موزه کوپرنیک ورشو | معرفی – تصاویر – بهترین زمان بازدید

موزه کوپرنیک ورشو | معرفی – تصاویر – بهترین زمان بازدید

موزه کوپرنیک ورشو، یک موزه علمی در شهر ورشو لهستان بوده که شامل 450 نمایشگاه تعاملی است که در این محل بازدیدکنندگان می‌توانند به …

موزه کوپرنیک ورشو: شهر ورشو بخش تاریخی و قدیمی کشور لهستان است که در آن بناها، کلیساهای رنگارنگ با معماری باروک و موزه‌های تاریخی متعددی وجود دارد. با سفر به این شهر علاوه بر بازدید از موزه‌های متنوعی چون موزه تاریخ طبیعی لهستان یا موزه قیام ورشو می‌توانید از تفریحات مورد علاقه خود در زمینه‌های مختلف تاریخ، موسیقی کلاسیک یا هنر معاصر نیز استفاده کنید. موزه کوپرنیک ورشو یکی دیگر از بناهای تاریخی جذاب این شهر است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

موزه کوپرنیک ورشو | یوروپ تورز

درباره موزه کوپرنیک ورشو

موزه کوپرنیک یک موزه علمی در شهر ورشو لهستان بوده که شامل 450 نمایشگاه تعاملی است که در این محل بازدیدکنندگان می‌توانند به تنهایی آزمایش‌هایی را انجام دهند. این موزه بزرگترین موسسه علمی در لهستان و پیشرفته‌ترین مرکز علمی در کل اروپا است. از زمان افتتاح موزه کوپرنیک تا سال 2018 بیش از 8 میلیون نفر از این موزه بازدید کرده‌اند. این مرکز علمی با همراهی رادیو لهستان بزرگترین رویداد علمی عمومی در فضای اروپا باز را با نام پیک نیک علمی برگزار کرد؛ همچنین موزه کوپرنیک در سال 2011 میزبان کنفرانس ECSITE بود؛ این گردهمایی از مهم‌ترین رویدادها در زمینه مراکز علمی و موزه‌ها در جهان است.

موزه کوپرنیک ورشو یکی از بهترین مکان‌های علمی برای آموزش و تفریح کودکان و بزرگسالان است که در آن انواع بازی‌های چالشی، پازل‌های چوبی، بادبادک‌‌های متنوع رنگی، آزمایش‌‌های اولیه این مجموعه و دیگر سرگرمی‌های متنوع اجرا می‌شود. علاوه بر این سرگرمی‌ها فروشگاه این مرکز شامل دایناسور‌های پلاستیکی، عروسک‌های بامزه و طیف وسیعی از کتاب‌های مصور با موضوعات علمی و ریاضی است.

درباره موزه کوپرنیک ورشو | یوروپ تورز

ساختمان موزه کوپرنیک

ساختمان مربوط به مرکز علمی کوپرنیک در مرکز شهر ورشو و در ساحل رودخانه ویستولا قرار دارد. این موزه نبش خیابان‌های Wybrzeże Kościuszkowskie و Zajęcza و بالای تونل Wisłostrada بنا شده است. طراحی ساختمان موزه توسط معماران جوان لهستانی از شرکت RAR-2 توسعه پیدا کرد. مجموعه موزه کوپرنیک ورشو شامل یک ساختمان دو طبقه با زیربنای کل 15000 متر مربع است که در آن نمایشگاه‌های دائمی و موقت، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها، مرکز کنفرانس، کافه‌ها و رستوران‌ها، فضای اداری وجود دارد. همچنین یک گاراژ و یک کارگاه در زیرزمینی ساختمان موزه و یک باغ روی پشت بام نیز قرار دارند.

بهترین زمان برای بازدید از موزه کوپرنیک ورشو

برای سفر به ورشو لهستان بهترین زمان بین ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (شهریور تا آذر) است که بسیاری از اماکن دیدنی خلوت است و قیمت بلیط پرواز به این شهر و هزینه هتل تا حد زیادی نسبت به فصل تابستان کاهش می‌یابد. همچنین فصل زمستان ماه‌های دسامبر تا فوریه نیز همزمان با جشن کریسمس است زمان مناسبی برای سفر به لهستان خواهد بود.

بهترین زمان برای بازدید از موزه کوپرنیک ورشو | یوروپ تورز

جمع بندی

بزرگترین منجم لهستان در تمام زمان‌ها، نیکولاس کوپرنیک است که به افتخار این منجم نام بزرگ‌ترین موزه این کشور را به نام وی نام گذاری کرده‌اند. در این موزه می‌توان از نمایشگاه‌های دائمی، رویدادها و کارگاه‌های آموزشی متنوع ونمایشگاه‌های فصلی دیدن کرد.


سوالات متداول موزه کوپرنیک ورشو

این موزه دارایج چند نمایشگاه است؟

موزه کوپرنیک یک موزه علمی در شهر ورشو لهستان بوده که شامل 450 نمایشگاه تعاملی است که در این محل بازدیدکنندگان می‌توانند به تنهایی آزمایش‌هایی را انجام دهند.

بازدید کنندگان از این موزه چند نفر از زمان افتتاح تا الآن بودند؟

از زمان افتتاح موزه کوپرنیک تا سال 2018 بیش از 8 میلیون نفر از این موزه بازدید کرده‌اند.

آدرس این بنا کجاست؟

این موزه نبش خیابان‌های Wybrzeże Kościuszkowskie و Zajęcza و بالای تونل Wisłostrada بنا شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!