تور برلین

تور برلین

برلین را میتوان در میان جذاب ترین شهرها برای گردشگران قرار داد. مکانهای دیدنی برلین آنقدر زیاد است که میتواند گردشگران را در خود غرق کند. در حقیقت آلمانی ها موفق شده اند با سرمایه گذاری دقیق و رشد امکانات از بناهای تاریخی و تفریحی این شهر مکانهای دیدنی برلین را به خوبی رشد داده و از آن بهره برداری کنند. اگر شما نیز به مکانهای دیدنی برلین علاقه مند باشید حتما میدانید که برای علاقه‌مندان به تاریخ نام برلین یادآور جنگ جهانی، هولوکاست و دیوار برلین است. این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی کشور آلمان یکی از مهمترین شهرهای این کشور نیز هست. امروزه تور برلین یکی از تورهای پر طرفدار در میان گردشگران است.

تور برلین و بازدید از مکانهای دیدنی

اگر علاقه‌مند به ثبت لحظاتتان باشید در زمان گردش در خیابانهای برلین به دوربین تان نیاز پیدا خواهید کرد. زیرا مکانهای دیدنی برلین آنقدر زیاد است که به سختی میتوانید از کنار آنها عبور کنید. شهر برلین شهر بزرگ و شلوغی است  و برای  گردشگران، مکانهای دیدنی برلین جذابیت فراوانی دارد. از جمله مکانهای دیدنی برلین  می‌توان به سنگ یادبود قربانیان هولوکاست اشاره کرد. مسئولین شهر برلین توانسته اند با برنامه ریزی منظم گردشگران بسیاری را جذب این شهر کنند.

در میان مکانهای دیدنی برلین موزه‌های بسیاری نیز وجود دارند. از موزه یهود تا پنج موزه مشهور در جزیرۀ موزه‌ها… که علاوه بر اینها مناطق تاریخی بسیاری نیز در این شهر وجود دارد مانند کلیسایی که در جنگ جهانی تخریب‌شده و به عنوان یادبودی از جنگ جهانی آن را ترمیم نکرده‌اند. اگر در شهر برلین بخواهید به باغ‌وحش‌ها یا موزه‌ها سری بزنید باید کمی بیشتر از حالت عادی هزینه کنید. ورودی باغ‌وحش شهر برلین بین ده تا بیست یورو  می‌باشد.

تور برلین و بازدید از دروازه‌ی برندنبورگ

اگر تاریخ آلمان را خوانده باشید، مطمئناً از دیوار بزرگ  شهر برلین داستان‌هایی را شنیده‌اید. دیواری که آلمان را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرد و امروزه باقیمانده های آن به یکی از مکانهای دیدنی برلین تبدیل شده است.  این دروازه در میان مردم آلمان به عنوان نماد اتحاد و وحدت می‌باشد و ساخت آن به سال 1791 برمی‌گردد. در حقیقت دروازه برندنبورگ تنها از بازمانده‌های دروازه های روی دیوار برلین است. علت نام‌گذاری این دروازه نیز نزدیک بودن آن به محله برندنبورگ در آن زمان بوده است. یکی از مکانهای دیدنی برلین و مورد علاقۀ گردشگران تور آلمان در سفر به این شهر دروازۀ برندنبورگ است.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

تور برلین و بنای یادبود هولوکاست

گردشگرانی که راهی آلمان میشوند، بهتر است که قبل از سفر مطالعاتی دربارۀ فرهنگ و تاریخ این کشور داشته باشند تا به طور کامل بتوانند از بازدید از مکانهای دیدنی برلین لذت ببرند. از جمله مطالبی که گردشگران باید دربارۀ تاریخ آلمان بدانند، حکومت نازی ها و عقاید نژادپرستانۀ آنها می باشد. یکی از عقاید نژاد پرستانۀ هیتلر این بود که او ضعف اقتصاد کشورش در آن زمان را به دلیل تعداد  زیاد یهودیان در این کشور میدانست. به همین دلیل هم فرمان کشتار یهودیان را صادر کرد. این مسئله که در تاریخ به هولوکاست مشهور شده از بزرگترین جنایتهای دو قرن اخیر بوده است.

