شهر قدیمی ورشو لهستان | معرفی – تاریخچه – آب و هوا

شهر قدیمی ورشو لهستان | معرفی – تاریخچه – آب و هوا

شهر قدیمی ورشو لهستان، ورشو قدیمی‌ترین شهر لهستان و پایتخت این کشور است و برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشگری لهستان در این شهر قرار دارند.

شهر قدیمی ورشو لهستان، ورشو قدیمی‌ترین شهر لهستان و پایتخت این کشور است و برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشگری لهستان در این شهر قرار دارند. در مرکز شهر ورشو بازار قدیمی وجود دارد که در تعداد زیادی رستوران، کافه و مغازه فعال هستند. خیابان‌های اطراف و دیوارهای شهر به سبک معماری قرون وسطایی ساخته شده‌اند. شهر قدیمی ورشو مربوط به قرن سیزدهم میلادی است که توسط باروی خاکی احاطه شد ولی قبل از سال 1339 میلادی دیوارهای آن با آجر بازسازی شد.

شهر قدیمی ورشو لهستان | یوروپ تورز

اطلاعات کلی شهر قدیمی ورشو لهستان

مردمان لهستان به زبان لهستانی که متعلقبه گروهی از زبان‌های اسلاو غربی است صحبت می‌کنند. علاوه بر این در شهرهای بزرگی مثل ورشو افراد به زبان انگلیسی مسلط هستند که ارتباط و معاشرت با مردمان این شهر را نسبتا راحت کرده است. از این رو یادگیری زبان لهستان که دشوار است برای افرادی که برای مدت معینی به این شهر سفر می‌کنند ضروری نیست. البته کسانی که به قصد اقامت دائم وارد ورشو می‌شوند برای داشتن ارتباطات موثرتر و راحت‌تر با افراد باید زبان رسمی مردم این کشور را یادبگیرند.

واحد پول رسمی شهر قدیمی ورشو، زلوتی لهستانی بوده و هر 10 زلوتی معادل 3 دلار آمریکا است. همچنین این شهر از لحاظ اختلاف ساعت، دو ساعت و نیم از ساعت محلی ترهان عقب‌تر می‌باشد. فرودگاه شوپن ورشو از مهم‌ترین فرودگاه لهستان است که تعداد زیادی مسافر را به خاک این کشور وارد می‌کند.

اطلاعات کلی شهر ورشو لهستان | یوروپ تورز

تاریخچه شهر قدیمی ورشو

شهر ورشو لهستان در حدود قرن نهم میلادی با نام بروندو یک شهر مسکونی بود و در قرن بعد نیز در نزدیکی آن منطقه مسکونی به اسم جازدوا ایجاد شد که پس از متروک شدن این شهر در حدود قرن سیزدهم شهر ورشو تاسیس گردید. شهر ورشو توسط سه قوم سوئدی، ترانسیلوانیایی و براندنبوری در نیمه اول قرن هفدهم محاصره شد و سپس با پایان یافتن جنگ بین روس‌ها و کشورهای اروپایی در سال 1700 ورشو از لحاظ گوناگون پیشرفت کرد و به یک مرکز مهم سرمایه داری، هنری و فرهنگی در اروپا تبدیل گردید.

این شهر به سبب این رشد چشم گیر به لقب پاریس شرق اروپا شهرت یافت. این شهر طی جنگ جهانی دوم دچار خسارات بسیاری شد و تا سال 1943 میلادی در دست آلمان نازی بود و یک سال بعد یعنی سال 1944 پس از جنگ‌های طولانی به دست ارتش سرخ روسیه افتاد.

تاریخچه شهر قدیمی ورشو | یوروپ تورز

موقعیت جغرافیایی شهر ورشو لهستان

شهر قدیمی ورشو طبق آمار سرشماری سال 2015 میلادی حدود ۱،۷۴۴،۳۵۱ نفر جمعیت داشته و دارای 517 کیلومتر مساحت است. این شهر در میان تپه‌های زیادی که پوشیده از جنگل بوده قرار دارد که ارتفاع این درختان بیشتر از 140 متر ارتفاع ندارند که گردش در این جنگل‌ها برای گردشگران بسیار دلچسب خواهد بود. از لحاظ جغرافیایی این شهر از منطقه کوهستانی کاراپاتیان حدود 300 کیلومتر و از دریای بالتیک 260 کیلومتر فاصله دارد.

آب و هوای شهر قدیمی ورشو و بهترین زمان سفر به آن

شرایط آب و هوایی شهر ورشو معتدل بوده ولی در فصل زمستان دمای هوا چندان مساعد نیست؛ به طوری که متوسط دمای هوا در این فصل بین منفی 2 تا 15 درجه سانتیگراد است. همچنین فصل تابستان با میانگین دمای هوای بین 8 تا 30 درجه سانتیگراد بالاترین دما هوا را در ورشو را دارد. به این ترتیب بهترین زمان سفر به شهر قدیمی ورشو فصل بهار و پاییز بوده که نه هوا سرد و نه داغ است. اگر برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری ورشو به لهستان سفر می‌کنید پیشنهاد می‌شود فصل زمستان را برای مسافرت انتخاب نکنید؛ زیرا هوا بسیار سرد است و امکان بازدید کامل و لذتبخش از دیدنی‌های این شهر وجود ندارد.

