با پیاتزا تاسو ناپل میدان مرکزی سورنتو در ایتالیا بیشتر آشنا شویم

با پیاتزا تاسو ناپل میدان مرکزی سورنتو در ایتالیا بیشتر آشنا شویم

پیاتزا تاسو، یک مکان و میدان مرکزی در شهر سورنتو واقع در جنوب ایتالیا می‌باشد که به اسم شاعر تورکواتو تاسو نام گذاری شده است. در میدان اصلی که به لارگو کاست …

پیاتزا تاسو: سورنتو یکی از مقاصد گردشگری در ایتالیا است و در قسمت جنوب غربی این کشور قرار دارد. آب و هوای مطبوع، سواحل چشم نواز و فرهنگ بی‌نظیر مردمان جنوب ایتالیا خاطرات جذابی را در ذهن گردشگران به جای می‌گذارد. در این مطلب می‌خواهیم با جاذبه توریستی سورنتو یعنی پیاتزاتاسو ناپل آشنا شویم.

با پیاتزا تاسو ناپل میدان مرکزی سورنتو در ایتالیا بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

درباره پیاتزا تاسو ناپل بیشتر بدانیم

پیاتزا تاسو (Piazza Tasso) یک مکان و میدان مرکزی در شهر سورنتو واقع در جنوب ایتالیا می‌باشد که به اسم شاعر تورکواتو تاسو نام گذاری شده است. در میدان اصلی که به لارگو کاست معروف شده کلیسای کارملیتی به رنگ زرد قرار دارد که در داخل آن تابلویی از اونوفریو آولینو از حضرت مریم (س) با سنت سیمون استاک و فرشتگان در داخل آن نگهداری می‌شود. همچنین در میدان پیاتزاتاسو ناپل، مجسمه‌ای از S. Antonino Abbate قرار دارد.

در زمانی که مردم محلی و توریست‌ها برای بازدید از کلیسای باروک و کارخ مربوط به قرن 18 به میدان اصلی Piazza Tasso می‌آیند این مکان بسیار شلوغ می‌شود. علاوه بر این در میدان مرکزی پیاتزا تاسو، رستوران‌ها و کافه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان در آن‌ها هم صبحانه‌ای کامل و هم فنجانی قهوه سرو کرد.

جاذبه‌ های تاریخی در پیاتزا تاسو ناپل

در حاشیه پیاتزا تاسو علاوه بر امکانات تفریحی چند بنای تاریخی نیز وجود دارد؛ عمارت کوررئاله یکی از آثار تاریخی سورنتو به شمار می‌رود. بازسازی عمارت در سال 1768 میلادی انجام شد و محوطه موزاییک کاری شده آن بسیار معروف است. همچنین در قسمت شمالی میدان پیاتزا تاسو ناپل کلیسای باروک سانتا ماریا دل کارمین قرار گرفته که از فراز آن می‌توان منظره زیبایی از دریا را تماشا کرد.

مجسمه تورکواتو تاسو و سنت آنتونیو از دیگر دیدنی‌های تاریخی پیاتزا تاسو محسوب می‌شوند؛ سنت آنتونیو که مجسمه آن در مرکز میدان قرار دارد محافظ شهر سورنتو بوده است.

روش های حمل و نقل برای رفتن به پیاتزا تاسو ناپل

فاصله بین ناپل و پیاتزا تاسو سورنتو 27 کیلومتر است؛ کشتی، اتوبوس، قطار، تاکسی، ماشین یا شاتل همگی وسایل نقلیه مناسبی برای رفتن به شهر سورنتو و بازدید از میدان پیاتزا تاسو ناپل هستند.

ارزان‌ترین راه برای رفتن به میدان پیاتزا تاسو سورنتو، اتوبوس است که 5 تا 8 دلار هزینه دارد و 1 ساعت و 15 دقیقه طول می‌کشد. همچنین سریع‌ترین راه برای رسیدن به شهر سورنتو استفاده از تاکسی است که 190 تا 230 دلار هزینه دارد و 48 دقیقه طول می‌کشد.

یک اتوبوس مستقیم از ناپل به سورنتو یک بار در روز حرکت دارد؛ ولی هر روز کار می‌کند. مدت زمان سفر با اتوبوس تقریباً 1 ساعت و 10 دقیقه طول می‌کشد. همچنین یک کشتی مستقیم وجود دارد که هر روزه از ناپل حرکت می‌کند و به سورنتو می‌رسد. این کشتی سه بار در روز سرویس دارد و مدت زمان سفر تقریبا 45 دقیقه طول می‌کشد و 15 تا 26 دلار هزینه دارد.

روش دیگر رفتن به پیاتزا تاسو ناپل استفاده از قطار است؛ یک قطار مستقیم از ناپولی پی گاریبالدی حرکت می‌کند و به سورنتو می‌رسد. سرویس‌ها هر 30 دقیقه یکبار حرکت کرده و هر روز کار می‌کنند و مدت سفر با قطار تقریباً 1 ساعت و 13 دقیقه طول می‌کشد.

برای رفتن از فرودگاه ناپل (NAP) تا سورنتو پیاتزا تاسو که شامل ترانسفر می‌شود تقریباً 1 ساعت و 45 متر زمان می‌برد. همچنین فاصله رانندگی بین فرودگاه ناپل (NAP) تا سورنتو پیاتزا تاسو 50 کیلومتر است و از فرودگاه ناپل (NAP) تا سورنتو پیاتزا تاسو تقریباً 52 دقیقه طول می‌‌کشد.

جمع بندی

میدان پیاتزا‌تاسو ناپل در شهر سورنتو در جنوب کشور ایتالیا واقع شده و در آن آثار تاریخی مختلف، مجسمه‌های تورکواتو تاسو و سنت آنتونیو و یک کلیسا وجود دارد. با استفاده از وسایل نقلیه مختلفی می‌توان فاصله بین ناپل و سورنتو را طی کرد که در این مقاله هزینه‌ها و طول مدت سفر با آن‌ها را توضیح دادیم.


سوالات متداول پیاتزا تاسو

سریع‌ترین راه برای رسیدن به شهر سورنتو و بازدید از پیاتزا‌تاسو استفاده از کدام وسیله نقلیه است؟

همچنین سریع‌ترین راه برای رسیدن به شهر سورنتو استفاده از تاکسی است که 190 تا 230 دلار هزینه دارد و 48 دقیقه طول می‌کشد.

پیاتزا‌تاسو در کجا واقع شده است؟

پیاتزا‌تاسو یک مکان و میدان مرکزی در شهر سورنتو واقع در جنوب ایتالیا می‌باشد که به اسم شاعر تورکواتو تاسو نام گذاری شده است.

پیاتزا‌تاسو چه مواقعی شلوغ میشود؟

در زمانی که مردم محلی و توریست‌ها برای بازدید از کلیسای باروک و کارخ مربوط به قرن 18 به میدان اصلی Piazza Tasso می‌آیند این مکان بسیار شلوغ می‌شود.

پیتزا‌تاسو چگونه مکانی است؟

در میدان مرکزی پیاتزا تاسو، رستوران‌ها و کافه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان در آن‌ها هم صبحانه‌ای کامل و هم فنجانی قهوه سرو کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!