فرودگاه فردریک شوپن ورشو | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

فرودگاه فردریک شوپن ورشو | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

فرودگاه فردریک شوپن ورشو،ممکن است که تا به حال نام فرودگاه فردریک شوپن ورشو را نشنیده باشید و ندانید که در کجا قرار دارد. این فرودگاه در کشور لهستان و شهر …

ممکن است که تا به حال نام فرودگاه فردریک شوپن ورشو را نشنیده باشید و ندانید که در کجا قرار دارد. این فرودگاه در کشور لهستان و شهر ورشو واقع شده است که در زبان محلی به آن فرودگاه لات نیسکو وارساوی گفته می‌شود. این فرودگاه، در کشور لهستان جز شلوغ‌ترین فرودگاه‌ها است و اغلب پروازها از طریق این مکان انجام می‌شوند. اگر می‌خواهید با این مکان بیشتر آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه هر آن چه که باید در رابطه با فرودگاه فردریک شوپن بدانید را به طور کامل و مفصل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

فرودگاه فردریک شوپن ورشو | یوروپ تورز

آشنایی با فرودگاه فردریک شوپن ورشو

زمین فرودگاه فردریک شوپن ورشو، به وسیله وزارت راه آهن کشور لهستان در سال 1924، در اطراف شهر ورشو خریداری شد. سپس، پس از گذشت 10 سال یعنی در سال 1934 این فرودگاه افتتاح شد. بهتر است بدانید که این فرودگاه، در آن زمان جز یکی از مدرن‌ترین فرودگاه‌های جهان شناخته شد.

این فرودگاه بین‌المللی است و پر رفت و آمد‌ترین مسیرهای پروازی آن شامل: لندن، شیکاگو، پاریس، فرانکفورت، آمستردام، مسکو، پکن، آنتالیا و غیره می‌باشند. هم اکنون ترافیک هوایی این فرودگاه، حدود 40 درصد از ترافیک هوایی کل کشور لهستان، را در بر دارد. در واقع، فرودگاه فردریک، روزانه حدود 300 پرواز برنامه‌ریزی شده را به خوبی انجام می‌دهد.

مساحت این مکان، به طور حدودی 2060 هکتار است و می‌توان گفت جز یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های جهان می‌باشد. لازم به ذکر است تا بدانید که در سال 2017 این فرودگاه توانست با 16 میلیون مسافر، در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا عنوان شلوغ‌ترین فرودگاه را کسب نماید. شرکت‌های هواپیمایی بسیاری با این فرودگاه همکاری می‌کنند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

  • آدریا ایرویز
  • ایجین ایرلاینز
  • ایر لینگاس
  • ریگا
  • شرمتیوو
آشنایی با فرودگاه فردریک شوپن ورشو | یوروپ تورز

تاریخچه فرودگاه فردریک شوپن ورشو

همان طور که در بخش پیشین مقاله بیان شد، این فرودگاه در سال 1934 توسط رئیس جهمور وقت کشور لهستان، در شهر ورشو افتتاح شد. فرودگاه فردریک شوپن ورشو در آن زمان دارای سالن انتظار شیشه‌ای، تعداد زیادی گیت جداگانه، تابلوهای پرواز و سایر امکانات بوده که تمامی آن‌ها سبب معروفیت این فرودگاه شده‌اند. لازم به ذکر است تا بدانید که این فرودگاه در همان سال‌های ابتدایی خود نیز سالانه، پذیرای 10.750 مسافر بوده است. در طی جنگ جهانی دوم، تمامی مناطق این کشور از جمله همین فرودگاه نیز درگیر سیاست نظامی شدند.

