کاخ ورسای پاریس | تاریخچه – حقایقی درباره این کاخ – تصاویر

کاخ ورسای پاریس | تاریخچه – حقایقی درباره این کاخ – تصاویر

کاخ ورسای پاریس، یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه است. این بنا یک ساختمان بزرگ و باشکوه سلطنتی است که در نزدیکی پاریس واقع شده است.

کاخ ورسای در پاریس، یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه است. این بنا یک ساختمان بزرگ و باشکوه سلطنتی است که در نزدیکی پاریس واقع شده است. با بازدید از این قصر پرزرق و برق، به راحتی می‌توان فهمید که چرا کاخ ورسای یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های دیدنی فرانسه است. این کاخ، پس از برج ایفل در رتبه دوم دیدنی‌ها در این کشور قرار دارد. این قلعه با معماری مسحورکننده قرن هجدهمم، 250 هکتار چشم‌انداز و آثار هنری خیره‌کننده، نمونه‌ای درخشان از زندگی خانواده سلطنتی فرانسوی است. کاخ ورسای پاریس با همه این جاذبه‌ها، چیزی در حدود بیش از 10 میلیون بازدیدکننده سالانه دارد.

کاخ ورسای پاریس | تاریخچه - حقایقی درباره این کاخ - تصاویر | یوروپ تورز

در این مقاله قصد داریم تا با ویژگی‌ها، جاذبه‌ها و تاریخچه این قصر زیبا و تاریخی بیشتر آشنا شویم.

چرا نباید بازدید از کاخ ورسای را از دست داد؟

کاخ باشکوه ورسای محل زندگی پادشاهان فرانسوی بود و تا انقلاب فرانسه مرکز حکومت این کشور به شمار می‌رفت. تاریخچه این کاخ نیز به اندازه طراحی آن پیچیده و جذاب است. تالار آینه‌ها، گراند تریانون، رویال اپرای، آپارتمان‌های سلطنتی، پتی تریانون و باغ‌های وسیع قلعه، جایگاه خود را در سایت‌های میراث جهانی یونسکو به دست آورده‌اند.

امروزه، این مکان، گل سرسبد تمام جاذبه‌های گردشگری کشور فرانسه است که هر سال، 7،700،000 بازدیدکننده در سراسر جهان را به خود جلب می‌کند این مکان تاریخی جذاب، در 30 کیلومتری پاریس، پس از موزه لوور و برج ایفل بیشترین بازدید را در این کشور به دست آورده است. بازدید از کاخ ورسای (Palace of Versailles) به شما امکان می‌دهد تا از زندگی اعیانی و محیط زندگی پادشاهان فرانسوی از نزدیک، باخبر شوید.

تاریخچه کاخ ورسای پاریس

شاید تعجب کنید وقتی بدانید که این کاخ باشکوه، در ابتدا تنها کلبه‌ای برای شکار پادشاهان فرانسوی بوده است. لویی چهاردهم، یکی از پادشاهان فرانسه، کلبه شکار ساده خود را به قصری خیره‌کننده تبدیل کرد. این کاخ، در ابتدا زمینی نامناسب بود که کسی تصور نمی‌کرد چنین قصری باشکوه در آن ساخته شود. دورتادور این زمین هم حالتی باتلاقی داشت.

پادشاه به خرید زمین‌های اطراف ادامه داد تا این که از متراژ آن راضی شد. سرانجام پس از 21 سال ساخت، کاخ ورسای در زمان لویی چهاردهم تکمیل شد. برای 20000 نفری که قرار بود در آن جا اقامت کنند، این ساختمان دارای 700 اتاق و 2153 پنجره بود. زیربنای کلی این کاخ بیش از 67000 مترمربع تخمین زده می‌شود.