امروزه در برلین قبرستانی به یادبود کشته‌شده‌های آن زمان ساخته شده است که شامل زمین بزرگی است که بیشتر از دو هزار تکه بتن در آن گذاشته شده و شباهت زیادی به یک گورستان دارد. در مجاورت این گورستان نمادین نیز پناهگاه ضد بمب هیتلر قرار دارد که گفته می‌شود محل خودکشی هیتلر در شهر برلین بوده است. گردشگران تنها در صورتی میتوانند از بازدید این مناطق استفاده کافی را ببرند که این اطلاعات جزئی را دربارۀ آن داشته باشند.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

تور برلین و کلیسای مارین کیرشه

در جستجوی مکانهای دیدنی برلین باید بدانید که این شهر یک شهر تاریخی است  و بناهای مختلفی از تاریخ کشور آلمان را در خود جای داده است. از بناهای تاریخی زیبای آن کلیسایی بسیار قدیمی است که ساخت آن را به 1272 میلادی نسبت داده‌اند. این کلیسای بسیار زیبا منبری از جنس مرمر دارد و گچ‌بری‌های زیبای آن که به رقص مرگ مشهور است و شهرت جهانی دارد. بیرون ساختمان کلیسا یک اثر هنری زیبا قرار گرفته است که به فواره نپتون شهرت دارد فواره  به دست رینولد بگاسرا ساخته شده است. در داخل کلیسا نیز تندیسهایی از زنان وجود دارد که گفته می‌شود هرکدام نماد یکی از رودهای این کشورند. بازدید از این کلیسا به خصوص برای گردشگران غیر مسیحی جذاب خواهد بود.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

تور برلین و موزۀ فیلم برلین

اگر شما نیز از افرادی هستید که عاشق سینما هستند این مکان شما را شگفت زده خواهد کرد. در اینجا شما با بزرگترین آرشیو تاریخ سینما روبرو هستید. یک مجموعۀ بزرگ از بیشتر از سیزده هزار فیلم که بسیاری از آنها بیشتر از صد سال قدمت دارند و مجموعه‌ای از عکسهای منتشر نشده از بزرگترین فیلمهای سینمایی در آن جمع آوری شده است. نیازی نیست تا گردشگران، مشتاق سینما باشند، تنها قرار گرفتن در محیط این موزه شما را جذب خواهد کرد.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

تور برلین و کاخ‌های قدیمی برلین

شهر برلین در میان گردشگران تور برلین به شهر کاخ‌های تاریخی  شهرت دارد و 9 کاخ قدیمی در آن وجود دارد. مشهورترین این کاخ‌ها، کاخ شارلوتن بورگ هست. معماری این بنا به قرن 16 میلادی برمی‌گردد و گفته می‌شود از آثار به جا مانده از دوران هوهنتسولرن محسوب می‌شود. پادشاه آلمان الکتور فردریش سوم کاخ شارلوتن را برای همسرش شارلوت ساخته است. این کاخ یکی از دیدنی‌ترین مکانها برای گردشگران برلین می‌باشد.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

تور برلین و موزۀ موسیقی شهر برلین

از جمله محبوب ترین مکانهای دیدنی برلین موزۀ سازها و لوازم موسیقی است. در این موزۀ زیبا گردشگران میتوانند انواع مختلف لوازم موسیقی را که در طی قرنها جمع آوری شده و خیلی از آنها را شاید اصلا نشناسند پیدا کنند. برای رفتن به این موزۀ زیبا باید به محلۀ کولتفورم در خیابان تیرگارتن بروید. این موزه از مکانهای مورد توجه کودکان هم است.

