در مورد ثرای باستانی سانتورینی بیشتر بدانیم

در مورد ثرای باستانی سانتورینی بیشتر بدانیم

ثرای باستانی سانتورینی، به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی بکر و دست نخورده معرفی می‌شود که در جزیره سانتورینی قرار دارد. این خرابه‌ها از قرن نهم تا به امروز …

ثرای باستانی سانتورینی به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی بکر و دست نخورده معرفی می‌شود که در جزیره سانتورینی قرار دارد. این خرابه‌ها از قرن نهم تا به امروز پا برجا بوده و در گذشته نیز به عنوان معابد مسیحیان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. برخی از مکشوفه‌های این مکان در موزه باستان‌شناسی جزیره ثرا قرار دارد که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

در مورد ثرای باستانی سانتورینی بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

معرفی ثرای باستانی سانتورینی

ثرای باستانی (به یونانی: Αρχαία Θήρα) نام جزیره آتشفشانی دایره‌ای شکل باستانی است که اکنون به نام سانتورینی شناخته می‌شود. این نام از نام حاکم اسطوره‌ای جزیره، تراس گرفته شده است که در قرن 15 قبل از میلاد توسط مینوی‌های یونانی سکونت داشته است؛ زمانی که آتشفشان سانتورینی فوران کرد و منجر به تغییرات قابل توجهی در شکل جزیره شد و بسیاری از مردمان ساکن مینوی را کشت.

از سال 1895، فردریش هیلر فون گارترینگن به طور سیستماتیک شهر را تا سال 1904 بررسی کرد. کاوش‌‌های بعدی توسط N. Zapheiropoulos بین سال‌‌های 1961 و 1982، تحت نظارت انجمن باستان ‌شناسی آتن انجام شد و منجر به شناخت گورستان شهر را در سلادا شد. در حال حاضر یافته‌های این کاوش‌ها در موزه باستان‌شناسی فیرا به نمایش گذاشته شده است.

کار حفاری دوباره بین سالهای 1990 و 1994 تحت رهبری ولفرام هوپفنر از دانشگاه آزاد برلین انجام شد و به درک دقیق‌تری از تاریخ جنوب دریای اژه منجر شد. ثرای باستانی (Ancient Thera) سانتورینی امروزه برای عموم باز است و می‌توان از طریق جاده‌ای پرپیچ و خمی که از کاماری یا چندین مسیر پیاده روی که از هر دو طرف کوه شروع می‌شود، به آن دسترسی داشت.

معرفی ثرای باستانی سانتورینی | یوروپ تورز

سازه‌ هایی که در ثرای باستانی سانتورینی قابل مشاهده هستند

در ثرای باستانی سانتورینی می‌توانید از سازه‌های زیر بازدید کنید:

  • آگورا: میدان اصلی شهر خطوط خط الراس کوه را دنبال می‌کند و حدود 110 متر طول و بین 17 تا 30 متر عرض داشته و در ضلع غربی به سمت شیب ساختمان‌های عمومی قرار دارند. دید در این منطقه به سمت شرق و به سمت اقیانوس کاملا آزاد است زیرا خانه‌های خصوصی در این سمت زیر سطح آگورا ساخته شده‌اند.
  • Stoa Basilike: این بخش در آن زمان به عنوان مرکز زندگی عمومی معرفی می‌شد. این رواق بزرگی به ابعاد 46 در 10 متر است که در امتداد آگورا امتداد یافته است. این سازه دارای سقفی است که یک ردیف ده ستون دوریک در امتداد محور میانی را نگه می‌دارد. Stoa Basilike در قرن اول به طور کامل بازسازی شد و در انتهای شمالی مجسمه‌های خانواده امپراتوری در اتاقی جداگانه قرار داده شد.
  • تئاتر سانتورینی: این تئاتر در قرن دوم در شیب زیر خیابان اصلی ساخته شد و با حدود 1500 صندلی بیش از نیازهای خود شهر بود. نمایش‌هایی در آنجا برگزار می‌شد که مردم را از تمام سکونتگاه‌های جزیره و شاید از جزایر مجاور نیز به خود جذب کرد.

شایان ذکر است که شواهدی مبنی بر وجود دو نوع مسکن خصوصی نیز در این بخش وجود دارد. افسران ناوگان در خانه‌‌های پرستیل با ستون‌‌هایی ساکن بودند که بیشتر آن‌‌ها در تراس ‌هایی در شیب شرقی زیر خیابان اصلی ساخته شده بودند. از آنجا ساکنان از منظره‌ای تماشایی از دریا در عمق بیش از 300 متری زیر لذت بردند.

اکثر ساکنان شهر در فلات کوه زندگی می‌کردند. آنها خانه‌های خود را در اطراف یک حیاط مرکزی کوچک ساختند که زیر آن یک آب انبار قرار داشت تا منبع ضروری آب را تامین کند. برخی از خانه‌ها دارای دو طبقه بودند و در موارد معدودی زمین اجازه ساخت زیرزمین‌های کوچک را نیز می‌داد.

سخن پایانی

ثرای باستانی سانتورینی که در جزیره بکر یونان قرار دارد، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تاریخی این کشور است که شما عزیزان می‌توانید در برنامه سفر خود قرار داده و بازدید از آن را به تنهایی یا به همراه تورهای گردشگری انجام دهید. این سرای باستانی آنقدر جذاب است که تجربه بازدید از یک مکان هیجان انگیز را برای شما به ارمغان می‌آورد.


سوالات متداول ثرای باستانی سانتورینی

ثرای باستانی در کجا قرار دارد؟

ثرای باستانی سانتورینی به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی بکر و دست نخورده معرفی می‌شود که در جزیره سانتورینی قرار دارد.

مسیحیان از ثرای باستانی سانتورینی چه استفاده ای میکنند؟

این خرابه‌ها از قرن نهم تا به امروز پا برجا بوده و در گذشته نیز به عنوان معابد مسیحیان مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

ثرای باستانی سانتورینی این نام را از کجا گرفته است؟

ثرای باستانی (به یونانی: Αρχαία Θήρα) نام جزیره آتشفشانی دایره‌ای شکل باستانی است که اکنون به نام سانتورینی شناخته می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!