در واقع، در طی جنگ جهانی دوم، این فرودگاه به عنوان رابطی بین دو کشور آلمان و لهستان بود. به همین دلیل، در همان سال‌ها 90 درصد این فرودگاه در اثر بمباران‌های این دو کشور، از بین رفت. زیرا، کشور آلمان اولین بمب گذاری‌های خود را در این منطقه انجام داد. بعد از گذشت مدتی، زمانی که نازی‌ها توانستند ورشو را اشغال کنند، این فرودگاه را به تعمیرگاه هواپیماها و مدرسه، تبدیل کردند. در این دوران، آن‌ها باند بتنی را که طی بمب گذاری‌ها به طور کامل از بین رفته بود را تعمیر کردند.

در انتها، زمانی که نازی‌ها دیگر نمی‌توانستند در این فرودگاه بمانند، تمامی زیر ساخت فرودگاه فردریک شوپن ورشو را نابود کردند تا ارتش لهستان نتواند از آن مکان استفاده کند. کشور لهستان از همان سال‌های ابتدایی، مشغول بازسازی این فرودگاه شد تا در سال 1992 دوره‌های جدیدی از پروازها را شروع کرد. در آن زمان این فرودگاه فعالیت خود را با پروازهای مختلفی اعم از: دبی، نیویورک، بانکوک و غیره آغاز نمود.

لازم به ذکر است تا بدانید که در سال 1993 این فرودگاه 2.2 میلیون مسافر را جا به جا کرد که تعداد مسافران در سال‌های بعد، بیشتر شد. این مکان سال‌های بسیاری توسط اداره‌های دولتی لهستان مدیریت می‌شد؛ اما، از سال 2015 به بعد مدیریت آن بر عهده وزارت زیر ساخت و توسعه، واگذار شد.

ترمینال‌ های فرودگاه فردریک شوپن ورشو

هم اکنون که به طور کامل با این فرودگاه و تاریخچه آن آشنا شدید، بهتر است بدانید که این مکان دارای دو ترمینال جنوبی و شمالی است. هر یک از این ترمینال‌ها خود دارای تعدادی سالن هستند. در واقع، ترمینال جنوبی فرودگاه فردریک شوپن ورشو دارای 5 سالن و ترمینال شمالی آن دارای 2 سالن مجزا می‌باشند. بخش جنوبی این فرودگاه، بزرگ‌تر و وسیع‌تر از بخش شمالی آن است به نحوی که ظرفیت 3.2 میلیون مسافر را دارد. هر دو ترمینال این فرودگاه، اینترنت رایگان را در اختیار تمامی مسافران قرار می‌دهند. علاوه بر این، مسافران می‌توانند از طریق هر دو ترمینال سیم کارت تهیه کنند، در صندلی‌های راحتی این فرودگاه استراحت کنند و در آن جا غذا بخورند.

ترمینال‌ های فرودگاه فردریک شوپن ورشو | یوروپ تورز

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با فرودگاه فردریک شوپن ورشو آشنا کنیم. اگر تصمیم دارید تا به این مکان بروید، بهتر است ابتدا اطلاعات کاملی را در رابطه با آن جمع آوری کنید و سپس برای رفتن اقدام کنید. اگر در زمان جمع آوری اطلاعات با مشکلی رو به رو شدید و یا به کمکی نیاز داشتید، می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید. همکاران ما در هر ساعت از روز، آماده پاسخ گویی و کمک به شما عزیزان می‌باشند.


سوالات متداول فرودگاه فردریک شوپن ورشو

این فرودگاه در چه سالی ساخته شد؟

زمین فرودگاه فردریک شوپن ورشو، به وسیله وزارت راه آهن کشور لهستان در سال 1924، در اطراف شهر ورشو خریداری شد. سپس، پس از گذشت 10 سال یعنی در سال 1934 این فرودگاه افتتاح شد.

این فرودگاه دارای چقدر مساحت میباشد؟

مساحت این مکان، به طور حدودی 2060 هکتار است و می‌توان گفت جز یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های جهان می‌باشد.

فرودگاه فردریک شوپن ورشو توسط چه کسی افتتاح شد؟

این فرودگاه در سال 1934 توسط رئیس جهمور وقت کشور لهستان، در شهر ورشو افتتاح شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!