قلعه نوی شوان اشتاین | تاریخچه – بازدید – تصاویر

قلعه نوی شوان اشتاین | تاریخچه – بازدید – تصاویر

قلعه نوی شوان اشتاین، یا قلعه نویشوانشتاین در قرن ۱۹ میلادی توسط پادشاه باواریا تحت عنوان لودویگ دوم در استان باواریا واقع در جنوب آلمان بنا شد. معماری این …

قلعه نوی شوان اشتاین(Neuschwanstein) یا قلعه نویشوانشتاین در قرن ۱۹ میلادی توسط پادشاه باواریا تحت عنوان لودویگ دوم در استان باواریا واقع در جنوب آلمان بنا شد. معماری این کاخ توسط ادوارد ریدل طبق سبک گوتیک طراحی شده و در فاصله نزدیکی به صخره‌‌های هوهن شوانگو قرار گرفته است.

قلعه نوی شوان اشتاین | تاریخچه - بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

هرساله گردشگران بسیاری در سفر به آلمان از این منطقه جذاب‌ در باواریا دیدن می‌کنند. چشم‌انداز فوق العاده این قلعه به خط الرأس تنگه تحت عنوان پولات جورج منظره‌‌ای حیرت انگیز و افسانه‌‌ای برای بازدید کنندگان به دنبال دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی بیشتر قلعه نوی شوان اشتاین و جاذبه‌های گردشگری آن بپردازیم.

تاریخچه قلعه نوی شوان اشتاین

قلعه نوی شوان اشتاین از مرموزترین و زیباترین قلعه‌‌های باستانی در آلمان است که تصاویر قلعه زیبای خفته و سیندرلا نیز از روی آن الگوبرداری شده‌اند. این کاخ حیرت انگیز به دستور شاه لودویگ دوم در قرن ۱۹ میلادی بنا شد. در واقع شخصیت عجیب و مرموز لودویگ باعث خلق این قلعه منحصر به فرد در جنوب باواریا گردید. از نظر لودویگ قلعه وارتبورگ نیز گزینه مناسبی برای الگوبرداری و طراحی قلعه نویشوانشتاین به شمار می‌آمد.

اما بعد از انجام تزیینات نما و طراحی بیرونی، قلعه بیشترین شباهت را به قلعه چاتئو دی پیرفوندز در کشور فرانسه پیدا کرد. در اواخر سال ۱۸۷۳ بخشی از قلعه که برای ساخت آن از آجرهای قرمز استفاده شده بود، آماده گردید و پادشاه در آنجا سکونت کرد تا از نزدیک مراحل ساخت بنا را نظارت کند.

برخلاف آرزوی لودویگ دوم برای گذراندن اوقات خود در قلعه نوی شوان اشتاین، این قلعه تا زمان مرگ وی آماده نشد و پس از آن نیز برای بازدید عموم مردم مورد استفاده قرار گرفت. با جمهوری شدن ایالت باواریا در سال ۱۹۱۸ این قلعه تبدیل به کاخ اداری شد.

توصیف قلعه نوی شوان اشتاین

هرچند معماری قلعه نوی شوان اشتاین (Neuschwanstein Castle) به سبک قرون وسطایی نزدیک است اما لودویگ در ساخت آن از آخرین تکنولوژی‌‌های زمان خود نیز استفاده کرد که از جمله آنها می‌توان به سیستم گرمایش هوای داغ، زنگ الکتریکی، تلفن و سرویس‌‌های بهداشتی مجهز به آبشویه اشاره کرد. همچنین این قلعه در دل خود دارای باغی بسیار زیبا بوده که با دیوارها و همچنین یک حیاط مرکزی احاطه گردیده است. هرچه بیشتر در قلعه نوی شوان اشتاین به گشت و گذار بپردازید با رمز و رازهای بیشتری مواجه خواهید شد که از جمله آنها وجود یک غار مصنوعی درون قلعه است.

توصیف قلعه نوی شوان اشتاین | یوروپ تورز

همچنین از میان ۲۰۰ اتاق در نظر گرفته شده برای قلعه، تنها ۱۴ اتاق تکمیل شدند که از تزییناتی شاهانه برخوردار هستند. اتاق تاج و تخت نیز متشکل از دو طبقه بوده که دیوارهای آن با تصویرهای مختلفی از نقاشی فرشتگان به سبک بیزانس زینت داده شده است. اما با مرگ لودویگ پیش از اتمام ساخت اتاق‌ها، در واقع هیچ تاجی در این مکان وجود ندارد.