این کاخ و دکوراسیون داخلی آن تا انقلاب فرانسه در سال 1789 دستخوش تغییرات و گسترش دائمی بود. بسیاری از مبلمان زینتی و عتیقه‌های قلعه برای پرداخت هزینه‌های جنگ ذوب شده و فروخته شد. مرمت قلعه در اوایل قرن بیستم توسط پیر دو نولهاک آغاز شد. از آن زمان تا به امروز، قلعه در حال بازسازی است. معاهده ورسای، مهم‌ترین معاهده صلح که به جنگ جهانی اول پایان داد، در سال 1919 در تالار آینه‌ها و در این کاخ امضا شد و آن را به یکی از مهم‌ترین مکان‌های تاریخی تبدیل کرد.

حقایقی درباره کاخ ورسای پاریس

یکی مجلل‌ترین کاخ‌های جهان، ورسای شگفت‌انگیز است. این بنا که در قرن هفدهم و زمانی که لوئی چهاردهم دربار را از پاریس به این مکان منتقل کرد، به مقر قدرت در سلطنت فرانسه تبدیل شد.

تالار شکوهمند آیینه‌ ها

مهم‌ترین و خیره‌کننده‌ترین بخش در این کاخ، تالار آینه‌ها است که به دلیل طراحی درخشان خود معروف است. این تالار، همچنین مکانی است که معاهده ورسای در آن امضا شد و به جنگ جهانی اول پایان داد. این اتاق با 3000 شمع روشن می‌شود و در مجموع 357 آینه ونیزی دیوارهای آن را پوشانده است.

اگر کاخ ورسای امروز ساخته می‌شد، در حدود دو میلیارد دلار هزینه داشت!
بیش از 700 اتاق، 60 راه‌پله و 1200 شومینه، قیمت بالایی دارد. تنها در باغ‌ها، 400 مجسمه و 1400 فواره وجود دارد درحالی‌که بیش از 5000 قطعه مبلمان جداگانه در داخل کاخ چیده شده است.

حقایقی درباره کاخ ورسای پاریس | یوروپ تورز

داستان آیینه‌ کاران ونیزی

ونیز در قرن هفدهم انحصار آینه‌سازی را در اختیار داشت، بااین‌حال چند صنعتگر منتخب متقاعد شدند که به فرانسه بیایند و در کاخ ورسای پاریس کار کنند. دولت ونیز از این که این صنعتگران، دانش خود را با فرانسوی‌ها به اشتراک بگذارند و موقعیت ونیز را تهدید کنند، وحشت کرده بودند، دستور قتل آن‌ها را صادر کرد.

همه چیز در قصر، فرانسوی است

ساخت کاخ ورسای به عنوان یک پروژه ملی تلقی می‌شد، با این شرط که همه چیز باید ساخت فرانسه باشد.

در طول انقلاب فرانسه، بسیاری از آثار هنری موجود در کاخ، جابه‌جا شدند

پس از انقلاب کبیر فرانسه، این کاخ به عنوان نمادی از سلطنت، به‌شدت مورد نکوهش قرار گرفت و به محل اعتراض مردم فرانسه تبدیل شد. بسیاری از آثار هنری باارزش موجود در این کاخ، به موزه لوور منتقل شدند.

چیز هایی که قبل از بازدید از کاخ ورسای پاریس باید بدانید

اگر قصد بازدید از این کاخ زیبای تاریخی را دارید، بهتر است از این نکات باخبر باشید:

مناطق مختلفی برای بازدید در کاخ ورسای وجود دارد

کاخ ورسای پاریس در واقع از باغ‌های گوناگون، کاخ اصلی، املاک تریانون و کاخ ملکه هملت تشکیل شده است. همه مناطق چیزهای زیادی برای دیدن و تجربه‌کردن دارند. شما به عنوان بازدیدکننده، احتمالاً بیشتر وقت خود را در کاخ اصلی خواهید گذراند. این کاخ، دارای بیش از 2300 اتاق و جاذبه‌های دیدنی است که دوست ندارید از دست بدهید.

از جمله زیبایی‌های این بخش، تالار آینه‌ها و اتاق‌خواب پادشاه است. بااین‌حال، اگر یک روز کامل برای دیدن این کاخ در اختیار دارید، مطمئن شوید که برای کاوش در زمین‌ها و مناطق دیگر وقت می‌گذارید.

