بازدید از مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست

بازدید از مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست

مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست، یکی از مراکز عکاسی جذاب بوده که افراد زیادی برای بازدید از آن به این شهر سفر می‌کنند. این مرکز عکاسی را به …

مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست یکی از مراکز عکاسی جذاب بوده که افراد زیادی برای بازدید از آن به این شهر سفر می‌کنند. این مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست را به نام عکاس معروف رابرت کاپا نام گذاری کرده‌اند. برای آشنایی بیشتر شما با این مرکز عکاسی ما موضوع این مقاله را به معرفی مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا اختصاص داده‌ایم.

بازدید از مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست | یوروپ تورز

رابرت کاپا کیست؟

رابرت کاپا در سال 1913 در شهر بوداپست کشور مجارستان متولد شد. او در سال 1954 زمانی که 41 ساله بود، در حالی که دوربینش را به همراه داشت در کشور ویتنام و در شهر تای بین به دلیل رفتن روی مین جان خود را از دست داد. امروزه با گذشت چندین سال نه محل تولد او در کشور مجارستان و نه محل مرگ او در ویتنام مشخص است و این محل‌ها کاملا تغییر کرده‌اند.

با این که سال‌های زیادی از مرگ او می‌گذرد اما هنوز هم مردم دنیا او را به عنوان بهترین عکاس و روایتگر جنگ‌های قرن بیستم می‌شناسند. در واقع می‌توان گفت اکثر مردم دنیا رابرت کاپا را به دلیل ثبت تصاویر زمان جنگ داخلی اسپانیا و جنگ جهانی دوم می‌شناسند. او در زمان حیات خود به کشورهای زیادی سفر کرد و وقایع زیادی را به ثبت رساند.

از مهم‌ترین افتخارات او می‌توان عکاسی از تهاجم روز D، مشارکت در بنیان گذاری عکس‌های مگنوم و دریافت مدال آزادی را نام برد. او در زمان کشته شدن در حال انجام وظیفه و عکاسی بود. امروزه برخی از بهترین و کمیاب‌ترین آثار به ثبت رسیده توسط او در مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست برای نمایش عموم قرار داده شده است.

معرفی مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا

مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا هنرهای تجسمی و عکاسی خبری زیادی را در برگرفته و ارائه می‌دهد. همان طور که اشاره کردیم در این مرکز عکاسی آثار برجسته رابرت کاپا نیز به نمایش گذاشته شده است. برای بازدید از این مرکز عکاسی جذاب شما باید ابتدا بلیط تهیه کرده و در نهایت از آثار هنری و عکاسی فوق العاده جذاب دیدن کنید.

در زمان سفر به شهر بوداپست و بازدید از مرکز عکاسی رابرت کاپا می‌توانید از مراکز دیدنی جذاب دیگر که در نزدیکی خیابان آندراسی قرار گرفته مانند کلیسای سنت اتفان، خانه وحشت و اپرای دولتی مجارستان نیز دیدن کنید.

موضوعی که در مورد این مرکز عکاسی وجود دارد، معماری جذاب آن است. ساختمان هنر نو این مرکز دارای پنجره‌های شیشه‌ای رنگارنگ بوده و طراحی جذاب آن توجه هر بیننده‌ای را جلب می‌کند.

معرفی مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا | یوروپ تورز

هر آن چه که باید قبل از رفتن بدانید

در زمان بازدید از این مرکز عکاسی جذاب می‌توانید از کافه‌های موجود که در نزدیکی آن واقع شده است، بازدید کرده و در آن جا به استراحت بپردازید. کافه‌هایی که در مجاورت این مرکز ایجاد شده‌اند، معمولا دارای صندلی‌هایی در فضای باز هستند تا بازدیدکنندگان بتوانند از فضای باز لذت ببرند.

افراد سالمند و دانش‌آموزان می‌توانن بلیط‌های این مرکز را با تخفیف خریداری کنند. به علاوه در این مرکز کارت‌های خانوادگی نیز در دسترس عموم قرار می‌گیرد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که ورود با کارت بوداپست به این مرکز عکاسی رایگان در نظر گرفته شده است.

بهترین زمان و مسیر برای رفتن به عکاسی

با توجه به موقعیت و محل قرارگیری این مرکز عکاسی در بوداپست کشور مجارستان، بهترین مسیر و روش برای بازدید از آن، استفاده از مترو است. شما برای رفتن به این مرکز عکاسی جذاب می‌توانید با خط زرد M1 که آن را به عنوان زیر زمینی هزاره نیز می‌شناسند، خود را به ایستگاه‌های اپرا یا اکتوگون برسانید.

به علاوه تورهای اتوبوس هاپ آن هاپ آف نیز در امتداد خیابان آندراسی توقف دارند. بنابراین شما می‌توانید به راحتی از این مرکز عکاسی معاصر دیدن کنید.

این مرکز عکاسی هر روز باز بوده و تنها در تعطیلات مهم بسته است. بازدید کنندگان این مرکز می‌توانند تا حداکثر 30 دقیقه قبل از بسته شدن در وارد شوند. به علاوه در مناسبت‌های خاصی نیز نمایشگاه‌های ویژه‌ای در این مرکز برگزار می‌شود که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

بهترین زمان و مسیر برای رفتن به عکاسی | یوروپ تورز

جمع بندی

مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست یکی از مراکز عکاسی جذاب و دیدنی در بوداپست بوده که افراد زیادی برای بازدید از آن به این شهر سفر می‌کنند. در این مرکز عکاسی شما می‌توانید برجسته‌ترین آثار رابرت کاپا را ببینید.


سوالات متداول مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست

رابرت کاپا که بود؟

رابرت کاپا در سال 1913 در شهر بوداپست کشور مجارستان متولد شد. او در سال 1954 زمانی که 41 ساله بود، در حالی که دوربینش را به همراه داشت در کشور ویتنام و در شهر تای بین به دلیل رفتن روی مین جان خود را از دست داد.

در این مرکز چه چیزهایی به نمایش گذاشته شده است؟

در مرکز عکاسی معاصر رابرت کاپا بوداپست آثار برجسته رابرت کاپا نیز به نمایش گذاشته شده است.

چگونه میتوان از این مرکز عکاسی دیدن کرد؟

برای بازدید از این مرکز عکاسی جذاب شما باید ابتدا بلیط تهیه کرده و در نهایت از آثار هنری و عکاسی فوق العاده جذاب دیدن کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!