باغ ساکسون ورشو | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

باغ ساکسون ورشو | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

باغ ساکسون ورشو، باغ ساکسون ورشو یک باغ عمومی 5/15 هکتاری بود که در مرکز ورشو پایتخت کشور لهستان و در یکی از میدان‌های اصلی شهر قرار دارد.

باغ ساکسون ورشو یک باغ عمومی 5/15 هکتاری بود که در مرکز ورشو پایتخت کشور لهستان و در یکی از میدان‌های اصلی شهر قرار دارد. این پارک، قدیمی‌ترین پارک عمومی شهر محسوب می‌شود و در اواخر قرن هفدهم تأسیس شده است. در سال 1727 جزء اولین پارک‌هایی بود که درب آن به روی عموم باز شد.

باغ ساکسون ورشو | یوروپ تورز

تاریخچه مختصری از باغ ساکسون ورشو

باغ ساکسون ورشو در ابتدا محل استحکامات این شهر بوده و کاخی در آن وجود داشت که در سال 1666 برای اشراف قدرتمند ساخته شد. این باغ در زمان سلطنت شاه آگستوس دوم گسترش یافت که آن را به محور ساکسون تبدیل کرد. این پارک در 27 می‌1727 به روی عموم باز شد. طراحی این باغ در ابتدا به سبک باروک فرانسه بود و در قرن نوزدهم به یک پارک با منظره رمانتیک انگلیسی تبدیل شد.

در طول قیام ورشو ویران شد و پس از جنگ جهانی دوم تا حدودی بازسازی شد. کاخ ساکسون نیز در این باغ قرار داشت که در جنگ جهانی به ویرانه تبدیل شد و نهایتا برای بازسازی به یک معمار معروف سپرده شد که او نیز ترجیح داد کاخ را خراب کرده و تنها ستون‌هایی از آن باقی بگذارد تا ورود به پارک از همه طرف به پارک برای مردم آسان شود.

دیدنی‌ های باغ ساکسون ورشو

بسیاری از مکان‌های دیدنی واقع در باغ ساکسون ورشو بعد از جنگ‌های داخلی و جنگ جهانی تخریب شدند و دیگر از آنها آثاری نیست یا آثار کمی باقی مانده است. این آثار کاخ ساکسون، کاخ برول و کلیسای سنت آنتونی بودند. با این حال مکان‌های دیدنی بسیار دیگری در این باغ هنوز وجود دارند که گردشگران زیادی را نیز جذب می‌کند. برخی از این مکان‌ها و آثار عبارت هستند از:

  • فواره: یکی از با ارزش‌ترین نمادهای شهر ورشو محسوب می‌شود که در سال 1855 توسط هنریک مارکونی، طراح قرن نوزدهم طراحی و ساخته شده است.
  • ساعت آفتابی مرمری: این ساعت آفتابی افقی در سال 1855 توسط فیزیکدان و هواشناس معروف «آنتونی زلیگا ماگر» ساخته شد.
  • برج آبی: این برج در قسمت شمال غربی باغ ساکسون، در کنار دریاچه زینتی قرار دارد. این برج به صورت کلاسیک در سال 1852 ساخته شده است.
  • مقبره سربازان گمنام: مقبره سربازان گمنام که در جنگ جهانی جان خود را از دست داده‌اند، در مکان طاق سه گانه باقیمانده از ستون‌های کاخ ساکسون است.
دیدنی‌ های باغ ساکسون ورشو | یوروپ تورز

پوشش گیاهی و ویژگی باغ ساکسون

باغ ساکسون ورشو با مساحت 15 هکتاری دارای 4396 گونه درخت و بوته چند ساله بود. به تقلید از باغ‌های فرانسوی، درختان و گیاه‌ها را با ترتیب خاصی کاشته و به شکل هندسی درآورده بودند، در آن زمان باغ‌هایی با این ترتیب، از محبوبیت بالایی برخوردار بودند. در قرن نوزدهم به تقلید از باغ‌های انگلیسی از آن تقارن، نظم و طرح‌های هندسی فاصله گرفتند و منظره طبیعی را با ساختمان‌های گوتیک ترکیب کردند. بی‌نظمی طبیعی، باغ ساکسون را شبیه به یک جنگل طبیعی کرد. درختان صنوبر با گل‌های رز در این باغ خودنمایی می‌کنند.

دیگر مکان‌ های دیدنی در نزدیکی باغ ساکسون ورشو

مکان‌های دیدنی بسیار دیگری در نزدیکی باغ ساکسون ورشو وجود دارند. برخی از این مکان‌ها عبارت هستند از: کلیسای صلیب مقدس، فرهنگستان هنرهای زیبا، وسولا، گتو و کراسیسکی.

دیگر مکان‌ های دیدنی در نزدیکی باغ ساکسون ورشو | یوروپ تورز

سوالات متداول باغ ساکسون ورشو

باغ ساکسون ورشو در کجای لهستان قرار دارد؟

باغ ساکسون ورشو در مرکز ورشو پایتخت کشور لهستان و در یکی از میدان‌های اصلی شهر قرار دارد.

این باغ در چه سالی ساخته شد؟

باغ ساکسون ورشو در ابتدا محل استحکامات این شهر بوده و کاخی در آن وجود داشت که در سال 1666 برای اشراف قدرتمند ساخته شد.

یکی از ویژگی های این باغ چیست؟

باغ ساکسون ورشو با مساحت 15 هکتاری دارای 4396 گونه درخت و بوته چند ساله بود. به تقلید از باغ‌های فرانسوی، درختان و گیاه‌ها را با ترتیب خاصی کاشته و به شکل هندسی درآورده بودند، در آن زمان باغ‌هایی با این ترتیب، از محبوبیت بالایی برخوردار بودند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!