آشنایی با پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان

آشنایی با پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان

پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان، مجتمع معماری و پارک منظره Mannerist و پارک زیارتی است، که قدمت آن به نیمه اول قرن هفدهم باز می‌گردد، یک منظره فرهنگی …

پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان مجتمع معماری و پارک منظره Mannerist و پارک زیارتی است، که قدمت آن به نیمه اول قرن هفدهم باز می‌گردد، یک منظره فرهنگی واقع در جنوب کراکوف است که منطقه‌ای از تپه‌های Żar و Lanckorońska را پوشش می‌دهد. این پارک گواهی خارق العاده‌ای از تقوا و فرهنگ، اولین نمونه از کالواری‌های بزرگی بود که در لهستان ساخته شد و الگویی برای پروژه‌های متعدد بعدی شد.

پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان | یوروپ تورز

آشنایی کامل با پارک کالیفرنیا زیلکوفسکی لهستان

این شهر به دلیل ویژگی‌های معماری متمایز، ادغام ماهرانه عبادت مذهبی و طبیعت، سنت بی‌وقفه اسرار در اینجا در میان کالواری‌های اروپایی قابل توجه است. پارک کالیفرنیا زیلکوفسکی لهستان زیارتگاهی است که به پرستش مصائب و عبادت مریم اختصاص دارد، نمونه برجسته‌ای از زیارتگاه‌های کالواری در دوره ضد اصلاحات است که به رشد تقوا در قالب زیارت کمک می‌. پارک زیارتی، باغی از دعا، ارتباط نزدیکی با موضوعات مصائب مسیح و زندگی مریم باکره دارد.

خالقان و بنیانگذاران پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان، وویود کراکوف و ستاره لانکورونا بودند که به Felix Żebrowski، ریاضیدان، ستاره‌شناس و نقشه بردار برجسته دستور دادن تا نسخه‌ای از اورشلیم را همانطور که تصور می‌شد در این منطقه ایجاد کند.

در پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان ویژگی‌های طبیعی زمین به طرز هوشمندانه‌ای مورد استفاده قرار گرفتند، عناصر توپوگرافی با نام‌گذاری به چشم‌انداز شهر مقدس (مثلاً دره سدرون، کوه زیتون، گلگوتا) و سازه‌های معماری تکمیلی که توسط مسیر‌ها و کوچه‌های سه لاین که نمادی از دوران باستان هستند به هم متصل شدند.

آشنایی کامل با پارک کالیفرنیا زیلکوفسکی لهستان | یوروپ تورز

در پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان ویژگی‌های طراحی باغ و پارک رنسانس ایتالیا و باروک فرانسوی با آزادی و بی‌نظمی مانریستی آمیخته شده است. مناظر متعددی بین عناصر مختلف ترکیب و همچنین مجموعه‌ای از پانورامای باشکوه نه تنها از خود پارک، بلکه از کوه‌های تاترا و شهر کراکوف وجود دارد.

پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان از یک صومعه و همچنین تعدادی کلیسا و دیگر ساختار‌های معماری تشکیل شده است. قابل توجه‌ترین آن‌ها برای نشان دادن عالی‌ترین ارزش‌های هنری منریسم در سال‌های ۱۶۰۵-۱۶۳۲ ساخته شد، که ۱۴ کلیسای اول توسط پل بودارت طراحی شد.

بقیه از قرن هفدهم تا آغاز قرن بیستم به طور متوالی ساخته شده بودند. مسیر‌هایی که ویژگی‌های معماری را به هم متصل می‌کنند در ابتدا با بریدن مسیر‌های عریض از میان یک توده جنگلی انبوه ایجاد شدند. چشم‌انداز پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان به تدریج به دلیل پاکسازی جنگل بازتر شد، از این رو در اواخر قرن ۱۸، به منظور مشخص کردن دائمی این مسیر‌ها در طرح اولیه خود، آن‌ها را با درختان پوشاندند و ترکیب فضایی کالواری را غنی کردند.

معماری و چشم‌انداز پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان، زمینه را برای اجرای اسرار راه صلیب و برگزاری جشن عروج مریم مقدس فراهم می‌کند. این رویداد‌ها از اوایل قرن هفدهم، بیش از ۴۰۰ سال است که به طور منظم در اینجا برگزار می‌شود و هزاران زائر و گردشگر در آن شرکت می‌کنند، از همین رو پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان یکی از زیباترین دیدنی‌های کشور لهستان است که توریستان و گردشگران از آن دیدن می‌کنند.

آشنایی کامل با پارک کالیفرنیا زیلکوفسکی لهستان | یوروپ تورز

سوالات متداول پارک کالیفرنیا زیلکوفسکی لهستان

قدمت این پارک به چه قرنی بر می‌گردد؟

پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان قدمت آن به نیمه اول قرن هفدهم باز می‌گردد.

در این پارک چه چیزهایی قابل مشاهده هستند؟

در پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان ویژگی‌‌های طبیعی زمین به طرز هوشمندانه‌‌ای مورد استفاده قرار گرفتند، عناصر توپوگرافی با نام‌گذاری به چشم‌انداز شهر مقدس (مثلاً دره سدرون، کوه زیتون، گلگوتا) و سازه‌‌های معماری تکمیلی که توسط مسیرها و کوچه‌‌های سه‌ لاین که نمادی از دوران باستان هستند به هم متصل شدند.

پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان از چه چیزهایی تشکیل شده اند؟

پارک کالیفاریا زبجیدوفسکا لهستان از یک صومعه و همچنین تعدادی کلیسا و دیگر ساختارهای معماری تشکیل شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!