با دهکده های آلزاس استراسبورگ بیشتر آشنا شویم

با دهکده های آلزاس استراسبورگ بیشتر آشنا شویم

دهکده های آلزاس استراسبورگ، هر یک از دهکده های آلزاس استراسبورگ ویژگی‌ها و زیبایی‌های خاصی دارند که در این مطلب به چند تا از مهم ترینشان اشاره خواهد شد.

آلزاس یکی از استان‌های ویژه در کشور فرانسه است که با جاذبه‌های گردشگری و طبیعت بکر خود، هر گردشگری را برای بازدید از آن به فکر وا می‌دارد. همین باعث شده ایرانی‌های زیادی به دنبال سفر به این استان باشند؛ به خصوص مرکز آن یعنی شهر استراسبورگ که چیزهای زیادی برای شگفت زده کردن شما خواهد داشت.

این استان در همسایگی کشورهای آلمان و سوئیس واقع شده و در مرکز آن دهکده‌های فراوانی دیده می‌شود. هر یک از دهکده های آلزاس استراسبورگ (Villages in Alsace) ویژگی‌ها و زیبایی‌های خاصی دارند که در این مطلب به چند تا از مهم ترینشان اشاره خواهد شد.

با دهکده های آلزاس استراسبورگ بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

از قرن سیزدهم به بعد، دهکده Colmar به یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم در کشور فرانسه تبدیل شد و عده زیادی از مشاهده بخش‌های متنوع آن به وجد می‌آیند. محلات تاریخی فراوانی در این دهکده به چشم می‌خورد و کانال‌های آن نقش زیادی در جذب گردشگران دارد.

مردم دهکده Colmar علاقه بسیار زیادی به گل و گیاه دارند و همین باعث زیباتر شدن این دهکده شده است. حتی از این دهکده به عنوان ونیز کوچک نیز یاد می‌کنند؛ زیرا در برخی مناطق باید با قایق تردد کرد. این دهکده به عنوان خانه هنرمندان نیز شناخته می‌شود و محل تجمع بسیاری از نقاشان و نویسندگان است که آثار آن‌ها قابل بررسی خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال یکی از متفاوت‌ترین دهکده‌های آلزاس هستید، Colmar گزینه ایده آلی خواهد بود.

دهکده کلمار یکی از دهکده های آلزاس استراسبورگ | یوروپ تورز

در 25 کیلومتری جنوب شهر استراسبورگ، دهکده‌ای فوق العاده زیبا به نام دهکده Obernai واقع شده است که دیدن آن هم خالی از لطف نخواهد بود. مزیت تورهای استراسبورگ این است که در یک سفر می‌توان چند تا از دهکده‌های آلزاس را مشاهده کرد. این دهکده قدمتی دیرینه دارد و فضایی برای پادشاهی رومیان بوده است.

از جاذبه‌های زیبای Obernai نباید منطقه‌ای به نام چاه شش سطل را از یاد برد. جالب است بدانید مردم این دهکده عادت دارند استخرهای خود را روی پشت بام بنا کنند که این خود تصویری جذاب را به وجود آورده است.

دهکده اوبرنه یکی از دهکده های آلزاس استراسبورگ | یوروپ تورز

یکی از مزایای Riquewihr، قرار داشتن میان صخره‌ها و کوه‌های گوناگون بوده که منظره‌ای زیبا را به وجود آورده است. جاذبه‌های کوهستانی این دهکده، آن را به یکی از بهترین دهکده‌های آلزاس تبدیل کرده است. این منطقه از قرن چهاردهم و با تلاش پادشاهان آن زمان فرانسه به مکانی مهم برای گردشگری تبدیل شد. بناهای تاریخی و بالکن‌های تزئیین شده با شکوفه، حس و حال خوبی در فصولی مانند بهار به مسافران می‌دهد.

وجود برخی چشمه‌ها در Riquewihr را نباید نادیده گرفت. دروازه‌ای به نام Dolder در این دهکده وجود دارد که قدمت آن به سال 1291 میلادی مربوط می‌شود. موزه‌ها، کافه‌ها، نانوایی‌های جالب، بوتیک‌ها و رستوران‌ها همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا Riquewihr ارزش بازدید داشته باشد.

دهکده ریکویر یکی از دهکده های آلزاس استراسبورگ | یوروپ تورز

در نهایت Kaysersberg را داریم که ویرانه‌های قلعه امپراتوری بسیار قدیمی در آن قرار دارد. دلیل نامگذاری این منطقه، شخصیتی با همین نام است که می‌گویند در زمانی پادشاه آنجا بوده است. از دیوارهای این قلعه‌ها می‌توان به معماری متعلق به قرون وسطی پی برد که تمام نکات آن به صورت دقیق کار شده است.

یک کلیسای رومانیایی زیبا و بزرگ در Kaysersberg واقع شده که هنوز هم محل تجمع و نیایش عده زیادی است. این دهکده در رویدادهایی مانند کریسمس بسیار شلوغ شده و به فضایی رویایی برای جشن گرفتن تبدیل خواهد شد. مردم این دهکده اغلب شاد هستند و شادی را به گردشگران هم منتقل می‌کنند.

دهکده کایزرسبرگ یکی از دهکده های آلزاس استراسبورگ | یوروپ تورز

در این مطلب سعی کردیم شما را با برخی از بهترین دهکده‌های آلزاس آشنا کنیم. البته دهکده‌های زیبای دیگری هم در این استان وجود دارند. به خاطر زیبایی‌های وصف نشدنی این استان و دهکده‌های موجود در آن، ایرانی‌های زیادی به دنبال تهیه تور استراسبورگ هستند یوروپ تورز در این زمینه نیز در خدمت مسافران است و انواعی از تورهای استراسبورگ برای سفر به دهکده‌های آلزاس را در اختیارتان قرار می‌دهد.


یکی از دهکده های آلزاس که از جاذبه های گردشگری مهم فرانسه هم به شمار می‌آید چیست؟

یکی از بهترین دهکده های آلزاس استراسبورگ کدام دهکده است؟

یکی از دهکده های قدیمی آلزاس استراسبورگ کدام دهکده است؟

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!