میدان قلعه ورشو | آشنایی – تاریخچه – آدرس

میدان قلعه ورشو | آشنایی – تاریخچه – آدرس

میدان قلعه ورشو، میدان قلعه یا Castle square، در شهر ورشو و دقیقا رو به روی قلعه سلطنتی واقع شده است. این میدان تاریخی و جذاب با ظاهر مثلثی شکلش در …

ورشو، پایتخت کشور لهستان، یکی از مکان‌های بسیار جذاب با دیدنی‌های خیره‌کننده است که به راحتی توجه علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ را به خودش جلب کرده است. یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های این شهر، میدان قلعه ورشو است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

میدان قلعه ورشو | یوروپ تورز

آشنایی با میدان قلعه ورشو

میدان قلعه یا Castle square، در شهر ورشو و دقیقا رو به روی قلعه سلطنتی واقع شده است. این میدان تاریخی و جذاب با ظاهر مثلثی شکلش در میان خانه‌های تاریخی اطرافش به خوبی خودنمایی کرده و همواره برای مردمان این شهر یادآور خاطرات زیادی بوده است. هر چند که بیشتر محیط اطراف این میدان تحت بازسازی قرار گرفته، اما باز هم بخش زیادی از تاریخ لهستان را در خودش جای داده و امروزه با عنوان قطب گردشگری ورشو شناخته می‌شود. معمولا در این مکان علاوه بر کنسرت‌ها و نمایش‌های خیابانی، سخنرانی‌های مهم و دولتی نیز برگزار می‌شود و وجود نورپردازی‌های بسیار جذاب و خیره‌کننده باعث شده تا میدان قلعه در شب نیز به اندازه کافی دیدنی و خاص باشد.

تاریخچه و دیدنی‌ های میدان قلعه ورشو

میدان قلعه ورشو علاوه بر ظاهر جذابش، روایتگر داستان‌های خاصی نیز می‌باشد که اولین آن‌ها در سال ۱۵۹۶ رقم خورد. در حقیقت در این سال بود که با انتقال پایتخت از کراکوف به شهر ورشو، بزرگ‌ترین مرکز امپراتوری رنسانس در اروپا شکل گرفت. بعدها و در سال ۱۹۴۹ میدان شهر به وسیله پله برقی به یک مسیر زیر زمینی متصل شد که از زیر میدان عبور می‌کرد. از دیدنی‌های موجود در محل این میدان می‌توان به ستون یادبود که در سال ۱۶۴۴ نصب شد اشاره کرد. این ستون در حقیقت با عنوان یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین بناهای شهر ورشو شناخته می‌شود و با مجسمه‌ای که در بالای آن قرار دارد، در وسط میدان واقع شده است.

مجسمه این بنا در حقیقت یادبودی برای پادشاه زیگیسموند سوم واسا می‌باشد که لوکیشن فوق العاده‌ای برای عکاسی دارد. جالب است بدانید که این ستون 22 متری با مجسمه بالای آن، بلندترین بنای یادبود در ورشو می‌باشد که همواره توجه گردشگران زیادی را به خودش جلب کرده است. همچنین قلعه سلطنتی نیز از دیگر چشم اندازهای تماشایی در این محل است که بد نیست به آن سری بزنید. این قلعه جذاب که قدمت آن به قرن 13 باز می‌گردد، در سال 1944 از بین رفته بود، اما ساختمان امروزی آن نتیجه نهایی ساخت و سازهای بعد از جنگ جهانی دوم است که همچنان شکوه و عظمت خاصی دارد.

تاریخچه و دیدنی‌ های میدان قلعه ورشو | یوروپ تورز

کلام پایانی

میدان قلعه ورشو مکانیست که بخشی از تاریخ لهستان را به دوش می‌کشد و در طول فراز و نشیب‌های تاریخی، شاهد تظاهرات، راهپیمایی‌ها و قیام‌های متفاوتی بوده است. از همین رو این میدان یکی از بهترین مکان‌های دیدنی برای افراد علاقه‌مند به تاریخ و فرهنگ به شمار می‌رود که حرف‌های زیادی برای زدن دارد.


سوالات متداول میدان قلعه ورشو

میدان قلعه ورشو دقیقا در کجا قرار دارد؟

میدان قلعه یا Castle square، در شهر ورشو و دقیقا رو به روی قلعه سلطنتی واقع شده است.

میدان قلعه وروشو به چه شکلی است؟

این میدان تاریخی و جذاب با ظاهر مثلثی شکلش در میان خانه‌های تاریخی اطرافش به خوبی خودنمایی کرده و همواره برای مردمان این شهر یادآور خاطرات زیادی بوده است.

میدان قلعه ورشو چندسال قدمت دارد؟

این قلعه جذاب که قدمت آن به قرن 13 باز می‌گردد، در سال 1944 از بین رفته بود، اما ساختمان امروزی آن نتیجه نهایی ساخت و سازهای بعد از جنگ جهانی دوم است که همچنان شکوه و عظمت خاصی دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!