تور آلمان

تور آلمان

مختصری درباره تور آلمان

کشور و مردم آلمان، نزد مردم ایران، جایگاه ارزشمندی دارند. اغلب، آنها را ملتی پیشرو در علم، منظم، دقیق و با تلاش و پشتکار فراوان می دانند. ارتباط تاریخی بین دو ملت مناسب بوده و مردم ایران در بسیاری موارد، کشور آلمان را در کنار و حامی خود دیده اند و حتی برخی نژاد دو کشور را از یک ریشه می دانند؛ بنابراین گردشگران ایراین زیادی به تور آلمان می روند. در بسیاری از کارخانجات ایران، ماشین آلات آلمانی مشغول به کار است و به تولیدات آن کشور با دیلی مطمئن نگریسته می شود. ایرانیان بسیاری در ألمان زندگی می کنند: به طوری که طبق آمار، بیشترین مهاجرین آسیایی مقیم آلمان، مربوط به جامعه ایرانیان است. جایگاه و شخصیت علمی و اجتماعی اغلب ایرانیان مقیم آلمان بالاست و در آن کشور با احترام با ایشان برخورد می شود همچنین بسیاری از گردشگران تور آلمان ایرانی هستند

در اغلب شهرهای بزرگ آلمان، مؤسسات، فروشگاه ها و رستوران های مختلف ایرانی وجود دارد. پروازهای متعددی روزانه از ایران به شهرهای بزرگ آلمان، توسط خطوط هوایی مختلف انجام می شود که از لحاظ تعداد و تنوع در اروپا، همانند ندارد، و این خود نشان از این ارتباط نزدیک دارد. امیدواریم روابط سالم و سازنده بین دو کشور و ملت، پایدار و رو به گسترش باشد. و تعداد مسافران تور آلمان بیشتر شود.

تور آلمان
تور آلمان

مشاهیر آلمان

گوتنبرگ

گوتنبرگ در سال ۱۳۹۸ در شهر ماینز آلمان متولد شد. وی که یک طلاساز بود، اولین سیستم موفق حروف چاپی متحرک را اختراع کرد. حروف چاپی متحرک، حروفی هستند که با قرار گرفتن در مکان های مختلف، لغات متفاوتی می سازند و با استفاده از آنها می توان صفحات مختلف را چاپ کرد. گوتنبرگ، هیچ پولی برای طراحی و ساخت دستگاه های پرسی و چاپ نداشت؛ به همین خاطر، ۸۰۰ گیلد از وکیلی به نام یوهان فوست، که بعدها شریک او شد، قرضی کرد. گوتنبرگ، دستگاه پرسی خود را تکمیل کرد و کار چاپ اولین انجیل را در سال ۱۴۵۵ آغاز کرد. انجیلی که گوتنبرگ چاپ کرد، اولین انجیل چاپی جهانی بود و ۱۲۸۲ صفحه داشت. فوست، تاجری زیرک بود. او متوجه شد که اختراع گوتنبرگ، فرصت مناسبی برای سوداوری است.

فوست، گوتنبرگ را به دادگاه احضار کرد و مدعی شد که او قرضی پرداخت نشده به مبلغ ۲۰۰۰ گیلد به اضافه ی سود آن، به او بدهکار است. چون گوتنبرگ قادر به پرداخت این مبلغ نبود، فوست کار با دستگاه چاپ را بر عهده گرفت و ۲۰۰ نسخه ی انجیل را چاپ کرد و پول آن را برای خود برداشت. گوتنبرگ ورشکست شد و در فقر درگذشت؛ ولی نشان خود را در صفحات تاریخ بر جای گذاشت. و بسیاری از گردشگران تور آلمان از آن دیدن می کنند.

تور آلمان
تور آلمان

آلبرت دورر

دورر در ۲۱ می ۱۴۷۱ در شهر نورنبرگ متولد شد. وی یک نقاشی و تصویرگر مشهور آلمانی است و از اثار مشهور او می توان به شب، مرگ و شیطان، ملنکولیای اول و ژروم مقدسی در حالی مطالعه اشاره کرد. نقاشی های آبرنگ او، وی را در مقام یکی از بهترین هنرمندان مناظر طبیعی اروپایی قرار داده است؛ اما حکاکی های او روی چوب، در حد متوسط است. دورر، مهمترین شخصیت و بزرگترین هنرمند دوره ی رنسانس در اروپای شمالی است. از نقاشی های مشهور وی میتوان ادم و حوا، ویرجین با ایریسی و محراب غرور ویرجین را نام برد. سرانجام او در سن ۵۶ سالگی در ۶ آوریل ۱۵۲۸ درگذشت. گردشگران تور آلمان علاقه زیادی به این نقاشی ها دارند

