میدان اومونیا یونان | معرفی – معماری – تصاویر

میدان اومونیا یونان | معرفی – معماری – تصاویر

میدان اومونیا یونان، به عنوان قلب این کشور شناخته می‌شود و مملو از رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌هایی است که در جهان شهرت بسیاری دارند.

میدان اومونیا یونان به عنوان قلب این کشور شناخته می‌شود و مملو از رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌هایی است که در جهان شهرت بسیاری دارند. این میدان همچنین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین میدان‌های این کشور نیز شناخته می‌شود. قدمت میدان اومونیا (Omonia Square) به سال 1846 باز می‌گردد. از همان زمان تا به امروز این میدان به عنوان یکی از قطب‌های اصلی خرید این کشور معرفی می‌شود.

با میدان اومونیا یونان آشنا شویم | یوروپ تورز

معرفی میدان اومونیا در یونان

میدان اومونیا یونان (به یونانی: Πλατεία Ομονοίας، Plateía Omonoías، “میدان کنکور”، اغلب به سادگی به عنوان Omónoia [oˈmonia] شناخته می‌شود) یک میدان مرکزی در آتن است. Omonoia گوشه شمالی منطقه مرکز شهر را مشخص می‌کند که توسط نقشه‌های شهری قرن نوزدهم تعریف شده است و یکی از قطب‌های ترافیکی اصلی شهر نیز نامیده می‌شود. این میدان همچنین دارای یک خط مترو است تا رفت و آمد در آن به راحتی انجامم شود.

میدان Omonoia یکی از قدیمی‌ترین میدان‌های شهر آتن و یک مرکز خرید مهم است. این میدان در مرکز شهر و در تقاطع شش خیابان اصلی: Panepistimiou، Stadiou، Athinas، Peiraios، خیابان Agiou Konstantinou و خیابان 3 Septemvriou. قرار دارد. میدان Omonia در سال 1846 با نام اصلی آن “Plateia Anaktoron” (میدان کاخ) ساخته شد.

منطقه‌ای که قرار بود میدان در آن ساخته شود در ابتدا قرار بود برای ساخت کاخ (anaktora) توسط معماران Stamatios Kleanthis و Eduard Schaubert مورد استفاده قرار بگیرد. بعدها این میدان به افتخار شاه اتو، اولین پادشاه یونان، به «میدان اوتونوس» تغییر نام داد. پس از سرنگونی اتو، نام میدان‌ها به “میدان اومونیا” در سال 1862 تغییر یافت، زیرا در اینجا بود که رهبران جناح‌های سیاسی مخالف سوگند صلح (اومنیا) برای توقف خصومت‌ها پایان دادند.

معماری میدان اومونیا

پس از دگرگونی میدان اومونیا در سال 2003، این میدان مقداری از ارزش و اعتبار سابق خود را از دست داد، اما با این وجود همچنان یک مکان و نقطه ارتباطی چندفرهنگی به عنوان یک مرکز حمل و نقل برای هزاران نفر در طول روز نامیده می‌شد. دو مورد از شناخته شده‌ترین ساختمان‌های آن هتل‌های نئوکلاسیک قدیمی این منطقه هستند که به ترتیب “Bagkeion” و “Megas Alexandros”نام داشته که در کنار هم در دو طرف خیابان آتیناس قرار دارند.

Pentakiklon (مجسمه ‘پنج حلقه’) نیز در این بخش قرار دارد که داستان خاص خود را ارائه می‌دهد. این مجسمه در سال 2001 در این میدان قرار گرفت و هرگز آنطور که معمار در ابتدا تصور می‌کرد عمل نکرد، زیرا قرار بود زمانی که آب در آن جاری می‌شود یک مجسمه حرکتی باشد.

معماری میدان اومونیا | یوروپ تورز

در کریسمس سال 2008، زمانی که آب برای اولین بار در مجسمه جاری شد، دایره‌ها را به حرکت تبدیل کرد. پس از آن، زمان بیشتری با نادیده گرفتن این قطعه سپری شد، تا اینکه یک بار دیگر بازسازی شد و در طول بازسازی کل میدان در سال 2020، برای همیشه به مفهوم اولیه خود یعنی یک مجسمه حرکتی بازگردانده شد. در همان زمان فواره گرد معروف که برای چندین دهه به عنوان یک نقطه عطف عمل می‌کرد، دوباره طراحی و نصب شد و دیگر میدان اومونیا یونان را به چیزی که باید از همان ابتدا می‌بود، تبدیل کرد.

چه مناسبت‌ هایی در میدان اومونیا برگزار شده است؟

در این میدان جشن‌های بسیاری از جمله جشن‌های ورزشی پس از پیروزی یونان در فینال بسکت 2005 و کسب عنوان قهرمانی در این میدان برگزار شده است. سایر موفقیت ‌های ورزشی، مانند مسابقات یورو 2004، زمانی که مردم برای جشن گرفتن با پرچم ‌های ملی از مجسمه «پنج حلقه» بالا رفتند، نیز در این میدان جشن گرفته شده است و می‌توان به آن‌ها اشاره داشت.

چه مناسبت‌ هایی در میدان اومونیا برگزار شده است؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

میدان اومونیا یکی از انواع میدان‌های مهم در کشور یونان است. این میدان تا به به عنوان مرکز خرید و همچنین اقتصاد این کشور معرفی شده و سالانه تعداد زیادی از گردشگران را در خود جای می‌دهد. میدان اومونیا همچنین دارای انواع رستوران‌های بسیار پرطرفداری است که شما می‌توانید برای تست کردن طعم اصیل غذاهای یونانی، به آن‌ها مراجعه کنید.


سوالات متداول میدان اومونیا یونان

در میدان اومونیا چه مناسبت هایی برگزار شده است؟

در این میدان جشن‌های بسیاری از جمله جشن‌های ورزشی پس از پیروزی یونان در فینال بسکت 2005 و کسب عنوان قهرمانی در این میدان برگزار شده است. سایر موفقیت ‌های ورزشی، مانند مسابقات یورو 2004، زمانی که مردم برای جشن گرفتن با پرچم ‌های ملی از مجسمه «پنج حلقه» بالا رفتند، نیز در این میدان جشن گرفته شده است و می‌توان به آن‌ها اشاره داشت.

دو مورد از شناخته شده ترین ساختمان های میدان اومونیا چیست؟

دو مورد از شناخته شده‌ترین ساختمان‌های آن هتل‌های نئوکلاسیک قدیمی این منطقه هستند که به ترتیب “Bagkeion” و “Megas Alexandros”نام داشته که در کنار هم در دو طرف خیابان آتیناس قرار دارند.

میدان اومونیا در کشور یونان از چه جایگاهی برخوردار است؟

میدان اومونیا یونان به عنوان قلب این کشور شناخته می‌شود.

علت شهرت میدان اومونیا در جهان چیست؟

میدان اومونیا مملو از رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌هایی است که در جهان شهرت بسیاری دارند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!