تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان | آدرس – معرفی – تصاویر

تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان | آدرس – معرفی – تصاویر

تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان، یکی از قدیمی‌ترین آمفی تئاترهای جهان است. این مکان که تماما از سنگ ساخته شده است، در شیب جنوب غربی آکروپولیس قرار دارد.

تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان یکی از قدیمی‌ترین آمفی تئاترهای جهان است. این مکان که تماما از سنگ ساخته شده است، در شیب جنوب غربی آکروپولیس قرار دارد. ادئون در زبان یونانی به عنوان سالن نمایش معرفی شده و اودئون هرودس آتیکوس به عنوان سومین سالن نمایشی شناخته می‌شود که که در شهر آتن واقع است. این سالن به وضوح رد پای هنر یونان را به نمایش می‌گذارد. اودئون هرودس آتیکوس گنجایش حضور 4 هزار و 680 تماشاچی را در خود دارد.

تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان | آدرس - معرفی - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان

Odeon of Herodes Atticus یا به سادگی “اودئون” همانطور که بیشتر شناخته شد، یکی از برجسته‌ترین مکان‌های باستانی آتن است. با توجه به اینکه آتن با انواع جاذبه‌های باستان‌شناسی و شگفتی‌های معماری از گذشته‌ای با شکوه محاصره می‌شود، تئاتر اودئون هرودس آتیکوس (Odeon of Herodes Atticus) اما از جذابیت بیشتری برخوردار است.

بخشی از شهرت فعلی تئاتر در فضای باز ناشی از این واقعیت است که امروزه به عنوان مکانی برای کنسرت‌ها، نمایشنامه‌ها و انواع اجراها استفاده می‌شود. از طرفی دیگر همچنین بر خلاف نظر بسیاری از افراد، موقعیت ممتاز آن در شیب جنوب غربی آکروپولیس به هیچ عنوان به شهرت آن آسیب نرسانده و از طرفی دیگر همچنین این زمینه را مهیا می‌کند تا تعداد بسیاری از افراد بتوانند در این آمفی تئاتر حضور پیدا کنند.

چرا تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان یک جاذبه منحصر به فرد است؟

تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین تئاترهای جهان است. در زمان یونان باستان، آمفی تئاترهایی به نام اودئون برای میزبانی نمایشنامه‌ها و اجرای موسیقی و همچنین جمع آوری مکان‌هایی برای افراد محلی استفاده می‌شد و از واژه “هیدون” برای آن‌ها استفاده می‌شد. هیدون معمولا به مکانی گفته می‌شد که از لحاظ فرهنگی اهمیت بالایی داشت.

اما در حال حاضر شهرت آن فراتر از دوران باستان گسترش یافته است. از زمان بازگشایی آن که در حدود 60 سال پیش است، اودئون هرودس آتیکوس دید که هنرمندان کلاس جهانی در حال قدم زدن در صحنه خود برای سرگرمی جمعیتی مانند فرانک سیناترا، لوسیانو پاواروتی، لیزا مینلی، ماریا کالاس، نانا موسکووری و بسیاری دیگر بودند.

امروز، این آمفی تئاتر افسانه‌ای در فضای باز به عنوان مکان اصلی وقایع جشنواره آتن اپیدوروس که هر سال در تابستان برگزار می‌شود، خدمت می‌کند و از سنت میزبانی رویدادهای خارق العاده در اودئون با شکوه حمایت می‌کند.

چرا تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان یک جاذبه منحصر به فرد است؟ | یوروپ تورز

زمان‌ های مجاز بازدید از اودئون هرودس آتیکوس

هنگامی که این آمفی تئاتر میزبان یک اجرا است، تنها در زمان و روزهایی خاص می‌توانید از تئاتر اودئون هرودس آتیکوس بازدید کنید. تمام این رویدادها از ماه می‌تا اکتبر برگزار می‌شود که جشنواره آتن اپیدوروس نامیده شده و نمایشنامه‌های معروفی از جمله فاجعه یونان باستان، انواع کنسرتها، اجراهای رقص و موارد دیگر را به اجرا می‌گذارد.

چگونه از اودئون هرودس آتیکوس بازدید کنیم؟

شما می‌توانید از طریق یک رمپ چوبی که به بخش پایین A1 تئاتر منتهی می‌شود، از اودئون بازدید کنید. 8 فضا برای افرادی که دارای ویلچر هستند در بخش A1 وجود داشته و همچنین 13 صندلی در بخش A2 وجود دارد که مناسب برای بازدید کنندگان با مشکلات تحرک یا سایر اختلالات است.

هر دو کاربران ویلچر و غیره حق دارند برای حضور در این بخش‌ها، یک همراه با خود داشته باشند. علاوه بر این، یک توالت قابل دسترسی برای افراد ویلچر دار در نزدیکی ورودی اودئون وجود دارد.

دیگر اطلاعات مهم در رابطه با این آمفی تئاتر

• تنها ردیف‌های 1 و 17 دارای پشتی هستند.
• صندلی‌ها دارای نشیمنگاه نرم هستند، بنابراین شما مستقیما روی مرمر سخت نمی‌نشینید.
• عکاسی یا ویدئویی از اجراها مجاز نیست. تنها قبل از شروع نمایش یا برای بازدید عمومی می‌توانید عکاسی را انجام دهید.
• نمی توانید در این مکان از نوشیدنی یا خوراکی استفاده کنید.

دیگر اطلاعات مهم در رابطه با این آمفی تئاتر | یوروپ تورز

سخن پایانی

تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یکی از مهم‌ترین آمفی تئاترهای جهان است. این مکان که تا به امروز گردشگران بسیاری را در خود جای داده، می‌تواند تجربه یک سفر عالی از یونان را برای شما عزیزان رقم بزند. می‌توانید برای بازدید از این مکان از تورهای گردشگری نیز استفاده کنید.


سوالات متداول تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان

تئاتر اودئون هرودس آتیکوس در کجا واقع شده است؟

تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یکی از قدیمی‌ترین آمفی تئاترهای جهان است. این مکان که تماما از سنگ ساخته شده است، در شیب جنوب غربی آکروپولیس قرار دارد. ادئون در زبان یونانی به عنوان سالن نمایش معرفی شده و اودئون هرودس آتیکوس به عنوان سومین سالن نمایشی شناخته می‌شود که که در شهر آتن واقع است.

چطور می توانیم از تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان بازدید کنیم؟

شما می‌توانید از طریق یک رمپ چوبی که به بخش پایین A1 تئاتر منتهی می‌شود، از اودئون بازدید کنید.

چه زمان هایی مجاز به بازدید از تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان هستیم؟

هنگامی که این آمفی تئاتر میزبان یک اجرا است، تنها در زمان و روزهایی خاص می‌توانید از تئاتر اودئون هرودس آتیکوس بازدید کنید. تمام این رویدادها از ماه می‌ تا اکتبر برگزار می‌شود که جشنواره آتن اپیدوروس نامیده شده است.

چه مراسم هایی در تئاتر اودئون هرودس آتیکوس یونان برگزار می شود؟

نمایشنامه‌های معروفی از جمله فاجعه یونان باستان، انواع کنسرتها، اجراهای رقص و موارد دیگر را به اجرا می‌گذارد.

این تئاتر چقدر ظرفیت دارد؟

اودئون هرودس آتیکوس گنجایش حضور 4 هزار و 680 تماشاچی را در خود دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!