آب و هوای شهر قدیمی ورشو و بهترین زمان سفر به آن | یوروپ تورز

شرایط تحصیل در شهر ورشو لهستان

بدون شک لهستان و پایتخت آن شهر ورشو مقصد مهمی برای تحصیل در دانشگاه‌های یک کشور اروپایی است؛ زیرا در این کشور بیش از 100 دانشگاه فعال هستند و چهار دانشگاه بزرگ لهستان در شهر قدیمی ورشو وجود دارند. از بین این چهار دانشگاه در این شهر، دانشگاه ورشو از برترین موسسات آکادمیک در کل اروپا به شمار می‌رود و بسیاری از دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. دلیل این امر مدرک معتبر دانشگاهی اروپایی است که با داشتن آن افراد می‌توانند در هر کشوری بخواهند مشغول به کار شوند.

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه‌های لهستان و شهر ورشو عدم نیاز به یادگیری و دریافت مدرک زبان لهستانی است؛ زیرا اکثر دانشگاه‌های شهر ورشو دروس و برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری را با زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی تدریس می‌کنند. همچنین تعدادی از دانشگاه‌های این شهر با برنامه‌های تبادل اراسموس و سقراط در کل اروپا همکاری می‌کنند.

شرایط تحصیل در شهر ورشو لهستان | یوروپ تورز

حمل و نقل در شهر ورشو لهستان

شهر قدیمی ورشو بزرگترین و مهم‌ترین شهر کشور لهستان از لحاظ تجاری و توریتس است؛ به همین دلیل دارای سیستم حمل و نقل پیشرفته خوبی برای جا به جایی مسافران داخلی و خارجی می‌باشد. برای دسترسی به تمام نقاط شهر می‌توان از اتوبوس، تراموا، مترو و تاکسی استفاده کرد؛ برای گشت و گذار و دیدن از جاذبه‌های گردشگری شهر ورشو می‌توان سوار اتوبوس و مترو شد تا هزینه‌های سفر کاهش یابد.

هزینه رفت و آمد با تاکسی نسبت به سایر وسایل نقلیه عمومی گران‌تر است و می‌تواند هزینه‌ها را تا حد زیادی افزایش دهد. بلیط اتوبوس،مترو و تراموا را می‌توان از ایستگاه‌های شهر و کیوسک‌هایی با نشان Biletyخریداری کرد. برای گردش بهتر در شهر و بازدید راحت‌تر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این شهر می‌توان از تورهای پیاده روی که به صورت رایگان برگزار می‌شود استفاده کرد.

حمل و نقل در شهر ورشو لهستان | یوروپ تورز

جمع بندی

شهر قدیمی ورشو دارای خانه‌های مثلثی شکل با میدان‌های سنگفرش است که در جریان جنگ جهانی دوم تا حد زیادی آسیب دید. این شهر توسط حکومت شوری در دهه 70 میلادی بازسازی شد و به دلیل وجود کلیساهای مزین سبک باروک، دیواره‌های دفاعی و معماری‌های رنگی در ورشو در فهرست میراث یونسکو به ثبت رسید.


سوالات متداول درباره قدیمی شهر ورشو

قدمت شهر قدیمی ورشو به سال چند بر میگردد؟

شهر قدیمی ورشو مربوط به قرن سیزدهم میلادی است که توسط باروی خاکی احاطه شد ولی قبل از سال 1339 میلادی دیوارهای آن با آجر بازسازی شد.

شهر قدیمی ورشو چقدر جمعیت دارد و مساحت این شهر چقدر است؟

شهر قدیمی ورشو طبق آمار سرشماری سال 2015 میلادی حدود ۱،۷۴۴،۳۵۱ نفر جمعیت داشته و دارای 517 کیلومتر مساحت است.

شرایط تحصیل در شهر ورشو لهستان چگونه است؟

بدون شک لهستان و پایتخت آن شهر ورشو مقصد مهمی برای تحصیل در دانشگاه‌های یک کشور اروپایی است؛ زیرا در این کشور بیش از 100 دانشگاه فعال هستند و چهار دانشگاه بزرگ لهستان در شهر قدیمی ورشو وجود دارند. از بین این چهار دانشگاه در این شهر، دانشگاه ورشو از برترین موسسات آکادمیک در کل اروپا به شمار می‌رود و بسیاری از دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. دلیل این امر مدرک معتبر دانشگاهی اروپایی است که با داشتن آن افراد می‌توانند در هر کشوری بخواهند مشغول به کار شوند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!