کاخ علم و فرهنگ ورشو | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

کاخ علم و فرهنگ ورشو | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

کاخ علم و فرهنگ ورشو، ورشو از نظر معماری حرف‌های زیادی برای زدن دارد و کاخ علم و فرهنگ نیز یکی از مکان هاییست که به خوبی گواه این حقیقت است.

کاخ علم و فرهنگ ورشو: ورشو یکی از شهرهایی است که شاید به اندازه کراکف سر و صدا نکرده باشد، اما بدون شک از همان زمان که به کشور لهستان پا می‌گذارید، متوجه تفاوت آن با سایر مکان‌ها خواهید شد. این شهر جاذبه‌های دیدنی و تاریخی زیادی را در دل خودش جای داده که یکی از خاص‌ترین آن‌ها کاخ علم و فرهنگ ورشو می‌باشد.

کاخ علم و فرهنگ ورشو | یوروپ تورز

آشنایی با کاخ علم و فرهنگ ورشو

ورشو از نظر معماری حرف‌های زیادی برای زدن دارد و کاخ علم و فرهنگ نیز یکی از مکان هاییست که به خوبی گواه این حقیقت است. این کاخ تاریخی با ارتفاع ۲۳۱ متری‌اش از دوران شوروی سابق به جا مانده و تاریخچه ساخت آن به اوایل ۱۹۵۰ باز می‌گردد. شهر ورشو در طول تاریخ حوادث زیادی همچون جنگ جهانی دوم را شاهد بوده و از همین رو تک تک بناهای تاریخی آن از جمله کاخ علم و فرهنگ، داستان خاص خودشان را روایت می‌کنند.

این کاخ یک ساختمان چند منظوره به شمار می‌رود، که از سالن‌های تفریحی گرفته تا شرکت‌های مختلف را شامل شده و با عنوان بلندترین ساختمان ورشو شناخته می‌شود. نام این کاخ در ابتدا به علت محبوبیت رهبر کمونیست شوروی، استالین گذاشته شد اما بعدها پس از فروپاشی شوروی و از بین رفتن محبوبیت او، نام ساختمان نیز دستخوش تغییر شد.

آشنایی با کاخ علم و فرهنگ ورشو | یوروپ تورز

سرگذشت کاخ علم و فرهنگ ورشو

شاید بد نباشد بدانید این کاخ در سال ۱۹۸۹ و به دنبال خروج روس‌ها به مکانی متروکه تبدیل شد، اما در نهایت توانست به یکی از قطب‌های گردشگری ورشو تبدیل شود. البته داستان پر فراز و نشیب این کاخ در اینجا به پایان نمی‌رسد زیرا در سال ۲۰۰۹ وزیر امور خارجه لهستان تصمیم داشت با تاریخ کاخ علم و فرهنگ ورشو مبارزه کرده و برخلاف تحت حفاظت یونسکو بودن این یادبود تاریخی، پیشنهاد تخریبش را ارائه کند! این ساختمان که امروزه یک جاذبه تاریخی در لهستان است، بارها در در فیلم‌های مختلف و به کمک صحنه‌های گرافیکی تخریب شد، اما در نهایت پابرجا ماندنش تاریخ تکرارنشدنی و منظره‌ای دیدنی از شهر را در اختیار گردشگران قرار داد.

سرگذشت کاخ علم و فرهنگ ورشو | یوروپ تورز

بخش‌ های مختلف کاخ علم و فرهنگ ورشو

کاخ علم و فرهنگ ورشو امروزه میزبان اصلی کنسرت‌های راک در این شهر بوده و علاوه بر آن موزه تکنولوژی را نیز در قلب خودش جای داده است. این روزها بیشتر مردم برای بازدید از نمای شهر و آسمان خراش‌ها آن به این کاخ ۴۲ طبقه مراجعه می‌کنند، بنابراین اگر شما هم به دیدن چنین مناظری علاقه دارید، شاید بد نباشد به این مکان سری بزنید.

بخش‌ های مختلف کاخ علم و فرهنگ ورشو | یوروپ تورز

کلام پایانی

کاخ علم و فرهنگ ورشو سال هاست که نه تنها به عنوان یک جاذبه تاریخی، بلکه به عنوان بلندترین ساختمان ورشو خودنمایی می‌کند که فراز و نشیب‌های زیادی را در طول تاریخ تجربه کرده است. همچنین این مکان برای افرادی که عاشق لمس تاریخ و بازدید از مناظر شهری هستند بسیار فوق العاده و جالب توجه خواهد بود.


سوالات متداول کاخ علم و فرهنگ ورشو

کاخ علم و فرهنگ در چه سالی ساخته شد؟

این کاخ تاریخی با ارتفاع ۲۳۱ متری‌اش از دوران شوروی سابق به جا مانده و تاریخچه ساخت آن به اوایل ۱۹۵۰ باز می‌گردد.

یکی از اصلی ترین اتفاقاتی ک امروزه در این مکان اتفاق میوفتد چیست؟

کاخ علم و فرهنگ ورشو امروزه میزبان اصلی کنسرت‌های راک در این شهر بوده و علاوه بر آن موزه تکنولوژی را نیز در قلب خودش جای داده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!