کنیسه اسپانیایی پراگ | معرفی – تصاویر – آدرس

کنیسه اسپانیایی پراگ | معرفی – تصاویر – آدرس

کنیسه اسپانیایی پراگ، اولین کنیسه‌ای محسوب می‌شود که در محله یهودی نشین این شهر ساخته شد و درسال1837 حزب‌های مختلف مثل مدرنگرایان برای دستیابی به …

کنیسه اسپانیایی پراگ: کشور جمهوری چک از کشورهایی محسوب می‌شود که عضو اتحادیه اروپا است و پایتخت آن پراگ نام دارد. این کشور راه آبی ندارد و به دریا نیز دسترسی ندارد.شهر پراگ بعنوان یک شهر هنری بسیار مدرن با قدیمی‌ترین سیستم پستی در جهان و همچنین دارای ساعت‌های نجومی بسیار زیباست و به همین دلیل است که افراد زیادی از سراسر دنیا برای دیدن این شهر سفر می‌کنند و از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی این شهر دیدن می‌کنند.

در گذشته بسیار دور شهر پراگ به چهار منطقه تقسیم شده است که به نام‌های منطقه قدیم، منطقه جدید، منطقه قلعه و سمت کوچک شناخته می‌شود و بعد از گذشت زمان‌های بسیار این چهار منطقه به یکدیگر پیوستند و شهر پراگ را ایجاد نمودند.یکی از زیباترین ودیدنی‌ترین شهر‌های اروپایی پراگ است که بیشتر گردشگران دوست دارند به این شهر سفر کنند و از دیدنی‌های این شهر لذت ببرند.

مکان‌ها و ساختمان‌هایی که در این شهر ساخته شده است بسیار جذاب و با شکوه است و به سبک خاصی طراحی شده است. یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر دیدنی پراگ کنیسه اسپانیایی آن است که بسیار مورد توجه گردشگران و توریست‌ها قرار گرفته است.

کنیسه اسپانیایی پراگ | یوروپ تورز

ساختمان کنیسه اسپانیایی پراگ

کنیسه اسپانیایی پراگ اولین کنیسه‌ای محسوب می‌شود که در محله یهودی نشین این شهر ساخته شد و درسال1837 حزب‌های مختلف مثل مدرنگرایان برای دستیابی به اهداف خود به دلیل ناکافی بودن این کنیسه اسپانیایی تصمیم به بازسازی و تغییر آن گرفتند. سبک معماری طراحی شده در این نوع کنیسه براساس انقلاب موروی بود به همین دلیل به کنیسه اسپانیای پراگ نام گذاری شد.

این کنیسه بسیار زیبا و شناخته شده در مرکز شهر قدیمی پراگ و در محله‌ای که یهودی‌ها ساکن هستند قرار گرفته است. کنیسه اسپانیایی پراگ بعنوان اولین عبادتگاه یهودیان این شهر شناخته می‌شود که از ویژگی‌های منحصرد به فرد این بنا می‌توانیم به شیشه‌های رنگ آمیزی شده، نقوش اسلامی که در روی دیوار‌ها نقش بسته است و همچنین کاشی‌های طلایی اشاره کنیم. از دیدنی‌های بسیار مهمی که در این کنیسه وجود دارد گنبد بزرگ طلایی آن است.

کنیسه اسپانیایی پراگ تا پایان جنگ جهانی دوم بعنوان یک بیمارستان به یهودیان کمک رسانی می‌کرد و ساختمان جدیدی که در کنار آن ساخته شده بود نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت. مشخص‌ترین و زیباترین بنایی معماری این ساختمان پارکت‌های عربی است که در کف این کنیسه استفاده شده است و از معماری عربی الهام گرفته شده است.

معماری کنیسه اسپانیایی

کنیسه اسپانیایی پراگ دارای دو طبقه و معماری آن به سبک مربع طراحی شده است. در طبقه اول می‌توانیم یک گنبد به همراه سه بالکن در کنارهم را مشاهده کنیم که در بالکن جنوبی کنیسه اسپانیایی پراگ مجسمه بسیار با شکوه قرار گرفته است. علاوه بر وجود مجسمه در سمت جنوبی، یک دیوار نیز با شیشه‌های رنگارنگ طراحی و ساخته شده است که بسیار زیبا جلوه می‌کند.

طراحی داخلی ساختمان کنیسه اسپانیایی پراگ توسط دو معمار بسیار هنرمند به نام آنتونین بوم و بدریج منزبرگ انجام شده است و نقوش بسیار زیبا همراه با سبک خاصی که توسط این دو معمار انجام شده است از معماری سبک عربی الهام گرفته شده است. کنیسه اسپانیایی پراگ در محله قدیمی این شهر قرار گرفته است درنتیجه برای توریست‌ها و گردشگرانی که هتل اقامتی آن‌ها در این محدوده قرار دارد، بسیار نزدیک و قابل دسترس است. البته افرادی که از این مکان دیدنی و با شکوه فاصله زیادی دارند نیز می‌توانند از طریق مترو یا تاکسی‌های شخصی از این بنا دیدن کنند و از سبک خاص این معماری لذت ببرند.

ساختمان و معماری بیرونی کنیسه اسپانیایی پراگ به رنگ زرد کره‌ای است و در محلی قرار گرفته است که در گذشته متعلق به یک مدرسه قدیمی در شهر پراگ است. کنیسه اسپانیایی از قدیمی‌ترین عبادتگاه مردم یهودی این منطقه محسوب می‌شود که در حمله نازی‌ها و کومونیست‌ها به شهر پراگ دچار آسیب شد و بعد از آن بازسازی این کنیسه انجام شد. از بخش‌های مهم این ساختمان می‌توانیم به بخش‌های طلاکاری شده، نرده‌هایی با طراحی بسیار زیبا، موزاییک‌هایی با طراحی برجسته، کنده کاری‌هایی بسیار زیبا و همچنین شیشه‌های رنگی اشاره کنیم.

معماری کنیسه اسپانیایی | یوروپ تورز

سوالات متداول کنیسه اسپانیایی پراگ

کنیسه اسپانیایی پراگ در کجا قرار دارد؟

این کنیسه بسیار زیبا و شناخته شده در مرکز شهر قدیمی پراگ و در محله‌ای که یهودی‌ها ساکن هستند قرار گرفته است.

ویژگی منحصر به فرد این بنا چیست؟

کنیسه اسپانیایی پراگ بعنوان اولین عبادتگاه یهودیان این شهر شناخته می‌شود که از ویژگی‌های منحصرد به فرد این بنا می‌توانیم به شیشه‌های رنگ آمیزی شده، نقوش اسلامی که در روی دیوار‌ها نقش بسته است و همچنین کاشی‌های طلایی اشاره کنیم.

معماری این کنیسه به چه شکلی است؟

کنیسه اسپانیایی پراگ دارای دو طبقه و معماری آن به سبک مربع طراحی شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!