با پروانس فرانسه بیشتر آشنا شویم

با پروانس فرانسه بیشتر آشنا شویم

پروانس، شهرت پروانس فرانسه، به خاطر وجود مزارع وسیع اسطوخودوس در این شهر است. اگر به دیدن مناظر طبیعی زیر نور خورشید علاقه دارید و در سفر به فرانسه دوست …

شهرت پروانس فرانسه، به خاطر وجود مزارع وسیع اسطوخودوس در این شهر است. اگر به دیدن مناظر طبیعی زیر نور خورشید علاقه دارید و در سفر به فرانسه دوست دارید نگاهی به این شهر زیبا با مزارع زیتون، تاکستان‌های بی‌مانند و مزارع رنگارنگ گل‌های لوندر بیندازید پروانس فرانسه می‌تواند بهشت موعود شما باشد. این شهر فرانسه دارای شهر‌های زیبا و بی‌نظیری چون مارسی، کاسیس، نیس، آویگنون و روستاهای زیبایی چون گوردس است.

با پروانس فرانسه بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

پروانس در کشور فرانسه و در شهرستان بوش دورون قرار گرفته است. این شهر زیبا که در ناحیه پروانس آلپ کوت- دازور قرار دارد، یکی از استان‌های جنوب شرقی فرانسه محسوب می‌شود. شهر پروانس از غرب با رود رون و از شرق با مرز ایتالیا و دریای مدیترانه همسایه است.

به دلیل زیبایی‌های این شهر کوچک و عطر مسحور‌کننده گل‌های لوندر که از مزارع متعدد آن در هوا پراکنده می‌شوند، گردشگران بسیاری در سفر خود به فرانسه از این شهر هم دیدن می‌کنند. البته بناهای به جا مانده از قرون وسطی و دوران رومی‌ها نیز در این منطقه هنوز وجود دارد. اگرچه بیشتر این بناها تبدیل به خرابه شده‌اند، اما هنوز این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیری است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌ کنیم.

شهر پروانس کجاست؟ | یوروپ تورز

یکی از مناطق ساحلی شهر پروانس منطقه کن است. این منطقه به دلیل اینکه دارای مسیر مناسبی برای پیاده‌روی است و ساحل زیبای آن همیشه مملو از گردشگر است، جزو مکان‌های دیدنی در این شهر محسوب می‌شود. بسیاری از کافه‌‌های فضای باز و بوتیک ‌های شهر پروانس در این منطقه قرار دارند. اغلب افراد مشهور و ثروتمندان، حتی سلبریتی ‌ها در این منطقه زندگی می‌ کنند و هنگام گشت و گذار و پیاده‌روی در مسیر این ساحل، ممکن است بتوانید چند سلبریتی را ببینید.

منطقه کن پروانس | یوروپ تورز

درست است که این شهر به داشتن مناظر طبیعی و بندرهای زیبا شهرت دارد، اما همانطور که گفتیم جاذبه‌‌های دیدنی تاریخی هم دارد. این صومعه که در قرن یازدهم میلادی ساخته شده، پذیرای گردشگران زیادی است. به خصوص فصل بهار که مزارع اطراف صومعه پوشیده از گل‌‌های بنفش لوندر می‌‌شوند.

صومعه قدیمی گوردس محل زندگی راهبانی است که از طریق مزارع اطراف آن امرار معاش می‌کنند. البته در اطراف این مزارع کندوهای زنبور عسل هم وجود دارد. گردشگرانی که به این صومعه بروند، می‌توانند یک قاب زیبا از طبیعت و هنر معماری رمانسک در قرن یازدهم را ببینند.

صومعه سنانکه گوردس پروانس | یوروپ تورز

کاخ معروف قرن چهاردهمی پاپ آوینیون، محل زندگی ۶ تن از رهبران دین مسیحیت بوده است. البته زمانی این کاخ مکان مهمی برای استقرار رهبران مسیحی اروپای غربی بود. با توجه به اینکه معماری این کاخ بسیار منحصر به فرد است و دارای سبک گوتیک می‌باشد، میراث جهانی یونسکو آن را به عنوان بزرگ‌ترین ساختمان گوتیک در جهان به ثبت رسانده است.

هنگامی که پاپ‌ها از واتیکان تبعید می‌شدند، می‌‌توانستند به این قلعه قرون وسطایی بیایند و در مکانی که جلال و شکوه هنرهای این دوره را به خوبی نشان می‌دهد، زندگی کنند. در این کاخ ۲۰ اتاق وجود دارد که سراسر آن‌ها پوشیده از نقاشی ‌های دیواری به سبک گوتیک است.

کاخ پاپ آوینیون پروانس | یوروپ تورز

کافه ‌های این خیابان مکان مناسبی برای گردشگران هستند تا هرچه بیشتر با فرهنگ فرانسوی آشنا شوند. قدم زدن در این خیابان و استراحت در کافه‌‌های متعددی که تاریخ این شهر از قرن ۱۹ تا ۲۰ میلادی را بازگو می‌کنند، فرصت بی‌همتایی است که گردشگران می‌توانند از آن استفاده کنند.

خیابان Vieil Aix | یوروپ تورز

قایق سواری در این دره زیبا و شگفت انگیز فرصتی است که به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهید. اگر عاشق مناظر طبیعی هستید و به کوهنوردی علاقه دارید، خیلی راحت می‌توانید خودتان را به رودخانه پرآبی که در درهGorge du Verdon قرار دارد، برسانید و پس از ساعاتی پیاده‌روی به قایق سواری یا تماشای مناظر زیبای اطراف بپردازید.

تنگه جرج وردون | یوروپ تورز

اگر به دیدن سازه‌های رومی، صومعه ‌های قدیمی و کاخ ‌هایی که محل اقامت پاپ‌های تبعید شده از واتیکان هستند، علاقه دارید، بهتر است حتماً سری به این شهر فرانسه بزنید. شهرهای شناخته شده بسیاری چون مارسی، نیس و روستاهای زیبایی در این منطقه قرار دارند که دیدن هر یک از جاذبه‌های طبیعی آن‌ها برای علاقمندان به سفر و آشنایی با فرهنگ مردم کشورهای دیگر، خالی از لطف نیست.


پروانس در کجا واقع شده است؟

چرا منطقه کن پروانس جزء مکان های دیدنی پروانس محسوب می‌شود؟

علت جذب گردشگران فرانسه به پروانس چیست؟

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!