با ساحل سیداری یونان بیشتر آشنا شویم

با ساحل سیداری یونان بیشتر آشنا شویم

ساحل سیداری یونان، یکی از محبوب‌ترین سواحل یونان که در جزیره آلیکو قرار دارد، ساحل سیداری می‌باشد. این ساحل دارای ماسه‌های داغ و آبی زلال است که تجربه یک …

یکی از محبوب‌ترین سواحل یونان که در جزیره آلیکو قرار دارد، ساحل سیداری می‌باشد. این ساحل دارای ماسه‌های داغ و آبی زلال است که تجربه یک تفریح بی‌نظیر ساحلی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید در این ساحل انواع کافه‌ها، رستوران‌ها و مواردی این چنینی را مشاهده کنید. این ساحل به محلی امن برای شنا کردن، هم برای بزرگان و هم کودکان معرفی می‌شود.

با ساحل سیداری یونان بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

معرفی ساحل سیداری یونان

ساحل سیداری یونان که به جنگل سیداری (Cedar Forest) نیز معروف است، یکی از بهترین سواحل در نزدیکی شهر سیداری می‌باشد. این جنگل در منطقه “Alyko” در سمت جنوب غربی جزیره Naxos واقع شده است. این جنگل بزرگ و منحصر به ‌فرد در یونان، از درختان سرو (سدرها) تشکیل شده است که تقریبا تمام شبه جزیره شنی دماغه «کوروپیا» را به وسعت 1000 هکتار می‌ پوشاند! فلور غنی آلیکو متشکل از پوشش گیاهی درختی وحشی است که شامل ارس (سدر)، آرکفتوس و شینو می‌باشد.

البته حاکمیت در اختیار ارس است که به صورت درخت و بوته به ارتفاع 4 تا 5 متر می‌رسد. تمام وسعت جنگل را ماسه‌های سفید و تپه‌های ماسه‌ای پوشانده است. سن بسیاری از درختان بیش از 200 سال تخمین زده می‌شود! این جنگل یک منطقه حفاظت شده طبیعت است زیرا پناهگاه بزرگی برای خرگوش‌های وحشی کوچک، پرندگان و سایر حیوانات است.

شبه جزیره آلیکو در بخش جنوب غربی ناکسوس، با زیبایی‌های طبیعی کمیاب، سواحل شنی طلایی، آبی بی‌پایان، جنگلی بی‌نظیر از سروها و تپه‌های شنی در سراسر معرفی می‌شود.

با توجه به نشانه‌های حیات یافت شده، تاریخ آلیکو به دوره سیکلادیک اولیه باز می‌گردد و تا دوره حکومت مینوی، میسنی، بیزانس و عثمانی ادامه دارد. در سال 1888، خانواده نجیب Palaiologos این مکان را از فاتحان عثمانی خریداری کردند و پس از آنها به یک ملک عمومی تبدیل شد. در طول حکومت نظامی یونان (1967-1974) آلیکو (تحت شرایط عجیب و غریب و نامعلوم) به یک شرکت خارجی فروخته شد تا یک هتل مجلل در آن ساخته شود.

خوشبختانه این اتفاق هرگز نیفتاد و پس از آزمایشات فراوان، آلیکو بار دیگر به یک ملک عمومی تبدیل شد. با این حال، متاسفانه، برخی از بخش ‌های هتل که به همراه برخی زباله‌‌های ساختمانی ساخته شده بود، هنوز در جنگل باقی مانده و تصویر این منظره خیره‌‌کننده را خراب می‌ کند.

معرفی ساحل سیداری یونان | یوروپ تورز

بررسی پوشش گیاهی ساحل سیداری یونان

پوشش درختی این منطقه معمولا بین 200 تا 300 سال زندگی می‌کنند و همچنین تا 6 متر طول می‌کشند. بلندی و قطر تنه آن‌ها نیز حدود 1 متر است.

درخت اَراَر در این منطقه دارای سیستم ریشه‌ای است که حداقل دو برابر ارتفاع آن گسترش می‌یابد! جدا از ریشه‌های بزرگ، مقدار زیادی از ریشه‌های نازک مجموعه ضخیمی را تشکیل می‌دهد که شن‌ها را نگه می‌دارد تا تپه‌های شنی حفظ شوند. جنگل سرو به عنوان پناهگاه حیات وحش شناخته می‌شود زیرا در آن خرگوش‌های وحشی، خزندگان و انواع مختلف پرندگان زندگی می‌کنند.

در طول دوره قبل از جنگ توصیه می‌شد که به “پارک جزیره ایالتی” تبدیل شود اما بدون هیچ موفقیتی این اتفاق برای ساحل سیداری به وجود نیامد. با این حال، نکته مهم این است که جنگل هنوز وجود دارد و هم شهروندان و هم مقامات محلی ناکسوس باید از آن محافظت کنند.

اگر به این ساحل مراجعه کردید، تمام سعی خود را بکنید که آن را تمیز و زیبا نگه دارید و تمام تلاش خود را برای حفاظت از محیط زیست و این بخش طبیعی به جای بیاورید. جنگل سدر در جزیره ناکسوس برای پیاده روی و آرامش ایده آل است و همچنین شما را مملو از تصاویر بی‌نقص طبیعت و احساسات فوق العاده می‌کند.

بررسی پوشش گیاهی ساحل سیداری یونان | یوروپ تورز

سخن پایانی

ما در این مطلب به معرفی ساحل سیداری پرداختیم. توصیه می‌کنیم در برنامه سفر خود به یونان، حتما بازدید از ساحل سیداری را قرار دهید تا به راحتی بتوانید از زیبایی‌های این بخش از یونان بهره‌مند شوید. همچنین شنا در آب‌های سیداری یا دراز کشیدن یا ساحل این منطقه احساس فوق العاده‌ای را در شما ایجاد خواهد کرد.


سوالات متداول ساحل سیداری یونان

ساحل سیداری یونان در کجا واقع شده است؟

یکی از محبوب‌ترین سواحل یونان که در جزیره آلیکو قرار دارد، ساحل سیداری می‌باشد.

ویژگیهای ساحل سیداری یونان چیست؟

این ساحل دارای ماسه‌های داغ و آبی زلال است که تجربه یک تفریح بی‌نظیر ساحلی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید در این ساحل انواع کافه‌ها، رستوران‌ها و مواردی این چنینی را مشاهده کنید. این ساحل به محلی امن برای شنا کردن، هم برای بزرگان و هم کودکان معرفی می‌شود.

پوشش گیاهی ساحل سیداری یونان چگونه است؟

پوشش درختی این منطقه معمولا بین 200 تا 300 سال زندگی می‌کنند و همچنین تا 6 متر طول می‌کشند. بلندی و قطر تنه آن‌ها نیز حدود 1 متر است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!