پارک لازینکی ورشو | آشنایی – تصاویر – جاذبه های گردشگری

پارک لازینکی ورشو | آشنایی – تصاویر – جاذبه های گردشگری

پارک لازینکی ورشو، یا Lazienki Park در ورشو، یکی از دیدنی‌ترین پارک‌های اروپا به شمار می‌رود که با چشم اندازهای طبیعی در کنار قصرهای خیره‌کننده و …

پارک لازینکی ورشو، یا Lazienki Park در ورشو، یکی از دیدنی‌ترین پارک‌های اروپا به شمار می‌رود که با چشم اندازهای طبیعی در کنار قصرهای خیره‌کننده و باشکوه، منظره‌ای تماشایی را خلق کرده است. این پارک علاوه بر معماری و حیات وحش خاصش، مکانی عالی برای استراحت و تفریح نیز هست که بهتر است حتما به آن سری بزنید.

پارک لازینکی ورشو | یوروپ تورز

آشنایی با پارک لازینکی ورشو

قدمت پارک لازینکی ورشو واقع در کشور لهستان به سال‌های دور، یعنی قرن هفدهم باز می‌گردد و با عنوان بزرگ‌ترین پارک عمومی شهر، روزی اقامتگاه تابستانی پادشاه بوده است. وجود معماری جذاب در کنار طبیعت از مهم‌ترین مشخصه‌های پارک لازینکی ورشو هستند که باعث شده گردشگران به خصوص در فصل بهار و تابستان، این مکان فوق العاده را برای تفریحات عصرگاهی‌شان انتخاب کنند.

هنگام گشت و گذار در این پارک با بناهای مختلفی رو به رو می‌شوید که یکی از خاص‌ترین آن‌ها قصر روی آب است. این قصر که دستور ساخت آن توسط آخرین پادشاه لهستان صادر شد، مکانی بود که در ماه‌های گرم سال بتواند با آرامش هر چه تمام‌تر، پذیرای پادشاه باشد. پارک لازینکی ورشو با مساحت ۷۶ هکتاری‌اش در دل یک جنگل قدیمی قرار گرفته و همین موضوع باعث شده تا علاوه بر طبیعت شگفت انگیز، از نظر حیات وحش نیز به اندازه کافی خاص و تماشایی باشد.

آشنایی با پارک لازینکی ورشو | یوروپ تورز

جاذبه‌ های پارک لازینکی ورشو

در این پارک علاوه بر قصر روی آب، دیدنی‌های دیگری وجود دارد که توصیف زیبایی‌شان در متن ممکن نیست. یکی از منحصر به فردترین بناهای این منطقه آمفی تئاتر کنار دریاچه است که افتتاح آن به سال ۱۷۹۱ و سالروز انتخاب پادشاه باز می‌گردد. استیج این آمفی تئاتر که یکی از تئاترهای شهر هرکولانیوم را یادآوری می‌کند، با الهام گرفتن از فروم‌های رومی طراحی شده و وجود آب بین استیج و تماشاچیان بر ویژه بودن سبک معماری‌اش افزوده است.

قصر میسلویکی که نامش از روستای میسلویکی گرفته شده نیز از دیگر جاذبه‌های پارک لازینکی است که اگرچه دیوارهای آن از سال ۱۷۷۴ در این محل وجود داشت، اما اطلاعاتی از زمان ساخت دقیق آن در دسترس نیست. این قصر به سبک کلاسیک و به شکل یک نیم دایره ساخته شد تا از آن به عنوان اقامتگاه پادشاه استفاده شود، اما میسلویکی هیچ گاه پذیرای پادشاه نشد زیرا او زندگی کردن در قصر آب را به این مکان ترجیح داده بود! از دیگر جاذبه‌های این پارک می‌توانیم به بنای سفید رنگ Wodozbiór، عمارت سفید و عبادتگاه دیانا اشاره کنیم که بهتر است حتما از آن‌ها بازدید کنید.

جاذبه‌ ها ی پارک لازینکی ورشو | یوروپ تورز

کلام پایانی

همانطور که گفته شد؛ پارک لازینکی مکانی با تلفیقی از طبیعت زیبا و معماری تاریخی می‌باشد که دیدنی‌های زیادی برای شگفت زده کردن‌تان دارد. این پارک زیبا و عمارت‌های محبوب آن چشم اندازهای نابی دارد که علاوه بر تماشا، برای عکاسی نیز فوق العاده خواهند بود. بنابراین اگر روزی به ورشو سفر کردید، حتما بازدید از پارک جذاب لازینکی را در برنامه‌تان قرار دهید.


سوالات متداول پارک لازینکی ورشو

قدمت این پارک به چه قنی بر میگردد؟

قدمت پارک لازینکی واقع در کشور لهستان به سال‌های دور، یعنی قرن هفدهم باز می‌گردد و با عنوان بزرگ‌ترین پارک عمومی شهر، روزی اقامتگاه تابستانی پادشاه بوده است.

مهم ترین بنایی که در این پارک قرار دارد چه بنایی است؟

هنگام گشت و گذار در این پارک با بناهای مختلفی رو به رو می‌شوید که یکی از خاص‌ترین آن‌ها قصر روی آب است.

این پارک به دستور چه کسی و برای چه کاری ساخته شد؟

این قصر که دستور ساخت آن توسط آخرین پادشاه لهستان صادر شد، مکانی بود که در ماه‌های گرم سال بتواند با آرامش هر چه تمام‌تر، پذیرای پادشاه باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!