پارک موکوتوفسکی ورشو | معرفی – تصاویر – تاریخچه

پارک موکوتوفسکی ورشو | معرفی – تصاویر – تاریخچه

پارک موکوتوفسکی ورشو، یکی از جاذبه‌های دیدنی لهستان است که بسیاری از گردشگران و توریستان را به سمت خود می‌کشاند.

پارک موکوتوفسکی ورشو: کشور لهستان در اروپای مرکزی واقع شده است و با آب و هوای معتدلی که دارد یکی از زیباترین و سرسبزترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. در این کشور لهستان بیش از 23 پارک ملی وجود دارد که بیشتر آنها در پایتخت آن یعنی ورشو واقع شده است. این پارک‌های زیبا با هدف حفاظت از مناظر طبیعی، گیاهان و جانوران تاسیس شده‌اند. برای دوستداران طبیعت یکی از مهمترین جاذبه‌های مقاصد توریستی، پارک‌های ملی است. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از پارک‌های لهستان به نام پارک موکوتوفسکی ورشو آشنا کنیم، با ما در ادامه همراه باشید.

پارک موکوتوفسکی ورشو | یوروپ تورز

معرفی پارک موکوتوفسکی ورشو

پارک موکوتوفسکی ورشو یکی از جاذبه‌های دیدنی لهستان است که بسیاری از گردشگران و توریستان را به سمت خود می‌کشاند. این پارک که بین منطقه موکوتو ورشو و مرکز شهر واقع شده است، یکی از بزرگترین پارک‌های ورشو است. میدان موکوتو (به لهستانی: Pole Mokotowskie) یک پارک بزرگ در ورشو، لهستان است. بخشی از این پارک، پارک یوزف پیلسودسکی نام دارد.

برخلاف نام آن، تنها بخش کوچکی از میدان مدرن موکوتو در منطقه موکوتو قرار دارد. بیشتر زمین آن در Ochota و مرکز شهر واقع شده است. کتابخانه ملی لهستان در داخل موکوتوفسکی ورشو واقع شده است. این پارک به خاطر بارهایش نیز معروف است. درست در جنوب یک ایستگاه متروی ورشو، ایستگاه Pole Mokotowskie قرار دارد.

از سال 1818 تا جنگ جهانی دوم، در منطقه‌ای که در اصل 200 هکتار بود، بخش عمده‌ای از این پارک توسط یک فرودگاه و کار هواپیماهای پلی تکنیک ورشو اشغال شد. میدان موکوتو همچنین تا سال 1934، محل فرودگاه ورشو و در سال‌های 1884-1939، پیست اسب‌سواری ورشو بود. در 17 می‌1935، مراسم تشییع جنازه یوزف پیلسودسکی در پارک موکوتوفسکی ورشو برگزار شد. پارک فعلی توسط استانیسلاو بولک طراحی و در دهه‌های 1970 و 1980 ایجاد شد. در سال 2010، یک مسیر آموزشی دو کیلومتری به نام Ryszard Kapuściński افتتاح شد. در سال 2018، در نزدیکی خیابان Wawelska، 45 در پارک موکوتوفسکی ورشو

درخت سیبی به یاد زنان برجسته لهستانی کاشته شد.

پارک موکوتوفسکی واقع در شهر ورشو دارای دریاچه‌ای زیبا در قلب خود است که این مکان را به یکی از زیباترین مناطق لهستان بدل کرده است. درختان سرسبز و زیبا، آسمان آبی و گل‌های رنگارنگ بخشی از طبیعت زیبای پارک موکوتوفسکی ورشو است. جنگل‌های کاج، مراتع سرسبز و دریاچه‌های تماشایی همه در قلب این پارک نهفته است. از گوزن و گراز وحشی گرفته تا ماهی قزل آلا، مرغ ماهیخوار بزرگ، شاه بوف و خفاش، در اینجا با گونه‌های متعدد حیوانی روبرو می‌شوید.

با پیاده روی یا دوچرخه سواری می‌توانید به کشف پارک موکوتوفسکی ورشو بپردازید. تمام فصول برای تماشای این پارک زیبا مناسب است اما اگر شیفته پاییز هستید، باید بدانید که این پارک در فصل پاییز زیبا و دیوانه‌کننده است! در این فصل مجموعه‌ای از رنگ‌های قرمز و نارنجی را خواهید دید که توصیفش چندان ساده نیست! قدم زدن در میان درختان انبوه پارک موکوتوفسکی ورشو که برگریزان دارند و شنیدن صدای خش خش برگ‌ها در میان انوار طلایی غروب خورشید، چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن چشم‌پوشی کرد.

درخت سیبی به یاد زنان برجسته لهستانی کاشته شد. | یوروپ تورز

سوالت متداول پارک موکوتوفسکی ورشو

این پارک در کجا قرار دارد؟

این پارک که بین منطقه موکوتو ورشو و مرکز شهر واقع شده است، یکی از بزرگترین پارک‌های ورشو است.

این پارک توسط چه کسی طراحی شده است؟

پارک فعلی توسط استانیسلاو بولک طراحی و در دهه‌های 1970 و 1980 ایجاد شد.

چندتا از ویزگی های این پارک چیست؟

پارک موکوتوفسکی واقع در شهر ورشو دارای دریاچه‌ای زیبا در قلب خود است که این مکان را به یکی از زیباترین مناطق لهستان بدل کرده است. درختان سرسبز و زیبا، آسمان آبی و گل‌های رنگارنگ بخشی از طبیعت زیبای پارک موکوتوفسکی ورشو است. جنگل‌های کاج، مراتع سرسبز و دریاچه‌های تماشایی همه در قلب این پارک نهفته است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!