگیرد.

درباره مجارستان

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!