دریاچه آلستر بیرونی | معرفی – تفریحات – تصاویر

دریاچه آلستر بیرونی | معرفی – تفریحات – تصاویر

دریاچه آلستر بیرونی، یکی از جذاب‌ترین مناطق گردشگری در هامبورگ به شمار می‌آید. این دریاچه در سال ۱۱۹۰ به سفارش کنت آدولف سوم طراحی و ساخته شد. برای ساخت این …

دریاچه آلستر بیرونی یکی از جذاب‌ترین مناطق گردشگری در هامبورگ به شمار می‌آید. این دریاچه در سال ۱۱۹۰ به سفارش کنت آدولف سوم طراحی و ساخته شد. برای ساخت این مکان شگفت انگیز قسمتی از شاخه رودخانه البه مورد استفاده قرار گرفته و منحرف شد. دریاچه آلستر از دو بخش داخلی به مساحت ۱۸ هکتار و بخش خارجی به مساحت ۱۶۸ هکتار تشکیل شده است. علاوه بر این دریاچه آلستر دارای کانال کشتیرانی تقریباً کوچک و یک شاخه در طول ۲۰۰ متر است که تحت عنوان آلستر کوچک شناخته می‌شود.

در اطراف این دریاچه دیدنی پارک طبیعی زیبا و شگفت انگیزی نیز وجود دارد که تحت عنوان پارک آلستر معروف است. در این مقاله قصد داریم به معرفی بیشتر دریاچه آلستر و جذابیت‌های گردشگری آن بپردازیم.

دریاچه آلستر بیرونی | معرفی - تفریحات - تصاویر | یوروپ تورز

درباره دریاچه آلستر بیرونی بیشتر بدانیم

دریاچه آلستر بیرونی (Outer Alster Lake) با توجه به شکوه فراوانی که دارد و همچنین منظره طبیعی اطراف آن به یکی از مکان‌های گردشگری مهم در هامبورگ تبدیل شده است. با توجه به اینکه قسمتی از دریاچه آلستر در بخش بیرونی از دیواره‌های شهر قرار دارد از آن تحت عنوان آلستر خارجی یاد می‌شود و بخش داخلی نیز به آلستر داخلی معروف است.

هر ساله با شروع فصل شکوفه‌های گیلاس جشنی در این مکان برپا شده که جزو تعطیلات ژاپنی‌های مستقر در هامبورگ به شمار می‌آید. دریاچه آلستر هرچند که به صورت مصنوعی ایجاد شده، اما دارای منظره‌ای زیبا و منحصر به فرد است. اطراف این دریاچه به ساحل میلیونرها معروف بوده چرا که اغلب ثروتمندان علاقه به زندگی و سکونت در این منطقه دارند.

تفریحات دریاچه آلستر

بخش ساحلی دریاچه همانطور که اشاره شد یک منطقه تفریحی جذاب بوده که علاوه بر مسیرهای پیاده‌روی، دارای مسیرهایی برای دوچرخه سواری نیز است. بسیاری از ساکنان شهر و همچنین گردشگران برای گذراندن اوقات فراغت و ورزش به این مکان که تحت عنوان مسیرهای سلامت معروف است می‌آیند.

مسیری که برای دویدن در نظر گرفته شده است در حدود ۷ کیلومتر بوده که می‌توانید علاوه بر ورزش، تنها به پیاده روی در این محل پرداخته و هوای پاک اطراف دریاچه را تنفس کنید.

تفریحات دریاچه آلستر | یوروپ تورز

از دیگر تفریحات دریاچه آلستر می‌توان به قایق سواری در آن اشاره کرد. بر همین اساس قایق‌های اجاره‌ای برای گردشگران و مسافران در نظر گرفته شده است. حتماً در بازدید از دریاچه آلستر دوربین عکاسی یا گوشی هوشمند به همراه داشته باشید تا بتوانید از این منظره جذاب و قوهای زیبای آن عکس‌های خاطره انگیز بسیاری ثبت کنید.

مجسمه پری دریایی دریاچه

در رود آلستر مجسمه‌ای از پری دریایی غول پیکر و بزرگی قرار دارد. این مجسمه ارتفاعی در حدود 4.2672 متر و طولی برابر 30.1752 متر دارد. الیور واس از بزرگترین مجسمه سازان آلمانی این مجسمه را طراحی و ساخته است.

