قصر ویلانو لهستان | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

قصر ویلانو لهستان | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

قصر ویلانو لهستان، قصری سلطنتی می‌باشد که همانند نامش در منطقه ویلانو در شهر ورشو واقع شده و علاوه بر جنگ‌های داخلی، از دو جنگ جهانی بزرگ نیز …

قصر ویلانو لهستان: لهستان یکی از کشورهای جذاب دنیاست که با داشتن دیدنی‌های خاصش توانسته به یکی از مقاصد گردشگری محبوب میان گردشگران تبدیل شود. اگر شما هم به درک فرهنگ این کشور و بازدید از بناهای شگفت انگیز علاقه دارید، قصر ویلانو منتظر شماست! این عمارت که با عنوان یکی از بزرگ‌ترین گنجینه‌های لهستان شناخته می‌شود با معماری باروک، روایتگر داستان‌های تاریخی مختلفی است که بهتر است حتما با آن آشنا شوید.

قصر ویلانو لهستان | یوروپ تورز

آشنایی با قصر ویلانو لهستان

قصر ویلانو یا Wilanów Palace، قصری سلطنتی می‌باشد که همانند نامش در منطقه ویلانو در شهر ورشو واقع شده و علاوه بر جنگ‌های داخلی، از دو جنگ جهانی بزرگ نیز جان سالم به در برده است! بنابراین طبیعیست که این مکان از نظر تاریخی بسیار پر ارزش بوده و نمادی برای روزگار لهستان در دوران قبل از قرن ۱۸ باشد. جالب است بدانید که در قصر ویلانو موزه‌ای تماشایی نیز قرار گرفته که از سال ۱۸۰۵ تا به امروز میزبان آثار هنری و سلطنتی لهستان بوده است.

همچنین محوطه این قصر محل برگزاری رویدادهای فرهنگی و کنسرت‌های مختلفی است که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به کنسرت‌های آکادمی بین‌المللی موسیقی و کنسرت‌های پادشاهی تابستانی که در باغ رز برگزار می‌شود، اشاره کرد. این عمارت با معماری خاص برای افرادی که به بناهای لوکس علاقه دارند نیز بسیار جالب توجه خواهد بود، بنابراین اگر شما هم از این دسته افراد هستید حتما به ویلانو سری بزنید!

آشنایی با قصر ویلانو لهستان | یوروپ تورز

تاریخچه قصر ویلانو لهستان

تاریخچه قصر ویلانو به سال ۱۶۷۷، یعنی زمانی که پادشاه ژان سوم سوبیسکی این منطقه را تصاحب کرد، بر می‌گردد و مهم‌ترین مشخصه آن، معماری باروکی است که در همان ابتدا چشم‌تان را خواهد گرفت. این عمارت که در قرن ۱۷ برای پادشاه ژان سوم سوبیسکی ساخته شده بود، با طراحی امروزی‌اش تفاوت‌هایی داشت زیرا صاحبان بعدی قصر، به تدریج آن را بزرگ‌تر از پیش کردند. پس از مرگ پادشاه در سال ۱۶۹۶، عمارت ویلانو به پسرش رسید اما بعدها و در سال ۱۷۲۰ به یکی از ثروتمندان بزرگ شهر فروخته شد.

در سال ۱۸۰۵ صاحب قصر که یکی از نجیب زادگان لهستانی بود، یکی از اولین موزه‌های عمومی کشور را در گوشه‌ای از عمارت ویلانو بر پا کرد که در آن مجموعه‌های بی‌نظیری از پرتره‌های ژاک لویی، نقاش نئوکلاسیک فرانسوی، به نمایش درآمده بود. این آثار در سال ۱۷۸۱ خلق شده بودند و علاوه بر آن‌ها، در بخش مرکزی قصر نیز یادبودی برای پادشاه ژان سوم سوبیسکی قرار داده شد تا به خوبی یادآور شکوه عظیم ملی‌اش باشد.

تاریخچه قصر ویلانو لهستان | یوروپ تورز

کلام پایانی

قصر ویلانو گنجینه‌ای ارزشمند به شمار می‌رود که تلفیقی از باغ‌های زیبا و سرسبز، با عمارتی لهستانی و باشکوه می‌باشد. این قصر که در فاصله ۱۰ کیلومتری از بخش جنوب مرکز شهر ورشو قرار گرفته، مکانی تماشایی و خاص است که بخشی از تاریخ کشور لهستان را به صورت قابل لمس در اختیار علاقه مندان قرار داده است.


سوالات متداول قصر ویلانو لهستان

در قصهر ویلانو لهستان چه چیز دیگری وجود دارد؟

در قصر ویلانو موزه‌ای تماشایی نیز قرار گرفته که از سال ۱۸۰۵ تا به امروز میزبان آثار هنری و سلطنتی لهستان بوده است.

قصر ویلانو لهستان در چه قرنی و توسط چه کسی ساخته شد؟

این عمارت که در قرن ۱۷ برای پادشاه ژان سوم سوبیسکی ساخته شده بود، با طراحی امروزی‌اش تفاوت‌هایی داشت زیرا صاحبان بعدی قصر، به تدریج آن را بزرگ‌تر از پیش کردند.

قصر ویلانو لهستان در کجا قرار گرفته است؟

این قصر که در فاصله ۱۰ کیلومتری از بخش جنوب مرکز شهر ورشو قرار گرفته، مکانی تماشایی و خاص است که بخشی از تاریخ کشور لهستان را به صورت قابل لمس در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!