ریدل به عنوان معمار قلعه در ساخت آن از مجسمه‌‌های زینتی، برج‌‌ها و مناره‌‌ها نیز بهره برد. نکته جالب دیگر قلعه‌ ناشوانشتاین به مساحت بزرگ آن برمی‌گردد که براین اساس امکان بازدید همزمان بیش از ۱۰ هزار نفر از قلعه وجود دارد.

بررسی موقعیت این قلعه

قلعه نوی شوان اشتاین درست در بالای روستای هون شوانگو و اطراف مرز آلمان و اتریش واقع شده و فاصله اندکی با شهر فوزن دارد. درحدود ۱۵۰ متر از قلعه نوی شوان اشتاین در موازات خط و رأس کوهستانی قرار گرفته است. پدر لودویگ با عنوان ماکسیمیلیان دوم علاقه فراوانی به چشم‌انداز حیرت انگیز و زیبای روستای هوهن شوانگو داشت. با توجه به این امر چشم اندازها و راه‌‌های بسیار زیبایی را در این منطقه احداث کرد. مارین بروک که بر بلندی منطقه پولات جورج قرار گرفته است از جمله این چشم اندازها به شمار می‌ آید.

اقامتگاه‌‌ های واقع در هوهن شوانگو

قلعه نوی شوان اشتاین و چشم‌انداز فوق العاده آن به همراه زیبایی‌‌های منحصر به فرد روستای هوهن شوانگو باعث شده تا اقامتگاه‌‌های مختلفی در این منطقه برای گردشگران ساخته شود. بر همین اساس هر ساله گردشگران و مسافران بسیاری به برای اقامت و دیدن این قلعه مرموز به جنوب باواریا سفر می‌ کنند.

بازدید از قلعه نوی شوان اشتاین

قلعه نوی شوان اشتاین و طبیعت اطراف آن در تمامی فصول سال زیبا و دیدنی است. اما این قلعه در ماه‌های آگوست و جولای بیشترین تعداد گردشگر و بازدیدکننده را دارد. این قلعه در طول روزهای هفته از ۹ صبح الی ۶ بعد از ظهر باز است. اما توجه داشته باشید که قلعه در روزهای یکم ژانویه و همچنین ۲۵،۲۴ و ۳۱ دسامبر بسته خواهد بود. هزینه بلیط ورودی در حدود ۱۳ یورو بوده و برای افراد زیر ۱۸ سال نیز رایگان است.

بازدید از قلعه نوی شوان اشتاین | یوروپ تورز

سخن پایانی

قلعه نوی شوان اشتاین از اماکن تاریخی و جذاب باواریا در کشور آلمان است. معماری این قلعه طبق سبک گوتیک بوده و به دستور پادشاه باواریا به نام لودویگ دوم ساخته شد. پیشنهاد می‌ شود در سفر به آلمان بازدید از این قلعه را حتما در لیست دیدنی‌‌های خود قرار دهید.


سوالات متداول قلعه نوی شوان اشتاین

چه زمانی بازدید از قلعه نوی شوان اشتاین بیشترین بازدیدکننده را دارد؟

این قلعه در ماه‌های آگوست و جولای بیشترین تعداد گردشگر و بازدیدکننده را دارد.

بازدید از قلعه نوی شوان اشتاین چه روزها و ساعاتی ممکن است؟

این قلعه در طول روزهای هفته از ۹ صبح الی ۶ بعد از ظهر باز است. اما توجه داشته باشید که قلعه در روزهای یکم ژانویه و همچنین ۲۵،۲۴ و ۳۱ دسامبر بسته خواهد بود.

قلعه نوی شوان اشتاین در کجا واقع شده است؟

قلعه نوی شوان اشتاین درست در بالای روستای هون شوانگو و اطراف مرز آلمان و اتریش واقع شده و فاصله اندکی با شهر فوزن دارد. درحدود ۱۵۰ متر از قلعه نوی شوان اشتاین در موازات خط و رأس کوهستانی قرار گرفته است.

هزینه بلیط ورودی قلعه نوی شوان اشتاین چقدر است؟

هزینه بلیط ورودی در حدود ۱۳ یورو بوده و برای افراد زیر ۱۸ سال نیز رایگان است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!