محله‌ های اطراف دریاچه آلستر

گردشگران در بازدید از دریاچه آلستر بیرونی می‌توانند سری به محله‌های زیبا و دیدنی اطراف آن نیز بزنند. در ادامه به معرفی برخی از این محله‌ها می‌پردازیم.

محله واندسبک هامبورگ (Hamburgs Wandsbek)

واندسبک هامبورگ از محله‌های جذاب در هامبورگ بوده که از امکانات تفریحی و رفاهی بالایی مانند استادیوم‌های مختلف ورزشی برخوردار است. اغلب در آخر هفته‌ها بسیاری از جوانان برای تفریح و گردش به این محله می‌آیند. قدیمی‌ترین و بزرگترین ذخایر هامبورگ تحت عنوان Wohldorfer Wald نیز در این محله قرار دارد که قدمت آن به سال ۱۷۷۰ برمی‌گردد. اغلب ساکنان این محل در ساختمان‌های آپارتمانی و تک خانواده زندگی می‌کنند.

محله هامبورگ-نورد

محله هامبورگ نورد در شمال مرکزی این شهر واقع شده و نزدیک‌ترین دسترسی را به دریاچه آلستر دارد. بر همین اساس افرادی که به زندگی شهری و همچنین طبیعت بکر علاقمند هستند این مکان را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

موقعیت دریاچه آلستر بیرونی

موقعیت دریاچه زیبای آلستر بیرونی با توجه به اینکه در جنوبی‌ترین و کوچک‌ترین بخش از دریاچه اصلی قرار دارد بسیار مناسب است. بر همین اساس شما می‌توانید با استفاده از قطارهای شهری و یا ماشین شخصی دسترسی آسان و راحتی به این منطقه داشته باشید. قطار خط یون‌ فانشتیک ینز از جمله قطارهایی است که شما را به این دریاچه منحصر به فرد می‌رساند.

موقعیت دریاچه آلستر بیرونی | یوروپ تورز

سخن پایانی

دریاچه آلستر بیرونی از زیباترین دریاچه‌های مصنوعی در هامبورگ به شمار می‌آید. دریاچه و منظره اطراف آن باعث شده تا هر ساله گردشگران بسیاری این مکان را برای گردش و تفریح انتخاب کنند. در این مقاله با جذابیت‌های گردشگری دریاچه آلستر و محله‌های اطراف آن آشنا شدید. بر همین اساس در سفر به آلمان حتماً از این دریاچه جذاب و منحصر به فرد دیدن کنید.


سوالات متداول دریاچه آلستر بیرونی

چه عواملی باعث شده که دریاچه آلستر بیرونی به یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم هامبورگ تبدیل شود؟

دریاچه آلستر بیرونی (Outer Alster Lake) با توجه به شکوه فراوانی که دارد و همچنین منظره طبیعی اطراف آن به یکی از مکان‌های گردشگری مهم در هامبورگ تبدیل شده است.

در بخش ساحلی دریاچه آلستر چه تفریحاتی می‌توان انجام داد؟

بخش ساحلی دریاچه همانطور که اشاره شد یک منطقه تفریحی جذاب بوده که علاوه بر مسیرهای پیاده‌روی، دارای مسیرهایی برای دوچرخه سواری نیز است. بسیاری از ساکنان شهر و همچنین گردشگران برای گذراندن اوقات فراغت و ورزش به این مکان که تحت عنوان مسیرهای سلامت معروف است می‌آیند. و …

چگونه می‌توانیم به دریاچه آلستر بیرونی دسترسی پیدا کنیم؟

موقعیت دریاچه زیبای آلستر بیرونی با توجه به اینکه در جنوبی‌ترین و کوچک‌ترین بخش از دریاچه اصلی قرار دارد بسیار مناسب است. بر همین اساس شما می‌توانید با استفاده از قطارهای شهری و یا ماشین شخصی دسترسی آسان و راحتی به این منطقه داشته باشید. قطار خط یون‌ فانشتیک ینز از جمله قطارهایی است که شما را به این دریاچه منحصر به فرد می‌رساند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!