آشنایی با موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

آشنایی با موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس یکی از جالب ترین موزه های کشور فرانسه است که در بین مردمان شهر پاریس به موزه هنرهای نمایشگاهی شهرت دارد.

این مکان دیدنی در سال ۱۹۹۶ میلادی به صورت مجموعه ای خصوصی فعالیت خود را آغاز کرد که شامل قطعه هایی مختلف از شهربازی ها و همچنین نمایشگاه هایی متعلق به سال های ۱۸۵۰ تا ۱۹۵۰ میلادی می باشد.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس این شرایط را فراهم آورده تا کودکان به همراه والدین خود کاروسل های قدیمی را در قسمتی از محیط موزه سوار شده و ضمن بازدید به بازی های قدیمی مشغول شوند.

تاریخچه موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

شهر پاریس مانند اغلب شهرهای اروپایی شهر موزه ها بوده و نمایشگاه بزرگی از موزه ها را در بر گرفته است به طوری که در سفر به پاریس بیشتر از هر آثار تاریخی دیگری موزه های متنوعی در خیابان های آن دیده می شود که در این میان یکی از مشهورترین این موزه ها موزه هنرهای نمایشگاهی  پاریس است که  موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس نامیده شده و توسط ژان پل فاوند بازیگر که شغل اصلی آن عتیقه فروشی بود به صورت مجموعه ای شخصی و خصوصی ساخته شده است.

این مرکز در سال ۱۹۹۶ افتتاح شد و هم اکنون شامل اشیاء متنوعی نظیر ۱۴ سواری تفریحی، ۱۶ غرفه منصفانه، ۱۸ مجموعه اثر تاریخی، ۱۵۲۲ اثر مستقل به همراه جاذبه هایی مرمت شده می باشد. این مجموعه شامل چرخ های خوشحال و چرخ فلک، چرخش آلمانی، دوچرخه صد ساله، بیلیارد ژاپنی، مسابقه پیشخدمت پاریس و ارگان Hooghuys و ویسای الی علی پاشا است.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

مجموعه دائمی موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

موزه هنرهای نمایشگاهی بخش های مختلفی را شامل می شود که در طی گذشت سال ها هر یک از این بخش ها تغییراتی را متحمل شده اند انا به طور کلی می توان گفت ابن موزه  از دو بخش اصلی تشکیل شده است.

مجموعه دائمی و مجموعه موقت که در این میان می توان گفت مجموعه دائمی از سه اتاق موضوعی تشکیل شده است و هر یک ازاین اتاق ها مساحتی حدود ۲۰۰۰ متر مربع را در بر گرفته اند. این موزه که عمدتا برای رویدادهای شرکتی مورد استفاده قرار می گیرد، تنها برای بازدید کنندگان انفرادی آنهم فقط با رزرو قبلی بلیط نمایشگاه قابل استفاده است.

بازدید کنندگان می توانند یک نمایش مبتنی بر اپرای ایتالیایی را که توسط اتومات ها در یک مکان معمولی ونیزی انجام می شود را تماشا کنند و یا در یک مکان شاداب گوندولا به یک سواری رفته و سرگرم شوند. موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس ادای احترام ویژه ای برای سرگرمی های قرن نوزدهم مانند سوار بر چرخه های قدیمی، نشستن بر روی چرخ فلک، بازی در یک غرفه و انجام دادن مسابقه پیشخدمت های پاریسی دارد.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

مجموعه موقت هنرهای نمایشگاهی پاریس

در موزه اشیای سرگرمی و تفریحی پاریس یک اتاق با مساحت ۱۵۰ متر مربع به مجموعه موقت موزه اختصاص داده شده که با گنجاندن ۳۹ سوار حرکت و ۲۵ غرفه سرگرمی به بخش مهمی از این موزه تبدیل شده است.

بهتر است بدانید بازدید کنندگان این امکان را در اختیار دارند تا در  بخش مجموعه موقت واقع در  موزه اشیای سرگرمی و تفریحی پاریس از وسایل موزه استفاده کرده و به بازی و تفریح بپردازند. این مجموعه برای افراد بزرگسال نیز وسایلی را تعبیه کرده که تحمل وزن افراد سنگین  را دارند.

