موزه وسرلی بوداپست | آثار ویکتور وسرلی

موزه وسرلی بوداپست | آثار ویکتور وسرلی

موزه وسرلی بوداپست، کشور مجارستان و شهر بوداپست همیشه بخاطر داشتن اماکن زیبا و دیدنی، یکی از مقاصد گردشگری در اروپا هستند. یکی از جاذبه‌های توریستی که …

موزه وسرلی بوداپست: کشور مجارستان و شهر بوداپست همیشه بخاطر داشتن اماکن زیبا و دیدنی، یکی از مقاصد گردشگری در اروپا هستند. یکی از جاذبه‌های توریستی که در بوداپست معروف شده موزه وسرلی است. در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره این موزه اطلاعات گردشگری را ارائه دهیم و شما را با این موزه بیشتر آشنا کنیم.

موزه وسرلی بوداپست | آثار ویکتور وسرلی | یوروپ تورز

درباره موزه وسرلی بیشتر بدانیم

بوداپست یکی از شهر‌های شلوغ و پر رفت و آمد اروپا و مجارستان است که مملو از فرهنگ، تاریخ و هنر بوده که موزه وسرلی یکی از آن‌ها است. این موزه آثار هنرمند مجارستانی ویکتور وسرلی را به نمایش می‌ گذارد که یکی از برجسته‌ترین هنرمندان در سبک Op-Art بود. شما با بازدید از این موزه آثاری در سبک Optical Art را مشاهده خواهید کرد که از توهمات نوری برای ایجاد تصاویر خیره‌کننده و زیبا استفاده می‌کند.

این سبک هم چنین الگوهای هندسی و رنگ‌های زنده را برای ایجاد جلوه‌های انتزاعی و گمراه‌کننده به کار می‌گیرد. این سبک از سال ۱۹۶۰ محبوب شده و از این رو یکی از هنرهای مدرن به حساب می‌آید. درواقع موزه وسرلی بوداپست یک نمایشگاه دائمی است که پیشرفت هنر وسرلی را نشان می‌دهد و بازدیدکنندگان می‌توانند پیچیدگی آثار او را کشف کنند و عکس‌های زیبایی از آن‌ها داشته باشند.

شرایط بازدید از موزه وسرلی

حال که با موزه وسرلی و نمایشگاه دائمی که از آثار ویکتور وسرلی در آن جا دایر است آشنا شدید، بهتر است تا با شرایط بازدید از این موزه نیز آشنا شوید. شما می‌توانید از جمعه‌ها و شنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ از این موزه بازدید کنید که این ساعات مربوط به زمستان است. بلیط فروشی از ساعت ۱۵ چه در سایت و چه حضوری بسته خواهد شد.‌

البته این ساعات ممکن است برای فصل‌های دیگر تغییر کند. تمامی افرادی که از موزه بازدید می‌کنند به جز کودکان زیر ۶ سال و سالمندان بالای ۷۰ سال باید بلیط تهیه کنند. این بلیط‌ها به صورت حضوری و به هم به صورت آنلاین قابل خریداری است. شرایط عکسبرداری در موزه نیز برای افرادی که بلیط دارند فراهم شده تا بتوانند از موزه وسرلی عکس‌های یادگاری داشته باشند. البته باید این موضوع را بدانید که اگر شما با تور به بوداپست سفر کرده‌اید، بلیط به صورت گروهی توسط لیدر تور خریداری خواهد شد و نیازی به اینکه شما شخصا این کار را انجام دهید وجود ندارد‌.

شرایط بازدید از موزه وسرلی | یوروپ تورز

شما در هنگام بازدید اجازه ندارید بیشتر از ۳۰ سانتی متر به آثار هنری نزدیک شوید. اگر بارانی یا کت پوشیده باشید و چمدان یا کیف بزرگ همراه شما باشد باید قبل از ورود به موزه آن‌ها را به رختکن تحویل بدهید. هم چنین ورود خوراکی و بطری آب به همراه حیوانات به درون موزه ممنوع است. هم چنین اگر قصد فیلمبرداری داشته باشید نیاز است تا از بلیط جدا استفاده کنید. عکاسی نیز باید بدون فلش و پایه انجام شود و در صورت تخلف ممکن است اجازه بازدید از موزه را نداشته باشید‌.

چطور به موزه برویم؟

موزه وسرلی (Vasarely Museum, Budapest) در خیابان Szentlelek ter 6 شماره ۱۰۳۳ بوداپست قرار که نزدیک به ساحل رودخانه دانوب است. هم چنین این موزه نزدیک به مسیر ارتباطی اصلی قرار گرفته است. بنابراین به راحتی با مترو، قطار شهری و اتوبوس می‌توان از هر جای شهر به آن جا رفت. نزدیک به این موزه مراکز دیدنی دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که از تمامی آن‌ها در یک روز دیدن کنید. هم چنین در موزه برای افرادی که مشکل حرکتی نیز دارند، شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

چطور به موزه برویم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه وسرلی در بوداپست یکی از بهترین و جذاب‌ترین اماکن برای بازدید در این شهر است که می‌توانید به همراه خانواده یا دوستان خود از آن بازدید کرده و ضمن آشنایی با آثار زیبای داخل موزه، لحظات شاد و مفرهی را برای خود فراهم آورید. این موزه یکی از بهترین مکان‌ها برای افرادی است که به هنر انتزاعی علاقه دارند.


سوالات متداول موزه وسرلی بوداپست

موزه وسرلی بوداپست چه چیزهایی را به نمایش گذاشته است؟

این موزه آثار هنرمند مجارستانی ویکتور وسرلی را به نمایش می‌ گذارد که یکی از برجسته‌ترین هنرمندان در سبک Op-Art بود.

ساعات بازدید این موزه چگونه میباشد؟

شما می‌توانید از جمعه‌ها و شنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ از این موزه بازدید کنید که این ساعات مربوط به زمستان است. بلیط فروشی از ساعت ۱۵ چه در سایت و چه حضوری بسته خواهد شد.‌

این موزه در کجا قرار دارد؟

موزه وسرلی (Vasarely Museum, Budapest) در خیابان Szentlelek ter 6 شماره ۱۰۳۳ بوداپست قرار که نزدیک به ساحل رودخانه دانوب است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!