شهر برلین و سرگرمی های کودکان

برلین از شهرهایی است که در آن تنها به گردشگران بزرگسال پرداخته نشده است. بلکه تفریح و شادی گردشگران کم سن و سال نیز مد نظر قرار گرفته است. در این شهر میتوانید کودکانتان را به مرکز رنگها ببرید تا با ترکیب رنگها آشنا شود. یک موزۀ کودکان نیز در این شهر وجود دارد که به شکل یک ماز بزرگ ساخته شده و بچه ها در طول آن با گریم به شکل شاهزاده، ناخدای کشتی دزدان دریایی یا پرنسس در می آیند. همچنین تئاتر کودکان نیز در این شهر علاقه‌مندان زیادی دارد. برای اینکه با بخشی از مکانهای مورد علاقه کودکان در شهر برلین آشنا شوید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

تور برلین و باغ‌وحش محبوبترین مکانهای دیدنی برلین برای کودکان

در قسمت مرکزی شهر برلین باغ بزرگی وجود دارد که در نزد گردشگران به عنوان یکی از قدیمی ترین باغ‌وحشهای اروپا شناخته می‌شود. در طول سالهای اخیر این بنا ارتقا یافته و آکواریومی نیز به آن اضافه شده است. در این باغ‌وحش – آکواریوم میتوانید حیوانات مختلفی از قبیل گربه سانان ، پانداهای کمیاب ، کوآلا و تمساح را به کودکانتان نشان دهید. حیوانات این باغ‌وحش در قفس و حصار قرار ندارند بلکه محل زندگیشان با چاله های عمیق از بازدیدکنندگان جدا شده و میتوانید بدون هیچ خطری از دیدن آنها لذت ببرید.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

تور برلین و موزه تاریخ طبیعی

از دیگر مکانهای دیدنی برلین برای گردشگران موزۀ تاریخ طبیعی یا موزئوم فور ناتورکوند است. این موزه در حقیقت یک مجموعۀ بزرگ از سنگها، کانی ها و فسیل های قدیمی است که در آن میتوانید اسکلتهای شگفت انگیز دایناسورها را نیز ببینید. بدون شک کودکان از دیدن این غول های چند ده متری حیرت زده خواهند شد. این مجموعه در میان محبوبترین مکانهای دیدنی برلین از نظر گردشگران جای دارد.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

تور برلین وغذا در برلین

زمانی که در میان  مکانهای دیدنی برلین گردش میکنید، باید غذاهای مردم کشور آلمان را نیز امتحان کنید. فرهنگ غذایی هر منطقه بخش مهمی از گردشگری در شهرهای مختلف جهان محسوب میشود. به طور کلی قیمت مواد غذایی در شهر برلین نسبتاً مناسب است. از مشهورترین مواد غذایی آلمان سوسیس های مشهور آن است که در دکه های کوچک و بزرگ در سطح شهر عرضه می‌شود. در شهر برلین رستورانهای کوچک و بزرگی نیز وجود دارند که غذاهایی با کیفیت خوب و بسیار لذیذ به شما عرضه خواهند کرد. شما میتوانید در مجاورت مکانهای دیدنی برلین دکه های فروش فست فود را ببینید که این غذای محبوب را عرضه میکنند.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

از محبوبترین غذاهای فست فود در شهر برلین سوسیس است که به صورت سوسیس با سس کاری عرضه می‌شود. این غذا شامل سوسیسی می‌شود که با پودر کاری و سس گوجه فرنگی درست میکنند. در کشور آلمان صرف غذا در بیرون از منزل چندان گران نیست و در شهر برلین ممکن است از خانه ارزانتر در بیاید. دلیل این مسئله این است که ساکنین برلین مردمی از چند کشور مختلف با فرهنگهای متفاوتند بنابراین غذاهایی از فرهنگهای مختلف مردم سراسر دنیا در آن عرضه می‌شود که شاید تنها شیوۀ طبخ آنها کمی متفاوت باشد.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

