بازدید از موزه فرهنگ تاریخی اسلو کشور نروژ

بازدید از موزه فرهنگ تاریخی اسلو کشور نروژ

موزه فرهنگ تاریخی اسلو، یکی از موزه‌های مردم‌شناسی موجود در کشور نروژ است که مجموعه‌ای از آثار هنری تمام اقشار اجتماعی کشور را به تصویر می‌کشد.

موزه فرهنگ تاریخی اسلو یکی از موزه‌های مردم‌شناسی موجود در کشور نروژ است که مجموعه‌ای از آثار هنری تمام اقشار اجتماعی کشور را به تصویر می‌کشد. این موزه دارای 150 ساختمان بوده و از سال 1894 تا به امروز روی پا مانده است. هانس آل وظیفه ساخت موزه فرهنگ تاریخی اسلو را بر عهده داشت و سرانجام پروژه ساخت آن را در سال 1901 به اتمام رسانده است.

معرفی اختصاصی موزه فرهنگ تاریخی اسلو

موزه فرهنگ تاریخی اسلو (به نروژی: Kulturhistorisk Museum، KHM) انجمنی از موزه‌‌های تابع دانشگاه اسلو، نروژ است. KHM در سال 1999 به عنوان موزه Universitetets kulturhistoriske با ادغام بدنه‌های Universitetets Oldsaksamling که مجموعه‌ای از اشیاء باستانی و قرون وسطایی را در خود جای داده بود، در کنار موزه کشتی وایکینگ (Vikingskipshuset) در Bygdøy، کابینه سکه (Myntkabinettet) و Ethnografisk تاسیس شد. در سال 2004 این نام به موزه فرهنگ تاریخی تغییر یافت.

معرفی اختصاصی موزه فرهنگ تاریخی اسلو | یوروپ تورز

فعالیت‌های موزه فرهنگ تاریخی اسلو در حال حاضر در چهار ساختمان اصلی در مرکز شهر اسلو متمرکز شده است: موزه تاریخی در دروازه 2 فردریکس و دروازه 3 فردریکس و مدیریت در دروازه 29 سنت اولاوس و همچنین موزه کشتی وایکینگ در شبه جزیره بیگدوی.

موزه تاریخ فرهنگ یکی از بزرگترین موزه‌های تاریخی در نروژ است. بزرگ‌‌ترین مجموعه ‌های باستان‌ شناسی ماقبل تاریخ و قرون وسطی کشور، از جمله کشتی ‌های وایکینگ‌‌ها در بیگدوی، مجموعه ‌ای قابل توجه از اشیاء کلیساهای قرون وسطایی و آرشیو رون را در خود جای داده است. این موزه همچنین دارای یک مجموعه قوم نگاری جامع است که شامل اشیایی از هر قاره و همچنین بزرگترین مجموعه سکه‌های تاریخی نروژ می‌باشد.

در موزه فرهنگ تاریخ اسلو چه میبینید؟

در بزرگترین مجموعه آثار باستانی نروژ از دوران ماقبل تاریخ و قرون وسطی، گویی انگار به گذشته سفر می‌کنید. در این سفر متوجه می‌شوید که مردم گذشته چه می‌اندیشیدند، چه باور داشتند و چه می‌دانستند؟ زندگی، وسایل و دانش خود را چگونه تنظیم کردند؟ آنها در این موزه، انگار می‌گویند که به خانه شگفت ‌انگیز ما سفر کنید!

برخی از نفیس‌ترین اشیاء دوران وایکینگ نروژی، مانند شمشیرهای تزئین شده، جواهرات طلا و کلاه بسیار کمیاب وایکینگ را در این موزه به راحتی می‌توانید مشاهده کنید. همچنین می‌توانید مجموعه گسترده‌ای از مصنوعات مذهبی مربوط به قرون وسطی را نیز در این موزه مشاهده کنید.

در موزه فرهنگ تاریخ اسلو چه میبینید؟ | یوروپ تورز

شما همچنین می‌توانید در مورد مردم عصر حجر نروژی در این موزه بیاموزید، مومیایی‌های مصری را کاوش کنید و از طریق نمایشگاه‌های قوم نگاری، به اطلاعاتی از فرهنگ‌های شگفت انگیز در سراسر جهان دست پیدا کنید. موزه تاریخی نمونه بارز معماری آرت نو است و تزئینات غنی آن، ترکیبی منحصر به فرد از عناصر نروژی و بین‌المللی را به تصویر می‌کشد. موزه تاریخی و موزه عصر وایکینگ‌ها بخشی از موزه تاریخ فرهنگی (در دانشگاه اسلو) هستند.

نکات مهم به هنگام بازدید از موزه فرهنگ تاریخ اسلو

اگر می‌خواهید تاریخ اولیه نروژ را حس کنید، این موزه بهترین انتخاب برای شما است. اقلام اولیه وایکینگ ‌ها، سکه ‌های طلا، زندگی هنری آن‌ها و غیره به شکلی کاملا واضح به نمایش گذاشته می‌شود. نکته حائز اهمیت در رابطه با موزه فرهنگ تاریخ شهر اسلو این است که شما می‌توانید قبل از مراجعه، راهنمای گشت و گذار از این موزه را به صورت آنلاین رایگان دانلود کنید و اطلاعات بیشتری از موزه، قبل حضور در آن بدست آورید.

اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، تور بازدید از این موزه به زبان انگلیسی به هنگام ظهر برگزار می‌شود. متاسفانه تعدادی از اتاق‌های جالب‌تر در این موزه در حال حاضر برای بازسازی بسته شده‌اند. اتاق مصری کوچک اما هنوز دایر بوده و بازدید آن به همگی توصیه می‌شود.

نکته حائز اهمیت این است که موزه مجهز به آسانسور نیست، پس باید از پله‌ها استفاده کنید. اگر کوله پشتی به همراه دارید، باید آن را به گونه‌ای حمل کنید تا امکان بازرسی آن موجود باشد؛ البته شایان ذکر است که کمدهای ذخیره‌سازی رایگان برای قرار دادن وسیله‌هایتان، قبل از ورود به موزه در دسترس هستند.

نکات مهم به هنگام بازدید از موزه فرهنگ تاریخ اسلو | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه فرهنگ تاریخی اسلو یکی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر کشور نروژ است که در این مطلب به معرفی همه جانبه آن پرداخته شد.


سوالات متداول موزه فرهنگ تاریخی اسلو

موزه فرهنگ تاریخی اسلو چیست؟

موزه تاریخ فرهنگی (به نروژی: Kulturhistorisk Museum، KHM) انجمنی از موزه‌‌های تابع دانشگاه اسلو، نروژ است.

فعالیت های این موزه چگونه است؟

فعالیت‌های موزه تاریخ فرهنگی در حال حاضر در چهار ساختمان اصلی در مرکز شهر اسلو متمرکز شده است: موزه تاریخی در دروازه 2 فردریکس و دروازه 3 فردریکس و مدیریت در دروازه 29 سنت اولاوس و همچنین موزه کشتی وایکینگ در شبه جزیره بیگدوی.

چه چیزهایی در این موزه قابل دیدن است؟

برخی از نفیس‌ترین اشیاء دوران وایکینگ نروژی، مانند شمشیرهای تزئین شده، جواهرات طلا و کلاه بسیار کمیاب وایکینگ را در این موزه به راحتی می‌توانید مشاهده کنید. همچنین می‌توانید مجموعه گسترده‌ای از مصنوعات مذهبی مربوط به قرون وسطی را نیز در این موزه مشاهده کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!