والوگا اتریش | یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری اروپا

والوگا اتریش | یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری اروپا

والوگا اتریش، ارتفاعی در حدود 2809متر داشته که بر همین اساس به عنوان مرتفع‌ترین کوه در منطقه آلبرگ شناخته شده است. کوه والوگا دقیقا در مرز میان دو ایالت …

والوگا اتریش ارتفاعی در حدود 2809متر داشته که بر همین اساس به عنوان مرتفع‌ترین کوه در منطقه آلبرگ شناخته شده است. کوه والوگا دقیقا در مرز میان دو ایالت تیرول و ورارالبرگ واقع شده و در تابستان برای هایکینگ یا پیاده روی و در زمستان هم برای اسکی بهترین مکان خواهد بود. چراکه در بیشتر ماه‌های سال از برف پوشیده شده و همچنین آب و هوای فوق العاده و مناظر سرسبز آن بهترین تفرجگاه را برای بازدید توریست‌ها فراهم آورده است. یکی از تفریحات مهیج در والوگا، تراموای هوایی است که تحت عنوان والوگا باهن (Vallugabahn) شناخته می‌شود.

والوگا اتریش | یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری اروپا | یوروپ تورز

درباره والوگا و معروف‌ ترین قله‌ های آن

کوه والوگا (valluga) به واسطه ارتفاع بالا و جاذبه‌های گردشگری فراوانی که دارد، هرساله در فصول مختلف سال پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط دنیا است. پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکی، اسنوبرد و اسکی کراس از جمله تفریحات رایج در والوگا اتریش به شمار می‌آیند.

این کوه در جلگه اروپایی بین دو رود دانوب و راین واقع شده، که این امر به جذابیت‌های گردشگری آن افزوده است. والوگا تحت عنوان والفاگار (دره گاوها) نیز شناخته می‌شود که از وارکاریا، کلمه رومی اقتباس گرفته شده است. در زیر تصاویری از مناظر زیبای والوگا را مشاهده می‌کنید.

معروف‌ ترین قله‌ های والوگا بر اساس ارتفاع شامل:

● قله Pazielspitz با ارتفاع تقریبی 2770 متر که مرتفع‌ترین قله در کوه والوگا محسوب می‌شود.
● قله Roggspitze که ارتفاع تقریبی آن 2747 متر است.
● و قله Paziellfernerspitzen که ارتفاعی برابر با 2712 متر دارد.

جاذبه‌ های توریستی والوگا

اغلب گردشگران والوگا اتریش را به واسطه پیست‌‌های اسکی آن می‌شناسند. در واقع اسکی سواری در مهیج‌ترین و بزرگ‌ترین پیست‌‌های اسکی والوگا همان چیزی است که گردشگران را به این منطقه کشانده است. اسکی بازان با استفاده از قایق‌های پارویی تحت عنوان گوندولا، خود را به قله 2650 متری والوگاگرات رسانده و سپس اسکی را از مسیر پر شیب و تند آن به سمت دامنه‌های والوگا اتریش ادامه می‌دهند.

با توجه به بهمن گیر بودن این کوه و خطرات ناشی از آن توصیه می‌شود که توریست‌ها حتما با تور مسافرتی‌ در دامنه‌های والوگا اقدام به اسکی سواری کنند. در ماه‌های گرم سال نیز عمده تفریح گردشگران مربوط به صعود کوه والوگا است. در منطقه آلپاین کلبه‌های کلوپی وجود دارد که به طور معمول صعود گردشگران به قله‌های مختلف والوگا از این منطقه به صورت زیر انجام می‌شود:

● از لوکنرهوته جهت صعود 2285 متری در مدت زمان دو ساعت
● از اشتودل هوته جهت صعود 2310متری در مدت زمان دو ساعت و نیم
● از پناهگاه زورس جهت صعود 1717 متری در مدت زمان چهار ساعت

جاذبه‌ های توریستی والوگا | یوروپ تورز

سایر امکانات و تفریحات در والوگا اتریش

بهتر است بدانید که تمامی تفریحات توریست‌ها در والوگا اتریش منحصر به پیاده‌روی و اسکی سواری نبوده بلکه مسافران گزینه‌های متعددی جهت داشتن تعطیلاتی جذاب و مفرح در اختیار دارند. شما می‌توانید در زمستان به تفریحاتی از جمله پیاده‌روی زمستانی، اسنوبردینگ، اسنوبردینگ ترکیبی، سورتمه سواری، اسکی و اسکی کراس پرداخته و در فصل تابستان نیز به صخره نوردی، دوچرخه سواری کوهستان و یا کوه‌نوردی مشغول شوید.

برخی دیگر از اماکن تفریحی والوگا عبارتند از:

● پارک آبی ولنس واقع در پارک آلبرگ
● موزه میراث محلی
● مسیر پیاده‌روی در منطقه سنز وندر
● اسکی سنت آنتون
● پارک جنگلی هوایی واقع در دره وروارتال
● چشمه موسیل فلیرش
● آبگرم و منطقه تفریحی آلبرگ

والوگا باهن یک جاذبه گردشگری بی‌ نظیر در کوه والوگا

همانطور که اشاره شد والوگا از مرتفع‌ترین کوه‌ها در منطقه آلپاین لچتال است، از این‌رو مسافران داخلی و خارجی به منظور صعود به قله کوه احتیاج به امکاناتی مانند لیفت یا بالابر خواهند داشت. تراموای هوایی تحت عنوان والوگا باهن (vallugabahn) از معروف‌ترین وسایل نقلیه در این کوه هست که گردشگران را به قله‌های مختلف آن انتقال می‌دهد. والوگا باهن به طور کلی متشکل از دو بخش ذیل می‌باشد:

● والوگا باهن شماره 1 که از دو ایستگاه ارتفاعی 2642 متری و ایستگاه دره‌ای 2091 متری برخوردار است.
● والوگا باهن شماره 2 که از دو ایستگاه بالایی 2811 متری و ایستگاه پایینی 2642 متری برخوردار است.

والوگا باهن یک جاذبه گردشگری بی‌ نظیر در کوه والوگا | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی والوگا اتریش از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در اروپا پرداختیم. با توجه به جاذبه‌ها و تفریحات گسترده این منطقه در تابستان و زمستان، گردشگران می‌توانند در تمام طول سال برای گذراندن اوقاتی مفرح و شاد به والوگا سفر کنند.


سوالات متداول کوه والوگا

کوه والوگا در کجا واقع شده است؟

کوه والوگا دقیقا در مرز میان دو ایالت تیرول و ورارالبرگ واقع شده و در تابستان برای هایکینگ یا پیاده روی و در زمستان هم برای اسکی بهترین مکان خواهد بود.

در کوه والوگا چه تفریحاتی میتوان انجام داد؟

پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکی، اسنوبرد و اسکی کراس از جمله تفریحات رایج در والوگا اتریش به شمار می‌آیند.

چه عواملی به جذابیت های گردشگری کوه والوگا افزوده است؟

این کوه در جلگه اروپایی بین دو رود دانوب و راین واقع شده، که این امر به جذابیت‌های گردشگری آن افزوده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!