در این مجموعه در موقعیت های مختلفی از سال  نمایشگاه های موقتی برگزار می شود. بهتر است بدانید سالن مجموعه دائم در خیابان ۷۵۰۱۲، de Terroirs de France پاریس قرار دارد و مجموعه موقت در خیابان ۷۵۰۱۲،  rue des pirogues de Bercy قرار گرفته است.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

بزرگترین مجموعه در اروپا نمایشگاه های اشیاء و سرگرمی است که ژان پل فاوند در شهر پاریس برپا داشته است. تزیین سنت با مدرنیته و زندگی کوتاه مدت با ماندگاری طولانی تنها دلیل زنده ماندن وسایل های سرگرمی در زندگی مردم می باشد.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس  یک مکان منحصر بفرد است که آزمایشگاهی واقعی از ایده ها با استفاده از آخرین فن آوری در طرح های صوتی و تصویری روح اشیاء را فاش می کند تا تصورات شما را جلب کرده و شما را وارد دنیایی رویایی کند. جالب است بدانید وزارت اقتصاد، صنعت و اشتغال فرانسه به دلیل تخصص خود در زمینه حفظ و ارائه میراث فرهنگی و نمایش اجناس، جوایز میراث زنده را به موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس اعطا کرده است.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

زمان بازدید از موزه هنرهای نمایشگاهی

شما برای بازدید از موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر حتی در روزهای ۶ ژانویه و ۲۶ دسامبر که زمان برگزای جشن های کریسمس می باشد می توانید اقدام کنید در واقع این موزه برای بازدید عموم باز است.

در حقیقت مسئولین موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس برای دریافت هزینه بلیط بازدید از موزه، قانونی را قرار داده اند به این صورت که افراد بالای ۱۲ سال بهای بلیط را به طور کامل بپردازند، دانشجویان و معلولین شامل تخفیفات قابل توجهی می شوند و کودکان بین ۴_۱۲ سال تنها نصف قیمت یک بلیط کامل را می پردازند و در نهایت کودکان زیر ۴ سال به طور رایگان می توانند به ساختمان موزه اشیای تفریحی و سرگرمی  پاریس وارد شوند.

البته توجه داشته باشید خرید بلیط موزه تنها بلیط ورودی موزه می باشد و افراد برای سوار شدن بر روی هر یک از وسایل نیز باید بلیط های اختصاصی دریافت کنند. البته خوب است بدانید به جز پذیرش های خصوصی و رزرو گروهی تنها زمان دیگری که افراد و خانواده ها می توانند از موزه بازدید کنند در روزهای میراث اروپایی سومین هفته در ماه سپتامبر است.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

بخش های مختلف موزه اشیای سرگرمی پاریس

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس یکی از مشهورترین موزه های پاریس است که سالانه بیش از ۲۰۰۰۰۰ بازدید کننده چه از طریق کارکردها و چه با بازدید های فردی و گروهی را دریافت می کند.

موزه هنرهای نمایشگاهی در پاریس به چهار منطقه مختلف تقسیم بندی شده است که در این موزه هر قسمتی نشان دهنده موضوع خاصی می باشد به طوری که بخشی از موزه اشیای سرگرمی و تفریحی پاریس به زمینه های منفی قرن نوزدهم و بخش دیگری به کارناوال، کابینت کنجکاوی و همچنین باغ های شگفت انگیز اختصاص داده شده است.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

زیباترین موزه در پاریس

اگر به دنبال یک موزه از هنرهای عادلانه هستید حتما موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس را تماشا کنید. در این ساختمان چراغ های روشن، چهره های ترسناک و زیبا، وسایل نقلیه عجیب و غریب، حیوانات رقصنده که از بالا و پاپین آویزان هستند و بسیاری وسایل بازی و سرگرمی همانند یک شهربازی صد سال پیش وجود دارد.

بهتر است بدانید در موزه هنرهای نمایشگاهی به غیر از موارد نام برده مجموعه لباس ها، لوازم جانبی تالار موسیقی و پارک تفریحی مربوط به صد سال گذشته در آن وجود دارد. ژان پل فاوند معتقد است که چرخه حرکت دوچرخه یک میراث واقعی است و تقریبا باید پشت صفحه شیشه ای باشد.