گیاهخواری در شهر برلین

اگر از آن دسته افرادی هستید که به غذاهای گیاهی علاقه دارید، باید بیشتر جستجو کنید تا برای غذاخوردن مکان مناسبی پیدا کنید. زیرا در برلین بیشتر رستورانها با غذاهای گوشتی و انواع سوسیس ها از مهمانان خود پذیرایی میکنند و بیشتر افراد گیاهخوار علاقه ای به غذاهای گوشتی ندارند. البته همیشه میتوانید در کنار کباب ها، سبزیجات کبابی را نیز سفارش دهید.

یکی از محله های مناسب برای میل کردن غذا در شهر برلین، محله هکشر مارکت است. در این منطقه غذاهای ژاپنی را با کیفیت و قیمت مناسب پیدا خواهید کرد. همچنین انواع غذاهای آسیایی، چینی، ژاپنی ، هندی و ویتنامی در این منطقه در دسترس علاقه‌مندان است. اگر اهل غذاهای آسیای شرقی نیستید میتوانید از دنر کباب ترکی یا پیتزاهای این منطقه نیز استفاده کنید. این محله یکی از مکانهای دیدنی برلین نیز محسوب میشود که در آن میتوانید مجموعه ای از فرهنگهای مختلف را در کنار یکدیگر پیدا کنید.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

نکته هایی که باید قبل از سفر به شهر برلین در نظر بگیریم

لازم است گردشگران تور اروپا بدانند که برلین زمستانهای سردی دارد اما برای سفر در طول تابستان شهر بی نظیری است.  در میان شهرهای کشورهای اروپایی، شهر برلین به عنوان شهری که جاذبه های فرهنگی، طبیعی و تاریخی بسیاری دارد شناخته شده است. با این وجود مکانهای دیدنی برلین در تمام طول سال در دسترس شما هستند. زمانی که امکانات گردشگری و مکانهای دیدنی برلین را در نظر میگیرید، بدون شک گمان میبرید که این شهر باید یک مقصد سفر گران باشد اما در برابر قیمت سفر به شهرهایی مانند پاریس و لندن، می‌توان گفت که قیمتهای شهر برلین گاهی کمتر از نصف آنها می‌باشد. اگرچه مکانهای دیدنی برلین بسیار زیادند اما سفر به برلین به صرفه تر از  پاریس و لندن می باشد. پس اگر به دنبال یک سفر به صرفه هستید میتوانید روی این شهر حساب کنید.

تور برلین و زمان مناسب را انتخاب کنید

از ویژگیهای شهر برلین که گردشگران باید به آن توجه کنند، تابستانهای خیلی گرم و زمستانهای سرد آن است. در زمستان دمای این شهر گاهی به 17 درجه زیر صفر نیز میرسد. پس بهتر است فکر سفر زمستانی به برلین را از سر بیرون کنید یا اگر خواستید در این فصل به برلین سفر کنید لباسهای مناسب با خود همراه داشته باشید. چرا که در زمان بازدید از مکانهای دیدنی برلین سرمای هوا میتواند بسیار آزار دهنده باشد.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

بهترین فصل برای سفر گردشگران به برلین فصل بهار و اواسط اردیبهشت ماه است. آب و هوای برلین در این زمان سرسبز و زیباست. بین ماههای اردیبهشت تا اوایل مهر مناسب ترین زمان برای گشتن در برلین و بازدید از مکانهای دیدنی شهر برلین است.

