درباره خیابان فردریش اشتراسه برلین چه میدانید؟

درباره خیابان فردریش اشتراسه برلین چه میدانید؟

مرکز و هسته اصلی محله فردریش اشتات خیابان فردریش اشتراسه برلین می باشد. این خیابان را به عنوان یک خیابان فرهنگ و خرید عمده در مرکز شهر برلین آلمان …

مرکز و هسته اصلی محله فردریش اشتات خیابانی به نام فردریش اشتراسه می باشد. این خیابان را به عنوان یک خیابان فرهنگ و خرید عمده در مرکز شهر برلین آلمان می شناسند. این خیابان از بخش شمالی ناحیه قدیمی میته آغاز شده و تا Hallesches Tor در منطقه Kreuzberg ادامه دارد. این خیابان یکی از معروف ترین خیابان های برلین است که افراد زیادی از محل های مختلف برای بازدید از آن به برلین می روند. به همین دلیل ما قصد داریم تا شما را با خیابان فردریش اشتراسه برلین آشنا کنیم.

خیابان فردریش اشتراسه برلین | یوروپ تورز

بررسی اجمالی خیابان فردریش اشتراسه برلین

می توان گفت دلیل معروف بودن این خیابان در شهر برلین، وجود بازار املاک و مستغلات گران قیمت و همچنین وجود محوطه مدرسه هرتی می باشد. این خیابان دارای اتصالات مهمی به محورهای شرقی و غربی بوده و می توان گفت و اتصال با لایپزیگر استراسه و آنتر دن لیندن مهم ترین اتصال این خیابان است. خط U6 U-Bahn در زیر ان قرار گرفته شده است که در زمان جنگ سرد دیوار برلین آن را به دو قسمت تبدیل کرد که در ان زمان مکان بازرسی چارلی بود.

خیابان فردریش از جمله خیابان هایی است که در زمان جنگ جهانی دوم شدیدترین آسیب ها را دید و در هنگام تقسیم برلین تنها قسمتی از آن را بازسازی کردند. پس از آن زمان بخشی در برلین غربی به منظور یک خیابان مسکونی بازسازی شد. همچنین در اواخر دهه 1960 میدان سابق Belle-Alliance-Platz که در انتهای خیابان فردریش واقع شده بود را به صورت کامل تخریب کرده و در نهایت آن را به یک ساختمان مسکونی و اداری بتنی تبدیل کردند. این منطقه بر خلاف موقعیت جغرافیایی که در برلین دارد، تقریبا فقیر است.

در قسمت شرقی برلین نیز مانند خیابان لایپزیگر طرح هایی را برای عریض کردن خیابان به چهار خط در نظر گرفتند. دو هتل Unter den Linden و لیندنکورسو تنها ساختمان هایی بودند که در این زمان با نمایی وسیع تر در خیابان بنا شدند. با گذشت زمان طرح های بیشتری برای بازسازی خیابان فردریش ارائه شد و این ساخت و سازها در هنگام اتحاد مجدد آلمان به خوبی پیش می رفت.

به طور کلی بازسازی خیابان فردریش اشتراسه برلین در دهه 1990 انجام شد و این پروژه را در آن زمان به عنوان بزرگ ترین پروژهه ساختمانی شهر می شناختند. پس از گذشت سال ها همچنان کار در شمال ایستگاه خیابان فردریش ادامه دارد. همان طور که در مطالب فوق اشاره کردیم در زمان جنگ سرد و تقسیم بندی برلین، ایستگاه متروی خیابان فردریش که در شرق برلین واقع شده بود، از طریق دو خط S-Bahn غرب برلین و خط U6 متروی برلین غربی استفاده می شد. این ایستگاه در واقع نقطه انتقالی برای این دو خط محسوب می شد و قطارهای مختلف در این محل توقف داشتند.

در آن زمان تمامی ایستگاه های دیگر که در این خطوط که در برلین شرقی واقع شده بودند، بسته می شدند و قطارها در این محل ها توقف نمی کردند و تحت مراقبت از این مسیرها رد می شدند. این در حالی بود که در ایستگاه خیابان فردریش مسافرین برلین غربی به راحتی می توانستند از یک سکو به سکوی دیگر بروند. البته آن ها نمی توانستند بدون کاغذهای مناسب از ایستگاه خارج شوند.