مارتین لوتر

کشیشی آلمانی که در ۱۰ نوامبر ۱۴۸۳ در آیزلبن متولد شد. پدر او کارگر معدن بود. مارتین در سال ۱۵۰۱ در دانشگاه ارفورت به تحصیل هنر پرداخت و مدرک لیسانس گرفت. سپس به خواست پدرش در رشته ی حقوق به تحصیل پرداخت؛ ولی پس از دو ماه ترک تحصیل کرد؛ چون به سبب حادثه ای، از رعد و برق وحشت کرده و قسم خورده بود تارک دنیا شود؛ از این رو، در سال ۱۵۰۵، وارد کلیسا شد و به تحصیل علوم
دینی پرداخت. در سال ۱۵۱۱، پس از کسب مقام کشیشی برای ادامه ی تحصیلی به رم اعزام شد. در سال ۱۵۱۲ به درجه ی دکتری الهیات، نایلی و استاد این رشته شد. پس از چندی با رهبران کلیسای کاتولیک، اختلاف عقیده پیدا کردهای مختلف به نتیجه نرسیدند. لوتر و پیروانش، فرقه ی پروتستان را در مسیحیت به وجود اوردند که به خصوصی در شمال اروپا، طرفداران زیادی دارد. لوتر در ۱۸ فوریه ی سال ۱۵۴۶ به علت بیماری قلبی در زادگاهش درگذشت و در کلیسای ویتن دفن شد.

تور آلمان
تور آلمان

یوهان سباستین باخ

باخ در ۲۱ مارس ۱۶۸۵ در آیزناخ در خانوادهای که چند نسلی، موسیقیدان بودند، به دنیا امد. او در محیطی بزرگ شد که تمام وسایل تحصیلی برایش فراهم بود. نخستین شغل او عضویت در دسته ی کر کودکان در شهر لونبورگ بود. پس از آن، دوک وایمار او را به عنوان نوازنده ی ویلن و سپس نوازندهی ارگ و رهبر ارکستر استخدام کرد. بالاخره باخ، بزرگترین موسیقیدان شهر لایپزیگ و آلمان شد و به تدریس موسیقی در
مدرسه ی کلیسا پرداخت. از جمله آهنگ های مشهور و متعدد وی میتوان کنسرتهای براندبورگ و اندوه متای مقدسی را نام برد. باخ در ۲۸ جولای ۱۷۵۰ در سن ۶۵ سالگی در شهر لایپزیگ درگذشت.

یوهان ولفانگ فون گوته

وی در ۲۸ آگوست ۱۷۴۹ در شهر فرانکفورت و در خانوادهای ثروتمند به دنیا آمد و در شهرهای لایپزیگ و استراسبورگ تحصیل کرد. گستره ی فعالیت های گوته در زمینه های شعر، نمایشی نامه، ادبیات، الهیات، علوم انسانی و علوم طبیعی بودهاست. گوته از چهرههای برجسته ی ادبیات المان و جنبش کلاسیسیم وایمار در اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم بودهاست. گوته اشعار و نمایشنامه و رمان های متعدد دارد. از مهمترین آثار ادبی گوته می توان به ورتر، فاوست، اشاره کرد. او شیفته و دلبسته ی شعر و اندیشه ی حافظ بود؛ به طوری که شاید اگر حافظ نبود گوته جز با دنیای مبتذل و تصنعی عصر خود با چیز دیگری آشنا نمی شد. او علاوه بر ادبیات، در پزشکی و علوم طبیعی نیز مطالعاتی داشت. دو کتاب گوته در این زمینه، تغییر حالی گیاهان و نظریه ی رنگ هاست. وی در سن ۸۲ سالگی در وایمار درگذشت.

یوهان کریستوف فریدریش فون شیلر

متولد ۱۰ نوامبر در مارباخ، شاعر، نمایشنامه نویسی، فیلسوف و همچنین مورخ آلمانی است. او مشهورترین نمایشنامهنویسی آلمانی به شمار میرود و در کنار گوته، به عنوان چهره اساسی کلاسیک وایمار شناخته شدهاست. بسیاری از نمایشنامه های او به عنوان قطعه تئاترهای استاندارد در سرزمین های آلمانی زبان مشهور شدهاند و اشعار افسانه ای وی از محبوبترین شعرهای آلمانی می باشند. شیلر نهم ماه مه ۱۸۰۵ در وایمار درگذشت. از آثار متعدد شیلر می توان به نمایشنامه های دزدان منسوب به ژان دارک و ویلهلم تلی و نوشتارهای فلسفی مانند: نامه های آگوستبورگ، درباره اشعار ساده لوحانه آزادی و دولت فرزانگی اشاره کرد.

تور آلمان
تور آلمان

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!