تور برلین و پول نقد

گردشگران تور برلین باید به یاد داشته باشند که در یک سفر خارجی همواره مقداری پول نقد همراه خود داشته باشند. همراه داشتن پول نقد ممکن است که از نظر امنیت برای شما مشکل ساز باشد اما در زمان گردش در میان مکانهای دیدنی برلین اگر بخشی از پول خود را نقدا همراه ببرید، دردسر کمتری خواهید داشت. در حقیقت برعکس کشور ما که بیشتر خریدها در آن به صورت کارتی و الکترونیکی انجام می‌شود، در برلین مغازه ها و کافه ها ترجیح میدهند نقدا هزینه خدمات خود را دریافت کنند. پس بهتر است مقدار لازم پول چنج شده را همراه داشته باشید.

ساعات گردش در مکانهای دیدنی برلین در تور برلین

اگر میخواهید در طول سفرتان از خدمات به خوبی استفاده کنید بهتر است که زمان اقامت خود را با ساعت مردم شهر هماهنگ کنید. یادتان باشد در اروپا روزهای شنبه و یکشنبه روزهای آخر هفته هستند و در این زمان فروشگاهها تعطیل هستند. پس خرید هایتان را در روزهای دیگر هفته انجام دهید و شنبه و یکشنبه را برای گردش در میان مکانهای دیدنی برلین  و استراحت در نظر بگیرید. البته شما همیشه میتوانید کافه ها و رستورانهایی پیدا کنید که در ساعات پایانی شب مشغول به کارند. پس میتوانید عصرها را نیز به بازدید از مکانهای دیدنی برلین اختصاص دهید.

در شهر برلین با چه زبانی گفتگو کنیم؟

مردم شهر برلین به زبان آلمانی صحبت میکنند. اما این زبان برای گردشگران بسیار مشکل ساز است. با این وجود در کشورهایی مانند اتریش و سوئیس نیز به این زبان صحبت میکنند پس بد نیست که گردشگران آشنایی کمی با زبان مردم آلمان داشته باشند. البته که همواره میتوان برای رفع مشکلات از زبان انگلیسی استفاده کرد اما آشنایی با چند جمله و کلمۀ کلیدی به زبان اصلی میتواند کمک بزرگی به گردشگران باشد.به عنوان مثال یاد گرفتن سوالاتی از قبیل مسیر رسیدن به مکانهای دیدنی برلین، نحوۀ رفتن به مکانهای دیدنی برلین یا نزدیکترین ایستگاه مترو و تراموا.

گردشگران خوش خوراک در تور برلین

شهرت کشور آلمان به غذاهای گوشتی آن است، انواع خوراکها و سوسیسهای لذیذ. اما در سالهای گذشته استقبال مردم از غذاهای رژیمی و گیاهی موجب شده که این نوع از غذاها نیز با استقبال خوبی روبرو شوند. پس شما میتوانید پس از گردش در مکانهای دیدنی برلین در رستورانهای این کشور غذاهای مختلفی را متناسب با سلیقه ها و ذائقه های مختلف پیدا کنید.

حمل و نقل در شهر برلین در تور برلین

حمل و نقل و خدمات جابه جایی شهر در سطح بسیار خوبی قرار دارد. خطوط زیاد و دقیق بودن رفت وآمد وسایل عمومی رفت و آمد به مکانهای دیدنی برلین را بسیار آسان کرده است. همین مسئله  موجب نظم بیشتر شده به طوری که بیشتر افراد و گردشگران در باز دید از مکانهای دیدنی برلین استفاده از مترو و اتوبوس را به تاکسی و اتوموبیل شخصی ترجیح میدهند. در شهر برلین مترو، تراموا، اتوبوسهای با سقف و بدون سقف، دوچرخه و تاکسی را برای رفت و آمد  میتوانید در نظر داشته باشید.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

دوچرخه سواری در شهر برلین در تور برلین

در شهر برلین میتوانید همواره افراد دوچرخه سوار را ببینید. بر طبق آمار هر روز بیشتر از 550 هزار دوچرخه سوار در این شهر جا به جا میشوند. به همین دلیل هم قوانینی برای دوچرخه سواری و حرکت دوچرخه سواران در شهر برلین وجود دارد. پس در زمان رانندگی در شهر برلین مراقب دوچرخه سوارها باشید.همچنین در شهر مراکزی وجود دارد که گردشگران و اهالی شهر میتوانند از آنها دوچرخه کرایه کنند و برای گردش استفاده نمایند. اگر در بازدید از مکانهای دیدنی برلین مایل به دوچرخه سواری هستید، بهتر است قبلاً از جزییات قوانین حکم اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

