پارک ملی شوماوا جمهوری چک | جاذبه ها – آدرس – تصاویر

پارک ملی شوماوا جمهوری چک | جاذبه ها – آدرس – تصاویر

پارک ملی شوماوا، در این متن قصد داریم تا پارک ملی شوماوا جمهوری چک را به شما معرفی نماییم تا در صورت علاقه‌ به بازدید و گردش، آن را در لیست برنامه سفر خود …

پارک ملی شوماوا جمهوری چک: بازدید از جاذبه‌های طبیعی هر منطقه، تفریحی شگفت انگیز و ارزشمند است که بسیاری از افراد به سراغ آن می‌روند. مناطق مختلفی در سراسر کره زمین وجود دارند که می‌توانند توجه‌ها را به سمت خود جلب نمایند. طبیعت هر محدوده با توجه به پوشش گیاهی منحصر به فرد، گونه‌های جانوری متنوع، آب و هوای اختصاصی به نوعی علاقه و سلیقه طبیعت گردان را به سوی خود جلب می‌نماید. در این متن قصد داریم تا پارک ملی شوماوا جمهوری چک را به شما معرفی نماییم تا در صورت علاقه‌ به بازدید و گردش، آن را در لیست برنامه سفر خود به این کشور جای دهید.

پارک ملی شوماوا جمهوری چک | جاذبه ها - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

ویژگی‌ های پارک ملی شوماوا جمهوری چک

در ابتدا لازم است به شما بگوییم که این پارک ملی بخشی از طبیعت رشته کوه شوماوا است. این رشته کوه در اروپای مرکزی واقع شده است و از مناطقی مانند استان پلزن، استان بوهمی جنوبی، جمهوری چک و حتی بایرن در آلمان می‌گذرد. در واقع مردمان شهرها و حتی کشورهای متفاوتی می‌توانند از طبیعت اختصاصی این رشته کوه و جنگل‌های اطراف آن لذت ببرند.

به سراغ پارک ملی که برویم متوجه می‌شویم که عدم تمایل مردم به زندگی در این محدوده طبیعیت از سده بیستم باعث شده تا گردشگران طبیعتی بکر و دست نخورده را شاهد باشند. تأثیر نگرفتن اکوسیستم گیاهی و جانوری در این منطقه از زندگی و فعالیت انسان‌ها بر اهمیت این محدوده افزوده است به حدی که دولت کشور جمهوری چک به شکل ویژه با تعیین قوانین و نیروهای مراقبتی سعی در حفظ این محدوده و انتقال آن به نسل‌های بعد را دارد. چندی است که طبق بررسی‌های انجام شده ورود مردم و گردشگران به این منطقه باعث ایجاد تغییراتی در آرامش و سکون آن شده‌اند از این رو قوانین بازدید و محدوده‌های بازدید با سخت‌گیری بیشتری اعلام می‌شوند.

جاذبه‌ های دیدنی در پارک ملی شوماوا

در محدوده محافظت شده مربوط به پارک ملی شوماوا (Šumava National Park) که طولی بیش از 160 کیلومتر دارد، انواع جاذبه‌های طبیعی از جمله جنگل‌های بکر، رودخانه‌های پرآب و دریاچه معروف شیطان جای گرفته‌اند. اینکه بتوانید هنگام مراجعه به این لوکیشن در کدام بخش‌ها گردش نمایید تماما بستگی به قوانین محافظتی اعلام شده از سوی دولت جمهوری چک دارد.

رودخانه‌ها و دریاچه موجود در پارک ملی شوماوا به واسطه رواناب‌های جاری شده از سمت کوهای این منطقه تغذیه می‌شوند. این محدوده به عنوان منطقه‌ای با بارش‌های فصلی زیاد شناخته می‌شود از این رو باتلاق‌ها و رودهای کوچک بسیاری می‌توان در طی گشت و گذار مشاهده کرد. این مسئله بدین معنی است که گردشگران و طبیعت گردان باید دقت بیشتری از خود نشان دهند تا قربانی فشار زیاد آب یا باتلاق‌ها نشوند.

جالب است بدانید که طبیعت پارک ملی نسبتا خشن است و در مساحت بسیاری از آن خاک‌های باتلاقی گسترده شده‌اند. از سوی دیگر بخش دیگری از آب جاری در این بخش از جمهوری چک به واسطه آب شدن یخچال‌های فصلی تأمین می‌شوند. همه این نکات در کنار یکدیگر و از همه مهم‌تر عدم دخالت انسان در طبیعت آن باعث شده تا گردش حرفه‌ای در پارک ملی شوماوا جمهوری چک چالشی جذاب و پر ریسک برای طبیعت گردان به حساب بیاید.

بازدید تفریحی از این پارک ملی

هر چه از دل جنگل‌های متراکم و دست نخورده فاصله بگیریم، بیشتر می‌توان رد پای انسان‌ها و امکانات رفاهی تفریحی را مشاهده کرد. توصیه ما به شما این است که اگر صرفا قصد لذت بردن از طبیعتی متفاوت را دارید در حاشیه امن پارک بمانید و از خدماتی مانند مسیرهای دوچرخه سواری، آلاچیق‌ها و سایه بان‌ها، مناطق امن کمپینگ، مغازه‌های خدماتی و مواردی از این دست در کنار آب و هوای عالی و پوشش گیاهی جذاب استفاده کنید. اگر هم طبیعت گردی حرفه‌ای هستید لازم است از پیش برای دریافت مجوزهای ورود به مناطق بکر اقدام نمایید و با تجهیزاتی کامل به دل ماجراجویی بروید.

بازدید تفریحی از این پارک ملی | یوروپ تورز

کلام پایانی

پارک ملی شوماوا جمهوری چک، منطقه‌ای محافظت شده توسط دولت به منظور حفظ طبیعت بکر و گونه‌های جانوری اختصاصی است. باتلاق‌ها، رودهای پرآب، دریاچه، جنگل‌های متراکم و دست نخورده بخشی از جذابیت‌های این محدوده به شمار می‌آیند. در حاشیه پارک انواع امکانات رفاهی و تفریحی برای گردشگران تعبیه شده است اما نقاط مرکزی پارک تحت محافظت شدید بوده و ساختاری خشن و وحشی دارند.


سوالات متداول پارک ملی شوماوا جمهوری چک

پارک ملی شوماوا در کجا واقع شده است؟

این پارک ملی بخشی از طبیعت رشته کوه شوماوا است. این رشته کوه در اروپای مرکزی واقع شده است و از مناطقی مانند استان پلزن، استان بوهمی جنوبی، جمهوری چک و حتی بایرن در آلمان می‌گذرد.

در پارک ملی شوماوا چه تفریحاتی میتوان انجام داد؟

توصیه ما به شما این است که اگر صرفا قصد لذت بردن از طبیعتی متفاوت را دارید در حاشیه امن پارک بمانید و از خدماتی مانند مسیرهای دوچرخه سواری، آلاچیق‌ها و سایه بان‌ها، مناطق امن کمپینگ، مغازه‌های خدماتی و مواردی از این دست در کنار آب و هوای عالی و پوشش گیاهی جذاب استفاده کنید.

در محدوده محافظت شده این پارک چه جاذبه هایی وجود دارد؟

در محدوده محافظت شده مربوط به پارک ملی شوماوا که طولی بیش از 160 کیلومتر دارد، انواع جاذبه‌های طبیعی از جمله جنگل‌های بکر، رودخانه‌های پرآب و دریاچه معروف شیطان جای گرفته‌اند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!