غار تئوپتر یونان | یکی از عجیب ترین مناظر طبیعی این کشور

غار تئوپتر یونان | یکی از عجیب ترین مناظر طبیعی این کشور

غار تئوپتر یونان، که 130000 سال قبل توسط انسان‌ها اشغال شده است، یکی از عجیب‌ترین مناظر طبیعی در یونان است. شواهدی که از این غار در دسترس است نشان می‌دهد که …

غار تئوپتر یونان که 130000 سال قبل توسط انسان‌ها اشغال شده است، یکی از عجیب‌ترین مناظر طبیعی در یونان است. شواهدی که از این غار در دسترس است نشان می‌دهد که انسان‌ها در دوره پارینه سنگی میانه تا نوسنگی بدون وقفه در این مکان سکونت داشتند. این غار در دامنه یک تپه آهکی قرار دارد که حدود 100 متر بالای یک دره واقع شده است. این تپه نیز بر اساس تحقیقات حدودا بین 65 تا 137 میلیون سال پیش شکل گرفته است.

غار تئوپتر یونان | یکی از عجیب ترین مناظر طبیعی این کشور | یوروپ تورز

معرفی غار تئوپتر یونان

غار تئوپتر یونان که تنها در 4 کیلومتری متئورا قرار دارد، در واقع یک منطقه باستان‌شناسی بسیار منحصر به فرد است. این غار در طول چند دهه گذشته، بسیاری از اسرار بشر از منشا ماقبل تاریخ در یونان را فاش کرده است. باستان‌شناسان در طی کاوش‌ها توانستند بسیاری از دفن‌ها، ابزار سنگی، سفال، استخوان حیوانات و همچنین قدیمی‌ترین سازه دست ساز شناخته شده روی زمین را پیدا کنند که به طور رسمی تا به امروز قدمت دارند.

موقعیت غار تئوپتر یونان (Theopetra Cave) مزایای زیادی برای بقا دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دسترسی فوق العاده‌ای که به آب شیرین و منابع غذایی مختلف دارد، اشاره کرد. از طرفی دیگر، این غار همچنین دسترسی به مواد خام را نیز فراهم می‌کند و نقطه برتری آن به عنوان آهنربایی برای ساکنان اولیه که فورا این مزیت‌های کلیدی را تشخیص دادند، عمل می‌کرد. در نتیجه، گروه ‌های مختلفی از نئاندرتال ‌ها و انسان ‌های خردمند به ‌طور مداوم بیش از 130000 سال از آن استفاده کردند.

معرفی غار تئوپتر یونان | یوروپ تورز

اطلاعات مفید در رابطه با این غار

• ساعات و روزهای بازدید از موزه: 8:00 صبح تا 16:00 بعد از ظهر (سه شنبه تعطیل)
اطلاعیه مهم: غار تئوپترا به دلایل ایمنی تا اطلاع ثانوی بسته باقی می‌ماند.

بازدیدکنندگان در طول این نمایشگاه می‌بینند:

  • ترانشه باستان‌شناسی چیست و نهشته‌های یک منطقه چگونه شکل می‌گیرد.
  • اقداماتی که ساکنان ماقبل تاریخ غار در خاک نقش بسته‌اند.
  • کدام گونه از انسان‌ها در تئوپترا ماقبل تاریخ زندگی می‌کردند و از چه موادی برای تولید فرهنگ مادی خود استفاده می‌کردند.
  • اولین جواهرات ماقبل تاریخ چگونه به نظر می‌رسید؟
  • چگونه اجداد ما گذر از زندگی به مرگ را درک می‌کردند که گونه‌های گیاهی و جانوری محیط ماقبل تاریخ غار را تشکیل می‌دادند.
  • یک خانواده نوسنگی چگونه به نظر می‌رسیدند؟

در اتاق برنامه‌های آموزشی ویژه ساخته شده، بازدیدکنندگان در سنین مختلف می‌توانند از طریق برنامه‌های کاربردی تعاملی که برای ترکیب دانش و سرگرمی طراحی شده‌اند، اطلاعاتی در مورد پیش از تاریخ یونان و غار Theopetra به دست آورند.

بخش‌های آموزشی که مخصوص بازدیدکنندگان کوچکتر طراحی شده است، به کودکان این توانایی را می‌دهد که یک حفاری واقعی را تجربه کنند و مراحل باستان‌شناسی را به طور واضح درک کنند.

چرا غار تئوپتر یونان به عنوان یک مکان منحصر به فرد معرفی می‌شود؟

منحصر به ‌فرد بودن غار تئوپترا یونان از منظر باستان‌ شناسی این است که در یک مکان واحد، سوابق دو انتقال فرهنگی بسیار مهم را در خود جای داده است که به ترتیب جایگزینی انسان ‌های مدرن توسط نئاندرتال‌ها و انتقال بعدی از شکارچی-جمع آوری به کشاورزی پس از پایان آخرین تغییرات کره زمین است. این غار از یک اتاقک مستطیل شکل عظیم به مساحت 500 متر مربع در پای تپه‌ای آهکی تشکیل شده است که در سمت شمال شرقی بالای روستای تئوپترا قرار دارد و ورودی بسیار بزرگی به عرض 17 متر و ارتفاع سه متر را تشکیل می‌دهد.

چرا غار تئوپتر یونان به عنوان یک مکان منحصر به فرد معرفی می‌شود؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

غار تئوپتر یونان یکی از مهم‌ترین بخش‌های طبیعی یونان است که تا به امروز گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. اگر شما نیز به طبیعت و تاریخی که در دل آن قرار دارد اهمیت می‌دهید و می‌خواهید از نزدیک آن را لمس کنید، بازدید از غار تئوپتر یونان می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما عزیزان باشد. البته همان طور که اشاره کردیم، در حال حاضر این غار به دلایل ایمنی در حال تعمیرات است و زمان مناسب بازدید از آن به مراتب از طریق خبرگزاری‌های رسمی اعلام می‌شود.


سوالات متداول غار تئوپتر یونان

یکی از مهم ترین مزایای غار تئوپتر یونان چیست؟

موقعیت غار تئوپتر یونان مزایای زیادی برای بقا دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دسترسی فوق العاده‌ای که به آب شیرین و منابع غذایی مختلف دارد، اشاره کرد.

دلیل منحصر به ‌فرد بودن غار تئوپترا یونان از منظر باستان‌ شناسی چیست؟

منحصر به ‌فرد بودن غار تئوپترا یونان از منظر باستان‌ شناسی این است که در یک مکان واحد، سوابق دو انتقال فرهنگی بسیار مهم را در خود جای داده است که به ترتیب جایگزینی انسان ‌های مدرن توسط نئاندرتال‌ها و انتقال بعدی از شکارچی-جمع آوری به کشاورزی پس از پایان آخرین تغییرات کره زمین است.

ساعات و روزهای بازدید از غار تئوپتر یونان چگونه است؟

ساعات و روزهای بازدید از موزه: 8:00 صبح تا 16:00 بعد از ظهر (سه شنبه تعطیل)

نکته مهم در خصوص بازدید از غار تئوپتر یونان چیست؟

اطلاعیه مهم: غار تئوپترا به دلایل ایمنی تا اطلاع ثانوی بسته باقی می‌ماند.

این غار در کجا قرار دارد؟

این غار از یک اتاقک مستطیل شکل عظیم به مساحت 500 متر مربع در پای تپه‌ای آهکی تشکیل شده است که در سمت شمال شرقی بالای روستای تئوپترا قرار دارد و ورودی بسیار بزرگی به عرض 17 متر و ارتفاع سه متر را تشکیل می‌دهد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!