انعام دادن در شهر برلین در تور برلین

لازم است که گردشگران این نکته را بدانند که در کشور آلمان و شهر برلین، دادن انعام کار مرسومی نیست. افراد معتقدند که برای انجام وظایف خود نیازی به دریافت اضافه ندارند. پس اگر میخواهید انعامی بدهید حساب خود را رند کنید.

در ادامه با با مراکز خرید شهر برلین آشنا خواهید شد.

برلین مال مرکز خرید بزرگ شهر برلین در تور برلین

از بزرگترین مراکز خرید در شهر برلین  که در سال 2014 افتتاح شده است مرکز خرید برلین مال است. محدوده این مرکز نزدیک به دروازه براندنبورگ و میدان پتسدامر است. این مرکز خرید دو طبقه دارد و دویست فروشگاه مختلف در آن انواع کفش و لباس و کالاهای مختلف را به علاقه‌مندان عرضه میکنند. در طبقه دوم هم میتوانید اسباب بازی و لباس  بچه و رستورانها را پیدا کنید. برلین مال را در لیست مکانهای دیدنی برلین که باید از آنها بازدید کنید قرار دهید.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

مرکز خرید گزوندبرونن در تور برلین

مرکز خرید مشهور و زیبای منطقه میته با بیشتر از صد فروشگاه، کافه، رستوران و زمین بازی برای کودکان یک مکان مناسب برای خرید گردشگران است. در وسط خریدهایتان میتوانید به کافه ها بروید یا روی نیمکت و صندلی های مرکز استراحت کنید.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

مرکز خرید پستدامر پلاتز آرکادن در تور برلین

این مرکز خرید چند طبقه در کنار فروشگاههای رنگارنگ خود امکاناتی مانند  چند سینما، اتاق بازی و سرگرمی برای کودکان و بزرگسالان، بالکن و سقف شیشه ای را برای گردشگران فراهم میکند. مرکز خرید پستدامر پلاتز آرکادن سه طبقه دارد که در آنها انواع برندهای مشهور بنتون، اسپریت، سوارووسکی و اچ اندام را میتوانید پیدا کنید. همچنین رستورانها و کافه های این مرکز از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند و برای گذراندن زمان استراحت بسیار خوب می باشند.

خیابان فردریش در تور برلین

اگر در مسیر خود برای بازدید از مکانهای دیدنی آلمان در شهر برلین برای پیاده روی و گردش به حوالی رودخانه اسپری و چک پوینت چارلی رفتید، میتوانید کمی جلوتر بروید تا به خیابان فردریش برسید. اینجا مکانی است که برای بسیاری از گردشگران علاقه مند به خریدهای خیابانی بسیار محبوب است و در حقیقت یکی از مکانهای دیدنی برلین برای گردشگران علاقه مند به خرید است. تقریبا برای هر فردی با هر در آمد و سلیقه میتوانید در فردریش اشتراسه کالایی پیدا کنید. همچنین برندهای مشهور زارا و اچ اندام  تا گوچ و رالف لورن در این منطقه فروشگاههایی دارند اما اگر به دنبال کالاهای لوکس تر هستید میتوانید مرکز خرید گالری لافایت و کوارتیر 206 را پیدا کنید.

تور برلین | قیمت تور برلین | تور آلمان | تور ارزان برلین 88851080-021

 امیدواریم که این مقاله به شما گردشگران عزیز کمک کند تا در میان مکانهای دیدنی برلین  از اوقات خود بیشترین لذت را ببرید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!