هر چه زودتر برای بازدید حرکت کنید

روزانه حدود 27000 نفر از این کاخ بازدید می‌کنند. اگر می‌خواهید بیشترین لذت را از بازدید از زیبایی‌های این کاخ داشته باشید، سفر خود را در اوایل روز برنامه‌ریزی کنید. کاخ ورسای پاریس 6هر روز هفته به جز دوشنبه‌ها دایر است.

این کاخ، ساعت 9 صبح باز شده و ساعت 5:30 بعدازظهر بسته می‌شود. برای این که در صف تورهای گردشگری دیگر نمانید، بهترین زمان برای رسیدن به کاخ، قبل از ساعت 9 صبح است. این بهترین گزینه برای جلوگیری از ماندن در صف‌های طولانی ورود به کاخ خواهد بود. البته باغ‌ها و پارک هر روز هفته، ساعت 8 صبح باز می‌شوند.

از تور با راهنما استفاده کنید

تورهای با راهنما در نقاط مختلف روز و برای قسمت‌های مختلف کاخ وجود دارند و می‌توانند در اولین بازدید بسیار مفید باشند. با این روش، شما به بخش‌هایی از کاخ دسترسی خواهید داشت که معمولاً در دسترس دیگر گردشگران نیست.

از راهنمای صوتی کمک بگیرید

نکته دیگری که قبل از رفتن به کاخ ورسای پاریس باید بدانید این است که کاخ در واقع یک برنامه رایگان راهنمای صوتی برای آگاهی گردشگران ارائه می‌دهد. شما می‌توانید قبل از شروع بازدید این اپلیکیشن را دانلود کرده و از راهنماهای صوتی در بخش‌های مختلف کاخ، استفاده کنید.

صرف شام در کاخ ورسای پاریس

رستوران‌هایی در داخل کاخ وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها توقف کنید و اگر روز را صرف گشت‌وگذار کرده‌اید، در آن جا ناهار بخورید. به‌خاطر داشته باشید که قیمت‌های این رستوران‌ها می‌تواند بالاتر از آن چیزی باشد که برای غذا در جاهای دیگر می‌پردازید.

کلام پایانی

کاخ ورسای پاریس یکی از زیباترین و چشم‌نوازترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه است که هیچ توریستی، بازدید از آن را از دست نمی‌دهد. بازدید از این مکان تاریخی به ما درس‌های زیادی می‌آموزد که در هیچ کتاب تاریخی نوشته نشده است.


سوالات متداول کاخ ورسای پاریس

ویژگی های کاخ ورسای پاریس چیست؟

اگر کاخ ورسای امروز ساخته می‌شد، در حدود دو میلیارد دلار هزینه داشت!
بیش از 700 اتاق، 60 راه‌پله و 1200 شومینه، قیمت بالایی دارد. تنها در باغ‌ها، 400 مجسمه و 1400 فواره وجود دارد درحالی‌که بیش از 5000 قطعه مبلمان جداگانه در داخل کاخ چیده شده است.

ساعات بازدید از کاخ ورسای پاریس چگونه است؟

این کاخ، ساعت 9 صبح باز شده و ساعت 5:30 بعدازظهر بسته می‌شود.

بهترین زمان برای بازدید از کاخ ورسای پاریس چه زمانی است؟

برای این که در صف تورهای گردشگری دیگر نمانید، بهترین زمان برای رسیدن به کاخ، قبل از ساعت 9 صبح است. این بهترین گزینه برای جلوگیری از ماندن در صف‌های طولانی ورود به کاخ خواهد بود. البته باغ‌ها و پارک هر روز هفته، ساعت 8 صبح باز می‌شوند.

مهم ترین بخش کاخ ورسای پاریس کجاست؟

مهم‌ترین و خیره‌کننده‌ترین بخش در این کاخ، تالار آینه‌ها است که به دلیل طراحی درخشان خود معروف است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!