بنای یادبود قیام ورشو | آشنایی – سرگذشت قیام ورشو

بنای یادبود قیام ورشو | آشنایی – سرگذشت قیام ورشو

بنای یادبود قیام ورشو، یکی از جاذبه‌های گردشگری که در سال 2012 به عنوان یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری شناخته شد، بنای یادبود قیام ورشو کشور لهستان است.

یکی از جاذبه‌های گردشگری که در سال 2012 به عنوان یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری شناخته شد، بنای یادبود قیام ورشو کشور لهستان است. اگر قصد دارید به شهر ورشو در این کشور سفر کنید و می‌خواهید یکی از بهترین بناهای تاریخی را از نزدیک لمس کنید، با ما در این مطلب همراه باشید تا به معرفی و تاریخچه آن بپردازیم.

بنای یادبود قیام ورشو | یوروپ تورز

قیام ورشو برای چه بود؟

در اوت سال 1944، این قیام در ورشو یکی از شهرهای مهم کشور لهستان، که به مدت پنج سال توسط نیروهای نازی اشغال شده بود، آغاز شد. قرار بود این اقدام هم اقدامی برای حاکمیت لهستان باشد و هم راهی برای مقابله با اشغالگران آلمانی. اگرچه این یکی از ویرانگرترین رویدادهای ورشو بود، اما اهمیت آن به قدری زیاد بود که در حال حاضر تمامی افراد از جای جای جهان به این کشور سفر می‌کنند تا با رسیدن به شهر ورشو از این بنای یاد بود دیدن کنند.

در این قیام جنبش مقاومت لهستان نبرد سختی را علیه نیروهای آلمانی که شهر را اشغال کرده بودند انجام داد. حدود 16000 مبارز و چیزی بین 150000 تا 200000 غیرنظامی در این قیام کشته شدند. پس از 63 روز درگیری، سرانجام نیروهای آلمانی به جنگ پایان دادند.

آنها پس از پایان به جنگ جمعیتی که متشکل از سربازان آلمانی بود را از شهر بیرون کردند و برای ورشو تنها ساختمان‌های خالی و ویران شده را باقی گذاشتند. تخمین زده می‌شود که 90 درصد از شهر در این قیام ویران شده بود. شایان ذکر است که شاخصه اصلی این قیام این بود که مردم شهر با دسته خالی، تنها از سیستم فاضلاب شهری برای رسیدن به مقر نازی‌ها استفاده می‌کردند.

قیام ورشو برای چه بود؟ | یوروپ تورز

بنای قیام ورشو به چه دلیل ایجاد شده است؟

امروز، در روزی خاص مراسم یادبودی از کسانی که علیه اشغال نازی‌ها و تهدید به تصرف شوروی جنگیدند، در بنایی به نام بنای یاد بود قیام ورشو برگزار می‌شود. مجسمه برنزی با ارتفاع 33 فوت که در سال 1989 رونمایی شد به عنوان بنای یادبود قیام ورشو به تمامی جهانیان معرفی می‌شود.

این مجسمه گروهی از مبارزان را در نبرد فعال، در حالی که در زیر ویرانه‌های یک ساختمان در حال سقوط در حال دویدن هستند، به تصویر می‌کشد. یک سازه کوچکتر شورشیان را نشان می‌دهد که وارد چاله‌ای می‌شوند، که به نحوه استفاده لهستانی‌ها از سیستم فاضلاب شهر ادای احترام می‌کند. این بنا برای ساکنین ورشو بسیار حائز اهمیت است و گردشگران نیز این بنا را به عنوان تاریخ شهر ورشو می‌دانند.

بنای قیام ورشو به چه دلیل ایجاد شده است؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

همان طور که مطالعه کردید، قیام ورشو بسیار مهم و غم انگیز بود؛ به همین دلیل بنای یاد بودی از این قیام در سال 1989 ساخته شد تا به تمامی جهان نشان دهند که این قیام تا چه اندازه برای شهر ورشو و کشور لهستان امروزی حائز اهمیت است. می‌توانید هر زمان که به شهر ورشو سفر کردید، از این بنا دیدن کنید و با تاریخ ورشو آشنا شوید.


سوالات متداول بنای یادبود قیام ورشو

قیام ورشو در چه سالی شروع شد؟

در اوت سال 1944، این قیام در ورشو یکی از شهرهای مهم کشور لهستان، که به مدت پنج سال توسط نیروهای نازی اشغال شده بود، آغاز شد.

در این جنگ چند نفر جان باختند؟

در این قیام جنبش مقاومت لهستان نبرد سختی را علیه نیروهای آلمانی که شهر را اشغال کرده بودند انجام داد. حدود 16000 مبارز و چیزی بین 150000 تا 200000 غیرنظامی در این قیام کشته شدند.

این بنای یاد بود قیام ورشو چه ویزگی هایی دارد؟

مجسمه برنزی با ارتفاع 33 فوت که در سال 1989 رونمایی شد به عنوان بنای یادبود قیام ورشو به تمامی جهانیان معرفی می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!