پارک ملی اویتسوف لهستان | تاریخچه – دیدنی ها – نحوه بازدید

پارک ملی اویتسوف لهستان | تاریخچه – دیدنی ها – نحوه بازدید

پارک ملی اویتسوف لهستان، یکی از پارک‌های ملی لهستان بوده که خلوتگاه آرامی برای دور از هیاهوی شهری است. توپوگرافی این پارک بسیار متفاوت بوده و …

گردشگران زیادی از سراسر جهان به دلایل مختلف به کشور لهستان سفر می‌کنند. شهرهای لهستان دارای جذابیت‌های بسیاری هستند اما گردشگران می‌توانند یک دلیل استثنایی برای بازدید از لهستان داشته باشند و آن وجود 23 پارک ملی محافظت شده است. یکی از این پارک‌های ملی، پارک ملی اویتسوف لهستان بوده که خلوتگاه آرامی برای دور از هیاهوی شهری است. توپوگرافی این پارک بسیار متفاوت بوده و شامل دره‌ها و صخره‌های آهکی بسیار جالب است. این پارک زیبا به دلیل مجاورت با کارکوف و بهشتی از مسیر توریستی تاریخی با نام «آشیانه عقاب» معروف است.

پارک ملی اویتسوف لهستان | یوروپ تورز

تاریخچه مختصری از پارک ملی اویتسوف لهستان

پارک ملی اویتسوف در سال 1965 تأسیس شد و نام خود را از روستای همجوارش با همین نام گرفته است. درست است که ظاهرا تاریخ تأسیس آن به سال 1965 برمی گردد اما در واقع تاریخ شکل‌گیری آن به بیش از 150 میلیون سال قبل برمی گردد و در طول زمان و تغییرات آب و هوایی، زمین منظره واقعا منحصر به فردی به خود گرفته است. این پارک میزبان تنوع زیادی از جانوران و گیاهان با بیش از 1000 گونه مختلف گیاهی و حدود 7000 گونه جانوری است. در بهار و پاییز مقصد گردشگری زیبایی خواهد بود. بهار با سبز بودن و در پاییز با رنگ‌های طلایی و نارنجی، زیبایی منحصر به فردی به خود می‌گیرد.

مکان‌ های دیدنی در پارک ملی اویتسوف لهستان

پارک ملی اویتسوف منحصر به فرد بوده و دارای بیش از 400 غار بوده و دره‌های شیب‌دار عمیقی نیز دارد. برخی از مکان‌های توریستی تاریخی این پارک به شرح زیر هستند:

غار شاه لوکیتک: طول این غار حدود 300 متر بوده که حدود 7 متر از سطح زمین فاصله دارد. این غار که بزرگ‌ترین غار پارک اویتسوف بوده دارای دو تالار بزرگ به نام تالار شوالیه‌ها و تالار اتاق خواب‌ها بوده و دارای دو تالار کوچکتر نیز هست. این غار افسانه‌های زیادی را در خود پنهان کرده است.

باشگاه هرکول و دروازه کراکوف: باشگاه هرکول و دروازه کراکوف یکی از مهم‌ترین صخره‌های پارک ملی اویتسوف لهستان هستند. باشگاه هرکول با ارتفاع 25 متری، نام خود را از صخره‌ای شبیه به چوب گرفته است. دروازه کراکوف نیز از دو ستون به ارتفاع 15 متری تشکیل شده که پوشش گیاهی آن ضخیم بوده و آب و هوای بسیار خنکی دارد.

مکان‌ های دیدنی در پارک ملی اویتسوف لهستان | یوروپ تورز

نمایشگاه تاریخ طبیعی: در ورودی پارک، نمایشگاه جالبی با نام تاریخ طبیعی قرار دارد. این موزه کوچک، تاریخچه پارک را به صورت تعاملی و چند رسانه‌ای و همچنین مناسب برای کودکان بازگو می‌کند؛ و برخی از یافته‌های باستان‌شناسی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

قلعه پیسکووا اسکالا: یکی از زیباترین قلعه‌های واقع در قلب پارک ملی اویتسوف بوده که معماری آن به دوره رنسانس برمی گردد.

چگونگی رفتن به پارک ملی اویتسوف لهستان

پارک ملی اویتسوف لهستان تنها 30 کیلومتر با شهر کراکوف فاصله دارد و به راحتی می‌توان با ماشین به آنجا رفت و دو پارکینگ عمومی در نزدیکی پارک در دسترس است. البته می‌توان از خط اتوبوس نیز برای رسیدن به پارک استفاده کرد و پس از گذشت 40 دقیقه در پارک بود.

چگونگی رفتن به پارک ملی اویتسوف لهستان | یوروپ تورز

سوالات متداول پارک ملی اویتسوف لهستان

این پارک در چه سالی ساخته شد؟

پارک ملی اویتسوف در سال 1965 تأسیس شد و نام خود را از روستای همجوارش با همین نام گرفته است.

این پارک به چه شکلی است؟

پارک ملی اویتسوف منحصر به فرد بوده و دارای بیش از 400 غار بوده و دره‌های شیب‌دار عمیقی نیز دارد.

پارک ملی اویتسوف لهستان دارای چه جاذبه های دیدنی است؟

باشگاه هرکول و دروازه کراکوف، غار شاه لوکیتک، نمایشگاه تاریخ طبیعی و نمایشگاه تاریخ طبیعی.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!