همه چیز درباره ی میدان قدیمی شهر پراگ

همه چیز درباره ی میدان قدیمی شهر پراگ

میدان قدیمی شهر پراگ، جاذبه‌های دیدنی و گردشگری زیادی مثل برج کلیسای تین، کلیسای سنت نیکولاس و همچنین خانه‌های رنگارنگ دور این میدان قابل مشاده است.

میدان قدیمی شهر پراگ: شهر پراگ یکی زیبا‌ترین و دیدنی‌ترین شهر‌های کشور چک محسوب می‌شود و بعنوان قلب تپنده این کشور شناخته می‌شود. با وارد شدن به شهر پراگ دیدنی‌های بسیار زیادی را می‌توانیم مشاهده نماییم مانند مناره‌هایی که سر به فلک کشیده‌اند، کلیساهایی که با سبک معماری جدید و کلاسیک ترکیب شده‌اند و هرکدام از این جاذبه‌های گردشگری برای توریست‌ها و گردشگران بسیار جالب و جذاب به نظر می‌رسد.

شهر پراگ یکی از بهترین مراکز تاریخی در اروپا محسوب می‌شود که به زیبایی تمام سبک تاریخی خود را حفظ کرده است. یکی از مشهورترین و زیباترین قسمت‌های این شهر، میدان قدیمی شهر پراگ محسوب می‌شود که برای آشنایی و با آثار تاریخی این شهر زیبا و لمس زیبایی‌های ورود شما به میدان قدیمی شهر پراگ الزامی است. تمامی خانه و ساختمان‌هایی که در اطراف این میدان وجود دارند به سبک قرن‌های گذشته باقی مانده‌اند و هیچ بازسازی و تغییری در سبک این ساختمان‌ها ایجاد نشده است.

برای ورود به میدان قدیمی شهر پراگ باید وارد مرکز شهر پراگ شوید و این میدان قدیمی بین رود ولتاوا و میدان نمستی قرار گرفته است. این میدان قدیمی شهر پراگ علاوه بر داشتن جاذبه‌های گردشگری و کلیساهای تاریخی دارای کافه‌های بسیار زیبا و دلنشین نیز هست که برای رفع خستگی می‌توانید در اطراف میدان در داخل کافه به استراحت و خوردن غذا مشغول شوید.

میدان قدیمی شهر پراگ | یوروپ تورز

جاذبه‌های گردشگری در اطراف میدان قدیمی پراگ

با ورود به میدان قدیمی شهر پراگ جاذبه‌های دیدنی و گردشگری زیادی مثل برج کلیسای تین، کلیسای سنت نیکولاس و همچنین خانه‌های رنگارنگ قابل مشاده است. هرکدام از بناهای تاریخی و جاذبه‌های تاریخی در میدان قدیمی پراگ حال و هوای خاصی برای این منطقه ایجاد کرده‌اند و می‌توان ساعت‌های طولانی در این میدان قدم زد و از جاذبه‌های گردشگری آن لذت برد. میدان قدیمی شهر پراگ قدمت تاریخی دارد و همه وقایع مهمی که در کشور چک و شهر پراگ اتفاق افتاده است را مانند اعتراضات، شکنجه‌ها را به چشم دیده است.

هنگامیکه گردشگران و توریستان وارد میدان قدیمی شهر پراگ می‌شوند اولین چیزی که برای عکاسی و عکس یادگاری انتخاب می‌کنند برج تالار گوتیک است که این برج از قرن چهاردهم تا به امروز در گوشه‌ای از میدان قدیمی شهر پراگ قرار دارد. از دیگر جاذبه‌های گردشگری که در اطراف این میدان قرار گرفته است ساعت نجومی این میدان است که بیش از ششصد سال است همه جهانیان را شگفت زده کرده است و بعنوان یک ابزار هوشمند علاوه بر نمایش ساعت و زمان نمایانگر وضعیت خورشید، ماه و ستارگان نیز هست.

بعد از دیدن ساعت نجومی در میدان قدیمی شهر پراگ می‌توانید صدای بلند ناقوس در برج را نیز بشنوید. سمت جنوبی این میدان برج‌های دوقلوی کلیسای جامع تین قرار دارد که با ظاهری زیبا شمارا شگفت زده خواهد کرد. در داخل این کلیسای جامع علاوه بر وجود محراب با تصاویر پانورمایی، مقبره منجم معروف این شهر تیکو براهه را نیز می‌توان مشاهده کرد.

جاذبه‌های گردشگری در اطراف میدان قدیمی پراگ | یوروپ تورز

ساعت نجومی در میدان قدیمی پراگ

همانطور که گفتیم در میدان قدیمی شهر پراگ ساعت نجومی وجود دارد که بعنوان سومین ساعت قدیمی در جهان محسوب می‌شود و به صورت منظم در حال کار کردن است. این ساعت نجومی علاوه بر مشخص کردن زمان و تاریخ، اطلاعات خاص نجومی مثل موقعیت دایره البروج خورشید، اندازه‌گیری ماه و غیره را با استفاده این ساعت می‌توان مشاهده و حتی محاسبه کرد. این ساعت نجومی در بالای عمارت شهرداری در قسمت قدیمی شهر پراگ نصب شده است و هرساله گردشگران زیادی برای دیدن این برج نجومی به شهر پراگ سفر می‌کنند.

ساعت نجومی در میدان قدیمی پراگ | یوروپ تورز

کلیسای جامع سنت ویتوس

بهترین معماری و سبک هنری مدرن و کلاسیک را می‌توانیم در کلیسای جامع سنت ویتوس در میدان قدیمی شهر پراگ مشاهده کنیم. علاوه بر اینکه این کلیسا معماری بسیار زیبا و منحصرد به فردی را دارد یکی از مهمترین کلیسا‌های جمهوری چک و همچنین از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر پراگ محسوب می‌شود. بهتر است بدانید این کلیسا، بسیار قدیمی و تاریخی است و در قرن دهم ساخته شد به همین دلیل بسیاری از شاهان و امپراتوران روم در این کلیسا دفن شده‌اند.

کلیسای جامع سنت ویتوس | یوروپ تورز

سوالات متداول میدان قدیمی شهر پراگ

میدان قدیمی شهر پراگ در کجا قرار دارد؟

برای ورود به میدان قدیمی شهر پراگ باید وارد مرکز شهر پراگ شوید و این میدان قدیمی بین رود ولتاوا و میدان نمستی قرار گرفته است.

میدان قدیمی شهر پراگ دارای چه جذابیت هایی میباشد؟

این میدان قدیمی شهر پراگ علاوه بر داشتن جاذبه‌های گردشگری و کلیساهای تاریخی دارای کافه‌های بسیار زیبا و دلنشین نیز هست که برای رفع خستگی می‌توانید در اطراف میدان در داخل کافه به استراحت و خوردن غذا مشغول شوید.

ساعت نجومی در میدان قدیمی شهر پراگ دارای چه قابلیت هایی است؟

در میدان قدیمی شهر پراگ ساعت نجومی وجود دارد که بعنوان سومین ساعت قدیمی در جهان محسوب می‌شود و به صورت منظم در حال کار کردن است. این ساعت نجومی علاوه بر مشخص کردن زمان و تاریخ، اطلاعات خاص نجومی مثل موقعیت دایره البروج خورشید، اندازه‌گیری ماه و غیره را با استفاده این ساعت می‌توان مشاهده و حتی محاسبه کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!