پل چارلز پراگ در کجا قرار دارد؟ | آدرس – تصاویر – معرفی

پل چارلز پراگ در کجا قرار دارد؟ | آدرس – تصاویر – معرفی

پل چارلز پراگ، یکی از نمادهای اصلی شهر پراگ در جمهوری چک است و روزانه در زمان‌های مختلف مورد بازدید گردشگران از سراسر جهان قرار می‌گیرد.

پل چارلز پراگ یکی از نمادهای اصلی شهر پراگ در جمهوری چک است و روزانه در زمان‌های مختلف مورد بازدید گردشگران از سراسر جهان قرار می‌گیرد. علاوه بر زیبایی جذاب آن، چه به خاطر معماری آن و چه مجموعه مجسمه‌هایی که پل را زیباتر می‌کنند، از زمان ساخت آن با کنجکاوی‌ها و رمز و رازهایی همراه بوده است که آن را قهرمان برخی از افسانه‌ها می‌کند.

پل چارلز پراگ | یوروپ تورز

پل چارلز، بنایی تاریخی و دیدنی

پل چارلز پراگ (به زبان چک Karlův most) یکی از شناخته شده‌ترین و مهم‌ترین بناهای تاریخی در پایتخت این کشور، پراگ است. این پل که از روی رودخانه ولتاوا می‌گذرد، قدیمی‌ترین پل شهر است که تا به امروز حفظ شده است و اگر تمام پل‌های جمهوری چک را در نظر بگیریم، دومین پل قدیمی است.

ساخت و ساز در قرن پانزدهم به پایان رسید، اگرچه از آن زمان به دلیل برخی سیل‌ها و آسیب‌هایی که در طول جنگ‌هایی که رخ داده بود، مجبور به بازسازی شد. نام آن «پل چارلز»از پادشاه چارلز چهارم گرفته شده است، زیرا او فردی بود که کار ساخت و ساز را آغاز کرد.

پل چارلز، بنایی تاریخی و دیدنی | یوروپ تورز

موقعیت مکانی پل چارلز

پل چارلز پراگ بر روی رودخانه ولتاوا قرار دارد و مناطق تاریخی مالا استرانا (شهر پایین) و ستاره مستو (شهر قدیمی) را به هم متصل می‌کند. طول آن 516 متر، عرض آن تقریباً 1 متر است، توسط 16 طاق پشتیبانی می‌شود و توسط 3 برج محافظت می‌شود. ساخت این پل قرون وسطایی در سال 1357 به دستور امپراتور چارلز چهارم آغاز شد و قرار بود جایگزین پل قدیمی محل به نام پل جودیت شود که هنوز هم در پایه ستونی که برج قدیمی بر روی آن قرار دارد دیده می‌شود.

افسانه‌ای وجود دارد که پیش از آغاز ساخت آن، چارلز چهارم از اخترشناسان کمک خواست. آنها سپس زمان ایده آل (سال، روز و زمان) را برای شروع ساخت پل شناسایی کردند. این پل در سال 1870 پل چارلز نام گرفت و تا آن زمان با نام‌های پل سنگی و پل پراگ شناخته می‌شد.

ویژگی پل چارلز پراگ

حدود 30 مجسمه وجود دارد که پل چارلز را در دو طرف تزئین می‌کنند که تقریبا به طور کامل نشان دهنده قدیسان و حامیان مورد احترام آن زمان است. این مجسمه‌ها به سبک باروک هستند که بین سال‌های 1683 تا 1714 ساخته شده‌اند، اما قابل ذکر است که در حال حاضر تنها کپی از مجسمه‌های اصلی باقی مانده است.

مجسمه سنت جان نپوموسنو بدون شک بیشترین جستجو و عکس برداری روی پل است، اما کمتر کسی می‌داند که در همان مکانی قرار دارد که شهید تاکنون به عنوان مجازات به دلیل عدم تمایل به افشای اعترافات ملکه صوفیه در آنجا پرتاب شده است. افسانه‌ای وجود دارد که می‌گوید کسی که کف دستش را روی صلیب چوبی بگذارد و هر انگشتش یکی از ستاره‌ها را لمس کند، آرزوهایش برآورده می‌شود.

هنوز در مورد آن، افسانه‌های زیادی وجود دارد که می‌گویند این پل هرگز سقوط نمی‌کند، زیرا در ملات آن تخم مرغ و شراب گنجانده شده است. افسانه دیگری می‌گوید که رفتن به پل در نیمه شب توصیه نمی‌شود، زیرا در این زمان ارواح ده لرد که در قرون وسطی اعدام شده‌اند، در حال خواندن آهنگ‌های غمگین ظاهر می‌شوند.

امروزه، تعداد گردشگران و شهروندانی که روزانه از پل چارلز پراگ عبور می‌کنند افزایش یافته است. ترافیک پیاده روی زیادی وجود دارد. علاوه بر این، هنرمندان و دستفروشانی هستند که روی پل راه می‌اندازند تا از این تردد مردم استفاده کنند، هنر خود را به نمایش بگذارند یا با فروش صنایع دستی و سوغاتی‌های خود پولی به دست آورند.

پل نه تنها یک پیاده‌روی عمومی است، بلکه مجموعه‌ای از آثار هنری است که به شما احساس می‌کند به گذشته بازگشته‌اید: شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که در حین قدم زدن در پراگ، تمام این زیبایی‌های معماری را مشاهده می‌کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا جایی که امکان دارد تمامی ویژگی‌ها و زیبایی‌های پل چارلز پراگ که در کشور چک وجود دارد را توضیح دهیم. امیدواریم که مطالب ارائه شده برای تصمیم‌گیری شما برای دیدن این پل زیبا کمک کرده باشد و انگیزه‌ای برای رفتن شما به این مکان تاریخی و زیبا گردد.


سوالات متداول پل چارلز پراگ

پل چارلز پراگ در کجا قرار دارد؟

پل چارلز پراگ (به زبان چک Karlův most) یکی از شناخته شده‌ترین و مهم‌ترین بناهای تاریخی در پایتخت این کشور، پراگ است.

پل چارلز پراگ بر روی چه رودخانه ای ساخته شده است؟

این رودخابه بر روی رودخانه ولتاوا ساخته شده است.

یکی از ویژگی های این پل چیست؟

حدود 30 مجسمه وجود دارد که پل چارلز را در دو طرف تزئین می‌کنند که تقریبا به طور کامل نشان دهنده قدیسان و حامیان مورد احترام آن زمان است. این مجسمه‌ها به سبک باروک هستند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!