با پارک ملی دره ساماریا در جزیره کرت بیشتر آشنا شویم

با پارک ملی دره ساماریا در جزیره کرت بیشتر آشنا شویم

پارک ملی دره ساماریا، در بخش غربی کرت یونان واقع شده است. این پارک یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جزیره است که هر ساله هزاران بازدید‌کننده …

پارک ملی دره ساماریا در بخش غربی کرت یونان واقع شده است. این پارک یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جزیره است که هر ساله هزاران بازدید‌کننده را به خود جذب می‌کند. نام این پارک از تنگه ساماریا گرفته شده است که طولانی‌ترین تنگه اروپا و یکی از جاذبه‌های اصلی پارک است. پارک ملی دره ساماریا (Parc national de Samaria (Gorges de Samaria)) مساحتی بالغ بر 480000 متر مربع را در بر می‌گیرد و زیستگاه طیف گسترده‌ای از گیاهان و جانوران از جمله گونه‌های کمیاب و در خطر انقراض است.

با پارک ملی دره ساماریا در جزیره کرت بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

معرفی پارک ملی دره ساماریا جزیره کرت

یکی از جاذبه‌های اصلی پارک ملی دره ساماریا، تنگه ساماریا است. طول این تنگه 16 کیلومتر است و عمق آن در برخی نقاط به 300 متر می‌رسد و همچنین، از ارتفاع 1250 متری شروع و به دریای لیبی ختم می‌شود. دره ساماریا یک مقصد محبوب برای کوهنوردان و دوستداران طبیعت است که مناظری خیره‌کننده از کوه‌ها و دره‌های اطراف را ارائه می‌دهد. پیاده روی از طریق تنگه چالش برانگیز اما مفید است و بین 5 تا 7 ساعت طول می‌کشد. در طول مسیر، بازدیدکنندگان می‌توانند انواع گیاهان و حیوانات از جمله بز وحشی کرت و بز کمیاب کری کری را ببینند.

جاذبه‌ های بکر پارک ملی دره ساماریا

یکی دیگر از جاذبه‌های پارک ملی دره ساماریا روستای ساماریا است. این دهکده در قلب پارک قرار دارد و محل زندگی جامعه کوچکی از مردم است که زندگی هماهنگ با طبیعت را انتخاب کرده‌اند. این روستا یک مقصد محبوب برای گردشگران است و نگاهی اجمالی به زندگی و فرهنگ سنتی کرت دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند در خیابان‌های باریک روستا گشت و گذار کنند، خانه‌های سنتی را ببینند و غذاهای محلی را در یکی از میخانه‌ها امتحان کنند.

جاذبه‌ های بکر پارک ملی دره ساماریا | یوروپ تورز

پارک ملی دره ساماریا همچنین میزبان تعدادی جاذبه دیگر از جمله روستای آجیا روملی است که در انتهای دره ساماریا قرار دارد. آغا روملی روستای کوچکی است که فقط با قایق یا پیاده می‌توان به آن رسید. این روستا در واقع یک مقصد محبوب برای گردشگران است که ساحلی زیبا، آب ‌های شفاف و فضایی آرام و لذت بخش دارد. بازدید کنندگان همچنین می‌‌توانند خرابه‌‌های شهر باستانی تارا را که در زمان ‌های قدیم مرکز تجاری مهمی بود را کاوش کنند.

ویژگی‌ های منحصر به فرد پارک ملی دره ساماریا

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد پارک ملی دره ساماریا تنوع زیستی آن است. این پارک محل زندگی طیف وسیعی از گیاهان و جانوران از جمله بسیاری از گونه‌های کمیاب و در خطر انقراض است. برخی از گونه‌های قابل توجه عبارتند از بز وحشی کرتی، بز کری کری، موش خاردار کرتی و کرکس ریش‌دار. این پارک همچنین محل رشد تعدادی از گونه‌های گیاهی بومی از جمله دیتانی کرت و افرای کرت است.

شایان ذکر است که پارک ملی دره ساماریا همچنین یک مکان مهم برای تحقیق و پرورش گیاهان و حیوانات است. مدیران این مجموعه تعدادی برنامه تحقیقاتی و حفاظتی برای حفاظت از گونه‌های در معرض خطر و حفظ تنوع زیستی منحصر به فرد پارک دارد. این برنامه‌ها شامل نظارت بر جمعیت گونه‌های کمیاب و در معرض انقراض، احیای زیستگاه‌های طبیعی پارک و آموزش بازدید کنندگان در مورد اهمیت حفاظت و پایداری طبیعت است.

ویژگی‌ های منحصر به فرد پارک ملی دره ساماریا | یوروپ تورز

سخن پایانی

در خاتمه، پارک ملی دره ساماریا یک مقصد ضروری برای هر کسی است که به دنبال کسب تجربه از زیبایی‌های طبیعی و میراث فرهنگی غنی کرت است. این پارک مناظری خیره‌کننده از دره ساماریا، دهکده‌های سنتی کرت و طیف گسترده‌ای از گیاهان و جانوران را ارائه می‌دهد.

بازدیدکنندگان می‌توانند در تنگه پیاده روی کنند، روستاهای سنتی را کشف کنند و با تنوع زیستی منحصر به فرد پارک آشنا شوند. پارک ملی دره ساماریا گوهر واقعی کرت است و گواهی بر غنای طبیعی و فرهنگی این جزیره دارد. توصیه می‌شود به هنگام بازدید از این مکان، در حفظ طبیعت آن کوشا باشید و بهترین عملکرد را در قبال گیاهان و حیوانات به ارمغان آورید.


سوالات متداول پارک ملی دره ساماریا جزیره کرت

پارک ملی دره ساماریا در کجا واقع شده است؟

پارک ملی دره ساماریا در بخش غربی کرت یونان واقع شده است.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد پارک ملی دره ساماریا چیست؟

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد پارک ملی دره ساماریا تنوع زیستی آن است. این پارک محل زندگی طیف وسیعی از گیاهان و جانوران از جمله بسیاری از گونه‌های کمیاب و در خطر انقراض است.

از جاذبه های پارک ملی ساماریا به چه موردی میتوان اشاره کرد؟

یکی دیگر از جاذبه‌های پارک ملی دره ساماریا روستای ساماریا است. این دهکده در قلب پارک قرار دارد و محل زندگی جامعه کوچکی از مردم است که زندگی هماهنگ با طبیعت را انتخاب کرده‌اند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!