 بخشی از این ایستگاه باز بود و در قسمت خطوط غربی برلین تحت محافظت قرار داشت و بخش کوچک تر آن، که تحت عنوان پایانه S-Bahn برلین شرقی و ایستگاه قطارهای مسافت طولانی مشغول به کار بود را به طور کامل مسدود کرده و بستند. نکته دیگر در خصوص خیابان فردریش اشتراسه برلین این است که در سال 2020 مسئولان برلین تصمیم گرفتند تا  قسمتی از خیابان فردریش را برای یک دوره آزمایشی 5 ساله ببندند. هدف از این طرح احیای فضای شهری بود تا ترافیک موتوری وجود نداشته باشد.

تبدیل خیابان فردریش به مرز

زمانی که برلین را تقسیم کردند، در طی این تقسیم دیوار فردریش اشتراسه را از بین بردند و امروزه در این خیابان و دقیقا در این قسمت یک ماکت از خانه نگهبانی ساخته اند که در زمان سفر به برلین می توانید از آن بازدید کنید. همچنین یکی از گذرگاه هایی که در زمان جمهوری دی آر در این محل وجود داشت، ایستگاه فردریش اشتراسه بود. در این محل در بخش غرفه شیشه ای که به آن قصر اشک نیز می گویند، نمایشگاهی در گذرگاه مرزی قرار داده شده است.

تبدیل خیابان فردریش به مرز | یوروپ تورز

قدم زدن و خرید در خیابان فردریش

پس از اتحاد مجدد کشور آلمان پروژه های ساختمانی خیابان فردریش بین ایستگاه و ایست بازرسی چارلی به یک مرکز خرید بزرگ و محبوب تبدیل شد. امروزه در این خیابان ساختمان های بسیاری نظیر Friedrichstadtpassagen با بوتیک‌های طراحان، دفترها و رستوران های متفاوتی بنا شده است.

یکی از بناهای معروف، کارتیر 207 می باشد که از فروشگاه های بزرگی با مد فرانسوی، لوازم های جانبی مختلف برای سبک زندگی و یک بخش غذاخوری با تخصص فرانسوی تشکیل شده است. طراحی این بنای جذاب را ژان نوول انجام داده است که طراحی آن یک نمای شیشه ای شفاف دارد. در همسایگی این بنا کارتیر 206وجود دارد که دارای بوتیک های زیبا و جذاب است و می توانید آن را برای خریدهای خود انتخاب کنید.

قدم زدن و خرید در خیابان فردریش | یوروپ تورز

پروژه بدون خودرو خیابان فردریش اشتراسه برلین

بر اساس تصمیم هایی که گرفته شده بود، طرحی را پیشنهاد دادند که طبق آن در سال 2021 خیابان فردریش اشتراسه به یک خیابان بدون خودرو تبدیل شود. تا اواخر ماه ژانویه سال 2021 به هیچ خودوریی دیگر اجازه تردد بین خیابان فردریش و خیابان لایپزیگر داده نمی شد. هدف از اجرای طرح بدون خودرو برای خیابان فردریش اشتراسه برلین این بود که مسیر خرید برای افراد جذاب تر شود و همچنین فضای بیشتری در اختیار عابران پیاده و دوچرخه سواران قرار بگیرد.

پروژه بدون خودرو خیابان فردریش اشتراسه برلین | یوروپ تورز

جاذبه های نزدیک خیابان فردریش

خیابان فردریش دارای موقعت مکانی خاصی می باشد که در نزدیکی آن جاذبه های مختلفی قرار دارد. پس از گشت و گذار در این خیابان و بازدید از آن می توانید از سایر جاذبه های برلین که در نزدیکی این خیابان واقع شده اند، دیدن کنید. از جمله جاذبه های نزدیک فردریش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • گروه برلینر
  • فردریش اشتات پالست
  • دیستل کاباره تئاتر
  • ایست بازرسی چارلی
  • اونتر دن لیندن

سوالات متداول خیابان فردریش اشتراسه برلین

خیابان فردریش اشتراسه برلین در کجا قرار دارد؟

این خیابان را به عنوان یک خیابان فرهنگ و خرید عمده در مرکز شهر برلین آلمان می شناسند.

جاذبه های نزدیک خیابان فردریش کدام ها هستند؟

گروه برلینر
فردریش اشتات پالست
دیستل کاباره تئاتر
ایست بازرسی چارلی
اونتر دن لیندن

باز سازی خیابان فردریش اشتراسه برلین در چه دهه ای انجام شد؟

به طور کلی بازسازی خیابان فردریش اشتراسه برلین در دهه 1990 انجام شد و این پروژه را در آن زمان به عنوان بزرگ ترین پروژهه ساختمانی شهر می شناختند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!