فاوند با گذشت زمان وسایلی که با بخار حرکت می کردند تغییر داده و سیستم گردش آنها به انرژی برق وابسته کرد و ولوسیبید را به وضعیت اولیه خود بازگرداند پس در حال حاضر سواران برای حرکت دادن برخی از وسایل سرگرم کننده این موزه آنها را با پدال به حرکت در می آورند تا آن را دور بزنند.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

بهترین زمان رفتن به موزه هنرهای نمایشگاهی پاریس

در شهر پاریس با یک قیمت بلیط ورودی شکل می توانید توسط یک ایستگاه مترو  که در نزدیکی موزه هنرهای نمایشگاهی قرار گرفته  خط ۱۴، خیابان پور املیون، اتوبوس ۶۴ و ۲۴یک مسافرت تفریحی را انتخاب کنید. در موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس به سبک نمایشگاه هر سی دقیقه وسایلی نظیر چرخ فلک و دیگر وسیله های تفریحی به چرخش درآمده و سوارانی را به سمت خود جذب می کنند.

موسیقیدانان و واکرهای استیل در این موزه می توانند بازدید کنندگان را بین ساختمان ها راهنمایی می کنند. جالب است بدانید در گذشته های دور  ژان پاول فاوند بنیانگذار این مجموعه هنری سعی کرده بزرگترین موزه هنرهای  عادلانه در اروپا را گرد هم آورد به طوری که برای تجارت و ارائه آن وزارت تجارت در فرانسه این موزه را بخش مهمی از میراث زنده پاریس یاد می کند.

در این موزه یک مکان ذخیره سازی شراب قدیمی وجود داشته است که امروزه اینگونه جاذبه ها حفظ شده و به صورت چند بخش مجزا در معرض دید عموم قرار گرفته اند.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

اشیای درون موزه هنرهای نمایشگاهی

ژان پاول فاوند طی سال ها تلاش سعی کرده جذاب ترین اشیاء سرگرم کننده مردمان صد سال گذشته تا به امروز را در موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس جمع آوری کند و این مکان را به یک نمایشگاه برای افراد مسن و دیگر افراد و البته یک شهربازی کوچکی برای کودکان به همراه والدینشان  تبدیل کند به طوری که یک کاروسل غیر عادی بریتانیایی مربوط به گذشته های دور کشور انگلیس از ابتدای قرن بیستم تا امروز در موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس نگهداری می شود که اتفاقا این کاروسل در فیلمی به نام نیمه شب در پاریس به نمایش گذاشته شده است.

سرعت این وسیله سرگرمی به ۵۶ کیلومتر در ساعت است و بازدید از آن برای عموم مردم آزاد است.

موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

زمان بازدید از موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس

اگر چه مجموعه هنرهای نمایشگاهی در پاریس یک موزه زیبا و بسیار هیجان انگیز است اما به طور کلی شما می توانید در عرض یک الی دو ساعت تمام بخش های این موزه را تماشا کنید. البته توجه داشته باشید شهر پاریس یک شهر اروپایی است و در اغلب روزهای سال هوا بارندگی بوده و تقریبا هوا مرطوب می باشد و  در برخی از روزهای پاییز و زمستان هم بارش برف دیده شده و دمای هوا به منفی صفر می رسد.

اما چون موزه اشیای تفریحی و سرگرمی پاریس در ساختمانی سرپوشیده قرار دارد بنابراین در هر فصلی از سال بازدید کنندگان می توانند در کنار تماشای اشیاء جالب در نمایشگاه های موزه هنرهای عادلانه با بازی و تفریح با وسایل اختصاص موزه پرداخته و بهترین لحظات را در این موزه داشته باشند.

تنها مورد قابل توجه رزرو قبلی بلیط ورودی این موزه می باشد که امروزه برخی از وب سایت های ایران شرایطی را برای مسافران پاریس فراهم آورده اند تا قبل از سفر خود به این شهر اروپایی به صورت آنلاین بلیط موزه سرگرمی و تفریحی پاریس را رزرو کرده و در زمان حضور خود در شهر پاریس برای وارد شدن به ساختمان این مجموعه هنری با هیچ مشکلی رو به رو نباشند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!